Bułgaria – doskonałe miejsce na ostatnie tygodnie wakacji

Bułgaria to idealne miejsce na słoneczne, rodzinne wakacje.

Bułgaria jeszcze w świadomości niektórych turystów pozostaje symbolem minionej epoki w historii podróży wakacyjnych. Była właściwie jedynym krajem, gdzie po pokonaniu stosunkowo niewielkich trudności można było wypocząć. Na skutek zawirowań politycznych stała się kierunkiem całkowicie zapomnianym – w latach 90. ubiegłego wieku tylko nieliczne biura zajmowały się organizacją wycieczek do Bułgarii. Dopiero niedawno, dzięki zagranicznym inwestycjom w bazę hotelową, kraj zaczął odżywać i przyciągać tysiące podróżnych z całego świata.
Położona jest na Półwyspie Bałkańskim i choć jest mniej popularna niż sąsiadująca z nią Turcja czy Grecja, to zdobywa coraz więcej zwolenników. Jej najważniejszym atutem są przepiękne, złociste plaże rozciągnięte nad wybrzeżem gorącego Morza Czarnego. Wszystkie mają łagodne zejście do wody i ciągną się kilometrami, dzięki czemu spokojnie będą mogły na nich bawić się dzieci, a wieczorami będzie można urządzać sobie długie wędrówki. Plaże w Bułgarii do złudzenia przypominają te nad polskim morzem – różni się tylko temperatura wody, Morze Czarne jest znacznie cieplejsze.
Na wybrzeżu znajduje się wiele kurortów turystycznych z rozbudowaną infrastrukturą. Najsłynniejsze i największe z nich to Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski. Te miejscowości w ciągu dość krótkiego (trwającego trzy miesiące) sezonu turystycznego obsługują tysiące turystów z Anglii, Niemiec, Polski i innych krajów. Na uwagę zasługuje baza hotelowa – większość obiektów w Bułgarii w ciągu ostatnich lat zostało zbudowanych od podstaw, głównie jeśli chodzi o hotele o wyższym standardzie. Dwu- czy trzygwiazdkowe hotele są raczej skromne, za to przyciągają bardzo dobrą ceną.
A jeśli już chodzi o ceny, to te są bardzo zachęcające – zarówno jeśli chodzi o koszt wakacji all inclusive w Bułgarii, jak i ceny w restauracjach czy sklepach. Są one nieporównywalnie niższe niż w kurortach w Grecji, Hiszpanii czy nawet w Polsce! Dzięki temu naprawdę udany, słoneczny wypoczynek w Bułgarii nie musi być jednoznaczny z dużym wydatkiem. Dodając do tego krótki lot, niecałe 2 godziny z Polski, otrzymujemy idealny pomysł na wakacje.
Sezon wakacyjny w Bułgarii trwa do polowy września – później należy liczyć się z deszczami i silnymi wiatrami, co może nieco popsuć wypoczynek. Niewątpliwie jednak Bułgaria to świetne miejsce na zakończenie wakacji!

Największy wybór ofert do Bułgarii znajdziesz tutaj: Oferty wakacji w słonecznej Bułgarii

 


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz