cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Za krancem Europy

Portugalia
Ocena wycieczki objazdowej Za krancem Europy:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Za krancem Europy w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Portugalii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Portugalia / Portugalia

Opis oferty:

Sintra • Cabo da Roca • Caldeira das Sete Cidades • Vista do Rei • Ponta Delgada • Lagoa do Fogo • Terra Nostra • Lagoa das Furnas • Santa Iria • Ribeira Grande • Lizbona • AlgarveInteresująca, pełna wrażeń i lokalnych klimatów wycieczka na Azory połączona ze zwiedzaniem klimatycznej Lizbony, zachwycającej niepowtarzalną atmosferą. Miasto kusi tysiącem kafejek i restauracji. W programie wycieczka do magicznej Sintry, która inspirowała pisarzy i wizyta na Cabo da Roca - na krańcu Europy. Zielona wyspa Sao Miguel oczarowuje wulkanicznymi pejzażami i bujną roślinnością. Na trasie będzie można skosztować tradycyjnej potrawy cozido, herbaty z miejscowych upraw i pysznych ananasów. Atrakcyjny program fakultatywny: koncert fado z kolacją i obserwacja wielorybów. A komu mało słonecznych portugalskich dni, ten może przedłużyć wakacje w wybranym hotelu nad oceanem. Trasa: ok. 870 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w rejonie Algarve. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do SINTRY - dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami. Zwiedzanie Quinta da Regaleira - fascynującej rezydencji otoczonej tajemniczymi ogrodami, gdzie można odnaleźć wiele masońskich symboli. Przejazd i zwiedzanie bajkowego Palácio da Pena, usytuowanego na szczycie wzgórza nad Sintrą. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt na kontynencie europejskim - CABO DA ROCA. Przejazd na lotnisko, przelot na wyspę Sao Miguel, największą i najbardziej zaludnioną z archipelagu Azorów - dziewięciu wysp wulkanicznych Portugalii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SAO MIGUEL: CALDEIRA DAS SETE CIDADES - VISTA DO REI - PONTA DELGADA (trasa: ok. 60 km)

Śniadanie. Zwiedzanie CALDEIRA DAS SETE CIDADES, krateru wulkanicznego, na którego dnie znajdują się dwa malownicze jeziora. Według legendy jeziora powstały z łez nieszczęśliwych kochanków. Przejazd do punktu widokowego VISTA DO REI skąd można podziwiać jedną z najbardziej znanych panoram Azorów, gdzie dwa stykające się jeziora, z których jedno jest zielone, a drugie niebieskie, otaczają zielone pagórki i pięknie kwitnące hortensje w barwach białych i niebieskich. Wizyta na plantacji ananasów. Azory to wyjątkowe miejsce w Europie, które ma odpowiednie warunki klimatyczne do uprawy tych owoców. Dzięki wizycie na plantacji można poznać sposób uprawy ananasów. Przejazd do PONTA DELGADA, największego miasta na wyspie, które jest centrum administracyjnym całego archipelagu. Spacerując urokliwymi uliczkami zwiedzanie placu Campo Sao Francisco, kościoła Sao Jose, klasztoru Convento do Esperanza z XVI w., fortu, gdzie znajduje się Muzeum Wojskowe, ratusza miejskiego i bramy miasta z 1783 r., za którą znajduje się kościół Igreja Matriz w stylu późnogotyckim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SAO MIGUEL: LAGOA DO FOGO - TERRA NOSTRA - LAGOA DAS FURNAS - SANTA IRIA - RIBEIRA GRANDE (trasa: ok. 110 km)

Śniadanie. Przejazd do punktu widokowego położonego nad LAGOA DO FOGO. "Jezioro Ognia" powstało we wnętrzu krateru wulkanicznego, jest najwyżej położonym zbiornikiem wodnym na Azorach. Przejazd do ogrodu TERRA NOSTRA, którego atrakcją jest bujna roślinność i basen z gorącą wodą termalną. Przejazd do jeziora LAGOA DAS FURNAS to okazja do podziwiania kolejnego jeziora w kalderze wulkanu. Obiad, podczas którego można spróbować lokalnej potrawy - cozido, która ma specyficzny proces przygotowania. Różne rodzaje mięs i warzyw wymieszanych w wielkich garnkach zasypuje się gorącą ziemią, pod którą podgrzewa się je kilka godzin. Wizyta w jednej z dwóch plantacji herbaty, które są najstarszymi takimi miejscami w Europie. Uprawa herbaty na Sao Miguel jest całkowicie ekologiczna. Nie występują tu grzyby, ani szkodniki mogące zagrozić uprawom, dlatego nie stosuje się pestycydów. Po zwiedzaniu czas wolny na herbatę w przyfabrycznej herbaciarni. Przejazd w kierunku RIBERA GRANDE, najstarszego miasteczka północnego wybrzeża wyspy. Po drodze postój na SANTA IRIA, skąd roztacza się wspaniały widok na wybrzeże, okoliczne wzgórza, pola i miasteczka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SAO MIGUEL: OBSERWACJA WIELORYBÓW

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem w poszukiwaniu wielorybów, zamieszkujących wybrzeża Azorów. Atlantyckie wody wokół tego archipelagu, ocieplane przez Golfsztrom, są ulubionym miejscem wielu morskich ssaków. Występuje tu m.in. 27 gatunków wielorybów, w tym ogromne płetwale błękitne i finwale. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do LIZBONY. Przejazd na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Panorama Lizbony z murów obronnych pozwala cieszyć się wspaniałym widokiem na miasto, Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra - jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami - najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie. Spacer ulicami dzielnic: Bairro Alto, dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie skupia się życie nocne miasta, przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejście pod jedną z największych atrakcji miasta - windę Santa Justa. Ta oryginalna stalowa konstrukcja łączy Baixę z Chiado i wyżej usytuowanymi częściami miasta. Spacer: ruiny kościoła karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café Brasileira. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert fado połączony z kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA - ALGARVE (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Belém: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: Pomnik Odkryć Geograficznych - jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie: Pasteis de Belém. Wizyta w Muzeum Narodowym Azulejos. Przejazd na wybrzeże ALGARVE. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***/****: 2 na Algarve, 1 w okolicy Lizbony, 4 w okolicy Ponta Delgada; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot: Polska-Faro-Polska • przejazd autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, audio guide, lokalni przewodnicy, przelot: Lizbona-Ponta Delgada-Lizbona: ok. 300 EUR (dot. terminów: 03.06.2019, 09.09.2019), ok. 280 EUR (dot. terminów: 24.06.2019, 23.09.2019), ok. 315 EUR (dot. terminów: 15.07.2019, 12.08.2019), różnica w wysokości opłat obowiązkowych na miejscu dla poszczególnych terminów wynika z różnic w cenach biletów za przelot wewnętrzny; opłata klimatyczna: ok. 2 EUR/os./noc w Lizbonie, ok. 1,5 EUR/os./noc na wybrzeżu Algarve.Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado i kolacją: ok. 53 EUR; wymagane min. 20 osób; obserwacja wielorybów: ok. 60 EUR; wymagane min. 15 osób.Przy zakładaniu rezerwacji wymagane jest podanie danych paszportowych lub z dowodu osobistego. Informacje te są niezbędne przy zakupie biletów na przeloty wewnętrzne Lizbona-Ponta Delgada-Lizbona.


Opis hotelu Za krancem Europy według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Portugalia / Portugalia

Opis oferty:

SINTRA - CABO DA ROCA -  CALDEIRA DAS SETE CIDADES - VISTA DO REI - PONTA DELGADA - LAGOA DO FOGO - TERRA NOSTRA - LAGOA DAS FURNAS - SANTA IRIA - RIBEIRA GRANDE - LIZBONA - ALGARVEInteresująca, pełna wrażeń i lokalnych klimatów wycieczka na Azory połączona ze zwiedzaniem klimatycznej Lizbony zachwycającej niepowtarzalną atmosferą. Miasto kusi tysiącem kafejek i restauracji. W programie wycieczka do magicznej Sintry, która inspirowała pisarzy i wizyta na Cabo da Roca - na krańcu Europy. Zielona wyspa Sao Miguel oczarowuje wulkanicznymi pejzażami i bujną roślinnością. Na trasie będzie można skosztować tradycyjnej potrawy cozido, herbaty z miejscowych upraw i pysznych ananasów. Atrakcyjny program fakultatywny: degustacja portugalskich win, koncert fado i wizyta w Fatimie. A komu mało słonecznych portugalskich dni, ten może przedłużyć wakacje w wybranym hotelu nad oceanem. Trasa: ok. 870 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Faro. Transfer do hotelu w rejonie Algarve. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. SINTRA - CABO DA ROCA (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w Muzeum Narodowym Azulejos. Przejazd do SINTRY - dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio Nacional - wspaniały pałac położony w sercu Starego Miasta. Zwiedzanie Quinta da Regaleira - fascynującej rezydencji otoczonej tajemniczymi ogrodami, gdzie można odnaleźć wiele masońskich symboli. Przejazd i zwiedzanie bajkowego Palácio da Pena, usytuowanego na szczycie wzgórza nad Sintrą. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt na kontynencie europejskim - CABO DA ROCA. Przejazd na lotnisko, przelot na wyspę Sao Miguel, największą i najbardziej zaludnioną z archipelagu Azorów - dziewięciu wysp wulkanicznych Portugalii. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. SAO MIGUEL: CALDEIRA DAS SETE CIDADES - VISTA DO REI - PONTA DELGADA (trasa: ok. 60 km)

Śniadanie. Zwiedzanie CALDEIRA DAS SETE CIDADES, krateru wulkanicznego, na którego dnie znajdują się dwa malownicze jeziora. Według legendy jeziora powstały z łez nieszczęśliwych kochanków. Przejazd do punktu widokowego VISTA DO REI skąd można podziwiać jedną z najbardziej znanych panoram Azorów, gdzie dwa stykające się jeziora, z których jedno jest zielone, a drugie niebieskie, otaczają zielone pagórki i pięknie kwitnące hortensje w barwach białych i niebieskich. Przejazd do PONTA DELGADA, największego miasta na wyspie, które jest centrum administracyjnym całego archipelagu. Spacerując urokliwymi uliczkami zwiedzanie placu Campo Sao Francisco, kościoła Sao Jose, klasztoru Convento do Esperanza z XVI w., fortu, gdzie znajduje się Muzeum Wojskowe, ratusza miejskiego i bramy miasta z 1783 r., za którą znajduje się kościół Igreja Matriz w stylu późnogotyckim. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. SAO MIGUEL: LAGOA DO FOGO - TERRA NOSTRA - LAGOA DAS FURNAS - SANTA IRIA - RIBEIRA GRANDE (trasa: ok. 110 km)

Śniadanie. Wizyta na plantacji ananasów. Azory to wyjątkowe miejsce w Europie, które ma odpowiednie warunki klimatyczne do uprawy tych owoców. Dzięki wizycie na plantacji można poznać sposób uprawy ananasów. Przejazd do punktu widokowego położonego nad LAGOA DO FOGO. "Jezioro Ognia" powstało we wnętrzu krateru wulkanicznego, jest najwyżej położonym zbiornikiem wodnym na Azorach. Przejazd do ogrodu TERRA NOSTRA, którego atrakcją jest bujna roślinność i basen z gorącą wodą termalną. Przejazd do jeziora LAGOA DAS FURNAS to okazja do podziwiania kolejnego jeziora w kalderze wulkanu. Obiad, podczas którego można spróbować lokalnej potrawy - cozido, która ma specyficzny proces przygotowania. Różne rodzaje mięs i warzyw wymieszanych w wielkich garnkach zasypuje się gorącą ziemią, pod którą podgrzewa się je kilka godzin. Wizyta w jednej z dwóch plantacji herbaty, które są najstarszymi takimi miejscami w Europie. Uprawa herbaty na Sao Miguel jest całkowicie ekologiczna. Nie występują tu grzyby, ani szkodniki mogące zagrozić uprawom, dlatego nie stosuje się pestycydów. Po zwiedzaniu czas wolny na herbatę w przyfabrycznej herbaciarni. Przejazd w kierunku RIBERA GRANDE, najstarszego miasteczka północnego wybrzeża wyspy. Po drodze postój na SANTA IRIA, skąd roztacza się wspaniały widok na wybrzeże, okoliczne wzgórza, pola i miasteczka. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. SAO MIGUEL: OBSERWACJA WIELORYBÓW

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka statkiem w poszukiwaniu wielorybów, zamieszkujących wybrzeża Azorów. Atlantyckie wody wokół tego archipelagu, ocieplane przez Golfsztrom, są ulubionym miejscem wielu morskich ssaków. Występuje tu m.in. 27 gatunków wielorybów, w tym ogromne płetwale błękitne i finwale. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. LIZBONA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do LIZBONY. Przejazd do centrum, następnie przejazd zabytkowym tramwajem na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego. Panorama Lizbony z murów obronnych pozwala cieszyć się wspaniałym widokiem na miasto, Tag i port. Spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony. Zwiedzanie: katedra - jedna z najciekawszych budowli w mieście; kościół św. Wincentego za Murami - najwspanialszy przykład barokowej architektury w Lizbonie; Panteon Narodowy, w którym znajdują się grobowce wielkich portugalskich osobistości. Spacer ulicami dzielnic: Bairro Alto, dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie skupia się życie nocne miasta, przejście przez słynne place Baixy: Rossio, Figueira i Restauradores. Przejazd jedną z największych atrakcji miasta - windą Santa Justa. Ta oryginalna stalowa konstrukcja łączy Baixę z Chiado i wyżej usytuowanymi częściami miasta. Spacer: kościół św. Rocha; ruiny kościoła karmelitów zniszczonego podczas trzęsienia ziemi w 1755 r. Czas na kawę w słynnej Café Brasileira. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): koncert fado połączony z kolacją. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. LIZBONA - ALGARVE (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie dzielnicy Belém: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: Pomnik Odkryć Geograficznych - jedna z wizytówek miasta, wieża Belém, która kiedyś strzegła dostępu do lizbońskiego portu. Czas na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie: Pasteis de Belém. Przejazd na wybrzeże ALGARVE. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależy od godziny wylotu), transfer na lotnisko i bezpośredni przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***/****: 2 na Algarve, 1 w okolicy Lizbony, 4 w okolicy Ponta Delgada; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 6 kolacji • przelot: Polska-Faro-Polska • przejazd autokarem lub busem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, przelot: Lizbona-Ponta Delgada-Lizbona: ok. 250 EUR, opłata klimatyczna: ok. 1 EUR/os./noc w Lizbonie.Opłaty fakultatywne: wieczór z muzyką fado z kolacją: ok. 55 EUR; wymagane min. 20 osób; obserwacja wielorybów: ok. 70 EUR; wymagane min. 15 osób.