cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Birma Kambodża, Kambodża
  • Wycieczka objazdowa Birma Kambodża, Kambodża
  • Wycieczka objazdowa Birma Kambodża, Kambodża
  • Wycieczka objazdowa Birma Kambodża, Kambodża
  • Wycieczka objazdowa Birma Kambodża, Kambodża
1 / 5
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Birma Kambodża

Kambodża
Ocena wycieczki objazdowej Birma Kambodża:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Birma Kambodża w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Kambodży?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

BIRMA - KAMBODŻA Rangun - jezioro Inle - Mandalay - Bagan - Phnom Penh - Siem Reap (Angkor Wat)

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Birmy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2

Przylot do Yangon. Zwiedzanie miasta, w którym miesza się wiele kultur, wypełnionego 19 - wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Mahabandoola położonych w samym sercu miasta, otoczonych historycznymi budynkami z czasów wiktoriańskich. Wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, którego stopy pokryte są 108 świętymi symbolami. Podziwianie malowniczego jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pływającej, pozłacanej królewskiej barki Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie można podziwiać mnichów w tradycyjnych szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów oddających hołd oraz polewających wodą 8 posągów Buddy, symbolizujących 8 birmańskich dni tygodnia.

DZIEŃ 3

Poranny przelot do Heho. Przejazd do Nyaung Shwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu Jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km malowniczego jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu który do perfekcji opanował jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora, w pozłacanej barce. Wizyta w wioskach trudniących się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiesz się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z przeszkolonych przez lokalnych mnichów, skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

DZIEŃ 4

Poranna wizyta na słynnym, rotującym targu, przemieszczającym się co 5 dni do innej wioski na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

DZIEŃ 5

Poranny przejazd do Kalaw, kolonialnego, górskiego miasteczka oraz rozpoczęcie malowniczej wędrówki przez wzgórza, pola uprawne i ryżowe z pięknymi krajobrazami na rozciągające się, wypełnione lokalnymi wioskami wzgórza. Zwiedzanie wiosek zamieszkałych przez plemiona Pa-O oraz Shan i zapoznanie się z ich lokalnymi tradycjami, kulturą oraz wierzeniami jej mieszkańców. Obiad w formie pikniku w jednej z wiosek. Podczas wędrówki napotkasz różnorodne plemiona i mniejszości etniczne oraz zaobserwujesz ich tradycyjny tryb życia, który niewiele zmienił się od pokoleń..

DZIEŃ 6

Poranny przelot do Mandalay. Mandalay to dawna królewska stolica państwa oraz kulturalne i religijne centrum Birmy. W Mandalay i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie można obserwować kilkuset bosych mnichów zbierających jałmużnę i spożywających swój ostatni posiłek w ciągu dnia o godzinie 11 rano. Wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości z 19-wiecznego Pałacu Królewskiego oraz pagody Kuthodaw, która ze względu na znajdujące się tam 729 marmurowych płyt z wygrawerowanymi pismami buddyjskimi, znana jest jako największa książka na świecie. Przejazd do Amarapura, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej drewnianej łódki.

DZIEŃ 7

Poranny rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingun, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która po ukończeniu byłaby wyższa niż egipskie piramidy w Gizie. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Przejazd do Inwa, stolicy królestwa od 14 do 18 wieku. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, wykonanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Sagaing, kolejnej dawnej stolicy, usianej setkami białych pogód i klasztorów w których mieszka ponad 3000 mnichów. Zwiedzanie pagody Kaunghmudaw z ogromną złotą kopulą. Przejazd na Sagaing Hill skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca nad otaczającymi wzgórze białymi pagodami.

DZIEŃ 8

Poranny przejazd do przystani na całodniowy, malowniczy rejs statkiem do Baganu wzdłuż rzeki Irawadi. Od czasów starożytnych, rzeka Irawadi była najważniejszym szlakiem komunikacyjnym Birmy, służącym do transportu ludzi i towarów. Najważniejsze historyczne miasta Birmy, zabytki archeologiczne, bujne dżungle oraz liczne lokalne wioski usytuowane są wzdłuż rzeki. Podczas rejsu przystanek i zwiedzanie jednej z lokalnych wiosek, gdzie można zaobserwować tradycyjny styl życia lokalnych plemion żyjących w pełnej symbiozie z rzeką. Obiad na pokładzie. Po południu dotarcie do Baganu.

DZIEŃ 9

Poranna wizyta na gwarnym rynku, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze, dająca wgląd w lokalne życie w Baganie. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne. Wizyta w słynnej świątyni Ananda, najbardziej okazałej świątyni w Bagnie oraz w pagodzie Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Zwiedzanie świątyni Manuha oraz przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można widowiskowy zachód słońca ponad setkami otaczających pagód. Wieczorem pokaz tradycyjnego birmańskiego przedstawienia kukiełkowego.

Dzień 10

AKTYWNOŚĆ FAKULTATYWNA - Przelot balonem o wschodzie słońca nad tysiącami pogód starożytnego miasta Bagan. Lot rozpoczyna się o wcześnie nad ranem od napełniania gigantycznych balonów gorącym powietrzem przez załogę. Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym doświadczeniem, które oferuje widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną niekończącymi się starożytnymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować codziennie życie większości mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz chętnie wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoja kulturą i sposobem życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi obfity w malownicze krajobrazy pagód w świetle zachodzącego słońca.

DZIEŃ 11

Poranny przelot do Yangon, miasta w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w Katedrze Św. Maryi wybudowanej w 1899, w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W synagodze spotkanie z powiernikiem synagogi, aby dowiedzieć się więcej o historii birmańskich Żydów. Póżnym popołudniem przelot do Kambodży. Przylot na lotnisko w Phnom Pehn w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 12

Całodzienne zwiedzanie kambodżańskiej stolicy - Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Pomnik Zwycięstwa, przeciekawe Muzeum Narodowe zbudowane przez Francuzów, z niezwykłymi pamiątkami z czasów imperium Angkor Wat. Wizyta w Tuol Sleng jednym z więzień z czasów Pol Pota, przejazd na pola śmierci - jedno z setek miejsc gdzie odkryto masowe groby. Na pamiątkę zbudowano tu stupę składającą się z ośmiu tysięcy czaszek ludzkich…Chwila zadumy nad narodem, który w czasach reżimu Pol Pota stracił jedną trzecią swojego społeczeństwa w ramach okrutnego eksperymentu. Powrót do stolicy, jeżeli czas pozwoli wizyta na lokalnym bazarze, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 13

Przejazd z Phnom Penh do Siem Reap. Po drodze podglądanie kambodżańskiej prowincji i zwiedzanie Świątyni Beng Melea, ukrytej w dżungli. Przyjazd do Siem Reap w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży, fakultatywnie wypad do centrum miasta połączony z kolacją. Nocleg w Siem Reap.

DZIEŃ 14 - 15

Dwa dni to akurat dość czasu na zwiedzanie zagubionej w dżungli khmerskiej stolicy. Na obszarze Angkor Thomu zbudowano między 9 a 13 wiekiem wiele hinduistycznych i buddyjskich świątyń, które symbolizują kosmiczną górę Meru - ośrodek władzy i jednocześnie siedzibę bogów, na czele z gigantycznym Angkor Watem. Równie fascynujące są mniejsze świątynie (Bayon, Ta Phrom) często porośnięte gęstą roślinnością w stylu Indiana Jones. Hipnotyczne wrażenie wywierają dawne bramy miejskie z wielkimi kamiennymi twarzami o namiętnych ustach i migdałowych oczach. Największe jezioro Kambodży - Tonle Sap umożliwi nam obserwacje życia mieszkańców, głównie Wietnamczyków, którzy przybyli tutaj w poszukiwaniu lepszego życia. Maleńka położona na obrzeżach dawnego Królestwa Angkoru świątynia Bantley Srey - zwana Świątynią Kobiet według wielu najpiękniejsza ze wszystkich, ma szanse zachwycić kunsztem wykonania nawet najbardziej wybredne gusty. Wieczorem wizyta na lokalnym bazarze. Czas na zakupy i kolację. Noclegi w Siem Reap.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 17

Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY

15.01 - 31.01.2018 29.01 - 14.02.2018 13.02 - 28.02.2018 02.03 - 18.03.2018 13.10 - 29.10.2018 05.11 - 21.11.2018 23.11 - 09.12.2018 28.12.2018 - 13.01.2019* * termin sylwestrowy dopłata 1 490 PLN + 150 USD

CENA

7 987 PLN + 1 720 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

7 987 PLN na 35 dni przed imprezą (minus1 rata)

3 rata

1 720 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilety na trasie Warszawa - Rangun; Rangun - Heho - Mandalay; Bagan - Rangun - Phnom Penh; Siem Reap - Warszawa - zakwaterowanie - hotele 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami - śniadania na całej trasie, obiady w dniach 5, 8. - wizy - transport na całej trasie - mikrobus, autobus, łódź, samolot - opłaty za przewodników lokalnych - opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWiera

- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 190 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego 550 USD - zwyczajowe napiwki 70 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot)

UWAGA

Wskazana ochrona przeciwmalaryczna


Opis hotelu Birma Kambodża według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

BIRMA - KAMBODŻA Rangun - jezioro Inle - Mandalay - Bagan - Phnom Penh - Siem Reap (Angkor Wat)

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Birmy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 2

Przylot do Yangon. Zwiedzanie miasta, w którym miesza się wiele kultur, wypełnionego 19 - wieczną architekturą kolonialną oraz starożytnymi pozłacanymi pagodami. Spacer po ogrodach Mahabandoola położonych w samym sercu miasta, otoczonych historycznymi budynkami z czasów wiktoriańskich. Wizyta w świątyni Chaukhtatgyi z 70-metrowym posągiem leżącego Buddy, którego stopy pokryte są 108 świętymi symbolami. Podziwianie malowniczego jeziora królewskiego Kandawgyi oraz pływającej, pozłacanej królewskiej barki Karaweik, którą starożytni królowie Baganu podróżowali wzdłuż rzeki Irawadi. Przejazd do liczącej 2500 lat pagody Shwedagon, najważniejszej i najbardziej majestatycznej świątyni w Birmie, pokrytej kilkudziesięcioma tonami złota oraz tysiącami diamentów, gdzie można podziwiać mnichów w tradycyjnych szkarłatnych szatach oraz miejscowych pielgrzymów oddających hołd oraz polewających wodą 8 posągów Buddy, symbolizujących 8 birmańskich dni tygodnia.

DZIEŃ 3

Poranny przelot do Heho. Przejazd do Nyaung Shwe, tętniącego życiem miasteczka na brzegu Jeziora Inle. Rozpoczęcie całodziennego zwiedzania łódką długiego na 22 km i szerokiego na 11 km malowniczego jeziora, które jest centrum kultury Intha, ludu który do perfekcji opanował jedyną w swoim rodzaju technikę wiosłowania nogami. Podziwianie zbudowanych na jeziorze wiosek na palach, pływających ogrodów i farm, przytwierdzonych do dna bambusowymi tyczkami. Zwiedzanie pagody Phaung Daw Oo, najświętszego miejsca kultu religijnego w stanie Shan, w której znajduje się pięć pokrytych złotem wizerunków Buddy, obwożonych corocznie podczas procesji po wszystkich wioskach wokół jeziora, w pozłacanej barce. Wizyta w wioskach trudniących się lokalnym rzemiosłem, gdzie dowiesz się o tradycyjnych metodach tkactwa jedwabiu, żłobieniu łodzi, produkcji tutejszych cygar oraz spotkasz lokalnych kowali i złotników. Zwiedzanie położonego na jeziorze klasztoru Nga Phe Kyaung, znanego z przeszkolonych przez lokalnych mnichów, skaczących przez obręcze kotów, oraz antycznych rzeźb Buddy. Malowniczy zachód słońca na środku jeziora.

DZIEŃ 4

Poranna wizyta na słynnym, rotującym targu, przemieszczającym się co 5 dni do innej wioski na brzegach jeziora. Poranny targ przyciąga nie tylko mieszkańców jeziora, ale także tubylców z okolicznych terenów i jest doskonałą okazją do spotkania ubranych w tradycyjne stroje ludów zamieszkujących pobliskie wzgórza. Przepłyniecie łódką na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się sanktuarium Indein z tysiącami stup wtulonymi w pobliskie wzgórza i otoczonych przez okoliczne wioski ludu Pa-O. Po południu przejazd do położonej na wzgórzu winiarni Red Mountain, skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca na tle Jeziora Inle oraz pobliskich gór, delektując się czterema lokalnie produkowanymi rodzajami wina.

DZIEŃ 5

Poranny przejazd do Kalaw, kolonialnego, górskiego miasteczka oraz rozpoczęcie malowniczej wędrówki przez wzgórza, pola uprawne i ryżowe z pięknymi krajobrazami na rozciągające się, wypełnione lokalnymi wioskami wzgórza. Zwiedzanie wiosek zamieszkałych przez plemiona Pa-O oraz Shan i zapoznanie się z ich lokalnymi tradycjami, kulturą oraz wierzeniami jej mieszkańców. Obiad w formie pikniku w jednej z wiosek. Podczas wędrówki napotkasz różnorodne plemiona i mniejszości etniczne oraz zaobserwujesz ich tradycyjny tryb życia, który niewiele zmienił się od pokoleń..

DZIEŃ 6

Poranny przelot do Mandalay. Mandalay to dawna królewska stolica państwa oraz kulturalne i religijne centrum Birmy. W Mandalay i jego okolicach mieszka ponad połowa wszystkich mnichów w kraju. Przejazd do świątyni Mahamuni, w której znajduje się najbardziej czczony wizerunek Buddy w Birmie, pokrywany codziennie przez wiernych wieloma warstwami listków złota. Wizyta w klasztorze Mahagandayon, gdzie można obserwować kilkuset bosych mnichów zbierających jałmużnę i spożywających swój ostatni posiłek w ciągu dnia o godzinie 11 rano. Wszystkich birmańskich mnichów obowiązuje codzienny post od południa do poranka następnego dnia. Zwiedzanie klasztoru Shwenandaw, jedynej pozostałości z 19-wiecznego Pałacu Królewskiego oraz pagody Kuthodaw, która ze względu na znajdujące się tam 729 marmurowych płyt z wygrawerowanymi pismami buddyjskimi, znana jest jako największa książka na świecie. Przejazd do Amarapura, gdzie znajduje się najdłuższy i najstarszy most tekowy na świecie, wsparty na ponad tysiącu drewnianych pali. Podziwianie majestatycznego zachodu słońca na tle mostu U Bein z pokładu tradycyjnej podłużnej drewnianej łódki.

DZIEŃ 7

Poranny rejs łódką wzdłuż rzeki Irawadi do Mingun, gdzie znajduje się największa na świecie, choć niedokończona stupa, która po ukończeniu byłaby wyższa niż egipskie piramidy w Gizie. Zwiedzanie pagody Hsinbyume, białej świątyni wybudowanej na wzór mistycznej góry Meru oraz 90-tonowego, największego na świecie dzwonu z brązu. Przejazd do Inwa, stolicy królestwa od 14 do 18 wieku. Po krótkiej przeprawie łódką przez rzekę przejazd tradycyjną bryczką konną do imponującego, wykonanego w całości z drewna tekowego klasztoru Bagaya oraz zwiedzanie ruin fortu i pałacu królewskiego. Przejazd do Sagaing, kolejnej dawnej stolicy, usianej setkami białych pogód i klasztorów w których mieszka ponad 3000 mnichów. Zwiedzanie pagody Kaunghmudaw z ogromną złotą kopulą. Przejazd na Sagaing Hill skąd można podziwiać malowniczy zachód słońca nad otaczającymi wzgórze białymi pagodami.

DZIEŃ 8

Poranny przejazd do przystani na całodniowy, malowniczy rejs statkiem do Baganu wzdłuż rzeki Irawadi. Od czasów starożytnych, rzeka Irawadi była najważniejszym szlakiem komunikacyjnym Birmy, służącym do transportu ludzi i towarów. Najważniejsze historyczne miasta Birmy, zabytki archeologiczne, bujne dżungle oraz liczne lokalne wioski usytuowane są wzdłuż rzeki. Podczas rejsu przystanek i zwiedzanie jednej z lokalnych wiosek, gdzie można zaobserwować tradycyjny styl życia lokalnych plemion żyjących w pełnej symbiozie z rzeką. Obiad na pokładzie. Po południu dotarcie do Baganu.

DZIEŃ 9

Poranna wizyta na gwarnym rynku, gdzie sprzedawane są lokalne wyroby rzemieślnicze oraz produkty spożywcze, dająca wgląd w lokalne życie w Baganie. Zwiedzanie arcydzieł architektonicznych starożytnego miasta oraz najważniejszych pagód i świątyń. Wizyta w pagodzie Shwezigon, zbudowanej ponad tysiąc lat temu przez króla Anawrahta jako sanktuarium religijne. Wizyta w słynnej świątyni Ananda, najbardziej okazałej świątyni w Bagnie oraz w pagodzie Htilominlo. Po południu wizyta w warsztacie laki, żywicy używanej w tutejszej sztuce zdobniczej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych metodach tworzenia przedmiotów artystycznych, praktykowanych w Birmie od stuleci. Zwiedzanie świątyni Manuha oraz przejazd do pagody Shwesandaw, skąd podziwiać można widowiskowy zachód słońca ponad setkami otaczających pagód. Wieczorem pokaz tradycyjnego birmańskiego przedstawienia kukiełkowego.

Dzień 10

AKTYWNOŚĆ FAKULTATYWNA - Przelot balonem o wschodzie słońca nad tysiącami pogód starożytnego miasta Bagan. Lot rozpoczyna się o wcześnie nad ranem od napełniania gigantycznych balonów gorącym powietrzem przez załogę. Trwający 45 minut lot jest niezapomnianym doświadczeniem, które oferuje widok z lotu ptaka na rozległą, wypełnioną niekończącymi się starożytnymi świątyniami równinę Baganu, rzekę Irawadi oraz pasmo Gór Arakańskich. Powrót do hotelu na śniadanie około godziny 8.00 rano. Zwiedzanie wiosek wokół Baganu, gdzie można zaobserwować codziennie życie większości mieszkańców Birmy. Spacer wśród skromnych gospodarstw daje możliwość poznania lokalnych zwyczajów, a przyjaźni i ciekawi świata Birmańczycy często zapraszają turystów do swoich domów oraz chętnie wdają się w rozmowę, chcąc podzielić się swoja kulturą i sposobem życia. Wizyta w pagodach Dhammayazika oraz Dhammayangyi. Po południu przejazd bryczką konną po polnych drogach wśród starożytnych świątyń i pagód do przystani na rzece Irawadi. Rejs o zachodzie słońca tradycyjną, drewnianą łodzią wzdłuż rzeki Irawadi obfity w malownicze krajobrazy pagód w świetle zachodzącego słońca.

DZIEŃ 11

Poranny przelot do Yangon, miasta w którym zaobserwować można wpływy różnych kultur i religii. Wizyta w Katedrze Św. Maryi wybudowanej w 1899, w buddyjskiej świątyni Sule Paya oraz ponad 100-letniej synagodze. W synagodze spotkanie z powiernikiem synagogi, aby dowiedzieć się więcej o historii birmańskich Żydów. Póżnym popołudniem przelot do Kambodży. Przylot na lotnisko w Phnom Pehn w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 12

Całodzienne zwiedzanie kambodżańskiej stolicy - Pałac Królewski, Srebrna Pagoda, Pomnik Zwycięstwa, przeciekawe Muzeum Narodowe zbudowane przez Francuzów, z niezwykłymi pamiątkami z czasów imperium Angkor Wat. Wizyta w Tuol Sleng jednym z więzień z czasów Pol Pota, przejazd na pola śmierci - jedno z setek miejsc gdzie odkryto masowe groby. Na pamiątkę zbudowano tu stupę składającą się z ośmiu tysięcy czaszek ludzkich…Chwila zadumy nad narodem, który w czasach reżimu Pol Pota stracił jedną trzecią swojego społeczeństwa w ramach okrutnego eksperymentu. Powrót do stolicy, jeżeli czas pozwoli wizyta na lokalnym bazarze, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 13

Przejazd z Phnom Penh do Siem Reap. Po drodze podglądanie kambodżańskiej prowincji i zwiedzanie Świątyni Beng Melea, ukrytej w dżungli. Przyjazd do Siem Reap w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek po podróży, fakultatywnie wypad do centrum miasta połączony z kolacją. Nocleg w Siem Reap.

DZIEŃ 14 - 15

Dwa dni to akurat dość czasu na zwiedzanie zagubionej w dżungli khmerskiej stolicy. Na obszarze Angkor Thomu zbudowano między 9 a 13 wiekiem wiele hinduistycznych i buddyjskich świątyń, które symbolizują kosmiczną górę Meru - ośrodek władzy i jednocześnie siedzibę bogów, na czele z gigantycznym Angkor Watem. Równie fascynujące są mniejsze świątynie (Bayon, Ta Phrom) często porośnięte gęstą roślinnością w stylu Indiana Jones. Hipnotyczne wrażenie wywierają dawne bramy miejskie z wielkimi kamiennymi twarzami o namiętnych ustach i migdałowych oczach. Największe jezioro Kambodży - Tonle Sap umożliwi nam obserwacje życia mieszkańców, głównie Wietnamczyków, którzy przybyli tutaj w poszukiwaniu lepszego życia. Maleńka położona na obrzeżach dawnego Królestwa Angkoru świątynia Bantley Srey - zwana Świątynią Kobiet według wielu najpiękniejsza ze wszystkich, ma szanse zachwycić kunsztem wykonania nawet najbardziej wybredne gusty. Wieczorem wizyta na lokalnym bazarze. Czas na zakupy i kolację. Noclegi w Siem Reap.

DZIEŃ 16

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Warszawy przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 17

Przylot do europejskiego portu tranzytowego, przesiadka na samolot do Polski. Lądowanie na lotnisku Okęcie.

TERMINY

15.01 - 31.01.2018 29.01 - 14.02.2018 13.02 - 28.02.2018 02.03 - 18.03.2018 13.10 - 29.10.2018 05.11 - 21.11.2018 23.11 - 09.12.2018 28.12.2018 - 13.01.2019* * termin sylwestrowy dopłata 1 490 PLN + 150 USD

CENA

7 987 PLN + 1 720 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

7 987 PLN na 35 dni przed imprezą (minus1 rata)

3 rata

1 720 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- bilety na trasie Warszawa - Rangun; Rangun - Heho - Mandalay; Bagan - Rangun - Phnom Penh; Siem Reap - Warszawa - zakwaterowanie - hotele 3***/4****, pokoje 2-osobowe z łazienkami - śniadania na całej trasie, obiady w dniach 5, 8. - wizy - transport na całej trasie - mikrobus, autobus, łódź, samolot - opłaty za przewodników lokalnych - opiekę pilota-przewodnika polskojęzycznego - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWiera

- bilety wstępu i opłaty lotniskowe 190 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego 550 USD - zwyczajowe napiwki 70 USD - pozostałe posiłki (aranżuje pilot)

UWAGA

Wskazana ochrona przeciwmalarycznaOpinie o wycieczce objazdowej Birma Kambodża

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Birma Kambodża? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00