Z nami zaplanujesz udane wakacje!Spełniamy wakacyjne marzenia od 2004 roku!

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Wycieczka objazdowa Eskapady na lewady, Portugalia
1/1
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Eskapady na lewady

Portugalia
Ocena wycieczki objazdowej Eskapady na lewady:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Eskapady na lewady w ofercie Biura podróży:

Itaka stara

Szukasz wakacji do Portugalii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Madera / Madera

Opis oferty:

Lewada Rabacal • Wodospad Risco • Kaskady "25 źródeł" • Las Wawrzynowy Laurissilva • Funchal • Pico dos Barcelos • Lewada RefertaMadera to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Będąc na wyspie, warto wybrać się na spacer po lewadach. Lewady (levadas) to sieć wąskich kanałów wodnych. Służyły one do transportowania wody deszczowej z północy na południe wyspy. To miejsca wyjątkowe. Trasy wiodą ścieżkami porośniętymi pachnącymi dzikimi kwiatami, otoczone są lasami, gdzie słychać śpiew ptaków i szum płynącej wody, a niektóre gatunki fauny i flory trudno znaleźć gdziekolwiek indziej na świecie. Lasy wawrzynowe wpisane są na listę UNESCO. Wszystkie noclegi w jednym hotelu pozwolą dobrze zaplanować czas wolny lub wybrać się na jedną z ciekawych wycieczek fakultatywnych.

1. DZIEń.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Funchal. Transfer do hotelu. Zależnie od godziny przylotu: czas wolny, kolacja, nocleg.

2. DZIEń.

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

3. DZIEń.

śniadanie. Transfer i rozpoczęcie trekkingu na LEWADę RABACAL. Trasa: ok. 13 km, czas trekkingu: ok. 4 godz. Spacer ścieżką pod drzewami do wysokiego WODOSPADU RISCO. Dalej droga prowadzi do KASKADY "25 ŹRÓDEŁ", złożonej z wielu mniejszych wodospadów. Na trasie liczący kilka milionów lat LAS WAWRZYNOWY LAURISSILVA. Jest to miejsce unikatowe, chronione, wpisane na listę UNESCO. Takie lasy zachowały się tylko w trzech miejscach na świecie. Drzewa są wiecznie zielone, mają niezwykle intensywny zapach. Występują tu endemiczne gatunki roślin i zwierząt. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie FUNCHAL, stolicy wyspy. Wjazd na punkt widokowy PICO DOS BARCELOS (355 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniała panorama miasta. Spacer: okolice portu; XV-wieczna katedra w stylu manuelińskim, budynek parlamentu Madery; cytadela św. Wawrzyńca. Wizyta w słynnej winiarni The Old Blandy Wine Lodge, założonej przez Johna Blandy'ego, który zapoczątkował trwającą do dziś tradycję winiarską. Zapoznanie się z procesem produkcji i historią, degustacja wyjątkowego maderyjskiego wina, które swój niepowtarzalny smak zawdzięcza leżakowaniu w dębowych beczkach. Wizyta na targu miejskim, najbardziej kolorowej części miasta. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEń.

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

6. DZIEń.

śniadanie. Transfer i rozpoczęcie trekkingu na LEWADę REFERTA. Trasa: ok. 5 km, czas trekkingu: ok. 2 godz. Na trasie: pola uprawne, gaje bananowców, widok na słynną Orlą Skałę - Penha d'Aguia, płaską, wielką skałę wulkaniczną, która wyrasta z morza na wysokość 590 m i wznosi się widowiskowo ponad wioską Faial. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEń.

Śniadanie. Czas wolny - wypoczynek w hotelu lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Kolacja, nocleg.

8. DZIEń.

Zależnie od godziny wylotu: śniadanie, czas wolny, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

śWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelu***; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: śniadania i kolacje zgodnie z programem • przelot • przejazd komfortowym minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • przewodnik górski • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Program wymagający sprawności fizycznej, należy zabrać odzież dostosowaną do zmiennych warunków atmosferycznych: kurtka przeciwdeszczowa, polar, czapka, buty trekkingowe.


Opis hotelu Eskapady na lewady według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl



Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

Biuro Itaka powstało w 1989 roku w Opolu. Pierwszym sloganem organizatora było "I...Taki świat jest piękny". Biuro posiada 100% kapitału polskiego.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Aktualnie Itaka posiuada 170 salonów firmowych, 700 salonów agencyjnych. 
Oferta biura to 3500 hoteli wypoczynkowych, ponad 1 000 wycieczek objazdowych, 150 kierunków na 7 kontynentach.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2022, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012, Top Marka 2019, nagroda konsumenta 2018, superbrands.


Itaka