Kos – bezpieczne wakacje na lato 2016

Wakacje na greckiej wyspie Kos

Właśnie wróciliśmy z greckiej wyspy Kos.
Sprawdziliśmy całą wyspę i bardzo ją polecamy na nadchodzący sezon wakacyjny – jest bezpiecznie, czysto i wszystko przygotowane do lata.

Kos to mała i kameralna wyspa, należąca do archipelagu Dodekanez, do którego należy 14 wysp. Leży na Morzu Egejskim, nieopodal wybrzeży Turcji (jedna z bardziej popularnych wycieczek fakultatywnych to wizyta w tureckim mieście Bodrum). Jest wyspą nizinną z najwyższym szczytem Dikeos – 843 m npm. Wyspa ma około 48 km długości i 10 km szerokości, a w najwęższym punkcie wyspy – 2 km. Wyspa wyglądem Wakacje w Grecji, Kosprzypomina leżącą owcę z podwiniętymi nogami.

Najładniejsze plaże z białym piaskiem znajdują się w okolicach Marmari i Mastichari, z drugiej strony dostępne są plaże bardziej żwirkowe, wszystkie z łagodnym i delikatnym zejściem do morza.

Największe miasto wyspy to Kos Town, gdzie znajduje się główny port (stąd wypływa prom do Bodrum). Kos Town to lokalne centrum artystyczne i kulturalne, z dużą ilością hoteli, pensjonatów, restauracji i kawiarni.

Grecja, wakacje na wyspie KosNa wyspie znajdował się ośrodek kultu Asklepiosa, a Hipkorates, uważany za ojca medycyny, utworzył tu najsłynniejszą szkołę medyczną. W centrum miasta Kos turystom pokazywane jest jedno z najstarszych drzew na wyspie, nazywane drzewem Hipkratesa.

Na wyspie rośnie mnóstwo drzew oliwnych (wizyty w fabryce oliwy to jedna z atrakcji wycieczek fakultatywnych po wyspie) – występują tu oliwki zielone, brązowe i czarne. Grecja to kraj numer 1 w światowej uprawie oliwek. Wyspa słynie tez z uprawy cytryn oraz pomidorów – można zjeść także pomidorowe lody:)

Kos, Grecja wakacje last minuteAtrakcją wyspy jest też miejscowość Kefalos z punktem widokowym na wybrzeże. W Kefalos życie toczy się bardzo powoli i spokojnie. Obok znajduje się mała wysepka z Kościółkiem Świętego Mikołaja – w niedzielę przypływa na nią ludność z Kefalosu. Niedaleko Kefalos znajduje się jedna z najbardziej znanych rajskich plaż na wyspie – Paradise Beach.

Kos to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek!

jest tu ogromna baza miejsc noclegowych – począwszy od kameralnych pensjonatów ze śniadaniem, po duże hotele z bogatą infrastrukturą i wyżywieniem All Inclusive. Wyspa polecana jest rodzinom z dziećmi (krótki przelot – mniej niż 3 godz lotu, bardzo ładne plaże, przepyszne jedzenie, dobre hotele wraz z animacjami i opieką nad dziećmi) oraz amatorom spokojnego wypoczynku. Turyści znajdą tu typowo grecki klimat, spokojne, niespieszne tempo życia, mnóstwo restauracji i tawern z lokalnymi specjałami. Warto wypożyczyć samochód i przejechać całą wyspę, odwiedzając mniejsze miejscowości i punkty widokowe.
Najwięcej dużych kompleksów turystycznych znajduje się w Mastichari i Marmari na północy wyspy oraz w Kardemenie na południu.

Kos, Mitsis Blue DomesJednym z najlepszych hoteli na wyspie jest pięciogwiazdkowy hotel Mitsis Blue Domes – jeden z bestsellerów sprzedażowych Traveligo. Mitsis Blue Domes usytuowany jest około 7 km od Kardameny i 30 km od miasta Kos, bezpośrednio przy plaży (leżaki i parasole są bezpłatne). Pokoje są eleganckie i mają nowoczesny wystrój, na terenie hotelu znajduje się 8 basenów z wodospadem, a zjeżdżalnie są w sąsiednim hotelu Mitsis Norida Beach. Hotel oferuje także 10 restauracji a la carte oraz ogromny wybór wyżywienia w formie All Inclusive. Dla dzieci hotel oferuje animacje, brodzik oraz Kids Club.
Jakość hotelu potwierdza sieć hotelowa Mitsis, która na wyspie posiada jeszcze 2 hotele – Mitsis Norida i Mitsis Ramira.Grecka wyspa Kos
Obydwa hotele polecamy, oferują bardzo wysoki standard świadczonych usług, bogatą infrastrukturę oraz przepyszne wyżywienie.

W tym roku mamy w Traveligo bardzo korzystne ceny na wakacyjny wypoczynek – zachęcamy do rezerwacji.

Zobacz nasze oferty wakacji last minute i all inclusive na greckiej wyspie Kos

 

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz