cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-19:00; sob.-nd. 10:00-16:00

Wakacje Last Minute
Egipt, Safaga - flaga

Safaga

Wszystkie przewodniki

Safaga - zaplanuj wakacje

Pozycja submenu
Safaga

Safaga jest jednym z najmniejszych kurortów turystycznych nad Morzem Czerwonym. Leży około 60 km na południe od Hurghady i od najbliższego lotniska. Jest jednym z największych portów morskich w regionie. Wakacje last minute w Safadze popularne są przede wszystkim wśród miłośników nurkowania, znajdują się tu rafy koralowe i wraki statków nie tak popularne jak te bliżej Hurghady.

Nie do końca znane jest pochodzenie miejscowości. Eksperci próbują doszukać się go w nazwie miejscowości, która po arabsku oznacza „przywiany piaskiem”. Miasto położone jest w jednej z wielu przybrzeżnych zatok, które chronią go przed silnymi morskimi wiatrami. W XX wieku w pobliżu kurortu odnaleziono duże złoża fosforytów. Tutejszy port jest także ważnym przystankiem dla pielgrzymów podróżujących z Arabii Saudyjskiej. Oprócz części mieszkalnej z wielkim, tradycyjnym bazarem, jest tu także dzielnica hotelowa zwana Lotus Bay.


Turystyka zaczęła się tu rozwijać w latach 90. XX wieku. Powstały tu najróżniejsze hotele – od skromnych obiektów dla nurków po luksusowe resorty, do dziś wybierane na ekskluzywne wakacje all inclusive w Safadze. Tutejsze rafy koralowe skupiają się głównie wokół dwóch niewielkich, bezludnych wysepek Tobia i Dżazirat Safadża. Oprócz tego głębiny morskie skrywają dwa wraki, drewnianego okrętu pochodzącego z XVIII oraz statku Salem Express, który zatonął w 1991 roku. Okoliczne wody są mocno zasolone i bogate w minerały, tak więc przez wiele lat miejscowość pełniła funkcję uzdrowiska. Dzięki stosunkowo małemu natężeniu ruchu turystycznemu i dobremu zapleczu hotelowemu wakacje w Safadze są idealną propozycją dla miłośników nurkowania i spokojnego wypoczynku.