cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Tam gdzie żyły smoki: Wietnam

Wietnam
Ocena wycieczki objazdowej Tam gdzie żyły smoki: Wietnam:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Tam gdzie żyły smoki: Wietnam w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Wietnamu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Wietnam / Wietnam

Opis oferty:

Hanoi • Tam Coc • Hoa Lu • Zatoka Ha Long • Hoi AnPiękna podróż do kraju, który wyróżnia ogromne przywiązanie do tradycji, widoczne w tak fascynującej Europejczyków odmienności kulturowej, przejawiającej się w architekturze, sztuce i zwyczajach. Na trasie wycieczki jest tętniąca życiem stolica - Hanoi, nazywana Paryżem Wschodu. Nie zabraknie również egzotycznych pejzaży i wspaniałych widoków. Takimi miejscami w Wietnamie są bajkowa zatoka Ha Long, gdzie wapienne wyspy wynurzają się z turkusowej wody i zjawiskowe jaskinie w Tam Coc. Na zakończenie wypoczynek w Hoi An, w hotelu położonym blisko plaży. Trasa w Wietnamie: ok. 500 km, przelot wewnętrzny i rejsy.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Wietnamu.

2. DZIEŃ. HANOI

Przylot do HANOI, stolicy Wietnamu. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Po południu wycieczka rikszami po starym mieście, które od rana do późnych godzin wieczornych tętni życiem. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. HANOI

Śniadanie. Zwiedzanie: Pagoda na Jednej Kolumnie, muzeum Ho Chi Minha, twórcy współczesnego Wietnamu i muzeum Etnologii, poświęcone sztuce i kulturze etnicznej mniejszości Wietnamu. Po południu wizyta w Świątyni Literatury, miejscu kultu edukacji, literatury i konfucjanizmu. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pokaz teatru lalek na wodzie. Ta forma teatralna ma ponadtysiącletnią tradycję. Sceną dla wyrzeźbionych z drewna lalek jest lustro wody. Nocleg.

4. DZIEŃ. TAM COC - HOA LU

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w okolice miejscowości TAM COC (Trzy Jaskinie), gdzie rozpoczyna się rejs sampanami w górę rzeki Ngo Dong, która przepływa przez 3 jaskinie. Stopniowo coraz bardziej widać imponującą rzeźbę krasowych skał i wkrótce rzeka przepływa przez jaskinię Hang Ca o długości 127 m, a po niej kolejno przez Hang Giua i Hang Cuoi. W górę rzeki krajobraz staje się coraz bardziej efektowny, a po obu brzegach wznoszą się pionowe turnie. Czas wolny. Wycieczka rowerowa do HOA LU, gdzie podziwiać można świątynie Dinh i Le, zbudowane w XVII w. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. ZATOKA HA LONG

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ZATOKI HA LONG ze wspaniałą scenerią krasowych wysepek o oryginalnych kształtach, wyrastających z wody, wpisanych na listę UNESCO. Zaokrętowanie na statku. Rejs po zatoce dostarczy wielu wspaniałych przeżyć. Można tu podziwiać fascynujące widoki: fantazyjne wysepki, okoliczne wioski i przystanie rybackie. Krajobraz zdominowany jest przez rzeźbione przez wodę i wiatr wapienne szczyty wynurzające się z morza. Obiad, kolacja i nocleg na statku.

6. DZIEŃ.

Śniadanie. Około południa wyokrętowanie i transfer na lotnisko w Hanoi. Przelot do Da Nang. Przejazd do hotelu w Hoi An, zakwaterowanie, nocleg.

7. DZIEŃ. HOI AN

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub udział w wycieczkach fakultatywnych (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka rowerowa po okolicy, podczas której podziwiać można malowniczy region pełen pól ryżowych, gajów palmowych i upraw egzotycznych owoców lub zwiedzanie HOI AN, starego portowego miasteczka wpisanego na listę UNESCO, które zachwyca piękną, tradycyjną architekturą. Nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Da Nang. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

ŚWIADCZENIA:

6 noclegów w hotelach***/****: 2 w Hanoi, 1 w Ninh Binh, 1 na statku Golden Cruise, 2 w Hoi An; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, 2-os. kabiny • wyżywienie: 6 śniadań, 1 obiad, 1 kolacja • przeloty: Polska-Hanoi, Da Nang-Polska • przejazd autokarem • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejsy, przelot wewnętrzny: Hanoi-Da Nang: ok. 170 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w wyrabianiu wiz do Wietnamu. Lista dokumentów niezbędnych do uzyskania wizy jest dostępna na www.itaka.pl w zakładce "Informacje o regionie". Dokumenty należy wysłać mailem na adres wiza@itaka.pl, najpóźniej na 11 dni przed wylotem. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 189 PLN.Opłaty fakultatywne: pokaz teatru lalek na wodzie: ok. 20 USD; wycieczka rowerowa w Hoi An: ok. 35 USD; zwiedzanie Hoi An: ok. 30 USD.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r.Limit bagażu na przelocie wewnętrznym: Hanoi-Da Nang: bagaż rejestrowany - 20 kg, bagaż podręczny - 7 kg.