Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Po obu stronach Bosforu

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Po obu stronach Bosforu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Po obu stronach Bosforu w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Bułgaria / Bułgaria

Opis oferty:

Nesebar • Burgas • Edirne • Stambuł • Pomorie Wybrzeże Morza Czarnego ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko słońce, ciepłe morze i piękne plaże. Poznaj Starożytny Nesebar, wpisany na listę UNESCO. Rozkoszuj się gorącą atmosferą bułgarskiej Ibizy. Skosztuj lokalnego miodu, a następnie poczuj prawdziwie turecki klimat w Stambule - mieście na dwóch kontynentach. Bogaty program zwiedzania Stambułu pozwala poznać mnóstwo jego zalet, piękno i poczuć atmosferę tutejszej gościnności. W programie są najważniejsze i najwspanialsze zabytki jak Błękitny Meczet, tętniący życiem Hipodrom, wspaniała Hagia Sophia czy Pałac Topkapi. Dopełnieniem zwiedzania jest z fakultatywny rejs po Bosforze. Warto przedłużyć wakacje o tydzień pobytem w hotelu w Bułgarii. Trasa: ok: 1100 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Bułgarii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. NESEBAR - BURGAS (trasa: ok. 140 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do starożytnego miasta NESEBAR, wpisanego na listę UNESCO. Jego średniowieczna architektura uważana jest za najlepiej zachowaną na Bałkanach. Spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek. Wizyta w kościele św. Szczepana. Przejazd do BURGAS. Panoramiczna wycieczka po Słonecznym Brzegu - największym nadmorskim kurorcie Bułgarii, znanym również jako bułgarska Ibiza. Czas wolny na plażowanie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EDIRNE (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku granicy z Turcją. Po przejściu formalności granicznych, przejazd do EDIRNE. Zwiedzanie największego tureckiego miasta położonego w całości w Europie. Założone przez rzymskiego cesarza Hadriana, pierwotnie nazywało się Hadrianopolis. Zwiedzanie: Meczet Selimiye, bazar Selimiye Arastas?, gdzie można zakupić pamiątki i tradycyjne lokalne wyroby. Czas wolny na bazarze. Następnie kompleks meczetów Bajezida II. Zwiedzanie Muzeum Zdrowia. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STAMBUŁU. Zwiedzanie osmańskich zabytków: Błękitny Meczet - najpiękniejszy i najsławniejszy meczet Stambułu z 6 minaretami, którego ściany pokryte są 20 tys. niebieskich płytek fajansowych; Hipodrom, serce metropolii z egipskim obeliskiem i rzymskimi kolumnami, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów i występy cyrkowców, Pałac Topkapi pełniący niegdyś funkcję rezydencji sułtanów przez ponad 380 lat. Zwiedzanie części głównej i części z dawnym haremem sułtanów. Przejście na Wielki Bazar. Czas wolny. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): folklorystyczny wieczór turecki połączony z kolacją. Nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 10 km)

Śniadanie. Zwiedzanie bizantyjskich zabytków miasta: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule i jedna z największych obecnie istniejących, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata; Cisterna Basilica, zwana Zatopionym Pałacem - kolosalny, podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie. Cisterna Basilica pojawiła się w filmie "Pozdrowienia z Rosji" - Jamesa Bonda grał tu Sean Connery. Następnie meczet Kariye - dawny kościół Zbawiciela za Murami, słynący z niezwykłych bizantyjskich mozaik, obecnie przekształcony w Muzeum Chora. Przejazd do azjatyckiej części miasta. Spacer. Zwiedzanie Pałacu Beylerbeyi, letniej rezydencji osmańskich władców. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Z pokładu można podziwiać miasto rozdarte między dwoma kontynentami. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Ze statku roztacza się wspaniały widok na okolicę i zabytki charakterystyczne dla pejzażu miasta, np. wieża Galata czy pałac Pałac Dolmabahçe. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer ulicami starego miasta, znanego pod turecką nazwą Sultanahmet. Przechadzanie się wśród malowniczych ulic pozwala poczuć orientalną atmosferę. Dzielnica od południa jest ograniczona przez Morze Marmara, a od północy przez Złoty Róg - największą zatokę Bosforu. Czas wolny na bazarze przypraw. Zwiedzanie meczetu Sulejmana Wspaniałego, drugiego co do wielkości w Stambule, uznanego za jedno z największych osiągnięć rządów osmańskich. Meczet dumnie wznosi się na wzgórzu, z piękną panoramą miasta po obu stronach Bosforu i Złotego Rogu. Przejazd do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. POMORIE (trasa: ok. 150 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do nadmorskiego miasteczka Pomorie, słynącego z leczniczego błota i występujących tu salin. Spacer po starym mieście z zachowanymi domami z okresu odrodzenia narodowego. Wizyta w klasztorze św. Jerzego, następnie zwiedzanie niewielkiego Muzeum Soli, z którego rozciąga się widok na jezioro Pomorie. Przejazd do Kosharitsa, wizyta w Muzeum Miodu z możliwością degustacji i zakupu lokalnych produktów. Przejazd do Warny. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór bułgarski.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***: 4 w Bułgarii, 3 w Turcji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 5 kolacji; przelot; przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, audio guide: ok. 170 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/dzień.Opłaty fakultatywne: rejs po cieśnienie Bosfor - ok. 30 EUR; wieczór turecki - ok. 40 EUR; wieczór bułgarski - ok. 35 EUR.Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany odpowiedni strój: zakryte kolana i ramiona.


Opis hotelu Po obu stronach Bosforu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Bułgaria / Bułgaria

Opis oferty:

NESEBAR - BURGAS - EDIRNE - STAMBUŁ - POMORIE Wybrzeże Morza Czarnego ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko słońce, ciepłe morze i piękne plaże. Poznaj Starożytny Nesebar wpisany na listę UNESCO, rozkoszuj się gorącą atmosferą bułgarskiej Ibizy, skosztuj lokalnego miodu, a następnie poczuj prawdziwie turecki klimat w Stambule - mieście dwóch kontynentów. Bogaty program zwiedzania Stambułu pozwala poczuć iście turecką atmosferę miasta. W programie są najważniejsze i najpiękniejsze zabytki jak Błękitny Meczet, tętniący życiem Hipodrom, wspaniała Hagia Sophia. Dopełnieniem zwiedzania jest z fakultatywny rejs po Bosforze. Warto przedłużyć wakacje o tydzień pobytu w hotelu w Bułgarii. Trasa: ok: 1100 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Bułgarii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. NESEBAR - BURGAS (trasa: ok. 140 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do starożytnego miasta NESEBAR, wpisanego na listę UNESCO. Jego średniowieczna architektura uważana jest za najlepiej zachowaną na Bałkanach. Spacer labiryntem klimatycznych, wąskich, brukowanych uliczek. Wizyta w kościele św. Szczepana. Przejazd do BURGAS. Panoramiczna wycieczka po Słonecznym Brzegu - największym nadmorskim kurorcie Bułgarii, znanym również jako bułgarska Ibiza. Czas wolny na plażowanie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. EDIRNE (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku granicy z Turcją. Po przejściu formalności granicznych, przejazd do EDIRNE. Zwiedzanie największego tureckiego miasta położonego w całości w Europie. Założone przez rzymskiego cesarza Hadriana, pierwotnie zwane było jako Hadrianopolis. Zwiedzanie: Meczet Selimiye, bazar Selimiye Arastas?, gdzie można zakupić pamiątki i tradycyjne lokalne wyroby. Czas wolny na bazarze. Następnie kompleks meczetów Bajezida II. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do STAMBUŁU. Zwiedzanie osmańskich zabytków: Błękitny Meczet - najpiękniejszy i najsławniejszy meczet Stambułu z 6 minaretami, którego ściany pokryte są 20 tys. niebieskich płytek fajansowych; Hipodrom, serce metropolii z egipskim obeliskiem i rzymskimi kolumnami, gdzie odbywały się wyścigi rydwanów i występy cyrkowców. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): folklorystyczny wieczór turecki połączony z kolacją. Nocleg.

5. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 10 km)

Śniadanie. Zwiedzanie bizantyjskich zabytków miasta: Hagia Sophia - Świątynia Mądrości Bożej, najsławniejsza bizantyjska budowla w Stambule i jedna z największych obecnie istniejących, uznawana za jeden z cudów architektonicznych świata; Cisterna Basilica, zwana Zatopionym Pałacem - kolosalny podziemny zbiornik o powierzchni 9500 m², który nie ma odpowiednika na świecie. Cysterna posłużyła jako sceneria do filmu z serii o agencie 007 z Seanem Connerym "Pozdrowienia z Rosji"; meczet Kariye - dawny kościół Zbawiciela za Murami, słynący z niezwykłych bizantyjskich mozaik, obecnie przekształcony w Muzeum Chora. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs statkiem po cieśninie Bosfor. Najlepiej podziwiać miasto rozdarte między dwoma kontynentami z pokładu statku. Cieśnina łączy Wschód z Zachodem, ma znaczenie strategiczne i była jedną z najważniejszych dróg morskich na świecie. Z pokładu roztacza się wspaniały widok na okolicę i zabytki, które są charakterystycznym elementem pejzażu miasta, jak np. wieża Galata czy pałac Pałac Dolmabahçe. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. STAMBUŁ (trasa: ok. 350 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Spacer ulicami starego miasta, znanego pod turecką nazwą Sultanahmet, wśród malowniczych ulic, gdzie można poczuć orientalną atmosferę. Dzielnica od południa jest ograniczona przez Morze Marmara, a od północy przez Złoty Róg - największą zatokę Bosforu. Zwiedzanie meczetu Sulejmana Wspaniałego, drugiego co do wielkości w Stambule, uznanego za jedno z największych osiągnięć rządów osmańskich. Meczet dumnie wznosi się na wzgórzu, z piękną panoramą miasta po obu stronach Bosforu i Złotego Rogu. Przejazd do Bułgarii. Zakwaterowanie w hotelu na wybrzeżu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. POMORIE (trasa: ok. 150 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do nadmorskiego miasteczka Pomorie, słynącego z leczniczego błota i występujących tu salin. Spacer po starym mieście, z zachowanymi domami z okresu odrodzenia narodowego. Wizyta w klasztorze św. Jerzego, następnie zwiedzanie niewielkiego Muzeum Soli, z którego rozciąga się widok na jezioro Pomorie. Przejazd do Kosharitsa, wizyta w Muzeum Miodu z możliwością degustacji i zakupu lokalnych produktów. Przejazd do Warny. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wieczór bułgarski.

8. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i przelot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt o tygodniowy wypoczynek: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

ŚWIADCZENIA:

7 noclegów w hotelach***: 4 w Bułgarii, 3 w Turcji; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 5 kolacji; przelot; przejazd autokarem, busem, minibusem lub vanem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa dopłata do usługi Rozkład Premium (dot. wybranych rozkładów lotów)/os.: 60 PLN.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 130 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po cieśnienie Bosfor - ok. 30 EUR; wieczór turecki - ok. 40 EUR; wieczór bułgarski - ok. 35 EURPodczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany odpowiedni strój: zakryte kolana i ramiona.