cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
 • Wycieczka objazdowa Jordania, Jordania
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
20.05 - 24.05
już od 2499 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
20.05 - 24.05
już od 2499 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Jordania
star 3

Jordania
Ocena wycieczki objazdowej Jordania:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 20 maja 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 20 maja 2019

Wycieczka objazdowa Jordania w ofercie Biura podróży:

Matimpex

Szukasz wakacji do Jordanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Amman / Jordania

TFG

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 13 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

WCZESNA REZERWACJA LATO 2019

Obecnie obowiązuje III stopień promocji na wycieczki z sezonu letniego (1 kwietnia 2019 - 30 października 2019) - potrwa on do 03.02.19 włącznie lub do wyczerpania miejsc w promocyjnej cenie. III stopień promocji obejmuje - Zniżkę 150 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkową zniżkę 50 zł/os dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun (łączna zniżka 200 zł/os) - Ubezpieczenie KR o wartości 3% wycieczki dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun - Gwarancję miejsc obok siebie (na przelotach Ryanairem) dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

WCZESNA REZERWACJA ZIMA 2018/2019

Obecnie obowiązuje III stopień promocji na wycieczki z sezonu zimowego (1 listopada 2018 - 25 marca 2019) - potrwa on do wyczerpania miejsc w promocyjnej cenie. III stopień promocji obejmuje - Zniżkę 100 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkową zniżkę 50 zł/os dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

PROGRAM RAMOWY

Jordania to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. To tutaj znajduje najpiękniejsze na świecie skalne miasto, z niesamowitym wąwozem i imponującym Skarbcem w Petrze. To w Jordanii można podziwiać wspaniale zachowane bizantyjskie mozaiki, bezkresne pustynie, czy iście księżycowe krajobrazy w Wadi Rum! Koniecznie trzeba też spróbować przysmaków fantastycznej bliskowschodniej kuchni!

DZIEŃ 1

Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Ammanu. Transfer do Jerash - miasta zwanego Pompejami Bliskiego Wschodu, założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego. Dziś Jerash to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich w tym regionie. Spacer po mieście - Brama Południowa, Łuk Triumfalny cesarza Hadriana, spacer główną ulicą Cardo Maximus, Hipodrom z areną przeznaczoną do wyścigów rydwanów; Świątynia Zeusa, teatry rzymskie i forum, Nimfeum - fontanna poświęcona nimfom, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Następnie zwiedzanie Ammanu - Forum i Teatr Rzymski; spacer po Cytadeli, z której roztacza się wspaniały widok na miasto; błękitny Meczet Króla Abd Allaha; wizyta w zamku Ajlun, spacer po śródmieściu, zwanym tu z angielska Downton. Na trasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania potraw lokalnej kuchni - placków z oliwą i z popularnym w tym regionie zatarem; hummusu, czy baba ganoush - pasty z bakłażana, pomidorów i cebuli, z dodatkiem granatów. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin przelotu, zwiedzanie Jerash i Ammanu może być realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów. Następnie przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta w kościele Franciszkanów na Górze Nebo. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie, na dnie którego mają znajdować się ruiny dwóch biblijnych miast - Sodomy i Gomory. Czas wolny na kąpiel w morzu. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Petry, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Petry - różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry - oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami. Dla chętnych dalszy spacer (ok 1 h w jedną stronę) przez skalne miasto aż do Klasztoru - jednej z największych budowli na terenie skalnego miasta. Uwaga! Na wycieczkę po skalnym mieście prosimy zabrać wygodne buty do chodzenia - szlak nie jest trudny, ale ciężko będzie przejść go w klapkach. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Wadi Rum, gdzie znajduje się niesamowita, wpisana na listę UNESCO pustynia, nazywana często najpiękniejszą pustynią świata! Jeep safari wśród czerwonych skał, które niejednokrotnie grały marsjański krajobraz w hollywoodzkich filmach! Po południu przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ammanu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

HOTELE 3* położone w okolicy Ammanu i Wadi Musa, w niewielkim oddaleniu od Petry. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadania i obiadokolacje (obydwa posiłki w formie bufetu)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - Bus / autokar do dyspozycji grupy podczas programu zwiedzania - 4 noclegi w hotelu 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania + 4 obiadokolacje - Opieka pilota - Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł) - Gwarancja niezmienności ceny

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 180-200 $ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Cytadela w Ammanie, wykopaliska w Jerash, Bazylika w Madabie, Góra Nebo, plaża nad Morzem Martwym, skalne miasto w Petrze), jeep safari w Wadi Rum oraz lokalnych przewodników. - Cena nie zawiera obowiązkowych napiwków w wysokości ok. 5-8 $/os/dzień (w zależności od wielkości grupy) - Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +350 zł (nie ma możliwości dokwaterowania!) - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -120 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- Ryanair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 40x20x25 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

POZOSTAŁE UWAGI

- Do wjazdu do Jordanii niezbędny jest paszport ważny przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu do kraju (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!). - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Jordanii po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas zwiedzania realizowane są busem/autokarem - W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych, zamiast obiadokolacji w formie bufetu może zostać podana kolacja na zimno. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe. - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów - Część Jordanii, przez którą prowadzi nasza wycieczka została uznana za bezpieczną dla turystów. Ostrzeżenia o zachowaniu ostrożności wydano jedynie dla terenów przygranicznych z Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską (szczegóły na stronie www.polakzagranica.msz.gov.pl).

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Świat Signal Iduna. Pakiet Świat zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 40.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS ŚWIAT - rozszerzenie pakietu Świat. Pakiet PLUS ŚWIAT zawiera ubezpieczenie KL do 60.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +40 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.


Opis hotelu Jordania według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Amman / Jordania

TFG

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 13 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

WCZESNA REZERWACJA ZIMA 2018/2019

Na wycieczkę do Jordanii obecnie obowiązuje I stopień promocji na wycieczki z sezonu zimowego (1 listopada 2018 - 25 marca 2018) - potrwa on do 19.08.18 lub do wyczerpania miejsc w promocyjnej cenie. I stopień promocji obejmuje - Zniżkę 200 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkową zniżkę 100 zł/os, ubezpieczenie KR oraz gwarancję miejsc obok siebie dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

PROGRAM RAMOWY

Jordania to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. To tutaj znajduje najpiękniejsze na świecie skalne miasto, z niesamowitym wąwozem i imponującym Skarbcem w Petrze. To w Jordanii można podziwiać wspaniale zachowane bizantyjskie mozaiki, bezkresne pustynie, czy iście księżycowe krajobrazy w Wadi Rum! Koniecznie trzeba też spróbować przysmaków fantastycznej bliskowschodniej kuchni!

DZIEŃ 1

DZIEŃ 1: Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Ammanu. Transfer do Jerash - miasta zwanego Pompejami Bliskiego Wschodu, założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego. Dziś Jerash to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich w tym regionie. Spacer po mieście - Brama Południowa, Łuk Triumfalny cesarza Hadriana, spacer główną ulicą Cardo Maximus, Hipodrom z areną przeznaczoną do wyścigów rydwanów; Świątynia Zeusa, teatry rzymskie i forum, Nimfeum - fontanna poświęcona nimfom, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Następnie zwiedzanie Ammanu - Forum i Teatr Rzymski; spacer po Cytadeli, z której roztacza się wspaniały widok na miasto; błękitny Meczet Króla Abd Allaha; wizyta w zamku Ajlun, spacer po śródmieściu, zwanym tu z angielska Downton. Na trasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania potraw lokalnej kuchni - placków z oliwą i z popularnym w tym regionie zatarem; hummusu, czy baba ganoush - pasty z bakłażana, pomidorów i cebuli, z dodatkiem granatów. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin przelotu, zwiedzanie Jerash i Ammanu może być realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów. Następnie przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta w kościele Franciszkanów na Górze Nebo. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie, na dnie którego mają znajdować się ruiny dwóch biblijnych miast - Sodomy i Gomory. Czas wolny na kąpiel w morzu. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Petry, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Petry - różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry - oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami. Dla chętnych dalszy spacer (ok 1 h w jedną stronę) przez skalne miasto aż do Klasztoru - jednej z największych budowli na terenie skalnego miasta. Uwaga! Na wycieczkę po skalnym mieście prosimy zabrać wygodne buty do chodzenia - szlak nie jest trudny, ale ciężko będzie przejść go w klapkach. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Wadi Rum, gdzie znajduje się niesamowita, wpisana na listę UNESCO pustynia, nazywana często najpiękniejszą pustynią świata! Jeep safari wśród czerwonych skał, które niejednokrotnie grały marsjański krajobraz w hollywoodzkich filmach! Po południu przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ammanu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

HOTELE 3* położone w okolicy Ammanu i Wadi Musa, w niewielkim oddaleniu od Petry. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadania i obiadokolacje (obydwa posiłki w formie bufetu)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - Bus / autokar do dyspozycji grupy podczas programu zwiedzania - 4 noclegi w hotelu 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania + 4 obiadokolacje - Opieka pilota - Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł) - Gwarancja niezmienności ceny

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 180-200 $ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Cytadela w Ammanie, wykopaliska w Jerash, Bazylika w Madabie, Góra Nebo, plaża nad Morzem Martwym, skalne miasto w Petrze), jeep safari w Wadi Rum oraz lokalnych przewodników. - Cena nie zawiera obowiązkowych napiwków w wysokości ok. 5-8 $/os/dzień (w zależności od wielkości grupy) - Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +350 zł (nie ma możliwości dokwaterowania!) - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -120 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- Ryanair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 35x20x20 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Ryanair - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

POZOSTAŁE UWAGI

- Do wjazdu do Jordanii niezbędny jest paszport ważny przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu do kraju (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!). - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Jordanii po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas zwiedzania realizowane są busem/autokarem - W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych, zamiast obiadokolacji w formie bufetu może zostać podana kolacja na zimno. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe. - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów - Część Jordanii, przez którą prowadzi nasza wycieczka została uznana za bezpieczną dla turystów. Ostrzeżenia o zachowaniu ostrożności wydano jedynie dla terenów przygranicznych z Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską (szczegóły na stronie www.polakzagranica.msz.gov.pl).

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Świat Signal Iduna. Pakiet Świat zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 30.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS ŚWIAT - rozszerzenie pakietu Świat. Pakiet PLUS ŚWIAT zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +30 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Matimpex, jednego z pierwszych prywatnych biur podróży w Polsce z ponad 25-letnim doświadczeniem.

Biuro Podróży Matimpex współpracuje z zespołem najlepszych pilotów i przewodników, nieustannie ulepszając i powiększając swoją ofertę, wychodząc naprzeciw sugestiom i potrzebom rynku. Specjalizuje się w wycieczkach objazdowych do popularnych, najciekawszych zakątków i miast Europy - wycieczki do Rzymu, Barcelony, Budapesztu, madrytu, Paryżu i wielu innych.

Biuro Podróży Matipex słynie także z organizacji wycieczek na specjalne zamówienia grup, przygotowanych według ciekawych, zindywidualizowanych programów, których świadczenia ściśle dostosowane są do oczekiwań klientów. Wysoki standard oferowanych usług i zadowolenie klientów zostały potwierdzone certyfikatami "Dobre, bo Polskie" oraz "Najlepsze w Polsce".


Patron Travel

Szukasz wakacji do Jordanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

Izrael

Kategoria

Wyc. Objazdowe

Region

Wyc. objazdowe

PIELGRZYMKA

Jordania (8dni, samolot)

Dzień 1

WARSZAWA - TEL AWIW Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie przy stanowisku PATRON TRAVEL o godz. 05.45. Wylot do Tel Awiwu o godz. 09.10. Przylot na miejsce o godz. 13.55. Transfer do hotelu w Ammanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

AMMAN Śniadanie. City Tour po Ammanie - pozostałości starożytnej Filadelfii - rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyńskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3

AMMAN - GADARA - GERAZA (JERASH) - ANJARA - AMMAN Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonej Gadary (Umm Qais) - jedno z miast Dekapolu, od którego pochodzi nazwa kraju Gadareńczyków. Wizyta w Jerash zwanego "Pompejami Wschodu" - owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Nawiedzenie Sanktuarium MB w Anjara. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

AMMAN - MACHERONT - AL KARAK - PETRA Śniadanie. Macheront (Mukawir) - ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, wskazywanej w tradycji jako miejsce męczeńskiej śmierci św. Jana Chrzciciela. Przejazd niezwykle malowniczą Drogą Królewską do Al Karak - majestatycznie osadzonej na wzgórzu fortecy krzyżowców. Przejazd do hotelu w Petrze. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

PETRA - MORZE MARTWE Śniadanie. Zwiedzanie Petry zwanej "Perłą Jordanii", jeden z siedmiu cudów świata - starożytny zespół grobowców i świątyń królestwa Nabatejczyków, wykutych w różowawej skale ze "słynnym skarbcem". Przejazd do hotelu nad Morze Martwe. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

MORZE MARTWE Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7

MORZE MARTWE - MADABA - GÓRA NEBO - BETLEJEM Śniadanie. Przejazd do Madaby - słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8

BETLEJEM - TEL AWIW - WARSZAWA Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski o godz. 17.15. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie o godz. 20.10.

INFO

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE. Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!

CENA ZAWIERA

przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 7 śniadań i 7 obiadokolacji; opiekę przewodnika; opiekę księdza; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe, składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os).

CENA NIE ZAWIERA

biletów wstępu i przewodników miejscowych - 130USD/os. (płatne kontrahentowi w Jordanii); posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny przy chorobach przewlekłych); dopłaty do pokoju jednoosobowego (1250PLN); wydatków osobistych.

Aktualizacja

Program obowiązuje od dnia 07.03.2017


Opis hotelu Jordania według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

weekend lotniczy / hotel ***

Region

Amman / Jordania

TFG

Od 26 listopada 2016 Uczestnicy naszych wycieczek są objęci obowiązkową składką ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - składka ta wynosi 13 zł/os, NIE JEST ZAWARTA W CENIE WYCIECZKI i ZOSTANIE DOLICZONA W OSTATNIM KROKU REZERWACJI!

WCZESNA REZERWACJA ZIMA 2018/2019

Na wycieczkę do Jordanii obecnie obowiązuje I stopień promocji na wycieczki z sezonu zimowego (1 listopada 2018 - 25 marca 2018) - potrwa on do 19.08.18 lub do wyczerpania miejsc w promocyjnej cenie. I stopień promocji obejmuje - Zniżkę 200 zł/os od ceny katalogowej - Dodatkową zniżkę 100 zł/os, ubezpieczenie KR oraz gwarancję miejsc obok siebie dla Uczestników Programu Lojalnościowego Matimpex City Fun

PROGRAM RAMOWY

Jordania to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. To tutaj znajduje najpiękniejsze na świecie skalne miasto, z niesamowitym wąwozem i imponującym Skarbcem w Petrze. To w Jordanii można podziwiać wspaniale zachowane bizantyjskie mozaiki, bezkresne pustynie, czy iście księżycowe krajobrazy w Wadi Rum! Koniecznie trzeba też spróbować przysmaków fantastycznej bliskowschodniej kuchni!

DZIEŃ 1

DZIEŃ 1: Zbiórka na wybranym lotnisku na 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Ammanu. Transfer do Jerash - miasta zwanego Pompejami Bliskiego Wschodu, założonego najprawdopodobniej przez Aleksandra Wielkiego. Dziś Jerash to jedno z najlepiej zachowanych miast rzymskich w tym regionie. Spacer po mieście - Brama Południowa, Łuk Triumfalny cesarza Hadriana, spacer główną ulicą Cardo Maximus, Hipodrom z areną przeznaczoną do wyścigów rydwanów; Świątynia Zeusa, teatry rzymskie i forum, Nimfeum - fontanna poświęcona nimfom, Łaźnie Zachodnie i Brama Północna. Następnie zwiedzanie Ammanu - Forum i Teatr Rzymski; spacer po Cytadeli, z której roztacza się wspaniały widok na miasto; błękitny Meczet Króla Abd Allaha; wizyta w zamku Ajlun, spacer po śródmieściu, zwanym tu z angielska Downton. Na trasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania potraw lokalnej kuchni - placków z oliwą i z popularnym w tym regionie zatarem; hummusu, czy baba ganoush - pasty z bakłażana, pomidorów i cebuli, z dodatkiem granatów. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ammanu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Uwaga! W zależności od godzin przelotu, zwiedzanie Jerash i Ammanu może być realizowane w pierwszym lub ostatnim dniu wycieczki!

DZIEŃ 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Madaby, która słynie z mozaik z czasów bizantyjskich. Zwiedzanie: Cerkiew św. Jerzego ze wspaniałymi ikonami oraz ze słynną mozaikową mapą Ziemi Świętej, na której zobaczymy obszar od Libanu do Delty Nilu, wykonany pieczołowicie z maleńkich elementów. Następnie przejazd na Górę Nebo, gdzie według tradycji chrześcijańskiej i muzułmańskiej miał umrzeć Mojżesz i która ponoć kryje w sobie Arkę Noego. Wejście na Górę, z której roztacza się wspaniały widok na depresję Jordanu i Morze Martwe. Krótka wizyta w kościele Franciszkanów na Górze Nebo. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położony i najbardziej zasolony akwen na świecie, na dnie którego mają znajdować się ruiny dwóch biblijnych miast - Sodomy i Gomory. Czas wolny na kąpiel w morzu. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Petry, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Petry - różowego skalnego miasta Nabatejczyków, gdzie dostrzec można wpływy egipskie, hellenistyczne, rzymskie i asyryjskie. Spacer drogą do wąwozu, wzdłuż której można zobaczyć pędzących konno Beduinów; przejście przez wąwóz Al-Siq do najważniejszego zabytku Petry - oszałamiającego Skarbca (Al-Chazna), który swoją nazwę zawdzięcza legendzie o ukrytym wewnątrz skarbie faraona. Spacer Ulicą Fasad, przy której wznoszą się dawne kupieckie domy i grobowce, aż do wykutego w skałach Amfiteatru, który mógł pomieścić aż 4000 osób. Przejście do Królewskich Grobowców wykutych w skałach, które mienią się przeróżnymi kolorami. Dla chętnych dalszy spacer (ok 1 h w jedną stronę) przez skalne miasto aż do Klasztoru - jednej z największych budowli na terenie skalnego miasta. Uwaga! Na wycieczkę po skalnym mieście prosimy zabrać wygodne buty do chodzenia - szlak nie jest trudny, ale ciężko będzie przejść go w klapkach. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Wadi Rum, gdzie znajduje się niesamowita, wpisana na listę UNESCO pustynia, nazywana często najpiękniejszą pustynią świata! Jeep safari wśród czerwonych skał, które niejednokrotnie grały marsjański krajobraz w hollywoodzkich filmach! Po południu przejazd do Ammanu. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Ammanu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu wykwaterowanie, odprawa i przelot do kraju.

HOTEL

HOTELE 3* położone w okolicy Ammanu i Wadi Musa, w niewielkim oddaleniu od Petry. Wszystkie hotele oferują zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (możliwość 1 dostawki) z łazienką, TV i telefonem.

WYŻYWIENIE

Śniadania i obiadokolacje (obydwa posiłki w formie bufetu)

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE

- Przelot na wybranej trasie (wraz z opłatami lotniskowymi) - Bagaż podręczny (cena NIE zawiera bagażu głównego, istnieje możliwość dopłaty do dużej walizki) - Transfer lotnisko - hotel - lotnisko - Bus / autokar do dyspozycji grupy podczas programu zwiedzania - 4 noclegi w hotelu 3* - Pokoje 2-osobowe z łazienkami - 4 śniadania + 4 obiadokolacje - Opieka pilota - Ubezpieczenie Świat Signal Iduna (KL do 30.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP i bagaż do 2.000 zł) - Gwarancja niezmienności ceny

KOSZTY DODATKOWE

- Orientacyjny koszt realizacji programu zwiedzania to ok. 180-200 $ (w zależności od wielkości grupy) - kwota ta obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji (Cytadela w Ammanie, wykopaliska w Jerash, Bazylika w Madabie, Góra Nebo, plaża nad Morzem Martwym, skalne miasto w Petrze), jeep safari w Wadi Rum oraz lokalnych przewodników. - Cena nie zawiera obowiązkowych napiwków w wysokości ok. 5-8 $/os/dzień (w zależności od wielkości grupy) - Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji.

