Dominikana – idealna propozycja na rajskie wakacje i zimę 2019/20

Republika Dominikany to wyspa usytuowana w samym sercu Karaibów, otoczona Oceanem Atlantyckim od północy oraz Morzem Karaibskim od południa.

Republika Dominikany

Republika Dominikany

.Zajmuje powierzchnię ponad 48 tys km2 z całkowitego obszaru wyspy wynoszącego 76 192 m2, współdzieląc go z Republiką Haiti.
Została odkryta 5 grudnia 1492 roku podczas pierwszej podróży Krzysztofa Kolumba do lądów Nowego Świata. Językiem urzędowym jest hiszpański,jednak na obszarach związanych z turystyka używa się też angielskiego,niemieckiego, francuskiego czy włoskiego.
Republika Dominikany zamieszkana jest przez prawie 10 milionów osób, podzielona jest na 31 prowincji oraz dystrykt stołeczny Santo Domingo, które też jest stolicą.

Cayo Arena, Dominikana

Cayo Arena, Dominikana, źródło: Narodowy Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

Republika Dominikany ma przepiękne plaże z delikatnym, białym piaskiem i krystaliczną wodą, zarówno od strony Oceanu Atlantyckiego, jak i od południowego wybrzeża Morza Karaibskiego.

Bahia de las Aquilas, Dominikana

Bahia de las Aquilas, Dominikana, źródło: Narodowy Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

To idealny kraj na rodzinne wyjazdy – hotele mają infrastrukturę przygotowaną pod rodziny z dziećmi z ogromnymi kompleksami basenów,parkami tematycznymi, placami zabaw, pokojami rodzinnymi, wyszkolonymi zespołami animatorów oraz opcją wyżywienie w formule All Inclusive.

Dominikana znana jest także z merengue, które jest narodową muzyką i tańcem Dominikany, uznanym za Narodowe Dziedzictwo Kultury Duchowej Republiki Dominikany.

Merengue

Merengue, źródło: Narodowy Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

Narodowym daniem Dominikany jest la bandera – przygotowana z ryżu, czerwonej fasoli i kurczaka oraz casaba – chrupiący chleb,jedzony podczas wszystkich posiłków. Hotele serwują kuchnię międzynarodową, w wielu resortach poza restauracją główną, goście mogą korzystać z licznych restauracji tematycznych.

La Bandera, Dominikana

La Bandera, Dominikana, źródło: Narodowy Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

Gdzie odpoczywają turyści?

Najbardziej popularne wybrzeże to Punta Cana – wizytówka Republiki Dominikany. Białe plaże, krystaliczne woda i niezliczone palmy tworzą tropikalny raj z 30 kilometrowym pasem wybrzeża, wzdłuż którego usytuowane są hotele znanych światowych sieci. W okolicy znajdują się też kluby, bary, restauracje oraz sklepiki dla miłośników shoppingu. Znajdują się tu także najwyższej jakości pola golfowe oraz największa na Karaibach marina. Popularne sporty to także nurkowanie na otwartym morzu,wędkowanie oraz przejażdżki konne.

W naszej ofercie znajdują się najlepsze hotele ze wspaniałą infrastrukturą, rozbudowanym zapleczem rekreacyjno sportowym oraz najwyższą jakością świadczonych usług:

https://www.traveligo.pl/wakacje/dominikana,punta-cana,od-26.10.2019,do-31.10.2020,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Drugim najchętniej odwiedzanym kurortem jest Puerto Plata z historycznym miastem, świetnie zachowaną architekturą, górą Isabel de Torres, nadmorską promenadą Malecon oraz wyjątkowym klimatem. Największą perełką regionu są wodospady Damajagua, tworzące naturalny park wodny. Są tu też liczne dyskoteki, puby i restauracje oraz świetne hotele:

https://www.traveligo.pl/wakacje/dominikana,puerto-plata,od-26.10.2019,do-31.10.2020,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Dokąd warto pojechać podczas pobytu w Republice Dominikany?

Jedną z naszych rekomendacji jest wycieczka na rajską wyspę na Morzu Karaibskim – Saonę. Wycieczka w jedną stronę odbywa się katamaranem, w drugą – motorówką. Na miejscu jest czas wolny na plażowanie oraz obiad. Saona znana jest z rzadko występujących gatunków roślin i zwierząt,idealnie białego piasku oraz z przepięknych palm kokosowych.

Drugą propozycja jest Przylądek Samana – niezwykłe miejsce z pięknymi plażami, krajobrazami górskimi, krystaliczną wodą, wąwozami i wodnymi kaskadami.

Kolejna wycieczka to wyjazd do stolicy wyspy Santa Domingo – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO z przepiękną dzielnicą kolonialną, latarnią Krzysztofa Kolumba, promenadą Malecon oraz jaskiniami Tres Ojos (plan filmowy Parku Jurajskiego).

Katedra w Santo Domingo, Dominikana

Katedra w Santo Domingo, Dominikana, źródło: Narodowy Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

Wszystkich spragnionych rajskiego wypoczynku na egzotycznym plażach z delikatnym, białym piaskiem w hotelach znanych hotelowych sieci zapraszamy do Republiki Dominikany. To gwarancja udanego wypoczynku i rewelacyjnych wakacji. Zapraszamy!

https://www.traveligo.pl/wakacje/dominikana,od-26.10.2019,do-31.10.2020,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Cayo Levantado, Dominikana

Cayo Levantado, Dominikana, źródło: Narodowy Urząd Turystyki Republiki Dominikańskiej

 

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz