cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

Wakacje Last Minute
Wakacje Grecja kontynentalna, Riwiera Olimpijska - flaga

Riwiera Olimpijska

Wszystkie przewodniki

Riwiera Olimpijska - zaplanuj wakacje

Pozycja submenu
Riwiera Olimpijska

Riwiera Olimpijska położona jest we wschodniej części Macedonii, u wybrzeży Morza Egejskiego u stóp Olimpu. Masyw ten zatrzymuje chłodne masy powietrza znad lądu, dzięki czemu zawsze możemy tu liczyć na bezchmurne niebo. Obok przepięknych piaszczystych plaż, znajdują się liczne gaje oliwne, które nadają temu miejscu magicznego uroku.

 

Tutejsze miejscowości wypoczynkowe pełne są wdzięku. Brak tu wielkich hoteli, charakterystycznych dla Egiptu czy Tunezji. Odnaleźć za to można małe hoteliki, pensjonaty, będące często formą rodzinnego biznesu. Sprzyja to zacieśnianiu więzi między turystami a rdzennymi mieszkańcami.

Wieczorami odwiedzić można liczne tawerny i dyskoteki, prowadzone przez miejscowych, a zaznaczyć należy że nikt nie umie tak się bawić jak Grecy.

 

Wśród tutejszych kurortów na uwagę zasługuje bez wątpienia Korinos Beach oraz Paralia, cechująca się bogatym życiem nocnym. W miejscowościach tych znajdują się ponadto piękne piaszczyste plaże. Do pozostałych należą: światowej sławy Leptokaria, Platamoas o charakterze rybackiej osady oraz Nei Pori szczycące się najszersza plażą na riwierze Olimpijskiej.

 

Riwiera Olimpijska to doskonała baza wypadowa dla zwiedzania takich miejsc jak Ateny i Delfy, Klasztor Meteora czy Masyw Olimpu.

Paralia Olimpic Beach Leptokaria Platamonas Nea Pori Litochoro