cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
 • Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg, Sankt Petersburg
1 / 11

Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg

Rosja: Sankt Petersburg
Ocena wycieczki objazdowej Sankt Petersburg:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Ocena hotelu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 22 grudnia 2018
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 22 grudnia 2018

Wycieczka objazdowa Sankt Petersburg w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą Imperium Rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki, odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła dawnych siedzib carskich, zachwycających po dziś dzień przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer główną arterią miasta - sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Spacer po mieście: ławra Aleksandra Newskiego, przejazd metrem do centrum, zwiedzanie soborów Zbawiciela na Krwi oraz Kazańskiego. Rejs statkiem po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy. Po południu zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wyjście na kolację do restauracji serwującej dania kuchni rosyjskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie soboru św. Izaaka - jednej z największych katedr świata. Objazd miasta i panoramiczne zwiedzanie: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wieczór folklorystyczny - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej lub przedstawienie w jednym z teatrów. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania • przelot • transfery: lotnisko-hotel-lotnisko komfortowym autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P ITAKA, ul. Garibaldiego 4 lok. 18, 04-078 Warszawa, tel. 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 390 PLN/os.Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 160 EUR.Opłaty fakultatywne: wieczór folklorystyczny: ok. 40 EUR; kolacja w restauracji: ok. 32 EUR; przedstawienie w teatrze (cena zależy od repertuaru i dostępnych miejsc).Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Sankt Petersburg według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na nadbrzeże rzeki Fontanki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 200 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


PBP Olsztyn

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

ROSJA

Trasa zagraniczna

Ryga (1) - Sankt Petersburg (4) - Carskie Sioło - Peterhof - Tallin (1)

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Rygi, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa: ok. 700 km.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi z przewodnikiem, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. W południe wyjazd do Rosji. Obiadokolacja. Przejazd do Petersburga, późne zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa: ok. 570 km.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga - objazdowa wycieczka, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Maryjski, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I - Miedziany Jeździec. Obiadokolacja. Dla chętnych program - przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz "poczęstunek rosyjski" z kawiorem, szampanem lub wódką. Nocleg. Trasa: ok. 50 km.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I - jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego - "Rosyjskiego Wersalu" z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami. Przejazd do Carskiego Sioła - unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Nocna wycieczka "Zwodzone mosty Petersburga" (fakultatywnie) - wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga. Powrót do hotelu. Nocleg. Trasa: ok. 70 km.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in.: Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata Ermitażem; krążownik Aurora (z zewnątrz) - symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt - główna arteria miasta, katedra Kazańska, sobór Zmartwychwstania Pańskiego (wnętrza), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Czas wolny. Rejs stateczkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 30 km.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Estonii. Zwiedzanie Tallina z przewodnikiem, m.in.: Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in.: Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, 2 średniowieczne ulice - Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 370 km.

DZIEŃ 7

Wczesne śniadanie. Przejazd drogą Via Baltica przez Łotwę, Litwę. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 980 km. Całość trasy: ok. 2770 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

TERMINY I CENY KATALOGOWE (zł)

28.04 - 04.05 2299 26.05 - 01.06 2499 10.06 - 16.06 2699 24.06 - 30.06 2699 01.07 - 07.07 2699 14.07 - 20.07 2499 28.07 - 03.08 2299 11.08 - 17.08 2299 08.09 - 14.09 2299 29.09 - 05.10 2099

CENA IMPREZY OBEJMUJE

- przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc) lub mniejszym autokarem (klimatyzacja, dvd) - 6 noclegów w hotelach**+/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką - 6 śniadań i 6 obiadokolacji - opiekę pilota - ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

DODATKOWO PŁATNE

- pakiet do realizacji programu: 160 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, komunikacja miejska, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki - nocna wycieczka "Zwodzone mosty Petersburga": 20 EUR (fakultatywnie) - przedstawienie folklorystyczne w Pałacu Mikołajewskim: 45 EUR (fakultatywnie)

DOPŁATY OPCJONALNE

dopłata do pokoju 1-osobowego: 660 zł dopłata do wizy rosyjskiej: 400 zł

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy 2) 1 zdjęcie (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometryczne - twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy) 3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

WAŻNE INFORMACJE

1. Wycieczki będą realizowane w zależności od ilości uczestników w grupie: wygodnymi autokarami lub wygodnymi busami. 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (bus, samochód osobowy, autokar liniowy, pociąg). Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota. 3. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 os. wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBP OLSZTYN ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Klient wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 4. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 5. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Klienta. 6. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne oraz koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide lub inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisach poszczególnych wycieczek. Obligatoryjny koszt pakietu dotyczący realizacji programu jest kalkulowany przy grupie min. 40 osób. Przy mniejszej ilości uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią ilość osób w grupie i podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Cena pakietu może być podwyższona maksymalnie o 25% podanej ceny w EUR/GBP/inna waluta. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. 7. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Klient będzie musiał zapłacić połowę stawki dopłaty do pokoju 1-osobowego. 8. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym transporcie.


Opis hotelu Sankt Petersburg według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na nadbrzeże rzeki Fontanki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 200 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Wycieczka pochodzi z oferty PBP Olsztyn, który jest polskim touroperatorem specjalizującym się w wycieczkach objazdowych autokarowych i samolotowych po Europie. Założeniem biura jest tworzenie oferty wycieczek, które kształcą i na długo zapadają w pamięć turysty. Programy tworzone są w oparciu o doświadczenie i pracę wykwalifikowanej kadry, tak aby spełniały oczekiwania polskiego rynku. Jako bezpośredni organizator wycieczek angażuje się w tworzenie i realizację wycieczek objazdowych zapewniając wysoką jakość i dobre warunki zarówno transportu jak i wypoczynku.

Najlepszym dowodem na niezawodności usług PBP Olsztyn jest wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów oraz owocna współpraca z agencjami turystycznymi.


Index

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

ROSJA

PETERSBURG

"Istnieją w Petersburgu dość dziwne zakątki. Wydaje się, jakby w te miejsca nie zaglądało to samo słońce, które świeci wszystkim petersburżanom, lecz jakieś inne, nowe, jakby umyślnie zamówione dla tych kątów i przyświeca wszystkiemu innym, specjalnym światłem." F. Dostojewski "Białe noce"

PROGRAM IMPREZY

1 Dzień - Wyjazd wg rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę, Litwę, Łotwę. 2 Dzień - Przyjazd na Łotwę. Zwiedzanie Rygi katedra NMP, kościół św. Piotra, Zamek Kawalerów Mieczowych, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. "Trzej bracia". Obiadokolacja, nocleg. 3 Dzień - Śniadanie, przejazd przez Estonię, zwiedzanie twierdzy w Narwie, obiadokolacja, przekroczenie granicy z Rosją, przyjazd do Sankt Petersburga, nocleg. 4 Dzień - Śniadanie, zwiedzanie Petersburga- Pałac Zimowy, z jednym z największych muzeów świata - Ermitaż, Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Cerkiew na krwi, Soboru św. Izaaka (wnętrza), pomnik Jeźdźca Miedzianego, sobór Kazański, Newski Prospekt, rejs po Newie, czas wolny, Obiadokolacja, nocleg. 5 Dzień - Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Peterhofu -letniej rezydencji carska z "złotymi" fontannami, przejazd do Carskiego Sioła- pałacu carycy Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, Sobór Kazański, Pałac Jusupowa. Wyjazd w stronę Estonii, przekroczenie granicy, obiadokolacja i nocleg w Narwie. 6 Dzień - Śniadanie, zwiedzanie Talina- gotycka Katedra NMP, ratusz z XIV w., cerkiew św Mikołaja, Wieża Kiek In De Kok oraz fragmenty murów obronnych. Wyjazd do Polski. 7 Dzień - Powrót w godzinach wieczornych.

ZAKWATEROWANIE

Hotele **/*** - pokoje 2/3 osobowe z łazienkami

OFERTA DLA SINGLI

Dopłata 50 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym z możliwością dokwaterowania. Dopłata 150 zł do miejsca w pokoju dwuosobowym bez dokwaterowania (SGL).

CENA ZAWIERA

4 noclegi w hotelu **/*** - pokoje 2/3 osobowe z łazienkami 4 śniadania 4 obiadokolacje Ubezpieczenie KL 30000 euro, KR 5000 euro, NNW 7000 euro, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna) Przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV) Zwiedzanie wg. programu Opiekę pilota

DOPŁATY

Koszt wizy rosyjskiej (360 zł) na 40 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową - 1 zdjęcie, 1 formularz, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z dwoma wolnymi stronami. Cena nie zawiera kosztu biletów wstępu oraz lokalnych przewodników - ok. 100 euro. Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

UWAGI

Biuro Podróży Index nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy minimum 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez Organizatora imprezy. W zależności od wyjazdu jest możliwa przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min. 4 noclegi w hotelu **/*** - pokoje 2/3 osobowe z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie KL 30000 euro, KR 5000 euro, NNW 7000 euro, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna) przejazd autokarem LUX (barek, wc, klimatyzacja, TV), zwiedzanie wg. programu, opiekę pilota kosztu wizy rosyjskiej (360 zł), kosztu biletów wstępu oraz lokalnych przewodników (ok. 100 euro)


Opis hotelu Sankt Petersburg według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na nadbrzeże rzeki Fontanki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 200 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Index, które działa na polskim rynku od 1994 roku. Biuro Podróży Index jest liderem w Polsce w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Od lat łączy wiedzę z doświadczeniem i pasję z przyjemnością. Biuro należy do Śląskiej i Polskiej Izby Turystyki, posiada liczne certyfikaty i referencje oraz gwarancje ubezpieczeniową Signal Iduna.

W ofercie Biura Podróży Index znajduje się także mnóstwo wycieczek objazdowych do najciekawszych zakątków Europy - wycieczki do Rzymu, Paryża, Budapesztu i wiele innych, a także dłuższe programy. Można skorzystać także z propozycji wczasów zagranicznych autokarem w popularnej opcji all inclusive.

Każdego roku na wycieczki Biura Podróży Index wyjeżdża ponad 60 000 osób. Oferta obejmuje kolonie, obozy i wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży, wycieczki zagraniczne, wczasy autokarem oraz wyjazdy dla grup zorganizowanych.


Itaka R

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Spacer główną arterią miasta - sławnym Newskim Prospektem, przy którym skupiają się liczne muzea, świątynie, teatry, kina, restauracje, najlepsze sklepy i wiele innych atrakcji turystycznych. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Następnie zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Rejs statkiem po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy. Rejs kończy się przy soborze Zbawiciela na Krwi. Zwiedzanie świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie ławry Aleksandra Newskiego. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • transfer: lotnisko-hotel-lotnisko autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 195 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY.Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.


Opis hotelu Sankt Petersburg według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na nadbrzeże rzeki Fontanki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 200 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Ecco Travel

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Region

Rosja/Sankt Petersburg

Dzień 1

Wylot z Warszawy i przylot do Sankt Petersburga. Spotkanie z kierowcą, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Indywidualnie wieczorny spacer po Newskim Prospekcie - głównej ulicy miasta. Czas wolny i kolacja we własnym zakresie. Dla chętnych możliwość godzinnego rejsu po kanałach Petersburga (koszt ok. 15 EUR/os. ze słuchawkami). Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Spotkanie w lobby hotelu z przewodnikiem polskojęzycznym i przejażdżka autem lub busem, podczas której będzie możliwość zobaczenia z zewnątrz miasta wzniesionego przez cara Piotra I Wielkiego, a przewodnik opowie o jego najważniejszych zabytkach. Następnie wizyta w Soborze Kazańskim, zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi oraz najstarszego budynku Petersburga - Twierdzy Pietropawłowskiej z majestatyczną katedrą św. Piotra i Pawła (zwieńczoną 122-metrową iglicą), wewnątrz której mieszczą się groby carów, m.in. św. Aleksandra II oraz św. Mikołaja II. W murach twierdzy znajdują się dwie bramy - Brama Piotrowska oraz Brama Newska. Obiekt posiada wielobarwną iluminację, fotografowaną szczególnie podczas "białych nocy". Czas wolny na lunch we własnym zakresie. Po południu wyjazd do Carskiego Sioła - przepięknego barokowego kompleksu pałacowo - parkowego z XVIII-XIX w., założonego przez Katarzynę I, a następnie rozbudowywanego przez kolejnych władców Imperium wg projektów najlepszych włoskich architektów. To tutaj znajdowała się słynna Bursztynowa Komnata, wywieziona przez Niemców w czasie II wojny światowej. Dziś możemy podziwiać tylko jej replikę (w przypadku długich kolejek do Carskiego Sioła alternatywny wyjazd do Pawłowska i zwiedzanie tamtejszego pałacu, wzniesionego na polecenie Katarzyny II). Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, a następnie spotkanie z przewodnikiem i wspólne zwiedzanie Ermitażu (bez impresjonistów) - jednej z największych galerii sztuki na świecie, z ok. 4 mln eksponatów. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego nazwa pochodzi od skromnego pałacu zimowego Piotra I, przemienionego w galerię przez carycę Katarzynę II. Później krótka wizyta w Soborze św. Izaaka - drugiej co do wielkości prawosławnej świątyni Rosji. Przerwa na lunch i wyjazd do położonego nad Zatoką Fińską Peterhofu - dawnej rezydencji carów rosyjskich. Obecnie cały kompleks zajmuje przeszło 1000 hektarów, a w jego skład wchodzi 20 różnych budowli, 7 ogrodów oraz słynna Wielka Kaskada. Powstała ona w 1724 roku w hołdzie triumfu Rosji nad swoimi wrogami i składa się z około 200 fontann i strumieni oraz blisko 40 pięknych złotych posągów. Największa fontanna wypuszcza pionowo w górę potężny 20-metrowy słup wody. Wieczorem powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu czas wolny na zakupy, spotkanie z kierowcą, transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Cena zawiera

przelot Polska - Sankt Petersburg - Polska (bezpośredni lub z maksymalnie 1 przesiadką), bagaż podręczny 8 kg (max. wymiary - 55 x 40 x 23 cm) + 1 mała torebka/torba na laptopa (max. wymiary - 40 x 35 x 12 cm), opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW, zakwaterowanie w hotelu 3* w ścisłym centrum Petersburga, w pokojach dwuosobowych z łazienką, wyżywienie - śniadania, transfer lotnisko - hotel - lotnisko, zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów),, wykwalifikowanego polskiego przedstawiciela, obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW o wartości min. 30.000 EUR/os., opłatę za wyrobienie dokumentów potrzebnych do uzyskania wizy turystycznej do Rosji,

Cena nie zawiera

dopłaty do bagażu głównego - 23kg - 300zł/os. (wymiary jednej sztuki bagażu nie mogą przekroczyć 158cm), dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym, obowiązkowej opłaty klimatycznej pobieranej podczas kwaterowania - od 100 do 300 RUB/os., obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 65 EUR na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (przewodnikowi) na miejscu wycieczki, ewentualnych wycieczek i wstępów fakultatywnych,, opieki polskiego przedstawiciela na transferze przylotowym i powrotnym (dostępny kontakt telefoniczny), zwyczajowych napiwków dla bagażowych, kierowców, przewodników., opłaty wizowej oraz pośrednictwa wizowego,

Obsługa na miejscu

Obsługa j. polskim.

Informacje wizowe

Obywateli polskich obowiązuje wiza turystyczna wydawana we właściwym Konsulacie Federacji Rosyjskiej. Od 1 września 2012 roku rosyjskie urzędy konsularne w Polsce przyjmują wyłącznie elektroniczne wnioski wizowe wypełnione w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowane za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji - http.//visa.kdmid.ru W celu uzyskania wizy na wjazd do Federacji Rosyjskiej należy złożyć w odpowiednim Wydziale Konsularnym (w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, Krakowie i Poznaniu) po uprzednim zarejestrowaniu się lub w Rosyjskim Centrum Wizowym (adres - 00-854 Warszawa, Aleja Jana Pawła II 23, Centrum Biznesowy Atrium, 5 piętro (http.//vfsglobal.com/russia/poland/, E-mail - info.rupol@vfshelpline.com)) następujące dokumenty - 1. Paszport, ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty zakończenia terminu ważności wizy na wjazd do Rosji. 2. Wniosek wizowy wypełniony wyłącznie elektronicznie w języku rosyjskim bądź angielskim i wydrukowany za pomocą specjalnej strony internetowej Departamentu Konsularnego MSZ Rosji - http.//visa.kdmid.ru. Nie są przyjmowane kwestionariusze nadesłane faksem lub pocztą. 3. Jedno zdjęcie, specyfikacja - http.//warsaw.kdmid.ru/pl.aspx?lst=pl&it=/Specyfikacja%20zdj%C4%99cia%20do%20wniosku%20wizowego.aspx 4.Potwierdzenie przyjęcia turysty zagranicznego wystawione przez rosyjską firmę turystyczną, zarejestrowaną w rosyjskim Federalnym Rejestrze Touroperatorów oraz umowę świadczenia usług turystycznych (voucher turystyczny). 5. Ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem 30 000 EUR ważne na terenie Federacji Rosyjskiej na okres pobytu w Rosji. W Rosji obowiązuje konieczność zameldowania się w miejscu pobytu w organie terytorialnym Federacyjnej Służby Migracyjnej Rosji. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Ambasady Rosyjskiej (http.//warsaw.kdmid.ru/pl.aspx) oraz Rosyjskiego Centrum Wizowego (www.poland-ifs.com) Czas uzyskania wizy turystycznej - tryb zwykły (152 zł/os.) - do 10 dni roboczych, tryb ekspresowy (303 zł/os.) - do 3 dni roboczych. Oprócz w/w opłaty konsularnej pobierana jest dodatkowa opłata serwisowa w wysokości 25 EUR (w przeliczeniu na złotówki). Ecco Travel nie pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Ecco Travel na prośbę Klienta wydaje bezpłatnie potwierdzenie przyjęcia turysty zagranicznego przez rosyjską firmę turystyczną oraz certyfikat potwierdzający ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem 30 000 EUR.


Opis hotelu Sankt Petersburg według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na nadbrzeże rzeki Fontanki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 200 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Ecco Travel, które jest jednym z największych w Polsce organizatorów egzotycznych wakacji. Wraz z Biurem Podróży Ecco Holiday od kilku lat spełnia turystyczne marzenia swoich klientów.

Biuro Podróży Ecco Travel specjalizuje się w szczególności w organizacji wycieczek objazdowych do Chin, Japonii, Tajlandii, Indonezji, Emiratów Arabskich, Meksyku i na Kubę. Ich programy zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Profesjonalni piloci, doskonała obsługa klienta zarówno przed wylotem jak i w trakcie wyjazdu, a także doskonale skonstruowane wycieczki objazdowe sprawiły, że dziś biuro ma mnóstwo świetnych opinii. Wszystkie oferty oparte są wyłacznie na przelotach rejsowych by zapewnić komfort transportu i doskonałe wspomnienia z podróży.

Możliwe jest także przygotowanie wyjazdu wypoczynkowego w popularnej formule all inclusive. Biuro Podrózy Ecco Travel jest w stanie spełnić wszystkie marzenia klientów, nawet w zakresie organizacji malowniczych ślubów i innych nietypowych imprez.


PrestigeTours

Szukasz wakacji w kraju Rosja?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

ROSJA

SZLAK

ROSJA - SANKT PETERSBURG - 4 DNI

o Wycieczce

"Kulturalna stolica Rosji", " Wenecja Północy" , "miasto białych nocy" - Sankt Petersburg to bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej europejskie miasto Rosji . Była stolica imperium Rosyjskiego, została wzniesiona jeszcze na początku XVIII przez cara Piotra I i miała być wzorcem potęgi i majestatu państwa. I tak naprawdę do teraz niewiele jest miejsc na świecie, które mogą pochwalić się taką ilością zabytków, zbiorów muzealnych, teatrów i oper, siedzib i pałaców, parków i pomników. Dzięki temu, w jednym rzędzie z Rzymem, Paryżem i Wiedniem, Sankt Petersburg w 1990 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

DLACZEGO WARTO

- pospacerujemy znanym Newskim Prospektem - bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi oraz słynny sobór Kazański - zwiedzimy znane na całym świecie muzeum Ermitaż - popłyniemy po pełnych uroku licznych kanałach miasta. - dotkniemy się rosyjskiej kultury i tradycji, które zachwycają swoim bogactwem - spróbujemy prostej, ale wyśmienitej kuchni rosyjskiej.

KIEDY NAJLEPIEJ

Wysławione przez wielu poetów, kompozytorów, malarzy, czarujące miasto nad Newą ma swój urok w każdej porze roku - czy podczas słynnych białych nocy, które występują tu od końca maja do początku lipca, czy też podczas sezonu jesienno-zimowego, kiedy to często można spodziewać się ocieplenia, a średnia temperatura stanowi - 8^0 C. Amatorzy mrozów i śniegu mogą wybrać się nawet w środku zimy. Warto pamiętać, że w tym rejonie na skutek wpływów klimatu morskiego pogoda jest zmienna.

Dzień 1

Przylot lub przyjazd do Skt. Petersburga. Na dworcu lub lotnisku będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was wprost do hotelu. Kierowca oczekuje po wyjściu ze strefy celnej i trzyma tabliczkę z Waszym nazwiskiem, zatem nie powinniście mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwej osoby. W każdym momencie możecie zadzwonić na nasz awaryjny numer telefonu czynny non stop i nasz pracownik pomoże Wam trafić we właściwe miejsce. W dokumentach podróży znajdziecie przygotowane przez nas wskazówki i porady. Po przylocie przejazd prywatnym transportem do hotelu. Zakwaterowanie w pokoju zwykle jest możliwe ok. godz. 15. Ewentualna wcześniejsza godzina zakwaterowania zależy od dostępności miejsc i hotelu. Po krótkim odpoczynku zaczynamy naszą przygodę w Sankt Petersburgu. Podczas wycieczki z przewodnikiem będziemy podziwiać słynny Newski Prospekt - tętniącą życiem, główną reprezentacyjną ulicą miasta, pełną uroczych paradnych pałaców, barokowych kamienic, muzeów, kin, teatrów, najlepszych sklepów i restauracji. Zobaczymy potężną bryłę Soboru Kazańskiego, bajkową katedrę Zbawiciela na Krwi, wzniesionego na środku placu Dekabrystów najbardziej znanego z Petersburskich pomników Jeźdźca Miedzianego, monumentalną budowlę największej świątyni miasta - Soboru Izaaka, perłę petersburskiego baroku - Monastyr Smolny, Pole Marsowe, Ogród Letni i wiele innych niesamowitych zabytków. Powrót do hotelu. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 2

Po śniadaniu w hotelu wyjeżdżamy zwiedzać Carskie Sioło, które słynie ze swoich wspaniałych pałaców, pawilonów, ogrodów oraz innych zabytków przypominających minioną świetność carskiej Rosji. Sioło zostało zaprojektowane i wybudowane pod kierownictwem słynnego włoskiego architekta Rastrellego i służyło jako rezydencja władców Katarzyny I, a następnie cesarzowej Elżbiety oraz imperatrycy Katarzyna II. Zwiedzimy w tym miejscu Wielki Pałac Katarzyny wraz z jeszcze bardziej słynną niż sama rezydencja Bursztynową Komnatą, która od 2003 roku jest udostępniona zwiedzającym. Zajrzymy i znajdziemy chwilę wytchnienia w Parku Katarzyny. Parkowe pawilony - Zimne Łaźnie, Agatowe Komnaty, Galeria Camerona - są jednym z największych osiągnięć klasycyzmu w architekturze rosyjskiej. Po południu powrót do miasta, czas wolny. Możliwość zarezerwowania spektaklu, koncertu lub uroczystej kolacji (nie ujęte w cenie, na zapytanie). Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 3

Zaczynamy wycieczkę z placu Pałacowego - tradycyjnego miejsca organizowania ogólnonarodowych uroczystości, nazwanego tak od stojącego w pobliżu najważniejszego carskiego Pałacu Zimowego. Ten majestatyczny budynek z zielonymi fasadami, składający się z ponad 1000 pomieszczeń, pozostawia niezapomniane wrażenie i zajmuje czołowe miejsce w architektonicznym zespole słynnej na cały świat galerii sztuk i muzeum Ermitaż. Te muzeum jest prawdziwą mekką dla miłośników sztuki - w ciągu dwóch i pół wieku zgromadzono w nim jedną z największych kolekcji, liczącą około trzy miliony dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Po południu mamy zaplanowany rejs statkiem z programem kulturalnym po malowniczych rzekach i kanałach "Wenecji Północy". Ta romantyczna przejażdżka przy muzyce na żywo pozwoli zapoznać się z miastem w nieco inny sposób. Nocleg w hotelu w centrum miasta.

Dzień 4

Wykwaterowanie z pokoju najpóźniej ok. godz. 12.00. W zależności od godziny lotu powrotnego o określonej godzinie będzie na Was czekać kierowca, który zabierze Was na lotnisko, dworzec kolejowy lub inne wskazane miejsce w mieście.

WASZ HOTEL

Solo Sokos Hotel Vasilievsky 4* Hotel ten zlokalizowany jest w samym sercu miasta na Wyspie Wasilewskiej blisko mostu Błagowieszczeńskiego oraz nabrzeża Newy. Z obiektu można łatwo i szybko dotrzeć do Placu Pałacowego i Państwowego Muzeum Ermitażu oraz innych ciekawostek miasta. Wszystkie pokoje odznaczają się wysokim stopniem komfortu oraz indywidualnym wystrojem. Śniadania są serwowane w formie zróżnicowanego bufetu. Hotel możecie zobaczyć na stronach

https

//www.sokoshotels.fi/en

Płatność

I rata - 30% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - płatność do 100% - 30 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

PAKIET OBEJMUJE

- wizę do Rosji wraz z kosztami pośrednictwa - 3 noclegi ze śniadaniami w hotelu 4* - prywatny transport samochodami lub busami - wycieczki wg programu - lokalni kierowcy - przewodnicy lokalni (język polski) - opłaty za wstępy - ubezpieczenie KL, NNW, bagaż - informator przedwyjazdowy w języku polskim - dostęp do awaryjnej linii telefonicznej 24/h w języku polskim

CENA NIE OBEJMUJE

- biletów lotniczych lub kolejowych - zwyczajowych napiwków (ich wysokość jest podawana w Informatorze Przedwyjazdowym), - pozostałego wyżywienia, - ewentualnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (2,8% ceny), - ewentualnego ubezpieczenia od chorób przewlekłych (2 USD/dzień/os.),

UWAGI

Należy posiadać paszport z przynajmniej 2 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Paszport powinien być ważny przynajmniej 6 miesięcy od daty powrotu. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy do Rosji. Paszport wraz z odpowiednią dokumentacją wg wskazówek biura powinien być złożony ok. 4 tyg. przed wyjazdem. Pakiet "ROSJA Skt. Petersburg" można połączyć z pakietem "ROSJA Moskwa".


Opis hotelu Sankt Petersburg według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Rosja / Rosja

Opis oferty:

Nazywany Wenecją Północy z racji 539 mostów, jest najbardziej europejskim z rosyjskich miast. Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom, których jest tu ponad 90, uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Założony ponad 300 lat temu przez cara Piotra Wielkiego, już po 10 latach istnienia stał się stolicą imperium rosyjskiego i zyskał sławę jednego z najpiękniejszych miast Europy. Kolorowe budynki odnowione z okazji jubileuszu w 2003 r., szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy. W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich, zachwycających przepychem i pięknymi ogrodami ozdobionymi licznymi fontannami, pomnikami i stawami.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do SANKT PETERSBURGA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd na nadbrzeże rzeki Fontanki. Rejs małym statkiem turystycznym po malowniczych kanałach miasta zwanego Wenecją Północy oraz po Newie, wypływającej z Jeziora Onega i wpadającej do Zatoki Fińskiej. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogód Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Objazd kończy zwiedzanie soboru św. Izaaka - największej prawosławnej świątyni w Petersburgu oraz drugiej co do wielkości w Rosji. Świątynia zbudowana została z ogromnej ilości marmuru, jej wnętrza zdobią unikatowe zbiory malarstwa pierwszej połowy XIX w. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi zakąskami rosyjskimi (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Spacer po przepięknych ogrodach carycy Katarzyny. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m kw., nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu i wspaniałych ogrodów ze sławną Wielką Kaskadą. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wizyta w muzeum Faberge reprezentującym bogatą kolekcję jubilerską jajek, wyrabianych przez carskiego jubilera z przełomu XIX i XX w. Powrót do hotelu, czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy, rejs i bilety komunikacji miejskiej: ok. 200 EUR.Wizy: BP ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dokumentów dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską tak, aby dotarły najpóźniej na 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel. 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 430 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR.Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.Opinie o wycieczce objazdowej Sankt Petersburg

Sankt Petersburg - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Miejsce w pokoju
Miejsce w pokoju
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Sankt Petersburg? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00