Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bułgaria - Z południa na północ
star 4

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Bułgaria - Z południa na północ:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bułgaria - Z południa na północ w ofercie Biura podróży:

Oasis Tours

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

1. Dzień

Odprawa na lotnisku 2 h przed wylotem. Wylot do Bułgarii. Transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

2. Dzień - Nessebar/ Stara Zagora (trasa ok. 200 km)

Przejazd do Nessebaru. Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Europy, podziwianie pozostałości budowli Traków, Greków, Rzymian, Słowian, Bułgarów i Turków. Przejazd w kierunku miasta Stara Zagora. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Starej Zagornie lub okolicy.

3. Dzień - Kazanłyk/Plovdiv (trasa ok. 100 km)

Przejazd do Kazanłyku - stolicy Doliny Róż. Zwiedzanie. Przejazd do największego miasta centralnej Bułgarii, położonego na siedmiu wzgórzach Plovdivu. Zwiedzanie miasta (stara dzielnica z doskonale zachowanym teatrem z II w. n.e., Plac Dżumaja, panoramicznie zwiedzanie stadionu rzymskiego z czasów Septymiusza Sewera, domy Nedkovicha oraz Muzeum Etnograficzne). Wieczorem dla chętnych tradycyjna kolacja bułgarska (płatna dodatkowo). Nocleg do hotelu w Plovdiv lub okolicy.

4. Dzień - Pamporowo/Melnik (trasa ok. 250 km)

Wyjazd w kierunku Klasztoru Baczkowskiego, jednego z najważniejszych i drugiego pod względem wielkości klasztorów Bułgarii. Następnie przejazd do leżącego w samym sercu Rodopów Pamporowa  oraz wizyta nad jeziorem Dospat. Kolejny punkt programu to Melnik - górskie miasto, przepięknie położone w winiarskiej krainie. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w Melniku lub okolicy.

5. Dzień - Sofia (trasa ok. 180 km)

Wyjazd w kierunku stolicy Bułgarii - miasta założonego przez Rzymian. Po drodze zwiedzanie Monastyru Rylskiego, malowniczo położonego w górach Riła. W Sofii zobaczymy zabytki takie jak: Parlament, Largo, Rosyjski Kościół, Teatr Narodowy, Rotonda, Statua Hagia Sophia, cerkiew św. Zofii, cerkiew p.w. Św. Jerzego. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w Sofii lub okolicy.

6. Dzień - Stara Płanina/Veliko Tarnovo (trasa ok. 220 km)

Wyjazd w kierunku wzniesień Starej Płaniny, zwiedzanie jaskini masywu bałkańskiego. Następnie słynne muzeum na otwartym powietrzu - skansen Etyr. Nocleg w Veliko Tarnovo lub okolicy. Po zakwaterowaniu, wieczorem dla chętnych wyjazd na tradycyjną kolację bułgarską w Arbanasi (płatna dodatkowo).

7. Dzień - Ruse/Szumen/Sozopol (trasa ok. 380 km)

Wzgórze Carewec i pozostałości twierdzy. Przejazd do Ruse, gdzie zobaczymy Plac Wolności, Pomnik Wolności, Teatr Dramatyczny i Panteon Bohaterów Odrodzenia Narodowego. Kolejny punkt to miasto Szumen, po krótkiej wizycie przejazd do Sozopolu, jednego z najpiękniejszych miast na bułgarskim wybrzeżu. Spaceru brukowanymi uliczkami Starego Miasta. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Sozopolu/Słonecznym Brzegu lub okolicy.

8. Dzień

Wykwaterowanie. Dla osób kontynuujących wakacje transfer do wybranego hotelu. Pobyt w Słonecznym Brzegu. Dla osób kończących wakacje transfer na lotnisko w Burgas, wylot do Polski.

Świadczenia

Świadczenia gwarantowane: przelot, transfer, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu Dotyczy objazdu: 7 śniadań, opieka polskojęzycznego pilota, 7 noclegów w hotelach 3*/4* w pok. 1-, 2-osobowych z możliwością dostawki, przejazd klimatyzowanym autokarem/busem. Dotyczy pobytu: opieka polskojęzycznego rezydenta, 7 noclegów i wyżywienie wg wykupionej opcji

Ważne informacje

1. Godzinę wylotu należy potwierdzić na 2 dni przed datą wylotu u Organizatora lub pośrednika. 2. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, również kolejność realizacji imprezy (7-dniowego zwiedzania i 7-dniowego pobytu) może być realizowana zamiennie. 3. Orientacyjna cena obowiązkowego pakietu zwiedzania - płatne na miejscu u pilota ok. 110 (bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne, przewodnicy lokalni). 4. W celu usprawnienia ciągłości zwiedzania napiwki są zbierane przez pilota i całościowo przekazywane do kontrahenta celem rozdzielenia do poszczególnych osób z obsługi. 5. Obowiązkowy pakiet zwiedzania dla imprez objazdowych może ulec zmianie. O ewentualnych zmianach każdorazowo poinformujemy. 6. Rozliczenie kwot pobranych przez pilota na pakiet zwiedzania i imprezy fakultatywne następuje na miejscu, nie po powrocie do kraju. 7. Dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne podczas objazdu: tradycyjna kolacja w Plovdiv ok. 35 , tradycyjna kolacja w Arbanasi ok. 25 euro.