Wielki powrót Djerby na lato 2018

Wyobraź sobie wakacje na brzegu krystalicznie czystego, praktycznie pozbawionego fal morza. Niekończące się, białe plaże łagodnie opadają do wody, a Ty wypoczywasz w cieniu palmy na hotelowym leżaku. Po słodkim lenistwie udajesz się na wyśmienity lunch do hotelu o wysokim standardzie, jedziesz na pole golfowe lub zwiedzasz zabytkowe miasteczka. Brzmi jak wakacje na egzotycznych Wyspach Karaibskich? Taki wypoczynek jest w zasięgu ręki – to wszystko oferuje Djerba! Po kilku latach nieobecności ukochana wyspa wielu turystów wraca do oferty na lato 2018.

Nieduża wyspa znajduje się we wschodniej części Tunezji. Legenda głosi, że to właśnie tutaj osiadł Odyseusz w czasie swojej podróży do domu. Zakochał się on w słodyczy tutejszych lotosów – czyli daktyli – a mieszkańców nazwał zjadaczami lotosów, czyli Lotofagami.

Djerba to idealne miejsce do podglądania niespiesznego trybu życia mieszkańców. Ruchliwe porty, gdzie co rano można obserwować pracę rybaków, zachęcają do codziennych spacerów. Popołudniami można usiąść w lokalnej kafejce, by posłuchać najnowszych plotek rozpowiadanych przez tubylców czy napić się mocnej, aromatycznej kawy. Oprócz tego Djerba kusi luksusowymi hotelami z licznymi ośrodkami Spa i wellness, na czele z thalassoerapią. Oferują one liczne zabiegi leczniczo-relaksacyjne oraz upiększające, oparte na dobroczynnym działaniu wody morskiej, alg czy piasku. Djerba spodoba się także miłośnikom czynnego uprawiania sportu – bardzo popularne jest chociażby żeglarstwo czy inne sporty wodne, ale odnajdą się także miłośnicy golfa. Na wyspie znajduje się ogromne, profesjonalne, 27-dokłowe pole golfowe.

Stolicą wyspy jest położone na północy miasto Houmt Souk. Jego nazwa w dosłownym znaczeniu oznacza „targ w sąsiedztwie” i bardzo dobrze oddaje prawdziwy charakter miasta – pełne jest ono najróżniejszych bazarów z przyprawami, skórami, biżuterią czy ceramiką. Warto odwiedzić tutaj piękny port, XV-wieczną twierdzę górującą nad miastem, jak i pospacerować po krętych uliczkach wśród domów zwykłych mieszkańców. Centrum miasteczka jest ściśle zabudowane, a wszystkie atrakcje znajdują się w zasięgu ręki, więc można pozwolić sobie zarówno na krótkie, jak i całodniowe wędrówki.

Na Djerbie znajduje się najstarsza i najważniejsza synagoga Afryki. Świątynia El Ghriba w miejscowości Ar-Rijad jest licznie odwiedzana przez turystów i pielgrzymów z całego świata – na przełomie kwietnia i maja wierni obchodzą swoje święto Lag Ba Omer. Jego najważniejszym punktem jest ogromna, radosna procesja, podczas której Żydzi spacerują z wielką menorą. Tradycja głosi, że synagogę założyli kapłani uciekający z Jerozolimy po zniszczeniu Świątyni Salomona przez Nabuchodonozora w 586 roku p.n.e. Mieli oni zabrać ze sobą drzwi i kamień stanowiący część ołtarza w zniszczonej świątyni. Dziś ten kamień jest wmurowany w sklepienie synagogi. Świątynia kilka razy w swojej historii była już uszkadzana i niszczona, lecz jej aktualny wystrój, barwne malowidła i kafelki są takie same jak przed wiekami.

Atrakcją wyspy jest także największa w basenie Morza Śródziemnego farma krokodyli. Stanowi ona część ogromnego parku Explore Djerba, gdzie można też zobaczyć skansen tunezyjskiego gospodarstwa. Na farmie hodowanych jest około 400 krokodyli, sprowadzonych wprost z Nilu. Odwiedzający mają szansę wziąć udział w karmieniu gadów, czasem też jest możliwość podtrzymania na rękach małego krokodylka.

Na udane wakacje na Djerbie polecamy szczególnie hotel MAGIC LIFE Penelope Beach. Zajmuje on rozległy, zielony teren, graniczący z piaszczystą plażą. Goście mogą korzystać z licznych restauracji i barów, zadbanych basenów, jak również zajęć artystycznych, sportowych i rekreacyjnych dla dzieci oraz dla dorosłych. Hotel oferuje ulubioną przez wielu podróżnych opcję all inclusive, która pozwala na smakowanie doskonałej kuchni i pysznych drinków przez całą dobę.

Oferty wypoczynku w tym hotelu sprawdzisz tutaj: https://www.traveligo.pl/hotel/Tunezja/Club-Magic-Life-Penelope-Beach-546075.html

Świetnym hotelem jest także Vincci Helios Beach. Zaprojektowany w charakterystycznym dla Djerby stylu, posiada dostęp do piaszczystej plaży i oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Ciekawe animacje, doskonała kuchnia i przyjemna, wakacyjna atmosfera sprawia, że do tego miejsca chce się wracać!

Sprawdź nasze oferty wakacji w hotelu Vincci Helios Beach: https://www.traveligo.pl/hotel/Tunezja/Vincci-Helios-Beach-510656.html#od-2018-10-18,7-dni,All-Inclusive,wylot-z-KTW,osoby-2_0_0_0_0

Djerba, będąca jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wypoczynek przez europejskich turystów, znów jest dostępna do rezerwacji!

Przyciąga pięknymi plażami, doskonałą bazą hotelową i wieloma atrakcjami na miejscu, a także bardzo korzystnymi cenami.

Wszystkie oferty niezapomnianych wakacji na Djerbie znajdziesz tutaj: https://www.traveligo.pl/wakacje/tunezja,djerba

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz