Czy warto polecieć zimą do Egiptu?

Egipt to miejsce, gdzie nawet podczas najzimniejszych miesięcy bez problemu można się opalać i kąpać w morzu. O ile w stolicy kraju, Kairze, potrafi być dość chłodno, na wybrzeżu Morza Czerwonego trwa wieczne lato. Temperatury zimą są dla wielu turystów o wiele przyjemniejsze niż latem, gdy panują tam ciężkie do zniesienia upały. Gdy w Polsce w listopadzie potrafi złapać mróz, w Egipcie średnia temperatura wynosi 27 stopni, w grudniu – 25 stopni, w styczniu i w lutym po 23 stopnie. Niestety w zimie dnie w Egipcie są dość krótkie – po godzinie 17:00 jest już kompletnie ciemno – ale przy dobrej organizacji czasu spokojnie tyle wystarczy by nacieszyć się wakacjami w Egipcie. Co więc robić na takim wyjeździe?

Na pewno warto zainteresować się wszelkimi formami podziwiania podwodnej flory i fauny. Najpopularniejszym zajęciem w Egipcie wciąż pozostaje nurkowanie oraz snurkowanie. Piękne rafy koralowe znajdziemy w takich miejscowościach jak Sharm el Sheikh, Dahab oraz Marsa Alam. Morze Czerwone kryje jedne z najpiękniejszych podwodnych krajobrazów na świecie, od których dzieli nas tylko kilka godzin lotu. Oprócz skomplikowanych konstrukcji, stworzonych przez setki lat z kolonii koralowca, możemy napotkać żółwie, ławice kolorowych ryb, lwy morskie, płaszczki, delfiny a nawet rekiny. Wybór szkół i baz nurkowych w Egipcie jest ogromny, niezależnie od kurortu, a wszystkie z nich są doskonale przygotowane oraz świadczą swoje usługi przez cały rok. Dla osób, które nie posługują się językiem angielskim czy niemieckim, dostępnych jest coraz więcej szkół polskojęzycznych, które bez problemu można znaleźć i sprawdzić jeszcze przed wyjazdem.

Chcesz polecieć na nurkowanie? Sprawdź te oferty: https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt,sharm-el-sheikh,marsa-alam,dahab,od-21.11.2017,do-31.03.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

W Sharm el Sheikh można znaleźć ponad 30 miejsc nurkowych, od płytkich raf koralowych po wraków i ściany pionowo opadające w głąb morza. Bez względu na poziom umiejętności nurka każdy znajdzie dla siebie miejsce. Najczęściej wybierane są takie miejsca jak Shark Reef w parku narodowym Ras Mohamed czy rafy Straights of Tiran. W Ras Mohammed i cieśninie Tiran znajduje się przepiękna rafa koralowa, do której można dopłynąć statkiem. Marsa Alam z kolei znane jest z zatoki Abu Dabab, gdzie licznie występują delfiny, żółwie, a także słynne krowy morskie. Z Marsa Alam można też wybrać do Elphistone – jednego z najlepszych miejsc do nurkowania w Egipcie.

Nie tylko nurkowanie jest popularne w Egipcie. Zimą wiatry wzbierają na sile, więc bez problemu można uprawiać surfing – na ten okres mnóstwo szkół proponuję naukę windsurfingu czy kitesurfingu. Szczególnie popularnym miejscem na uprawianie tego sportu jest Soma Bay, położona kilka kilometrów od Hurghady.

Surfing w Soma Bay na wyciągnięcie ręki: https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt,hurghada,city-soma-bay,od-21.11.2017,do-31.03.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Zima to także doskonała pora na zwiedzanie – największe atrakcje są wtedy łatwo dostępne, temperatury sprzyjają wycieczkom, a turystów nie ma tak dużo jak na wiosnę czy w lecie. Koniecznie trzeba wybrać się do Kairu, by zobaczyć słynne piramidy i strzeżącego ich Sfinksa. Przy okazji polecamy wizytę w Muzeum Narodowym, gdzie można podziwiać skarby wydobyte z grobowców starożytnych Egipcjan. Ciekawa będzie także wycieczka do Doliny Królów, miejsca pochówku faraonów. Warto zobaczyć wykutą w skale świątynie Abu Simbel oraz kompleks w Luksorze i Karnaku. Z półwyspu Synaj można wybrać się także do Jordanii, by zobaczyć cudowne miasto Petra.

Oczywiście nie można zapomnieć, że Egipt to królestwo pięknych, dobrze zagospodarowanych plaż, a także doskonałej bazy hotelowej. Kurorty pełne są hoteli o najróżniejszym standardzie, od 3 do 5 gwiazdek, które spełnią wymagania każdego turysty. Poczynając od kompleksów basenowych i aquaparków, po restauracje, bary, ofertę SPA, aż do bogatych programów animacyjnych i dyskotek – w Egipcie nie da się nudzić! O ile Marsa Alam nie ma ścisłego „centrum miasta”, a hotele rozłożone są w dużej odległości od siebie, to Hurghada i Sharm el Sheikh są tętniącymi życiem w ciągu dnia i nocy kurorty pełne sklepów oraz innych atrakcji.

Wakacje pełne rozrywek: https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt,hurghada,sharm-el-sheikh,od-21.11.2017,do-31.03.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Zachęcający bardzo atrakcyjnymi cenami last minute Egipt jest doskonałym pomysłem na zimowe wakacje. Gwarancja pięknej, słonecznej pogody, gorące morze, wiele aktywności sportowych i rozrywkowych na miejscu sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do rezerwacji wakacji w Egipcie już teraz!

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz