Hiszpania – najciekawsze słoneczne regiony!

Hiszpania – idealna na wakacje last minute i all inclusive!Hiszpania na wakacje

 

Hiszpania nie jest jednolitym krajem. Niezwykle rozległa powierzchnia i mocno urozmaicony krajobraz to wręcz ewenement na skalę światową. Każdy jej zakątek to zupełnie inna kultura i styl życia, przepiękna architektura i żywe, rdzenne tradycje. Wszędzie spotkamy tylko żywiołowych i uśmiechniętych miejscowych. Nigdzie nie spotkamy takiego natłoku restauracji i barów jak w Hiszpanii, tętniących życiem małych knajpek, gdzie wieczorami tutejsi spędzają długie godziny wraz z przyjaciółmi. Każdy region tego wspaniałego kraju ma coś innego do zaoferowania – my wybraliśmy te najważniejsze, oddające wspaniały klimat miejscowego życia.

Andaluzja – Costa de la Luz, Costa del Sol i Costa de Almeria …

Andaluzja na wakacje

to największy hiszpański region, uważany za kolebkę kultury całego kraju. To tutaj narodziły się tradycyjne korridy i pełen pasji taniec flamenco. Przez setki lat wpływy arabskie mieszały się z hiszpańskimi, co widać w lokalnej architekturze i kuchni. Jest to region pełen wielkich metropolii i malutkich miast oraz klimatycznych wiosek, z których absolutnie każda warta jest uwagi. Dzięki swojemu położeniu niedaleko wybrzeży Afryki klimat jest tu suchy i upalny, co tym bardziej kształtuje orientalny charakter tej części Hiszpanii. Andaluzja jest swoistym biegunem ciepła kraju, temperatury w środku lata często przekraczają 50 stopni Celsjusza! Największym miastem i jednocześnie stolicą regionu jest Sewilla. Przez wiele czasu to miasto portowe dogodnie położone u ujścia rzeki Guadalquivir stanowiło bramę do Nowego Świata i centrum handlu, dzięki czemu dziś zawdzięczamy niezwykłą różnorodność miasta. Bogato zdobione budynki starego miasta kontrastują z nowoczesnymi dzielnicami, a wszędzie poczuć można zapach kwiatów pomarańczy, który towarzyszy mieszkańcom na co dzień. Z najsłynniejszych budowli miasta można wymienić chociażby pałac Reales Alcázares, wpisaną na listę UNESCO Katedrę Najświętszej Marii Panny czy bogato zdobioną Plaza de España. Z innych słynnych miejsc nie sposób nie wspomnieć o tajemniczej Grenadzie z doskonale zachowanym arabskim pałacem Alhambra, mieście Huelva, gdzie znajduje się dom Krzysztofa Kolumba oraz pełnym monumentalnych budowli Jaen.
Najbardziej znanymi regionami wypoczynkowymi są oczywiście Costa de la Luz, Costa del Sol i Costa de Almeria.

Wszystkie propozycje wypoczynku w tej części Hiszpanii można znaleźć tutaj: https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,andaluzja-costa-almeria,costa-de-la-luz,costa-del-sol,6-28-dni

Katalonia – Costa Brava, Costa Dorada

Katalonia na wakacje

W północno – wschodniej części Hiszpanii znajduje się nie mniej słynna od Andaluzji Katalonia. Znana jest głównie jako najczęściej odwiedzany region wakacyjny przez turystów z całego świata. Najbardziej cenione są dwa wybrzeża, przede wszystkim Costa Brava i Costa Dorada, jednakże równie cennymi atrakcjami tego rejonu są góry – Pireneje – oraz malownicze szczyty i wzgórza ciągnące się wzdłuż linii brzegowej. Najważniejszym miastem i stolicą regionu oczywiście jest Barcelona, będąca w czołówce najchętniej odwiedzanych miast na świecie, będąca symbolem niezwykłego stylu i klasy. To tutaj możemy podziwiać niezwykłe, poskręcane i wielokolorowe budynki w parku Guelli autorstwa Antoniego Gaudiego, świątynie z bazyliką Sagrada Familia na czele, a poza tym mnóstwo zakamarków miasta, których odkrycie na własną rękę będzie źródłem niekończącej się przyjemności. Oprócz słynnej Barcelony na odkrywców czeka mnóstwo większych i mniejszych miast porozsiewanych wzdłuż całego wybrzeża – Taragonna, Girona, Tossa de Mar i wiele, wiele innych.

Propozycje wypoczynku na wybrzeżu Katalonii znajdują się tutaj: https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,costa-brava,costa-dorada,7-28-dni

Baleary – Majorki, Minorka, Ibiza, Formentera

Baleary, wakacje i ofert

Niemniej ciekawym, a równie ważnym regionem Hiszpanii są Baleary. Ten archipelag położony na Morzu Śródziemnym, tuż u hiszpańskich wybrzeży, co roku przyciąga miliony turystów. W jego skład wchodzi ponad 200 najróżniejszych wysp, z których najbardziej znane to oczywiście Majorka, Minorka, Ibiza i Formentera. Największe i najsłynniejsze antyczne cywilizacje odcisnęły swój ślad na Balearach. Znajdziemy tu ślady Rzymian i Greków, Fenicjan, Wandalów i Kartagińczyków, a także Arabów. Polskim akcentem, jaki możemy znaleźć na wyspach, jest krótki pobyt Fryderyka Chopina na Majorce, tutaj też można zwiedzić muzeum poświęcone jego pamięci. Oczywiście wszędzie możemy znaleźć inne pamiątki – tajemnicze grobowce, piękne miasta i świątynie, wszystko idealnie wkomponowane w zielony i górzysty krajobraz regionu. Łagodny, śródziemnomorski klimat, mnogość atrakcji na każdym kroku i wielowiekowe tradycje sprawiają, że Baleary stają się najbardziej popularnym kierunkiem wyjazdu.

Najciekawsze możliwości wypoczynku na Balearach można zobaczyć tutaj: https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,majorka,ibiza,minorka,formentera,7-28-dni

Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Gomera

Wyspy Kanaryjskie last minute

Na koniec zostawiliśmy odległy, choć równie popularny region Hiszpanii, jakim są Wyspy Kanaryjskie. Zwane także Wyspami Szczęśliwymi, składają się z 7 głównych wysp i wielu innych, małych wysepek pochodzenia wulkanicznego i są położone na Oceanie Atlantyckim, tuż przy gorącej Afryce. Należą co prawda politycznie do Hiszpanii, jednak od setek lat tworzą autonomiczną wspólnotę z własnym rządem, sądami oraz parlamentem. Turystów, oprócz swojej bogatej historii, przyciągają zróżnicowanym krajobrazem i świetnym klimatem. Tutaj zawsze panuje lato, a temperatura nie spada za nisko! Dzięki temu Wyspy Kanaryjskie stały się ulubionym, całorocznym miejscem wypoczynku setek osób.

Aktualne oferty wypoczynku na Wyspach Kanaryjskich znajdują się tutaj: https://www.traveligo.pl/wakacje/wyspy-kanaryjskie,7-28-dni

 

 

Hiszpania, wielki, rozległy kraj, jest bardzo różnorodny i już po pierwszej wizycie chce się wracać. Cała Hiszpania jest krajem absolutnie wartym odwiedzenia, do czego gorąco zachęcamy!

Hiszpania idealna na wakacje

 

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz