Wakacje na Malcie – gwarancja udanego wypoczynku

Malta to jeden z naszych bestsellerów sprzedaży, kierunek całoroczny – najbardziej na południe wysunięta część Europy, usytuowana 93 km od Sycylii z ponad 300 dniami słonecznymi w roku oraz długim i gorącym latem.

Malta

Malta

Stolicą Malty jest La Valetta i składa się ona z 3 wysp – Malty, Gozo i Comino. Językiem urzędowym jest angielski i maltański, gdzie przeplatają się słowa pochodzenia włoskiego. Ma 27 km długości i 14 km szerokości; lotnisko znajduje się 10 km od stolicy.

w 2018 roku Malte odwiedziło 2 mln 600 tys turystów, z czego Polacy stanowili 6 nację odwiedzjących.

Z Polski wyloty mozliwe sa z 6 miast: Warszawy, Katowic, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Gdańska, kilka razy w tygodniu.

Malta to 7 tys lat bogatej i barwnej historii oraz najwięcej na świecie obiektów o wartości historycznej i kulturowej w przeliczeniu na 1 km2. Wszędzie można tu podziwiać zabudowania historycznych miejscowości, pałace oraz kościoły.Dawna stolica Malty – Mdina oraz nowa – La Valetta to obowiązkowe punkty zwiedzania.

Świetnie rozwija się też tu turystyka aktywna ze sportami takimi jak: nurkowanie (także wśród wraków), rowery, jazda konna, żeglarstwo, kajaki, wspinaczka skałkowa i linowa oraz piesze wędrówki. Jest tu krystalicznie czysta woda i ogromna ilość miejsc świetnie nadających się do nurkowania i odkrywania podwodnego świata Morza Śródziemnego. Malta top jedno z najlepszych miejsc na świecie do uprawiania tego sportu.

Malta

Malta

Na Malcie znajduje się aż 12 plaż odznaczonych certyfikatem Błękitnej Flagi, z czego najbardziej popularne to: Golden bay, Melieha Bay oraz Ramla Bay. W Comino znana jest Błękitna Laguna z przepięknymi zatokami, plażami i miejscami do nurkowania.

Wyspy maltańskie to również kosmopolityczne centrum kultury i rozrywki, ze świetnie rozwiniętą siecią hoteli i restauracji z rewelacyjną kuchnią – śródziemnomorską, z silnymi wpływami włoskimi (makaron, pizza, ryby) oraz swoim słynnym daniem – królikiem i pastrizzi – pasztecikami z ciasta francuskiego z nadzieniem. Malta znana jest także ze wspaniałych win.

Malta

Malta

Gozo to “młodsza siostra” Malty – dużo bardziej zielona, kameralna, a przede wszystkim spokojna – to romantyczne miejsce z dala od tłumu turystów. Przepłynąć można promem, trwa to 20 minut i kosztuje około 5 euro.Na Gozo znajduje się ogromny zbiór obiektów historycznych, kulturalnych i rekreacyjnych. Jest to także świetne miejsce do wspinaczki skałkowej i pieszych wędrówek.

Ponadto na Malcie słynie z prowadzonych kursów języka angielskiego, znajdują się 42 szkoły językowe, oferujących szeroki wybór kursów dla wszystkich grup wiekowych.

Zapraszamy na Maltę:

https://www.traveligo.pl/wakacje/malta,od-25.10.2019,do-31.10.2020,6-28-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz