Tajlandia – egzotyczne wakacje

Egzotyczne wakacje w TajlandiiTajlandię można uznać za Azję w pigułce. Ten niezwykle różnorodny i barwny kraj zachwyci każdego – zarówno doświadczonego podróżnika jak i nowicjusza w tym regionie. W Tajlandii znajdziemy wszystko, co charakterystyczne dla tego regionu świata: wspaniałe buddyjskie świątynie, zapierające dech w piersiach krajobrazy, rajskie plaże, barwne życie nocne i niesamowicie aromatyczną, pełną egzotycznych owoców i orientalnych smaków kuchnię.

Dwie główne lokalizacje wypoczynkowe w Tajlandii to Phuket i Krabi. Plaże są tam szerokie, z białym piaskiem, otoczone gajami palmowymi dającymi przyjemny cień. Półwysep Phuket słynie z bogatego życia nocnego, wspaniałych plaż, dobrych restauracji i licznych centrów handlowych. Turyści lubiący aktywnie spędzać czas, mogą skorzystać z oferty wielu profesjonalnych szkół sportów wodnych i wypożyczalni sprzętu. To idealne miejsce na wypoczynek i rozrywkę.

Egzotyczne wakacje w Tajlandii

Położone bardziej na południe Krabi jest o wiele spokojniejsze i bardziej kameralne. Słynna miejscowość Ao Nang jest świetną bazą wypadową do wielu atrakcyjnych wycieczek – rejsu na okoliczne wysepki, rafting, przejażdżki na słoniu po dżungli. Tajowie zachęcają do udziału w lekcji kuchni tajskiej i relaksu podczas masażu tajskiego. Atrakcją na skalę światową są cztery osobne plaże, położone w okolicy Ao Nang, do których dostać się można jedynie od strony morza
– uchodzą za jedne z najpiękniejszych na świecie.

Co warto przywieźć z Tajlandii? Na pewno ręcznie robione figurki buddy i słoni z drewna tekowego, przepiękne hamaki tkane przez lokalną ludność, jedwabne chusty i biżuterię. Warto także kupić oryginalny olejek kokosowy, który nadaje się zarówno do smażenia jak i z powodzeniem może być używany do celów kosmetycznych.

Do Tajlandii najlepiej udać się podczas naszych miesięcy zimowych. Wtedy kończy się już przypadająca jesienią pora deszczowa, a południowe słońce nie jest aż tak piekące i dokuczliwe jak na wiosnę.

Sprawdź nasze oferty wakacji w Tajlandii >>

Egzotyczne wakacje w Tajlandii

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz