Miami Floryda Lato 2020 – Nowość w ofercie Itaki

Z przyjemnością prezentujemy nowość na rynku – bezpośrednie loty czarterowe do Miami!

Floryda, Miami, biuro Itaka

Floryda, Miami, biuro Itaka

Z uwagi na fakt, ze Polska została formalnie włączona do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program), obywatele polscy nie potrzebują już wiz, wyłącznie autoryzację w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży ESTA (koszt to 14 USD).

Przelot będzie odbywał się linią czarterową Blue Panorama.

Dlaczego warto polecieć do Miami:

Luksusowe jachty, rezydencje milionerów, drapacze chmur, plaże w rozmiarze XXL i lato przez cały rok. Spełnij swoje amerykańskie marzenie i leć do Miami – Magicznego Miasta w Słonecznym Stanie. Po raz pierwszy z ITAKĄ bezpośrednio na Florydę do Miami, bez wiz.

SUNSHINE STATE
Wakacje w amerykańskim stylu? Odkryj Florydę, nazywaną Bramą do Karaibów. Jej symbol to kwiat pomarańczy, a z każdego miejsca jest mniej niż 100 km do morza. Znamy ją wszyscy, przynajmniej ze słyszenia: najsłynniejszy park rozrywki na świecie Walt Disney World Resort, Cape Canaveral, najsłynniejszy kosmodrom na świecie, Florida Keys z najsłynniejszą wyspą Key West, gdzie żył i tworzył Ernest Hemingway i oczywiście Miami z najsłynniejszymi plażami na świecie.

Floryda, Miami, biuro Itaka

Floryda, Miami, biuro Itaka

WELCOME TO MIAMI
Dźwięczna nazwa pochodzi od słowa „mayami” z dialektu Indian Tequesta, co znaczy słodka woda. Tu „zimno” znaczy 20°C +, dzięki czemu przez cały rok wspaniałe plaże, jak magnes przyciągają spragnionych słońca, a wieżowce dzielnicy biznesowej kontrastują z kolorowymi budynkami art dèco. Miami nazywane jest stolicą Ameryki Łacińskiej i rzeczywiście jest stąd bliżej do Hawany niż do stolicy stanu. Na jego niepowtarzalną atmosferę składają się karaibski luz, latynoamerykański temperament, hipsterskie klimaty i wielkie bogactwo.

Floryda, Miami, biuro Itaka

Downtown Miami, People Walking along Miami River; Shutterstock ID 1254424708; Purchase Order: zz; Job: ; Client/Licensee: ; Other:

SPACER Z GWIAZDAMI
Pierwsze skojarzenie z Miami? Oczywiście „Policjanci z Miami”, kultowy serial z lat 80. XX w. Pełne życia miasto zagrało w niezliczonych produkcjach fi lmowych. „Człowiek z blizną” z Al Pacino, „Bodyguard” z Kevinem Costnerem, „Dexter”, jedna z części serii o agencie 007 – „Casino Royale” z Danielem Craigiem w roli Jamesa Bonda to tylko ułamek aktorskiej kariery miasta. Spacerując po Miami, nie zdziw się, jak twarzą w twarz spotkasz gwiazdę światowej sławy!

Floryda, Miami, biuro Itaka

Art deco district of South Beach in Florida USA

SOBE & OCEAN DRIVE
To ikony i kwintesencja Miami. Ocean Drive to słynna promenada, biegnąca wzdłuż kultowej South Beach (SoBe) – plaży i dzielnicy. Niezapomnianym widokiem jest Ocean Atlantycki, plaża i charakterystyczne kolorowe budki ratowników, które urosły do rangi kolejnego symbolu miasta. SoBe jest rozrywkowe, tętni życiem od zmroku, jest miejscem spotkań ludzi z całego świata, którzy przyjeżdżają, aby wziąć udział w niekończącej się zabawie. Jest tu mnóstwo restauracji, barów, klubów, z przepięknie odrestaurowanymi budynkami w stylu art dèco i fantastyczne sklepy.

Floryda, Miami, biuro Itaka

Floryda, Miami, biuro Itaka

SKOSZTUJ FLORIBBEAN!
To specyficzna kuchnia, która jest niezwykłym połączniem wszystkich kuchni świata z mocnym, karaibskim akcentem. Od wielkiego hamburgera, do tak samo smacznych jak w Hawanie, wyrafinowanych dań kubańskich. „Swoje” potrawy przywieźli tu także, m.in.: Haitańczycy, Jamajczycy i Peruwiańczycy. Europa jest reprezentowana przez Włochy, Hiszpanię, Francję i Niemcy. Wszędzie wypijesz café Cubano – słodką i bardzo mocną odmianą espresso.

ZABAWY KARNAWAŁOWE
Ulubionym sposobem Florydczyków i turystów na pełny relaks i totalną beztroskę są rejsy wycieczkowe. Miami to jeden z największych portów statków wycieczkowych na świecie. Najpopularniejsze trasy prowadzą na Bahamy, Karaiby i do Meksyku. Niezwykłe miejsca o światowej sławie i przepiękne widoki to nie wszystko. W ciągu dnia zwiedzasz, a wieczorem rozpoczyna się karnawał atrakcji. To właśnie na pokładach statków prestiżowej amerykańskiej linii Carnival Cruise poczujesz całą radość morskiej podróży.

LITTLE HAVANA I STREET ART
Jedna z najbardziej klimatycznych dzielnic Miami. Tu od dziesiątków lat przybywają emigranci z Kuby, której losy wplatają się w historię Florydy. Tu mówi się po hiszpańsku, a mieszkańcy kultywują kubańskie zwyczaje. Niezwykły koloryt Małej Hawany sprawił, że ciągle przybywa tu klubów i dyskotek. Pełna kolorów jest także Art District Wynwood Walls, przyprawiająca o zawrót głowy ekspresyjnymi graffiti w wyrazistych kolorach, których autorami są najsłynniejsi twórcy Street Art.

Floryda, Miami, biuro Itaka

MIAMI, USA – JUL 28: luxury houses at the canal on July 28,2010 in Miami South, USA. Pine Tree Drive is considered the premier neighborhood for luxury condos an

PARKI I PELIKANY
Miami ma ponad 800 parków, wspaniałe ogrody i tysiące spektakularnych palm. Leży między dwoma parkami narodowymi: Biscayne National Park i Everglades National Park. Ten pierwszy obejmuje lasy namorzynowe i Zatokę Biscayne z rafą koralową, wspaniałym miejscem do nurkowania. Everglades to dzika, subtropikalna przyroda, fantastyczne piesze szlaki i tysiące aligatorów. Mieszka tu także 350 gatunków ptaków m.in. wszędobylskie pelikany, które często można spotkać przy plażach.

NA BOGATO
Miami od zawsze przyciągało wielkie pieniądze, artystów, modelki, teraz także celebrytów. W bajecznych rezydencjach mieszkają najbogatsi i najsłynniejsi, a rozmach ich posiadłości często można zobaczyć tylko przepływając statkiem. Tutaj nie samochód, ale jacht wyznacza status. W ekskluzywnych marinach czekają nowoczesne, luksusowe jachty, nad których ceną lepiej się nie zastanawiać.

Floryda, Miami, biuro Itaka

Floryda, Miami, biuro Itaka

Zapraszamy do Stanów Zjednoczonych!

https://www.traveligo.pl/wakacje/stany-zjednoczone,od-23.11.2019,6-28-dni,touroperator-itaka-r,osoby-2_0___

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz