Odkryj uroki słonecznej Tunezji

Wakacje w Tunezji

Złoty okres popularności Tunezji jako destynacji turystycznej to rok 2008. Właśnie wtedy przywitała ponad 7 milionów turystów z całego świata, z czego prawie 200 tysięcy z samej Polski. Był to czas, gdy była chętniej wybierana niż Bułgaria, Grecja czy Hiszpania. Przemiany polityczne w kraju lekko zaburzyły spokój turystów aż do kryzysu 18 marca 2015 roku, kiedy to po zamachu terrorystycznym w muzeum Bardo w stolicy, Tunisie, wszystkie wiodące biura podróży wycofały Tunezję ze swojej oferty. Przez długi czas odczuwalny był znaczny spadek zainteresowania tym krajem, kolejne samoloty były odwoływane z powodu braku chętnych. Dziś, ponad rok po tym wydarzeniu i w szczycie kolejnego sezonu turystycznego, kierunek ten powoli wraca do łask. Powoli, bo wciąż najważniejszą kwestią dla wypoczywających jest bezpieczeństwo, a to pytanie zadają praktycznie wszyscy szukający wakacji.

Tunezja

Tymczasem Tunezja rozpoczyna nowy rozdział swojej historii i z otwartymi ramionami zaprasza turystów z całego świata. O ile odnotowano znaczne spadki liczby wypoczywających w tym kraju, nie można powiedzieć by nikt tam nie przyjeżdżał. Wakacje w Tunezji cieszą się spora popularnością wśród Anglików, Niemców czy Francuzów. Odwiedzających przyciągają przepiękne plaże, na których w obecnej sytuacji można zapomnieć o tłoku, niewielkie miasteczka przepełnione arabską atmosferą a także niezmiennie uśmiechnięci mieszkańcy. Szacuje się, że około 50 hoteli zostało zamkniętych, jednak te które wciąż przyjmują odwiedzających podwójnie przykładają wagę do najwyższych standardów obsługi. Każdy obiekt jest także bezwzględnie wyposażony w monitoring i ochronę, by zwiększyć poczucie bezpieczeństwa swoich gości. Należy tutaj także wspomnieć, że niewiele kierunków wakacyjnych jest w stanie zaoferować tak atrakcyjne ceny w porównaniu do świetnego standardu wypoczynku. Nad turystami czuwają także liczne służby mundurowe – obecne w każdym mieście, na trasach wycieczek i patrolujący sytuację na bieżąco.

 

Tunezyjskie organizacje turystyczne starają się zachęcić odwiedzających nie tylko atrakcyjną bazą hotelową. Od lat jest to w końcu centrum sportów wodnych – praktycznie przy każdej plaży znajduje się szkółka, gdzie możemy spróbować swoich sil w jeździe na nartach wodnych, paraglidingu czy mniej ekstremalnie popłynąć w rejs motorówką. Oprócz tego Tunezja oferuje przepiękne połacie pustynnych terenów, gdzie można się udać na szalony rejs quadami oraz wybrać się na trasę tradycyjnej karawany na grzbiecie wielbłąda. Wspaniałą przygodą może być także spotkanie z kulturą beduinów, których wioski można zwiedzać podczas wycieczki na Saharę. Miłośnicy bardziej luksusowych przyjemności mogą korzystać z resortów golfowych. Złośliwi śmieją się, że każde pole golfowe Tunezji prędzej czy później zostaje rezerwatem przyrody – ale coś w tym jest, gdyż są one prawdziwymi oazami zieleni, pełnymi gajów daktylowych, eukaliptusów czy dębów korkowych, w gałęziach których śpiewają chmary ptaków. Warto także nadmienić, że ten kraj jest uznanym centrum thalassoterapii, z wieloma ośrodkami SPA, które oferują zabiegi dla nawet najbardziej wymagających…

 

Zalety Tunezji można wymieniać w nieskończoność. Ważne jest to, że pomimo swojego kryzysu nie wypadła całkowicie z preferencji turystów i dzięki działaniom podjętym przez rząd z pewnością wróci do czasów swojej świetności. MSZ nie zmienił swojego stanowiska dotyczącego wyjazdów turystycznych do Tunezji  – zalecana jest ostrożność i rozważne działanie, czyli dokładnie tak samo jak aktualnie w Turcji czy Egipcie.

Wakacyjne oferty do Tunezji znajdują się tutaj – > https://www.traveligo.pl/wakacje/tunezja,6-28-dni,samolotem
Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz