Gwadelupa z Best Reisen – karaibski raj bez paszportu, nowość na rynku

Przedstawiamy nowość na rynku – Karaiby bez paszportu – egzotyczną Gwadelupę.

Gwadelupa to karaibski raj z pocztówkową scenerią piaszczystych plaż, lasów tropikalnych, szczytów wulkanicznych, wodospadów, romantycznych zatok i klimatycznych barów, gdzie sączy się lokalny rum. Wyspa ta, podobnie jak Martynika, stanowi terytorium zamorskie Francji. Mówi się tu po francusku, walutą jest euro, nie potrzebujemy wizy, a nawet paszportu (wystarczy dowód osobisty). Witamy w tropikalnym zakątku Unii Europejskiej!

Gwadelupa jest departamentem zamorskim Francji, leży na kilkudziesięciu wysepkach Małych Antyli (Ameryka Środkowa). Pierwszym Europejczykiem, który tu zawitał był Krzysztof Kolumb podczas swej drugiej wyprawy do Nowego Świata (1493 r.). W pierwszej połowie XVII w. piraci francuscy stworzyli tu swą bazę, a później wyspy przeszły pod państwowy zarząd Francji. Swe wpływy mieli tu też Brytyjczycy i… Szwedzi, a po Traktacie Wiedeńskim – znów Francuzi. W 1946 r. Gwadelupa stała się departamentem zamorskim Francji. W latach 60., pod wpływem Kuby, na wyspie pojawiły się dążenia niepodległościowe podszyte hasłami socjalizmu, a niektóre radykalne ugrupowania wzywały do walki zbrojnej. Tego typu idee zniknęły po tym, gdy Gwadelupa, będąc departamentem zamorskim Francji, uzyskała również status regionu, a później rozszerzoną autonomię. W wyniku referendum 7 grudnia 2003 r. mieszkańcy opowiedzieli się za politycznym i administracyjnym status quo wyspy. Gwadelupa więc potwierdziła swą pozycję jako departament i region zamorski Francji, wchodzi w skład Unii Europejskiej (jest jej regionem peryferyjnym).

Każda z części archipelagu jest mocno nastawiona na ruch turystyczny. Mieszkańcy są pomocni i gościnni. Największe miasto Point-a-Pitre oferuje liczne rozrywki, kluby, restauracje, sklepy, a także wystawy, galerie sztuki i muzea. Tutejsza kuchnia to mieszanka wpływów francuskich, kreolskich i latynoamerykańskich. Wielbiciele trunków powinni spróbować lokalnych rumów, które wytwarzane są bezpośrednio ze sfermentowanego soku łodyg trzcinowych.

Poniżej oferty wylotów na Gwadelupę:

https://www.traveligo.pl/wakacje/od-10.09.2019,do-30.09.2020,6-28-dni,osoby-2_0___

Zapraszamy do rezerwowania, rezerwacje@traveligo.pl, tel. 22 517 16 00 -10


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz