cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

Wakacje Last Minute
Synaj i Wybrzeże Morza Czerwonego, Sharm  - Szarm al-Szeich - flaga

Sharm - Szarm al-Szeich

Wszystkie przewodniki

Sharm - Szarm al-Szeich - zaplanuj wakacje

Pozycja submenu
Sharm  - Szarm al-Szeich

Sharm  -  Szarm al-Szeich

 

Sharm zwany też Szarm al-Szeich to popularny kurort, na północ od Ras Mohammed, rozciąga się 20 km wzdłuż wybrzeża i jest znanym na świecie ośrodkiem nurkowania. Dzieli się na dwie części: miasto i port leżące na południe oraz luksusową część turystyczną, Naama Bay, 7 km na północ.

 

Podczas wojny w 1967 r. Izraelczycy zajęli port i wybudowali na wybrzeżu liczne hotele. Ośrodki powstałe nad zatoką w końcu lat 80-tych XX w. cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Europejczycy chętnie spędzają tu wakacje.

 

Naama ze szkołami nurkowania i hotelami przy Corniche nie ma nic wspólnego z beduińskim stylem życia. Morze jest piękne, a przy brzegu jest wiele łatwo dostępnych miejsc do nurkowania - dla początkujących i dla doświadczonych, którzy nurkują do wraków.

Wycieczki do klasztoru św. Katarzyny i w głąb Synaju organizowane są przez każdy lepszy hotel w Szarm al-Szeich.

 

Zatoka Rekina (Shatk Bay) - położona ok. 10 km na północ od Naama - to tańsza, spokojniejsza i mniejsza miejscowość wypoczynkowa, aczkolwiek ostatnio wzniesione pięciogwiazdkowe hotele bardzo wpłynęły na zmianę ogółnej atmosfery. Tutejsze rafy koralowe i tropikalne ryby są wspaniałe i, wbrew nazwie, nie ma tu rekinów.

 

Na północ od Zatoki Rekina, w miejscu, gdzie zatoka Akaba łączy się z Morzem Czerwonym, jest cieśnina Tiran. Wyprawa w celu nurkowania do Tiran i na wyspę Sanafir organizowane są z Naama, z Szarm i z Zatoki Rekina. Dalej na wybrzeżu jest Park Narodowy Nabk. Popularne wśród ornitologów, najdallej na północ położone lasy namorzynowe są ostoją licznych ptaków, takich jak białe i szare czaple, rybołowy i bociany. Zwierzęta, których środowiskiem są suche tereny - gazele, góralki i fenki - żyją w głębi lądu.

 

Park Narodowy Ras Mohammed, zajmujący południowy cypel półwyspu Synaj, założony w 1989 r., jest pierwszym egipskim parkiem narodowym. Bogactwo podwodnej flory i fauny oraz rozległe rafy najeżone lśniącymi koralowcami i gąbkami sprawiają, że jest to jedno z najwspanialszych miejsc na świecie do nurkowania.

 

Żródło: Egipt - przewodniki Wiedzy i Życia