Ischgl – relax if you can – nowości w sezonie 2019/20

“Ischgl – relax if you can” to motto i główne hasło reklamowe najbardziej ekskluzywnego kurortu narciarskiego Austrii – poza rewelacyjnymi stokami i warunkami do uprawiania sportów zimowych, są tu imprezy i koncerty oraz zabawa do białego rana, przez cały rok.

Ischgl, Austria

Ischgl, Austria

Ischgl to miasto w Austrii, w Tyrolu, z ludnością około 2000 osób, podczas gdy baza turystyczna obejmuje 10600 miejsc noclegowych, wyłącznie w hotelach 4 i 5*.

Jest usytuowane w dolinie Paznaun, na wysokości ponad 2 000 m n.p.m.. z licznymi, doskonale przygotowanymi stokami z gwarancją śniegu przez cały sezon. Ogromnym atutem ośrodka jest połączenie z sąsiednim szwajcarskim ośrodkiem Samnaun – łącznie 240 km tras, z możliwością korzystania z jazdy na jednym skpassie po obydwu stronach. Po austriackiej stronie znajdują się 3 gondole wwożące narciarzy i snowboardzistow na stoki o różnym stopniu trudności z najwyższym szczytem Idalp usytuowanym na wysokości 2320 m n.p.m.

Ischgl, Austria

Ischgl, Austria

Dzięki częstym opadom śniegu Ischgl posiada także jedne z lepszych terenów do freeride’u i jazdy w głębokim śniegu.Brak tłoku i konieczności walki o najlepsze zjazdy to ogromny atut. Nawet po kilku dniach od ostatnich opadów śniegu w Ischgl można znaleźć dziewicze trasy i zjazdy, do których dojechać można bezpośrednio z ośrodka narciarskiego. Jedną z możliwości dojazdu jest kolejka Piz Val Grondabahn, która przewozi narciarzy na wysokość 2 812 m n.p.m. Z dala od głównych tras, w bezpośredniej bliskości stacji górnej znajdują się nietknięte zjazdy z głębokim śniegiem na szerokich zboczach i różnorodnych wzgórzach, ciągnące się aż do kompleksu hotelowego Fimba i położonego ponad prawie 900 m niżej szczytu Gampenalp. Trasy te są odpowiednie nie tylko dla profesjonalistów. Także początkujący będą mogli spróbować postawić pierwsze kroki w głębokim śniegu tuż obok stoku.

Ischgl, Austria

Ischgl, Austria

Na stokach i punktach widokowych znajdują się liczne restauracje i bary oferujące rewelacyjną kuchnią i ogromny wybór dań.

Należy także wspomnieć o Genussregion, Regionie Dobrego Smaku – tym zaszczytnym mianem cieszy się od 2007 roku także dolina Paznaun. Sztandarowym produktem regionu jest “Paznauner Almkäse”, górski ser z Paznaun, ale do regionalnych specjałów należą także paznaunski boczek kiełbasa i miód. Austria – Region Dobrego Smaku (GENUSS REGION ÖSTERREICH) jest marką, która z jednej strony proponuje konsumentom regionalne, wiejskie specjały, z drugiej zaś informuje o jedynej w swoim rodzaju kulinarnej ofercie poszczególnych regionów.

Ischgl, Austria

Ischgl, Austria

Sezon 2019/2020

Plany regionu Ischgl w sezonie zimowym 2019/20 to otwarcie sezonu z zespołem SEEED i dwoma nowymi kolejkami krzesełkowymi.

Na legendarnym koncercie otwarcia sezonu, Top of the Mountain Opening Concert, 30 listopada 2019 r. wystąpi kultowy zespół z Berlina, Seeed. Ośrodek narciarski będzie otwarty już od 28 listopada. Natomiast w ramach wielkanocnego koncertu Top of the Mountain Easter Concert w Ischgl zadebiutuje Sido. Koncert odbędzie się w samym sercu ośrodka narciarskiego, na słynnej na całym świecie scenie Idalp, na wysokości 2320 m. Główny wykonawca jubileuszowego, 25- letniego koncertu Top of the Mountain Closing Concert 2 maja 2020 r., zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

Kolejne nowości w sezonie zimowym 2019/20: Velilleck F1 – najszybsza kolejka krzesełkowa w regionie narciarskim (prędkość 6 metrów na sekundę) i Visnitz N2 – pierwsza 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii. Najszybsza kolejka krzesełkowa w ośrodku narciarskim zastępuje stary 2-osobowy wyciąg krzesełkowy, który został ostatecznie zdemontowany po 41latach i przewiezieniu około 14 milionów pasażerów. Nowa, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Velilleck F1 najnowszej generacji marki Doppelmayr, zwiększa dystans pokonywany przez stary wyciąg o 1353 metry. Nowa wydajność wynosi obecnie 2400 osób na godzinę.Atrakcją są oparcia 79 krzesełek, które uszlachetnione zostały zdjęciami roślin z otaczających gór.

Nowa, podgrzewana i wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa Visnitz N2 jest pierwszą 8-osobową kolejką krzesełkową typu D w Szwajcarii. Nowa kolejka najnowszej generacji firmy Doppelmayr zastąpi 4-osobową kolejkę krzesełkową Visnitz, która przez 25 lat przewiozła około 24 milionów pasażerów. Entuzjaści sportów zimowych mogą teraz wygodnie dotrzeć po 13 podporach, pokonując 372 metry wzniesienia terenu w około cztery i pół minuty z Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na 2633 m.

Ischgl, Austria

Ischgl, Austria

Zapraszamy do Ischgl, zarówno entuzjastów sportów zimowych, jak i amatorów nocnego życia.

https://www.traveligo.pl/wakacje/austria,tyrol,city-ischgl,od-23_11_2019,do-30_11_2020,2-28-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz