Skiathos – idealne miejsce na słoneczne wakacje!

Wakacje na greckiej wyspie Skiathos !

Wakacje last minute na SkiathosByliśmy, sprawdziliśmy, polecamy!
Tym razem małą grecką wyspę Skiathos, leżącą na Morzu Egejskim, należącą razem z sąsiadującą wyspą Skopelos, do Sporadów Północnych. Ta przepiękna, urokliwa wyspa ma zaledwie 48 km2 powierzchni i pokrywają ją lasy piniowe. Wyspa ma aż 60 piaszczystych plaż, łącznie ze słynną plaża Koukanari, gdzie między innymi kręcono sceny do słynnego filmu „Mamma Mia” z Meryl Streep.

Na Skiathos oprócz zieleni i przepięknych piaszczystych plaż, turyści odnajdą urokliwe zatoczki z turkusową wodą, kameralne hotele, klimatyczne tawerny z przepysznym greckim jedzeniem oraz świetną bazę do uprawiania sportów wodnych.

Nazwa wyspy pochodzi od greckiego słowa „skia” czyli „cień”, a tłumaczone jest to tym, że Skiathos leży w cieniu góry Athos (znajdującej się na półwyspie Chalkidiki).

Skiathos, Grecja, wakacjeNa wyspę można dostać się samolotem (lotnisko znajduje się tuż przy wodzie!) bądź promem wypływającym z portu Volos na Riwierze Olimpijskiej. Podczas rejsu często można zobaczyć delfiny.

Co warto zobaczyć na Skiathos?

Portowe miasteczko – stolicę wyspy, do której kilka razy dziennie przybijają malutkie łódki, jak i większe promy – zarówno z kontynentu (Riwiery Olimpijskiej), jak i z wyspy Skopelos. Skiathos znajduje się na dwóch wzgórzach, a na każdym z nich jest mały kościółek. Z jednego wzgórza z wieżą zegarową rozpościera się przepiękny widok na całą zatokę razem z tradycyjną zabudową wyspy – niskimi, białymi domami z czerwonymi dachami. W Skiathos warto zagubić się w labiryncie uliczek z lokalnymi sklepikami, knajpkami i tawernami serwującymi typowe greckie jedzenie, owoce morze i lokalne koktajle. Latem miasteczko tętni życiem, wieczorami odbywają się imprezy prowadzone przez słynnych DJów, knajpki otwarte są do białego rana.

Skiathos, Koukounaries BeachObowiązkowa jest także wizyta na plaży Koukunari uważaną za najpiękniejszą plażę w Europie, a nawet na świecie. To przepiękna, niesamowita, złocista plaża z turkusową laguną, przypominająca plaże karaibskie, na której promienie słoneczne odbijają się dzięki znajdującym się w nim minerałom. Nad plażą znajduje się hotel Skiathos Palace, w którym wakacje spędzała księżna Diana.
Hotel Skiathos Palace dostępny jest w naszej ofercie. Znajduje się około 10 km od miasta Skiathos i 250 metrów nad plażą Koukanari – rozpościera się z niego bajeczny widok na całą zatokę. Hotel dostępny jest w opcji dwóch posiłków dziennie – śniadania i obiadokolacji. To idealna propozycja dla turystów, którzy oczekują komfortu wypoczynku.

Polecamy także Hotel Green Park, zlokalizowany w przepięknym zielonym ogrodzie, tylko 300 m od plaży. W hotelu znajduje się tawerna, gdzie potrawy przygotowywane są przez właściciela.

Skiathos to idealne miejsce na wakacje!

zieleń, piaszczyste złote plaże, klimatyczne uliczki i pyszne jedzenie. Zdecydowanie polecamy i zachęcamy do rezerwacji.

Pełna oferta hoteli na Skiathos dostępna jest tutaj – hotele Skiathos

Skiathos, greckie wakacjeSkiathos, grecka kuchniaSkiathos Palace

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz