Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
1/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
2/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
3/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
4/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
5/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
6/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
7/8
Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju], Francja
8/8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
02.04 - 09.04
już od 14220 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
02.04 - 09.04
już od 14220 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju]

Francja
Ocena wycieczki objazdowej Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju]:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 02 kwietnia 2024
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 02 kwietnia 2024

Wycieczka objazdowa Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju] w ofercie Biura podróży:

Logos Tour

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

NIEMCY

NIEMCY – AUSTRIA - WĘGRY – SŁOWACJA – rejs po środkowym biegu Dunaju

Romantyczny rejs po jednej z najdłuższych i najpiękniejszych rzek Europy. Idylliczne krajobrazy doliny Wachau. Piękne naddunajskie stolice – Wiedeń, Bratysława i Budapeszt. Perła baroku w Melku i węgierski Watykan w Esztergom. Wypoczynek i zwiedzanie.

Dzień 1

PASAWAZbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie, terminal A, w hali odlotów, przy stanowisku odpraw LogosTour. Wylot do Niemiec. Transfer do portu w Pasawie. Zaokrętowanie na statek. Rozpoczęcie rejsu. Kilka kilometrów poniżej Pasawy przekroczenie granicy z Austrią. Niedaleko od niej znajduje się pętla Dunaju, w której rzeka na krótki czas zmienia swój bieg o 180 stopni. W nocy statek minie pięknie oświetlony Linz, trzecie co do wielkości miasto Austrii.

Dzień 2

MELK (Austria) – WIEDEŃStatek płynie przez przełomowy odcinek doliny Dunaju pomiędzy miastem Melk i Krems w Dolnej Austrii, słynący z licznych zabytków architektury świeckiej i sakralnej oraz uprawy moreli i winorośli. Przypłynięcie do Emmersdorf. Czas na spacer po miasteczku lub fakultatywna wycieczka do założonego we wczesnym średniowieczu Opactwa Benedyktynów w Melk. Położony na wysokiej skarpie nad Dunajem klasztor jest jednym z największych barokowych zespołów sakralnych w Europie. Powrót na statek. Dalszy rejs w dół rzeki. Przypłynięcie do Wiednia. Fakultatywny wieczorny spacer po mieście.

Dzień 3

WIEDEŃPobyt w Wiedniu. Stolica Austrii imponuje swoją monumentalnością i elegancją. Wśród obowiązkowych punktów zwiedzania są zawsze wspaniałe rezydencje Habsburgów – zimowy pałac Hofburg i letni Schonbrunn. Na uwagę zasługują też wiedeńska Opera, której wnętrze udostępnione jest do zwiedzania oraz gotycka katedra św. Szczepana, jedna z największych świątyń Europy, z bogactwem dzieł sztuki wewnątrz. Zwiedzanie wybranych atrakcji Wiednia podczas wycieczki fakultatywnej lub indywidualna eksploracja miasta. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 4

BUDAPESZT (Węgry)Przypłynięcie do portu w Budapeszcie. Czas na zwiedzanie stolicy Węgier. Po obu stronach Dunaju znajdują się wspaniałe zabytki z okresu imperium habsburskiego z elementami orientu i starożytności. W ramach indywidualnego zwiedzania lub wycieczki fakultatywnej warto udać się na Wzgórze Zamkowe, by z Baszty Rybackiej obejrzeć wspaniałą panoramę miasta i rzeki, nad którą stoi okazały budynek Parlamentu, a następnie zwiedzić katedrę św. Macieja. Jedną z wizytówek miasta jest słynny Most Łańcuchowy spinający Budę i Peszt, historyczne części miasta. Budapeszt słynie ponadto z gorących źródeł i otaczających je zabytkowych kąpielisk, z których najsłynniejsze to Kąpielisko Gelerta. Nocleg na statku zacumowanym w Budapeszcie.

Dzień 5

BUDAPESZT – (SZENTENDRE – WYSZEHRAD) – ESZTERGOMDo południa czas na dalsze indywidualne zwiedzanie Budapesztu. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej na pusztę – malowniczy rozległy step na bezkresnej równinie Wielkiej Niziny Węgierskiej. W funkcjonujących tu licznych ranczach (tanyák) można spotkać kontynuatorów tradycji węgierskich kowbojów zajmujących się hodowlą koni. To jedyne tego typu miejsce w Europie. Po południu statek płynie do Esztergom (Ostrzyhom), jednego z najstarszych miast na Węgrzech nazywanego węgierskim Watykanem. Miały tu miejsce chrzest i koronacja św. Stefana, a także narodziny św. Kingi. Na szczególną uwagę zasługuje klasycystyczna bazylika św. Wojciecha, siedziba prymasa Węgier. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej na trasie Szentendre – Wyszehrad – Esztergom zakończonej powrotem na statek w Esztergom. Szentendre to ulubione miejsce artystów, które urzeka sielankową atmosferą. Pełne wąskich i kolorowych uliczek uważane jest za jedno z najpiękniejszych miast w Europie Środkowej. Koniecznie trzeba zobaczyć główny plac Fo Ter z barokową i rokokową zabudową. Wyszehrad słynie ze wspaniałego widoku na Zakole Dunaju - przełomowy odcinek rzeki, która przecina wysokie wzgórza przepływając z Małej Niziny Węgierskiej na Wielką Nizinę Węgierską jednocześnie zmieniając kierunek ze wschodniego na południowy. Powrót na statek. Osoby, które nie będą uczestniczyć w wycieczce mogą pozostać na statku i podziwiać Zakole Dunaju z jego pokładu. Dalszy rejs.

Dzień 6

BRATYSŁAWA (Słowacja)Przypłynięcie do Bratysławy, stolicy Słowacji, malowniczo położonej u stóp Małych Karpat. Indywidualne zwiedzanie miasta lub udział w wycieczce fakultatywnej. Warto przespacerować się wąskimi uliczkami Starego Miasta, nad którym góruje Zamek Bratysławski. Na Starówce koniecznie trzeba zobaczyć wnętrze katedry św. Marcina pełniącej niegdyś rolę kościoła koronacyjnego węgierskich królów. Na szczególną uwagę zasługuje też kościół św. Elżbiety, który potocznie nazywany jest Niebieskim Kościółkiem. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 7

LINZ (Austria)Przypłynięcie do Linz, austriackiego miasta o długich tradycjach kupieckich. Najstarsza część miasta, skupiona wokół średniowiecznego rynku Hauptplatz, zachowała w przeważającym stopniu swój barokowy charakter. Na uwagę zasługują okazałe mieszczańskie domy o charakterystycznych wąskich fasadach oraz XVII- wieczna Stara Katedra (Alter Dom). Ciekawą atrakcją miasta jest także wybudowana w 1898 roku kolejka szynowa, która stromo wspina się na górę Pöstlingberg (539 metrów n.p.m.). Będąc w Linzu warto spróbować lokalnego specjału – Linzer-Torte. Przepis na ten kruchy wypiek z porzeczkowym nadzieniem uchodzi za najstarszy na świecie przepis na ciasto. Zwiedzanie miasta indywidualnie lub w ramach wycieczki fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 8

PASAWARano przypłynięcie do portu w Pasawie. W zależności od rozkładu lotów krótkie zwiedzanie miasta noszącego miano bawarskiej Wenecji. Pięknie położone na wzgórzu u zbiegu trzech rzek o różnych kolorach Dunaju, Inn i Ilz. Górują nad nimi twierdza Obehhaus i XVII-wieczne sanktuarium Matki Boskiej Wspomożycielki. Spacer przez pełne stromych schodów, urokliwe Stare Miasto, które szczyci się barokową katedrą św. Stefana i jej słynnymi organami. Transfer do portu lotniczego. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.  

I RATA

2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

przeloty międzynarodowe rejsowymi lub tanimi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, transfery lotnisko – port – lotnisko,rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*)7 noclegów; zakwaterowanie w kabinie 2-os. z oknem typu świetlik. W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, telefon, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny z opuszczanymi panoramicznymi oknami typu drop down/kabiny z balkonem francuskim lub kabiny typu suite dostępne są na zapytanie. Dopłata do kabiny 1-os. z oknem typu świetlik 1 300 PLN (termin kwietniowy), 1 600 PLN (termin czerwcowy oraz wrześniowy), 7 śniadań, 7 posiłków typu lunch, 7 kolacji (w tym kolacja powitalna oraz uroczysta kolacja kapitańska), napoje – kawa, herbata, gorąca czekolada oraz woda, do kolacji wino z europejskich winnic, korzystanie z urządzeń rekreacyjnych na pokładzie statku, udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (wieczory muzyczne, pokazy gotowania, wieczory tematyczne itd.),opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).

UWAGA !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz składka na TFP - 10 PLN.Cena nie zawiera pozostałych napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w barze. Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 30 EUR do 100 EUR za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 90 EUR, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 EUR.Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

02.04 - 09.04.2024, 14200.00 PLN07.06 - 14.06.2024, 16700.00 PLN26.09 - 03.10.2024, 16700.00 PLN


Opis hotelu Niemcy - Austria - Węgry - Słowacja - [rejs po Dunaju] według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

FRANCJA

Kraje;Miasta

NIEMCY;

Ubezpieczenie

KL 17 000 EUR (w tym CP, CV), NNW 10 000 PLN, BP 1000 PLN, OC 30 000 EUR, KW 1000 EURWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Logos Tour, które w ciągu ponad 30 lat swojej działalności zdobylo mnóstwo doświadczenia w organizacji podrózy i wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Biuro Podróży Logos Tour oferuje interesujące programy wycieczek objazdowych po wszystkich kontynentach dla klientów oczekujących indywidualnego podejścia, szukających unikalnych atrakcji i wyjątkowej jakości usług.

Każdy program zwiedzania przygotowywany jest w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i opinie turystów, a jego realizacja przebiega na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Indywidualne podejście do klienta, niewielkie grupy, programy szyte na miarę i stawianie bezpieczeństwa i dobre klientów na pierwszym miejscu gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani piloci i przewodnicy czuwają nad realizacją każdej wycieczki. Wszystkie programy są bardzo urozmaicone i pokazują wszystko co najlepsze w danym regionie – od atrakcji przyrodniczych, wspaniałych zabytków historycznych, spotkań z egzotyczną miejscową ludnością, uczestnictwo w wyjątkowych festiwalach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, po poznawanie lokalnych obrzędów i tradycji.