Traveligo.pl

Rzetelna Firma

Wiarygodna Firma

Dołącz do 127.000 zadowolonych klientów, którzy podróżowali z nami od 2004 roku.

Infolinia i rezerwacja: tel. 0 801 407 406

Infolinia i rezerwacja (abonenci spoza TP SA oraz sieci kom.): tel. 0 22 517 16 00

Agadir
Agadir
Sorea

Biuletyn

Najnowsze informacje o najlepszych promocjach oraz ofertach last minute prosto na Twoją skrzynkę.

Jesteśmy laureatem nagrody Mazowiecka Firma Roku

Jesteśmy laureatem RANKINGU SKLEPÓW INTERNETOWYCH Money.pl i Wprost 2010

RPA - złoto Afryki

« poprzednie

zdjęcie 1/11

następne »

Oficjalna nazwaRepublika Południowej Afryki
Nazwa lokalnaRepublic of South Africa
StolicaPretoria
Powierzchnia1 219 912 km2
Ludność43 500 000

Aktualna pogoda

możliwe opady przelotne, 23°C/15°C
wiatr północno-wschodni, 12 km/h.

Położenie
Afryka, południowy kraniec kontynentu
Sąsiedzi
Botswana 1840 km; Lesotho 909 km; Mozambik 491 km; Namibia 855 km; Suazi 430 km; Zimbabwe 225 km
Skład etniczny
czarni 75,2%, biali 13,6%, kolorowi 8,6%, Hindusi 2,6%
Wyznania
chrześcijanie 68% (większość białych i kolorowych, około 60% czarnych i około 40% Hindusów), muzułmanie 2%, hinduiści 1,5% (60% Hindusów), wierzenia lokalne i animistyczne 28,5%
Waluta
1 rand (ZAR) = 100 centów
Język
afrykanerski, angielski, ndebele, pedi, sotho, swazi, tsonga, tswana, venda, xhosa, zulu
Największe miasta
Johanesburg, Durban
Ustrój polityczny
republika
Święta narodowe
Dzień Wolności - 27 kwietnia (1994)

Opis kraju

O Kraju

 

Republika Południowej Afryki jest położonym najdalej na południe państwem kontynentu afrykańskiego, prawie pięciokrotnie większym od Wielkiej Brytanii. Na obszarze 1 223 201 km2 żyje około 41 milionów ludzi. W jego granicach znajdują się suwerenne Królestwa Suazi i Lesotho. Obmywający  zachodnie brzegi Atlantyk oraz Ocean Indyjski, opływający wybrzeże wschodnie, spotykają się na wysokości Przylądka Igielnego na południowym krańcu kontynentu. Na północy RPA graniczy z niezależnymi państwami – Namibią, Bostwaną, Zimbabwe i Mozambikiem.

 

Międzynarodowe porty lotnicze w Johannesburgu, Kapsztadzie i Durbanie łączą Republikę Południowej Afryki ze światem, a lotniska lokalne obsługują wiele mniejszych ośrodków miejskich. Do portów w Kapsztadzie, Durbanie i Port Elizabeth zawijają statki transoceaniczne wszelkich bander. Dobrze rozwinięta sieć dróg spina rozległy obszar centralny, łącząc ze sobą małe i duże miasta.

 

Republika Południowej Afryki przyciąga turystów błękitem nieba, dziką zwierzyną, odludnymi terenami i obietnicą słonecznych wakacji. Choć kraj ten nadal boryka się z problemem głęboko zakorzenionych podziałów rasowych, to determinacja, z jaką jego mieszkańcy chcą zbudować wszystko od nowa, sprawia, że jest to teren piękny i pobudzający wyobraźnię.

 

Republika Południowej Afryki, której powierzchnia jest równa powierzchni Francji i Hiszpanii razem wziętych, zadziwia różnorodnością środowiska naturalnego: od pustynnego, niemal “księżycowego” krajobrazu do otoczonego lasem tropikalnych wybrzeża ze Szlakiem Ogrodów, od płaskiego, suchego obszaru Karru do poszarpanych skał Gór Smoczych na południu, wreszcie od wypielęgnowanych winnic Prowincji Przylądkowej do pokrytych wiosennymi kwiatami pół Namalandu. Republika Południowej Afryki może poszczycić się niezwykłym bogactwem flory. Na niewielkim obszarze, w Prowincji Przylądkowej Zachodniej, występuje roślinność twardolistna – krzewiaste zarośla określa się tu jako fynbos. W ich skład wchodzi wiele gatunków srebrnika i wrzośca, którym towarzyszą trawy. Liczne rezerwaty dzikiej zwierzyny, znajdujące się na północy, zamieszkują przedstawiciele największych ssaków lądowych, czyli bawoły, słonie, lamparty, lwy i nosorożce. Mokradła i przybrzeżne rezerwaty, usytuowane wzdłuż wybrzeża wschodniego, roją się od morskich stworzeń oraz barwnych ptaków.

 

Są tu oczywiście ulubione miejsca wypoczynku mieszkańców Południowej Afryki – plaże, gdzie można żeglować na desce, pływać, surfować, łowić ryby i opalać się. Mówi się wręcz o dwóch światach współistniejących w granicach jednego państwa: świecie cywilizacji i bogactwa oraz świecie ubóstwa i zacofania.

 

Republika Południowej Afryki jest jednym z najważniejszych na świecie producentów złota i rapy naftowej. W imponujący sposób rozwinęły się tu telekomunikacja, przemysł zbrojeniowy i górnictwo. Apartheid stał jednak na drodze harmonii społecznej i rozwoju gospodarczego. Nic więc dziwnego, że obywatelom mieszkającym w tak bardzo zróżnicowanym kraju brakuje poczucia zbiorowej tożsamości. W 1994 r. za oficjalne języki uznano angielski, afrikaans oraz dziewięć języków Bantu. Afrikaans, który powstał na bazie holenderskiego, przechodził ewolucje poprzez kontakty z innymi językami.

 

strona: 1 | 2

Widok z satelity

Akceptujemy płatności:

facebook

Copyright © 2004 - 2014 Grupa Traveligo Sp. z o.o.

Jeśli szukają Państwo najlepszego sposobu na spędzenie wakacji, prosimy o zostawienie wiadomości wraz z mailem i nr tel. Konsultanci TraveliGo.pl pomogą wybrać wycieczkę spełniąjącą wszystkie Państwa wymagania.

Wyślij »

Message