INFORMACJE DODATKOWE

- Dopłata za pokój 1-osobowy +350 zł (nie ma możliwości dokwaterowania!) - Zniżka dla trzeciej osoby w pokoju -120 zł

BAGAŻ I REZERWACJA MIEJSC

- Ryanair - Cena wycieczki zawiera jedynie bagaż podręczny o wadze 10 kg i wymiarach 55x40x20 cm oraz dodatkowy mały bagaż podręczny o wymiarach 35x20x20 cm - Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego - ceny bagażu zależą od przewoźnika, trasy i terminu wycieczki, a dodatkowy bagaż przypisany jest do konkretnej osoby. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki - po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe. Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, bagaż dodany po wykupieniu rezerwacji, może być droższy niż w bagaż wykupiony przy wystawieniu biletu. - Ryanair - Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair, nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia miejsc w samolocie w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi). Z uwagi na zmieniające się stawki przewoźników, cena i dostępność miejsca w wybranej opcji będzie potwierdzona przez organizatora.

POZOSTAŁE UWAGI

- Do wjazdu do Jordanii niezbędny jest paszport ważny przez 6 miesięcy od planowanej daty powrotu do kraju (nie ma możliwości wjazdu na dowód osobisty!). - Kolejność zwiedzania może ulec zmianie, jednak wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów (zwiedzanie muzeów z przewodnikiem lokalnym) - Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w kraju lub w Jordanii po przylocie. W pojedynczych przypadkach transfer lotniskowy może być realizowany jedynie pod opieką lokalnego kierowcy - Transfery lotniskowe oraz przejazdy podczas zwiedzania realizowane są busem/autokarem - W przypadku przylotu w późnych godzinach wieczornych, zamiast obiadokolacji w formie bufetu może zostać podana kolacja na zimno. W przypadku wylotu we wczesnych godzinach porannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe. - Dokumenty podróży będą do odbioru na lotnisku (u pilota lub przedstawiciela naszego biura) lub zostaną wysłane wcześniej drogą mailową - w takiej sytuacji Klienci lecą sami, na podstawie kart pokładowych lub biletów. Na tydzień przed wylotem zostanie wysłane potwierdzenie ze wszystkimi informacjami dotyczącymi zbiórki i przekazania dokumentów - Część Jordanii, przez którą prowadzi nasza wycieczka została uznana za bezpieczną dla turystów. Ostrzeżenia o zachowaniu ostrożności wydano jedynie dla terenów przygranicznych z Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską (szczegóły na stronie www.polakzagranica.msz.gov.pl).

UBEZPIECZENIE

Podczas naszej wycieczki Uczestnicy są objęci ubezpieczeniem Świat Signal Iduna. Pakiet Świat zawiera ubezpieczenie od kosztów leczenia (KL do 30.000 €), następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW do 15.000 zł), bagażu (do 2.000 zł), a także ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych (CHP). Istnieje również możliwość skorzystania z opcji dodatkowego ubezpieczenia - Ubezpieczenie PLUS ŚWIAT - rozszerzenie pakietu Świat. Pakiet PLUS ŚWIAT zawiera ubezpieczenie KL do 40.000 €, NNW do 15.000 zł, CHP oraz bagażu do 2.000 zł - dopłata +30 zł; - Ubezpieczenie KR - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki - dopłata +3% wartości wycieczki; - Ubezpieczenie KRCHP - ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wycieczki dla osób przewlekle chorych - dopłata +6% wartości wycieczki.Opinie o wycieczce objazdowej Jordania

Jordania - możliwości zakwaterowania:

pokoj 2 osobowy
pokoj 1 osobowy
Pokoj 3-osobowy

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Jordania? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00