Egipt Marsa Alam 2020 – dlaczego warto pojechać zimą?

Marsa Alam to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Marsa Alam znajduje się w Egipcie, nad Morzem Czerwonym, na południe od wschodniej części Sahary, 750 km od Kairu i 250 km od drugiego popularnego kurortu Egiptu – Hurghady.

Marsa Alam, Egipt

Marsa Alam, Egipt

To zupełnie dziewiczy termin, a flora i fauna Morza Czerwonego przyciąga turystów z wielu zakątków świata. Jest to idealne miejsce dla amatorów snurkowania, nurkowania oraz plażowania w hotelach o świetnym standardzie i wysokiej jakości świadczonych usług.

Najbardziej znane miejsca do nurkowania to Abu Dabab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin House i rafa Elphistone.

Port Ghalib to luksusowy port jachtowy ze świetnie rozwiniętą baza hotelową i wspaniałymi warunkami do nurkowania. około 70 km od Port Ghalib usytuowana jest najstarsza wioska i port w regionie na północ od Marsa Alam –  El Quseir, gdzie można kupić pamiątki i wyroby egipskie.

Region Marsa Alam charakteryzuje się też rewelacyjną jakością hoteli z bardzo bogatą i rozbudowaną infrastruktura sportową oraz zapleczem rekreacyjno – animacyjnym. Hotele znane są ze wspaniałego wyżywienia w opcji All Inclusive z dodatkowymi restauracjami tematycznymi. Ponadto bardzo wiele resortów znajduje się tuż przy rafach koralowych, najładniejszych w Egipcie, a także przy piaszczysto – koralowych plażach. Wszystko to sprawia, że odpoczynek w Marsa Alam to gwarancja udanych wakacji w Egipcie.

Marsa Alam, Egipt

Marsa Alam, Egipt

Co warto zwiedzić podczas pobytu w Marsa Alam?

Z dalszych wycieczek najbardziej polecamy tę do Luksoru – miasta faraonów z niesamowitą Świątynią Luksorską. To ogromna budowla, poświęcona Amonowi, jednemu z bogów starożytnych Teb. Połączona jest ogromną aleją z kompleksem świątyń w Karnaku, które razem tworzą imponujące wrażenie. Do Luksoru należy także Dolina Królów i Królowych, gdzie pochowani są najważniejsi władcy starożytnego Egiptu.

Asuan to najbardziej na południe wysunięte miasto Egiptu z Wielką Tamą z jeziorem Nasera i świątynia Izydy na wyspie File.

Abu Simbel to nieprawdopodobne miejsce z dwoma słynnymi świątyniami skalnymi, które ukazywały przybyszom z Nubii potęgę Egiptu. Na tylnej ścianie większej z nich, znajdują się posągi, które dwa razy do roku – 20 lutego i 20 października oświetlane są przez wschodzące słońce.

Abu Simbel, Egipt

Abu Simbel, Egipt

Wyspy Qualaan to usytuowane na południu Parku Narodowego Wadi El-Hamata, ze wspaniałym życiem podwodnym na rafach koralowych.  Miejsce polecane miłośnikom snurkowania.

Wakacje zimą w Marsa Alam to świetny pomysł:jest to najbardziej na południe wysunięty i najbardziej ciepły kurort Egiptu.

Zapraszamy do rezerwacji Marsa Alam z biurem podróży Itaka:

https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt,marsa-alam,od-24.10.2019,do-30.11.2020,6-28-dni,touroperator-itaka-r,osoby-2_0___

Chętnie doradzimy w wyborze najlepszego hotelu, biorąc pod uwagę poszczególne kryteria wyjazdu, zapraszamy!

Marsa Alam, Egipt

Marsa Alam, Egipt

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz