Austria Karyntia – dlaczego warto pojechać zimą?

Jeśli planują Państwo aktywny zimowy wypoczynek, zapraszamy do Karyntii – jednego z największych regionów narciarskich w Alpach.

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

To położony najbardziej na południu kraj związkowy Austrii, graniczący z Włochami i Słowenią, w centrum regionu Alp i Adriatyku. Stolicą jest Klagenfurt nad jeziorem Wörthersee (100 000 mieszkańców). Znajdują się tu dziesiątki jezior, na których można pożeglować, posurfować, a zimą pojeździć na łyżwach. 93 szczyty górskie mają wysokość powyżej 3000 m – najwyższy szczyt ma wysokość 3798 m. Park narodowy Hohe Tauern to największy teren chroniony Alp, który zamieszkują liczne gatunki zwierząt.

Karyntia to 31 ośrodków narciarskich z prawie 900 kilometrami tras narciarskich i 274 nowoczesnymi wyciągami. Korzystanie z całej infrastruktury umożliwia karnet Topskipass Kärnten-Osttirol, którego można używać od 1,5 dnia do 2 tygodni.

Karyntia to wysokoalpejskie, przepiękne widokowo stoki dla zaawansowanych, usytuowane wśród trzytysięczników oraz szerokie i wygodne stoki dla zjazdów dla mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów oraz dla rodzin z dziećmi. To także trasy z przygotowanymi muldami oraz stoki dla freeriderów.

Usytuowanie na południowej stronie Alp to gwarancja ośnieżonych stoków, łagodnego klimatu i ogromnej ilości dni słonecznych w ciągu roku. Liczne tarasy słoneczne oferują przepiękne widoki na Alpy.

Nassfeld, przy jeziorze Presseger See to jeden z 10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii.

Karyntia poza nartami ma do zaoferowanie wiele innych atrakcji, takich jak wędrówki w rakietach śnieżnych i wyprawy po śniegu. Jest tu także bardzo dobrze rozbudowana sieć do narciarstwa biegowego, położona we wszystkich dolinach, dostosowana do różnych poziomów zaawansowania oraz łagodne stoki, idealne do saneczkowania.Jeziora to idealne miejsca do jazdy na łyżwach.

“Ze stoku do term” to motto regionu sportów zimowych Bad Kleinkircheim – ośrodka, gdzie znajdują się dwa kąpieliska termalne. Pierwszy to łaźnia rzymska z 13 saunami na 3 poziomach i z kącikiem dla dzieci, drugi to terma St.Kathrein z dwoma basenami na zewnątrz oraz stanowiskami do leczenia schorzeń zdrowotnych.

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Karyntia, Austria

Zapraszamy do rezerwacji Karyntii:
https://www.traveligo.pl/wakacje/austria,karyntia,od-18.10.2019,do-30.09.2020,6-28-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz