Majorka – co warto zobaczyć?

Spędzając wakacje na słonecznej Majorce, oprócz plażowania i cieszenia się atrakcjami hotelu koniecznie trzeba chociaż dwa dni przeznaczyć na jej zwiedzanie. Można skorzystać z wycieczek fakultatywnych jakie proponują biura podróży lub też zwiedzić wyspę na własną rękę. Poruszanie się po Majorce samochodem nie jest skomplikowane, wyspa jest dosyć dobrze oznakowana i bez większego problemu dotrzemy w każdy najmniejszy zakamarek wyspy. Zwiedzanie wypożyczonym samochodem ma wiele plusów, nigdzie się nie śpieszymy, zwiedzamy w swoim tempie i dojeżdżamy gdzie tylko dusza zapragnie. Do obowiązkowych punktów zwiedzania trzeba zaliczyć:

Cap de formentor czyli najbardziej wysunięty na północ kraniec wyspy, który stanowi przedłużenie gór Serra Tramuntana. Na końcu przylądka znajduje się słynna latarnia do której koniecznie trzeba dojechać. Widoki są tutaj zachwycające, urwiska i przepaście, lazur morza, śródziemnomorska roślinność, która porasta wzgórza i skaczące po zboczach kozy, które są bardzo ciekawskie i towarzyskie.

Sa Calobra stanowi jedną z głównym atrakcji Majorki. Około 15 kilometrów zjazdu serpentynami aby dojechać do dwóch zatoczek o szafirowym odcieniu i przepięknego wąwozu Torrent de Pareis.

Port de Soller, położony jest w pobliżu miasteczka Soller, które również warto odwiedzić. Sam Port to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. To bardzo klimatyczne miejsce z licznymi barami i restauracjami, które serwują wyśmienite dania z owoców morza. Po posiłku warto przespacerować się promenadą wzdłuż portu gdzie zatrzymują się setki żaglówek i luksusowych jachtów.

Valldemossa to niewielkie miasteczko położone wśród gór Sierra de Tramuntana. Dla nas Polaków to szczególnie ważne miejsce, kojarzące się z Fryderykiem Chopinem i George Sand. To tutaj spędzili wspólnie zimę 1838-39. W miejscowym Klasztorze Real Cartuja de Jesus de Nazaret jest wystawa poświęcona Chopinowi. Główną atrakcję stanowi fortepian zamówiony specjalnie dla Fryderyka Chopina, na którym komponował podczas pobytu na Majorce.

Platja des Trenc to najpiękniejsza plaża na wyspie. Iście karaibski piasek, łagodne wejście do wody i turkusowy kolor morza. Plaża jest długa, nie jest specjalnie zatłoczona i warto wybrać się na nią na cały dzień.

Palma de Mallorca czyli stolica wyspy. To tętniące życiem miasto, słynące z bogatego życia kulturalnego, licznych imprez, niesamowitej atmosfery i oczywiście pięknych zabytków. Palma de Mallorca jest najchętniej odwiedzanym miastem na całej wyspie. Koniecznie musimy odwiedzić Pałac Almudaina czyli letnią rezydencję królewską, Katedrę La seu i tętniący życiem w dzień i w nocy Plac Mayor.

Alcudia, niewielkie miasteczko na północy z urokliwą starówką i ruinami rzymskiego miasta Pollentia. Po Alcudii przespacerujemy się wąskimi, brukowanymi uliczkami. Podziwiać tu można zabytkowe kamienice i najmniejszy rzymski teatr w Hiszpanii. Na głównym placu miasta jest wiele kawiarni i restauracji gdzie można chwilę odpocząć i naładować baterie na dalsze zwiedzanie.

Wymienione miejsce to tylko część atrakcji jakie oferuje Majorka. Na każdym kroku znajdziemy tutaj klimatyczne miasteczko, romantyczne zatoki, wspaniałe widoki.

W Majorce nie sposób się nie zakochać!!!

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz