cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
 • Wycieczka objazdowa Moskwa, Moskwa
1 / 12

Wycieczka objazdowa Moskwa

Rosja: Moskwa
Ocena wycieczki objazdowej Moskwa:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Ocena hotelu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 01 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 20 września 2019

Wycieczka objazdowa Moskwa w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Największe miasto Europy i siódme na świecie przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Warto pamiętać, że w projektowaniu założenia urbanistycznego brali udział także włoscy architekci. światowy ośrodek finansowy i dynamicznie rozwijająca się metropolia z nowoczesnymi wieżowcami to także miasto artystów, nastrojowe spacery, tropienie miejsc związanych z "Mistrzem i Małgorzatą", słynną powieścią Bułhakowa, kultowego pisarza moskwian. W programie najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Rosji: Kreml, jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie, słynne moskiewskie metro, którego niektóre stacje przypominają bogato zdobione wnętrza pałacowe, wspaniałe zbiory Galerii Trietiakowskiej, Panorama Bitwy Borodińskiej oraz kompleks pałacowo-parkowy Kuskowo.

1. DZIEń.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Spacer po głównej ulicy Twerskiej, jednej z najważniejszych ulic miasta, z licznymi kawiarniami, restauracjami, sklepami i butikami znanych światowych marek. Następnie Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi ok. 300 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po placu Czerwonym, uznawanym za przedsionek Kremla. Wokół placu Czerwonego skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji; sobór Kazański; gmach parlamentu i Trybunału Konstytucyjnego; Muzeum Historyczne; dom towarowy GUM. Przejście pod teatr Bolszoj - miejsce premiery "Jeziora Łabędziego" Czajkowskiego oraz więzienie na Łubiance - dawną siedzibę KGB, obecnie siedzibę rosyjskich służb specjalnych. Podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - najlepszego punktu obserwacyjnego w Moskwie. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie: Galeria Trietiakowska - jedna z największych i najbardziej imponujących na świecie kolekcji dzieł sztuki, w tym malarstwa rosyjskiego. Znajdują się tu dzieła takich mistrzów, jak Chagall, Malewicz, Kandinsky. Zwiedzanie klasztoru Nowodziewiczego, największego i najpiękniejszego moskiewskiego monastyru, wzniesionego na wzór Kremla wraz z cmentarzem, na którym spoczywają m.in.: Czechow, Bułhakow, Gogol i Majakowski. Zespół klasztorny został wpisany na listę UNESCO. Spacer po Starym Arbacie - dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie kiedyś mieszkał Puszkin, której szczególną atmosferę starej Moskwy tworzą uliczni malarze i śpiewacy oraz liczne kafejki. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs po rzece Moskwa - wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego hrabiów Szeremietiewów - Kuskowo: pałac letni, ogród francuski, pawilon Grota. Przejazd i zwiedzanie Panoramy Bitwy Borodińskiej - jednej z 10 najpiękniejszych panoram świata przedstawiającą bitwę pod Borodino z 1812 r., która rozegrała się pomiędzy wojskami rosyjskimi i Wielką Armią Napoleona Bonaparte. Spacer po Parku Zwycięstwa, monumentalnym kompleksie architektonicznym upamiętniającym zwycięstwo ZSRR w II wojnie światowej. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

śWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w Moskwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko komfortowym autokarem • wycieczka do kompleksu Kuskowo • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: ITAKA, ul. Garibaldiego 4, lok. 18, 04-078 Warszawa, tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: xxx PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 170 EUR.Opłaty fakultatywne: rejs po rzece Moskwa: ok. 20 EUR; wymagane min. 15 osób.Przejazdy po Moskwie środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Moskwa według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Największe miasto Europy i ósme na świecie przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Warto pamiętać, że w projektowaniu założenia urbanistycznego brali udział także włoscy architekci. Światowy ośrodek finansowy i dynamicznie rozwijająca się metropolia z nowoczesnymi wieżowcami to także miasto artystów, nastrojowe spacery, miejsca związane z "Mistrzem i Małgorzatą", słynną powieścią Bułhakowa, kultowego pisarza moskwian. W programie najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Rosji: Kreml, jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie, słynne moskiewskie metro, którego niektóre stacje przypominają bogato zdobione wnętrza pałacowe, wspaniałe zbiory Galerii Trietiakowskiej, Panorama Bitwy Borodińskiej oraz kompleks muzealno-architektoniczny Kołomienskoje, była siedziba carów.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po głównych ulicach (zależnie od godziny przylotu). Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in.: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Przejazd do Galerii Trietiakowskiej. Zwiedzanie jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego - Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX w. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana, czy Szyszkina, oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Czas wolny. Rejs po kanałach rzeki Moskwa, wokól wyspy Bałczug, po najważniejszych miejscach histortcznych - wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy. Czas trwania: ok. 1 godz. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE - zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie Panoramy Bitwy Borodińskiej - jednej z 10 najpiękniejszych panoram świata przedstawiającej bitwę pod Borodino z 1812 r., która rozegrała się pomiędzy wojskami rosyjskimi i Wielką Armią Napoleona Bonaparte. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

5. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Śniadanie. Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w Moskwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem • wycieczka do kompleksu Kołomienskoje i do Panoramy Bitwy Borodińskiej • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI:

Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa;tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 195 EUR.Przejazdy po Moskwie środkami komunikacji miejskiej.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


PBP Olsztyn

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

ROSJA

Trasa zagraniczna

Moskwa (4) - Kuskowo

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Moskwy. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: przejazd wybrzeżem Sofijskim - panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Przejazd na Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: soboru Kazańskiego, soboru Wasyla Błogosławionego, Muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej - Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego i krótka wizyta na najsłynniejszej moskiewskiej nekropolii. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 40 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Dalsze zwiedzania miasta: Kreml z soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armata Car-Działo i największy na świecie dzwon Car-Dzwon. Galeria Trietiakowska - największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Plac Teatralny i Teatr Wielki - najbardziej znana i ceniona placówka kulturalna Rosji. Dla chętnych zwiedzanie wnętrz oraz kulis Teatru Bolszoj. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma grupa baletowa Bolszoj i zespół operowy Bolszoj. W ciągu ponad dwóch wieków na deskach teatru wystawiano przedstawienia klasyków opery - Nikołaja Rimskiego - Korsakowa, Piotra Czajkowskiego czy też Siergieja Rachmaninowa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 20 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Kuskowa - wyspy, która w otoczeniu współczesnej Moskwy wygląda niczym z innych czasów, prawdziwa oaza przepychu rosyjskich książąt i carów. Była rezydencja jednego z najbogatszych ludzi Rosji - grafa Piotra Szeremietiewa. Obecnie można tu zobaczyć ponad 20 zabytków architektury rosyjskiej z autentycznym wystrojem wnętrz. Pałac centralny został zbudowany w latach 1750-1780 i od tamtej pory nigdy nie był przebudowany ani zmieniony. Dla chętnych wycieczka do Muzeum Kosmonautyki. Jest to nowoczesny obiekt, pełen frapujących eksponatów. Ekspozycja ułożona jest tak, aby móc poznać najważniejsze elementy historii podboju kosmosu, a że Rosjanie mają w tej dziedzinie niepodważalne osiągnięcia jest co oglądać: kilka makiet w naturalnych rozmiarach (np. stacji Salut), do których można wejść i poczuć się jak na orbicie. Jako uzupełnienie spacer po pobliskim parku VDNH i oglądanie Wostoka oraz kopii Burana. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 40 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Całość trasy: ok. 100 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

29.04 - 03.05 3599 27.05 - 31.05 3599 11.06 - 15.06 3999 25.06 - 29.06 3999 02.07 - 06.07 3999 15.07 - 19.07 3799 29.07 - 02.08 3599 12.08 - 16.08 3599 09.09 - 13.09 3599 30.09 - 04.10 3599

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przelot samolotem rejsowym - opłaty lotniskowe i paliwowe - 4 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 4 śniadania i 4 obiadokolacje - opiekę polskojęzycznego rezydenta/pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 180 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, transfery, rejs statkiem po rzece Moskwa, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki - zwiedzanie Teatru Bolszoj - wnętrza: 40 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób) - Muzeum Kosmonautyki: 25 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 600 zł dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy 2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy) 3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE

1. Godziny przelotów mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 2. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 3. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 4. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1-osobowego.


Opis hotelu Moskwa według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Największe miasto Europy i ósme na świecie przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Warto pamiętać, że w projektowaniu założenia urbanistycznego brali udział także włoscy architekci. Światowy ośrodek finansowy i dynamicznie rozwijająca się metropolia z nowoczesnymi wieżowcami to także miasto artystów, nastrojowe spacery, miejsca związane z "Mistrzem i Małgorzatą", słynną powieścią Bułhakowa, kultowego pisarza moskwian. W programie najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Rosji: Kreml, jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie, słynne moskiewskie metro, którego niektóre stacje przypominają bogato zdobione wnętrza pałacowe, wspaniałe zbiory Galerii Trietiakowskiej, Panorama Bitwy Borodińskiej oraz kompleks muzealno-architektoniczny Kołomienskoje, była siedziba carów.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po głównych ulicach (zależnie od godziny przylotu). Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in.: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Przejazd do Galerii Trietiakowskiej. Zwiedzanie jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego - Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX w. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana, czy Szyszkina, oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Czas wolny. Rejs po kanałach rzeki Moskwa, wokól wyspy Bałczug, po najważniejszych miejscach histortcznych - wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy. Czas trwania: ok. 1 godz. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE - zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie Panoramy Bitwy Borodińskiej - jednej z 10 najpiękniejszych panoram świata przedstawiającej bitwę pod Borodino z 1812 r., która rozegrała się pomiędzy wojskami rosyjskimi i Wielką Armią Napoleona Bonaparte. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

5. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Śniadanie. Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w Moskwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem • wycieczka do kompleksu Kołomienskoje i do Panoramy Bitwy Borodińskiej • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI:

Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa;tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 195 EUR.Przejazdy po Moskwie środkami komunikacji miejskiej.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.


Itaka R

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Największe miasto Europy i ósme na świecie przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Warto pamiętać, że w projektowaniu założenia urbanistycznego brali udział także włoscy architekci. Światowy ośrodek finansowy i dynamicznie rozwijająca się metropolia z nowoczesnymi wieżowcami to także miasto artystów, nastrojowe spacery, miejsca związane z "Mistrzem i Małgorzatą", słynną powieścią Bułhakowa, kultowego pisarza moskwian. W programie najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Rosji: Kreml, jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie, słynne moskiewskie metro, którego niektóre stacje przypominają bogato zdobione wnętrza pałacowe, wspaniałe zbiory Galerii Trietiakowskiej oraz kompleks pałacowo-parkowy Kuskowo.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Spacer po ulicy Twerskiej, jednej z najważniejszych ulic miasta, z licznymi kawiarniami, restauracjami, sklepami i butikami znanych światowych marek. Następnie Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. W przeszłości był siedzibą książąt i carów, obecnie jest oficjalną rezydencją prezydenta. Spacer po Placu Czerwonym, uznawanym za przedsionek Kremla. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta; Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji; sobór Kazański; gmach parlamentu i Trybunału Konstytucyjnego; Muzeum Historyczne; dom towarowy GUM. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie: Galeria Trietiakowska - jedna z największych i najbardziej imponujących na świecie kolekcji dzieł sztuki, w tym malarstwa rosyjskiego. Znajdują się tu dzieła takich mistrzów, jak Chagall, Malewicz, Kandinsky. Zwiedzanie klasztoru Nowodziewiczego, największego i najpiękniejszego moskiewskiego monastyru, wzniesionego na wzór Kremla wraz z cmentarzem, na którym spoczywają m.in.: Czechow, Bułhakow, Gogol i Majakowski. Zespół klasztorny został wpisany na listę UNESCO. Spacer po Starym Arbacie - dzielnicy o artystycznym charakterze, gdzie kiedyś mieszkał Puszkin. Atmosferę starej Moskwy tworzą tu uliczni malarze, śpiewacy i liczne kafejki. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Zwiedzanie Kuskowa, kompleksu pałacowo-parkowego hrabiów Szeremietiewów: pałac letni, ogród francuski, pawilon Grota. Rejs po kanałach rzeki Moskwa wokół wyspy Bałczug - wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy (czas trwania rejsu: ok. 1 godz.). Panoramiczne zwiedzanie miasta z okien autokaru. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in. podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego, opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Spacer po Parku Zwycięstwa, monumentalnym kompleksie architektonicznym upamiętniającym zwycięstwo ZSRR w II wojnie światowej. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w Moskwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem • wycieczka do kompleksu Kuskowo • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI:

Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA,

ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa,

tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 180 EUR.Przejazdy po Moskwie środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Moskwa według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Największe miasto Europy i ósme na świecie przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Warto pamiętać, że w projektowaniu założenia urbanistycznego brali udział także włoscy architekci. Światowy ośrodek finansowy i dynamicznie rozwijająca się metropolia z nowoczesnymi wieżowcami to także miasto artystów, nastrojowe spacery, miejsca związane z "Mistrzem i Małgorzatą", słynną powieścią Bułhakowa, kultowego pisarza moskwian. W programie najważniejsze zabytki i miejsca stolicy Rosji: Kreml, jeden z największych zespołów architektonicznych na świecie, słynne moskiewskie metro, którego niektóre stacje przypominają bogato zdobione wnętrza pałacowe, wspaniałe zbiory Galerii Trietiakowskiej, Panorama Bitwy Borodińskiej oraz kompleks muzealno-architektoniczny Kołomienskoje, była siedziba carów.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Wieczorny spacer po głównych ulicach (zależnie od godziny przylotu). Nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. W programie m.in.: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Przejazd do Galerii Trietiakowskiej. Zwiedzanie jednej z największych na świecie kolekcji sztuki rosyjskiej, nazwanej imieniem kupca moskiewskiego - Pawła Trietiakowa, pasjonata sztuki. Obecnie to państwowy kompleks muzealny, liczący ponad 170 tysięcy eksponatów z okresu od X do XX w. W zbiorach galerii można podziwiać ikony Andrieja Rublowa, malarstwo realizmu Ilji Repina, pejzaże Lewitana, czy Szyszkina, oraz modernistyczne obrazy Michaiła Wrubla. Czas wolny. Rejs po kanałach rzeki Moskwa, wokól wyspy Bałczug, po najważniejszych miejscach histortcznych - wspaniała okazja, aby z pokładu statku poznać miasto z innej perspektywy. Czas trwania: ok. 1 godz. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do KOŁOMIENSKOJE - zespołu muzealno-architektonicznego, dawnej siedziby carów i książąt, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z XIV w. Zwiedzanie wnętrz pałacu. Czas wolny. Przejazd i zwiedzanie Panoramy Bitwy Borodińskiej - jednej z 10 najpiękniejszych panoram świata przedstawiającej bitwę pod Borodino z 1812 r., która rozegrała się pomiędzy wojskami rosyjskimi i Wielką Armią Napoleona Bonaparte. Powrót do hotelu, czas wolny. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

5. DZIEŃ. Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

Śniadanie. Moscow Metro Tour - zwiedzanie wybranych najciekawszych stacji moskiewskiego metra. Łączna długość linii tej imponującej podziemnej metropolii wynosi 333 km. Podziemia kryją monumentalną architekturę ery stalinizmu, każda stacja poświęcona jest innemu tematowi. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w Moskwie; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem • wycieczka do kompleksu Kołomienskoje i do Panoramy Bitwy Borodińskiej • opieka pilota • ubezpieczenie Complex

UWAGI:

Wizy: B. P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa;tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 195 EUR.Przejazdy po Moskwie środkami komunikacji miejskiej.