cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Skarby Kaukazu - Armenia,Gruzja,Azerbejdza, Azerbejdżan
  • Wycieczka objazdowa Skarby Kaukazu - Armenia,Gruzja,Azerbejdza, Azerbejdżan
1 / 2
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Skarby Kaukazu - Armenia,Gruzja,Azerbejdza

Azerbejdżan
Ocena wycieczki objazdowej Skarby Kaukazu - Armenia,Gruzja,Azerbejdza:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Skarby Kaukazu - Armenia,Gruzja,Azerbejdza w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Azerbejdżanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

AZERBEJDŻAN - GRUZJA- ARMENIA Kaukaskie osobliwości

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Baku przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do stolicy Azerbejdżanu. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Gobustan, (ok. 65 km). Podziwianie skalnych malowideł na otwartym powietrzu, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do stolicy na zwiedzanie - wizyta na starym mieście, oglądanie niezwykłej panoramy Baku, przejście przez bramę Shemakha, zwiedzanie pałacu Szachów Szyrwanu, zwanego Perłą Starego Baku, wieży Dziewic. Kolacja w miejscowej restauracji, nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd z Baku w kierunku północno-zachodniej części Azerbejdżanu - gór Kaukazu. Pustynny krajobraz ustępuje tu miejsca gęsto zalesionym obszarom górskim. Po drodze wizyta w świątyni Diri Baba w Maraza oraz w meczecie Juma w Szemacha. Po przyjeździe do Szeki zwiedzanie Letniego Pałacu Chanów należącego niegdyś do Chanów Szeki, posiadającego niesamowite freski i witraże, Muzeum Szeki oraz w centrum wyrobów lokalnych rzemieślników. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie. Wizyta na miejscowym bazarze, możliwość zakupienia miejscowych wyrobów. Przejazd na granicę azerbejdżańsko-gruzińską. Po przekroczeniu granicy dalsza podróż do regionu Kachetii, znanego z produkcji słynnego gruzińskiego wina. Wizyta w typowym gruzińskim domostwie oraz degustacja wina w lokalnej winnicy. Następnie przejazd do niedawno odnowionego miasteczka Signagi, z którego roztacza się niesamowity widok na dolinę Alazani i szczyty Wielkiego Kaukazu. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg w Signagi.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Dawid Garedża - skalnego miasta (zespół kilkunastu klasztorów, dziesiątki kościołów, i setki kaplic oraz komnat skalnych, które powstawały od VI do XIII wieku). Zwiedzanie klasztoru Lavra oraz Udabno. Następnie przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie starego i nowego Tbilisi, zaczynając od kościoła Metechi, wizyta w synagodze, katedrze Sioni ( XI/XII w.) i kościele Anczischati ( V/VI w.). Następnie spacer przez stare miasto do meczetu i twierdzy Narikala. Po drodze mijamy zabytkowe łaźnie siarkowe. Po południu zwiedzanie skarbów Muzeum Narodowego, a następnie przechadzka główną ulicą Tbilisi - Aleją Szoty Rustaweliego. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy i religijnego centrum Gruzji - Mcchety. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i znajdującego się na górze ponad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Dalsza podróż do Kutaisi - krainy Złotego Runa, a teraz drugiego co do wielkości miasta w Gruzji. Zwiedzanie katedry Bagrati. Kolacja i nocleg w rodzinnym pensjonacie w Kutaisi.

Dzień 8

Od rana wizyta w klasztorze - akademii Gelati (XII w.). Opuszczamy Gruzję Wschodnią i pokonawszy pasmo Gor Liczi, przenosimy się do zachodniej części kraju, kierując się do Swanecji - niezwykłej krainy wież. Jedziemy przez Imeretię i Megrelię. Następnie ruszamy górską "drogą życia", poruszając się doliną - a niekiedy głębokim kanionem - rzeki Enguri. Zmieniające się nieustannie wspaniałe widoki wynagradzają nam trudy podroży. Wieczorem przyjazd do Mestii - zabudowanej mnóstwem wież wioski, będącej stolicą regionu. Kolacja i nocleg w Mestii.

Dzień 9

Przejazd do Uszguli, średniowiecznej, najeżonej wieżami wioski położonej na wysokości 2400 m n.p.m. Po drodze mijamy miasteczka Kala i Iprali. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającym się wierzchołkiem góry Szchara (5201 m n.p.m.), będącej najwyższym szczytem Gruzji. Piknik. Spacer górską doliną, wizyta w kościele Lamaria. Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Rano wyjazd z górzystej Swanecji i przejazd niemal idealnie płaską Niziną Kolchidzką nad Morze Czarne do miejscowości Batumi. Po drodze wizyta w ogrodzie botanicznym w okolicy Batumi. Po przyjeździe zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, samodzielne spacery po najsławniejszym kurorcie w Gruzji. Nocleg w hotelu w Batumi.

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny na zakup pamiątek i przechadzki. Następnie zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio z II w. n.e. - jednego z nielicznych zachowanych na świecie przykładów kompletnego rzymskiego obiektu obronnego. Po południu spacer po secesyjnym centrum miasta Batumi. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Po drodze postój w Gori - rodzinnym mieście Stalina - i tamtejszej wielopiętrowej starożytnej twierdzy. Wizyta w ruinach wykutego w skale miasta Upliscyche (2. tysiąclecie p.n.e.). Po przyjeździe do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji połączona z pokazem tańca. Nocleg.

Dzień 13

Transfer na granice gruzińsko-armeńską. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Hagpat. Dalszy przejazd do Diliżan - kurortu górskiego, różniącego się zdecydowanie od reszty kraju pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Dalszy przejazd nad Jezioro Sewan, największe w kraju, położone na wysokości 1900 m n.p.m.. W lokalnej restauracji będziemy mieli okazje spróbować miejscowych ryb, a co odważniejsi będą mogli popływać w zimnych wodach jeziora. Zobaczymy klasztor Sewan. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14

Przejazd do Garni, gdzie zachowała się ostatnia pogańska świątynia na Kaukazie. Występ chóru, spacer do kanionu rzeki Azat, gdzie podziwiać można gigantyczne organy bazaltowe. Wizyta w klasztorze Gerhard, wbudowanego w skały u podnóża Gór Gegamskich. Odwiedziny w lokalnym domostwie, gdzie można zapoznać się z tradycyjnym sposobem wypiekania lawaszu, czyli chleba ormiańskiego. Przejazd do Erewania. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 15

Po śniadaniu przejazd do Eczmiadzyn - duchowej stolicy Armenii i siedziby katolikosa. Zwiedzanie najważniejszej katedry i klasztornego muzeum oraz kościołów św. Hrispime (VII w.) oraz ruin katedry Zwartnoc (VII w.). Po powrocie do Erewania spacer po centrum. Na koniec dnia - wizyta w erewańskiej wytworni koniaków Ararat i degustacja trunków. Kolacja i Nocleg.

DZIEŃ 16

Przejazd do Monasteru Chorwirap, gdzie według podań więziony był św. Grzegorz Oświęciciel. Roztacza się stąd piękny widok na jeden z symboli Armenii - górę Ararat, która obecnie znajduje się na terenie Turcji. Przejazd do klasztoru Norawank, wielkiego centrum religijno-kulturalnego, które znajduje się na końcu trudno dostępnej drogi, oferującej nam olśniewające widoki. Po drodze wizyta w fabryce win Areni, połączona z degustacją trunków. Powrót do Erewania. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji. Nocleg

DZIEŃ 17

Nocny transfer na lotnisko. Wylot do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

TERMINY

24.04 - 10.05.2018 31.05 - 16.06.2018 09.08 - 25.08.2018* 18.09 - 04.10.2018

CENA

4 570 PLN + 2 295 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

4 570 PLN + 2295 USD x kurs sprzedaży Pekao S.A. lub wpłata USD na konto dewizowe, płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- przelot na trasie Warszawa - Baku, Erewań - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach 3*( pok. 2-os.) , w Kutaisi i Mestii kwatery prywatne (łazienki na korytarzu) - wyżywienie - Azerbejdżan śniadania i kolacje; Gruzja śniadania i kolacje oraz piknik dnia 9-ego; Armenia śniadania i kolacje - transport mikrobusami/autobusami, jeepami - opiekę polskiego pilota-przewodnika - opiekę lokalnych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- biletów wstępu 170 USD - opłaty za wizę do Azerbejdżanu ok. 60 EUR - dopłaty do pokoju 1-os. 465 USD - zwyczajowych napiwków 60 USD * wysoki sezon - dopłata 400 PLN + 150 USD


Opis hotelu Skarby Kaukazu - Armenia,Gruzja,Azerbejdza według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

AZERBEJDŻAN - GRUZJA- ARMENIA Kaukaskie osobliwości

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Baku przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do stolicy Azerbejdżanu. Transfer do hotelu.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Gobustan, (ok. 65 km). Podziwianie skalnych malowideł na otwartym powietrzu, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do stolicy na zwiedzanie - wizyta na starym mieście, oglądanie niezwykłej panoramy Baku, przejście przez bramę Shemakha, zwiedzanie pałacu Szachów Szyrwanu, zwanego Perłą Starego Baku, wieży Dziewic. Kolacja w miejscowej restauracji, nocleg w hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Wyjazd z Baku w kierunku północno-zachodniej części Azerbejdżanu - gór Kaukazu. Pustynny krajobraz ustępuje tu miejsca gęsto zalesionym obszarom górskim. Po drodze wizyta w świątyni Diri Baba w Maraza oraz w meczecie Juma w Szemacha. Po przyjeździe do Szeki zwiedzanie Letniego Pałacu Chanów należącego niegdyś do Chanów Szeki, posiadającego niesamowite freski i witraże, Muzeum Szeki oraz w centrum wyrobów lokalnych rzemieślników. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie. Wizyta na miejscowym bazarze, możliwość zakupienia miejscowych wyrobów. Przejazd na granicę azerbejdżańsko-gruzińską. Po przekroczeniu granicy dalsza podróż do regionu Kachetii, znanego z produkcji słynnego gruzińskiego wina. Wizyta w typowym gruzińskim domostwie oraz degustacja wina w lokalnej winnicy. Następnie przejazd do niedawno odnowionego miasteczka Signagi, z którego roztacza się niesamowity widok na dolinę Alazani i szczyty Wielkiego Kaukazu. Zakwaterowanie. Kolacja, nocleg w Signagi.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Dawid Garedża - skalnego miasta (zespół kilkunastu klasztorów, dziesiątki kościołów, i setki kaplic oraz komnat skalnych, które powstawały od VI do XIII wieku). Zwiedzanie klasztoru Lavra oraz Udabno. Następnie przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie starego i nowego Tbilisi, zaczynając od kościoła Metechi, wizyta w synagodze, katedrze Sioni ( XI/XII w.) i kościele Anczischati ( V/VI w.). Następnie spacer przez stare miasto do meczetu i twierdzy Narikala. Po drodze mijamy zabytkowe łaźnie siarkowe. Po południu zwiedzanie skarbów Muzeum Narodowego, a następnie przechadzka główną ulicą Tbilisi - Aleją Szoty Rustaweliego. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy i religijnego centrum Gruzji - Mcchety. Zwiedzanie katedry Sweti Cchoweli (XI w.) i znajdującego się na górze ponad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.). Dalsza podróż do Kutaisi - krainy Złotego Runa, a teraz drugiego co do wielkości miasta w Gruzji. Zwiedzanie katedry Bagrati. Kolacja i nocleg w rodzinnym pensjonacie w Kutaisi.

Dzień 8

Od rana wizyta w klasztorze - akademii Gelati (XII w.). Opuszczamy Gruzję Wschodnią i pokonawszy pasmo Gor Liczi, przenosimy się do zachodniej części kraju, kierując się do Swanecji - niezwykłej krainy wież. Jedziemy przez Imeretię i Megrelię. Następnie ruszamy górską "drogą życia", poruszając się doliną - a niekiedy głębokim kanionem - rzeki Enguri. Zmieniające się nieustannie wspaniałe widoki wynagradzają nam trudy podroży. Wieczorem przyjazd do Mestii - zabudowanej mnóstwem wież wioski, będącej stolicą regionu. Kolacja i nocleg w Mestii.

Dzień 9

Przejazd do Uszguli, średniowiecznej, najeżonej wieżami wioski położonej na wysokości 2400 m n.p.m. Po drodze mijamy miasteczka Kala i Iprali. Czas na podziwianie zapierających dech w piersiach górskich krajobrazów, z wybijającym się wierzchołkiem góry Szchara (5201 m n.p.m.), będącej najwyższym szczytem Gruzji. Piknik. Spacer górską doliną, wizyta w kościele Lamaria. Powrót do Mestii. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Rano wyjazd z górzystej Swanecji i przejazd niemal idealnie płaską Niziną Kolchidzką nad Morze Czarne do miejscowości Batumi. Po drodze wizyta w ogrodzie botanicznym w okolicy Batumi. Po przyjeździe zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, samodzielne spacery po najsławniejszym kurorcie w Gruzji. Nocleg w hotelu w Batumi.

Dzień 11

Po śniadaniu czas wolny na zakup pamiątek i przechadzki. Następnie zwiedzanie rzymskiej twierdzy Gonio z II w. n.e. - jednego z nielicznych zachowanych na świecie przykładów kompletnego rzymskiego obiektu obronnego. Po południu spacer po secesyjnym centrum miasta Batumi. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Po drodze postój w Gori - rodzinnym mieście Stalina - i tamtejszej wielopiętrowej starożytnej twierdzy. Wizyta w ruinach wykutego w skale miasta Upliscyche (2. tysiąclecie p.n.e.). Po przyjeździe do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu. Kolacja w tradycyjnej gruzińskiej restauracji połączona z pokazem tańca. Nocleg.

Dzień 13

Transfer na granice gruzińsko-armeńską. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie średniowiecznego klasztoru Hagpat. Dalszy przejazd do Diliżan - kurortu górskiego, różniącego się zdecydowanie od reszty kraju pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Dalszy przejazd nad Jezioro Sewan, największe w kraju, położone na wysokości 1900 m n.p.m.. W lokalnej restauracji będziemy mieli okazje spróbować miejscowych ryb, a co odważniejsi będą mogli popływać w zimnych wodach jeziora. Zobaczymy klasztor Sewan. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14

Przejazd do Garni, gdzie zachowała się ostatnia pogańska świątynia na Kaukazie. Występ chóru, spacer do kanionu rzeki Azat, gdzie podziwiać można gigantyczne organy bazaltowe. Wizyta w klasztorze Gerhard, wbudowanego w skały u podnóża Gór Gegamskich. Odwiedziny w lokalnym domostwie, gdzie można zapoznać się z tradycyjnym sposobem wypiekania lawaszu, czyli chleba ormiańskiego. Przejazd do Erewania. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 15

Po śniadaniu przejazd do Eczmiadzyn - duchowej stolicy Armenii i siedziby katolikosa. Zwiedzanie najważniejszej katedry i klasztornego muzeum oraz kościołów św. Hrispime (VII w.) oraz ruin katedry Zwartnoc (VII w.). Po powrocie do Erewania spacer po centrum. Na koniec dnia - wizyta w erewańskiej wytworni koniaków Ararat i degustacja trunków. Kolacja i Nocleg.

DZIEŃ 16

Przejazd do Monasteru Chorwirap, gdzie według podań więziony był św. Grzegorz Oświęciciel. Roztacza się stąd piękny widok na jeden z symboli Armenii - górę Ararat, która obecnie znajduje się na terenie Turcji. Przejazd do klasztoru Norawank, wielkiego centrum religijno-kulturalnego, które znajduje się na końcu trudno dostępnej drogi, oferującej nam olśniewające widoki. Po drodze wizyta w fabryce win Areni, połączona z degustacją trunków. Powrót do Erewania. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji. Nocleg

DZIEŃ 17

Nocny transfer na lotnisko. Wylot do Polski z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

TERMINY

24.04 - 10.05.2018 31.05 - 16.06.2018 09.08 - 25.08.2018* 18.09 - 04.10.2018

CENA

4 570 PLN + 2 295 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

4 570 PLN + 2295 USD x kurs sprzedaży Pekao S.A. lub wpłata USD na konto dewizowe, płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

CENA ZAWIERA

- przelot na trasie Warszawa - Baku, Erewań - Warszawa - zakwaterowanie w hotelach 3*( pok. 2-os.) , w Kutaisi i Mestii kwatery prywatne (łazienki na korytarzu) - wyżywienie - Azerbejdżan śniadania i kolacje; Gruzja śniadania i kolacje oraz piknik dnia 9-ego; Armenia śniadania i kolacje - transport mikrobusami/autobusami, jeepami - opiekę polskiego pilota-przewodnika - opiekę lokalnych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- biletów wstępu 170 USD - opłaty za wizę do Azerbejdżanu ok. 60 EUR - dopłaty do pokoju 1-os. 465 USD - zwyczajowych napiwków 60 USD * wysoki sezon - dopłata 400 PLN + 150 USD