Londyn: spacerem wzdłuż Tamizy

Serce Wielkiej Brytanii to skarbnica atrakcji turystycznych. To miejsce polecane o każdej porze roku, jednak miłośnikom pieszych wędrówek Londyn przypadnie do gustu głównie latem. Choć jak wiadomo i o tej porze roku absolutnym „must have” w plecaku będzie parasol.

Jeśli lubisz spacerować, mamy dla Ciebie propozycję wycieczki wzdłuż głównej rzeki Londynu: Tamizy. Droga obejmuje kilka bardzo ciekawych zabytków. Trasa nie jest długa (około 6 km), jej przebycie zajmie Ci niecałe półtorej godziny.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy spod Westminster. Dostaniemy się tu metrem – najbliższa stacja to St. James’s Park (linie District i Circle) oraz Westminster (linie Jubilee, District i Circle). Kto był to wie, że znajduje się tu słynny Westminster Abbey, przepiękna katedra z IX wieku z grobami wielu słynnych ludzi (np. Isaaca Newtona czy Karola Dickensa), w której odbywają się koronacje królów Anglii. Obok Parlamentu warto zwrócić tu uwagę na słynny Big Ben – czternastotonową dumę Brytyjczyków. W tym miejscu trzeba przejść mostem Westminster Bridge na drugą stronę Tamizy i skręcić w lewo, w stronę London Eye. W czasie spaceru mijamy Country Hall (dawna siedziba londyńskich władz), przepiękne muzeum Dali Universe (stała wystawa dzieł sztuki Salvadora Dali) i London Aquariums (idealne miejsce dla miłośników flory i fauny morskiej). Następnie mijamy South Bank Centre, które co roku przyciąga rzesze turystów, miłośników teatru, sztuki oraz tańca. Nasza wędrówka obejmuje następnie takie miejsca jak teatr National Theatre oraz galerię sztuki współczesnej Tate Modern. Podczas wędrówki na miłośników Szekspira czeka nie lada gratka- teatr szekspirowski The Globe. Na naszej drodze spotykamy również przepiękną katedrę Southwark Cathedral oraz targowisko Borough Market. Po dotarciu na most Tower Bridge, który jest jednym z najbardziej znanych londyńskich obiektów, swoje kroki stawiamy w kierunku doku św. Katarzyny – kompleksu rekreacyjnego oraz mieszkalnego. Po przejściu pod mostem Tower Bridge napotykamy popularną na cały świat twierdzę Tower of London: kiedyś słynne więzienie, z którego podobno nie było ucieczki, dziś jedno z najczęściej zwiedzanych zabytków Londynu. Wzdłuż Tamizy powracamy do Westminster pod pomnik Monument – 61 metrową kolumnę, zbudowaną ku upamiętnieniu wielkiego londyńskiego pożaru z 1666 roku. Warto wejść na sam szczyt budowli (311 schodów), by popatrzeć na panoramę miasta i otrzymać pamiątkowy certyfikat.

Największy wybór ofert wyjazdów do Londynu znajdziesz tutaj – https://www.traveligo.pl/wakacje/anglia,londyn

Wakacje w Anglii – https://www.traveligo.pl/wakacje/anglia,od-10.09.2018,3-28-dni,osoby-2_0___

 

 

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz