Najlepsze parki rozrywki w Europie

Park Prater w WiedniuNie macie pomysłu na kolejny wyjazd, a nudzi Was wielogodzinne chodzenie po nieznanych miastach? Może po prostu widzieliście już wszystko? Albo macie ochotę na coś nowego, ekscytującego, co zapamiętacie na długo, a jednocześnie nie chcecie wyruszać w długą i kosztowną podróż? Nic prostszego, wystarczy udać się do jednego z rozsianych po całej Europie parków rozrywki, gdzie poszalejecie na rollercosterach, kolejkach czy karuzelach! Uważacie, że to rozrywka dla dzieci? Nic bardziej mylnego – jest wiele miejsc, gdzie dorośli będą się bawić równie dobrze, a może nawet lepiej niż ich pociechy. Zapraszam na szybką wycieczkę po najlepszych naszym zdaniem parkach rozrywki, do których można się udać nawet na spontaniczny weekendowy wypad.

Park Rozrywki Prater, Wiedeń, Austria

Jako pierwszy – słynny wiedeński park Prater. Wiedzieliście, że jest to jeden z najstarszych wesołych miasteczek w Europie? W 2016 roku skończył 250 lat! Jego początki sięgają 1766 roku, jednak dopiero w 1897 roku wybudowano pierwszy diabelski młyn, który po dziś dzień jest wizytówką tego miejsca. Wiener Riesenrad – bo tak go nazwano – ma prawie 65 metrów wysokości i jest z pewnością najlepszym miejscem do podziwiania panoramy miasta. Oprócz wspomnianego już diabelskiego młyna zachwyciła nas kolejka Liliputbahn, czyli replika XIX-wiecznej lokomotywy, która zabiera chętnych na przejażdżkę przez park, jak również Grottenbahn – jej trasa biegnie przez kilkanaście jaskiń pełnych stworów z bajkowego świata. Warto też wspomnieć o niedawno powstałym oddziale muzeum Madame Tussauds, znanego z kolekcji figur woskowych. Nie skupialiśmy uwagi oczywiście tylko na tym, więc szaleliśmy na różnych karuzelach, w tunelu aerodynamicznym, w domach strachów, w największej w Austrii dyskotece Praterdome, a poza tym jeszcze w sklepach, restauracjach, barach… Liczba atrakcji przyprawia o zawrót głowy! Prater to świetna opcja na krótki wypad – sezon trwa tutaj od marca do października, a zaledwie 4 godziny jazdy samochodem z Katowic i jesteśmy na miejscu! Wato pamiętać, że wstęp do parku jest bezpłatny, jednak za korzystanie z poszczególnych atrakcji trzeba płacić.

Wiedeń na weekend? Oferty wycieczek i wakacji w Wiedniu >>

Park rozrywki Port Aventura, Hiszpania

Kolejnym dobrym pomysłem z pewnością jest park PortAventura w Hiszpanii. Znajduje się on kilkanaście kilometrów od Barcelony, dzięki czemu dojazd nie jest żadnym problemem, szczególnie w dobie tanich linii lotniczych. Po przylocie czeka nas krótka przejażdżka autobusem do centrum miasta, następnie łapiemy pociąg z dworca Estacio Franca, niecałe 1.5 h i już jesteśmy w jednym z najbardziej magicznych miejsc na wybrzeżu! Liczba atrakcji dla każdego jest wręcz niewyobrażalna, więc jeśli chcemy tu spędzić więcej czasu, warto zarezerwować nocleg na miejscu, by nic nas nie ominęło. Zachwyciło nas tutaj absolutnie wszytko – najlepiej zapamiętaliśmy kolejkę Shambhala – najwyższy rollercoaster w Europie, Dragon Khan – jedną z największych czy wystrzeliwaną wieżę Hurakan Condor, dostarczającą największych emocji. Jak widzicie, tutaj wszystko jest naj! W każdej z pięciu części tematycznych można spędzić długie godziny testując wszystkie atrakcje, w związku z czym koniecznie trzeba się tu udać, nawet na dłużej niż jeden weekend. Jednodniowy bilet wstępu do PortAventura to koszt 45 euro dla osoby dorosłej, dla dzieci powyżej 3 lat – 39 euro. Warto też zastanowić się nad biletem na dwa lub trzy dni.

Zobacz oferty Last Minute Hiszpania >>

Centrum Babylon, Liberec, Czechy

Kolejnym miejscem, które wyjątkowo zapadło nam w pamięć, jest czeski Babylon. Tutaj atmosfera jest trochę inna niż w dwóch pozostałych odwiedzonych przez nas parków – o ile tam szaleliśmy na rollercoaster’ach, to tutaj grzaliśmy się długie godziny w ciepłych basenach. Jest tutaj też kilka zjeżdżalni dla starszych i młodszych, jacuzzi, bicze wodne, gejzery, można spróbować swoich sił w nurkowaniu, a także oglądać piękno podwodnego świata w ogromnych akwariach morskich. Jest to miejsce bardzo chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, więc jeśli chcecie wypocząć w spokoju, to trzeba zwrócić na to uwagę. Cały kompleks ma charakter antycznych łaźni. Oprócz kilkunastu najróżniejszych basenów do dyspozycji jest ogromny lunapark dla dzieci i dorosłych urządzony w stylu karczmy! Tutaj możemy wspinać się po ściankach, grać w kręgle, ścigać się po torach przeszkód, a dla żądnych emocji jest nawet kasyno. Nowością jest pierwszy na terenie Czech park nauki z interaktywnymi eksponatami, które zafascynują zarówno dzieci, jak i dorosłych. Znajduje się tutaj też rozbudowany pasaż handlowy z wieloma sklepikami z lokalnymi specjałami, browarów oraz dyskoteka. Babylon jest również wart uwagi dlatego, że jest bardzo blisko – z Wrocławia jechaliśmy tu niecałe 3h!

Wyjedź do Czech już dziś! Zobacz nasze oferty Last Minute do Czech >>

Oczywiście to tylko niewielka część z wielu obiektów znajdujących się na terenie Europy. Propozycje te jednak mogą być inspiracją do poznania i spróbowania czegoś nowego, jak również do odbycia nowych podróży i przeżycia wielu niezapomnianych przygód!

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz