Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
1/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
2/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
3/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
4/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
5/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
6/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
7/8
Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie, Francja
8/8
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
03.04 - 10.04
już od 11920 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
03.04 - 10.04
już od 11920 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie

Francja
Ocena wycieczki objazdowej Francja Normandia - rejs po Sekwanie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 03 kwietnia 2024
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 03 kwietnia 2024

Wycieczka objazdowa Francja Normandia - rejs po Sekwanie w ofercie Biura podróży:

Logos Tour

Szukasz wakacji do Francji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

FRANCJA

FRANCJA - Normandia - rejs po Sekwanie

Fascynująca podróż Sekwaną po Normandii. Zachwycające krajobrazy. Spektakularne skalne klify nad Kanałem La Manche. Idylliczne średniowieczne miasteczka. Śladami mistrzów impresjonizmu Van Gogha, Cezanne’a i Gaugina. Cudowny relaks na pokładzie luksusowego statku rzecznego.

Dzień 1

PARYŻZbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie, stanowisko odpraw LogosTour. Wylot do Francji. Transfer na statek. Zaokrętowanie. Po południu rozpoczęcie rejsu rzeką Sekwaną w kierunku północnym. Oferta rejsów rzecznych została przygotowana dla osób ceniących sobie jakość podróży klasy premium i premium plus. Ekskluzywne, kameralne statki z miejscami dla 150-170 osób odpowiadające standardem 4,5-5*, to gwarancja komfortowej podróży łączącej wypoczynek ze zwiedzaniem.  Urządzone w nowoczesnym i eleganckim stylu przestronne kabiny wyposażone są w łazienkę z prysznicem, klimatyzację, telewizor, mini bar, telefon oraz sejf. Wszystkie kabiny posiadają okna, a luksusowe apartamenty - francuskie balkony. Na statku do dyspozycji pasażerów znajdują się restauracja, bary, dobrze wyposażona siłownia, sklep oraz duży taras słoneczny z leżakami. Natomiast oferta kulinarna to prawdziwa uczta dla podniebienia. Menu przygotowywane jest ze  specjalnie wyselekcjonowane lokalnych produktów zależnych od trasy rejsu. Podczas wyśmienitych kolacji pasażerowie mają okazję degustacji win z najsłynniejszych europejskich winnic. Wieczorem odbywają się kameralne koncerty muzyki klasycznej lub jazzowej. Wolne chwile można również spędzić na ćwiczeniach w sali fitness lub relaksując się w pokładowym SPA. Dodatkową atrakcją są zaproszenia na specjalne wydarzenia na statku, do których należą wieczór kapitański, pokazy gotowania oraz przedstawienia muzyczne.

Dzień 2

CONFLANS-SAINTE-HONORINEPrzypłynięcie do miasta Conflans-Sainte-Honorine, położonego u ujścia rzeki Oise do Sekwany. Możliwość udziału w wycieczce fakultatywnej do urokliwego miasteczka Auvers-sur-Oise. Jego wąskie, brukowane uliczki, kamienne domy z drewnianymi okiennicami i unoszący się latem zapach kwitnących róż były inspiracją dla wielu mistrzów impresjonizmu, w tym Cezanne’a, Pissarro i Daubigny’ego, oraz Vincenta Van Gogh’a, który spędził tu ostatnie tygodnie życia i został pochowany na miejscowym cmentarzu. Auvers-sur-Oise było idealnym miejscem dla artysty, który stworzył tu kilka ze swoich wyjątkowych arcydzieł. Spacerując po miasteczku można odnaleźć miejsca, z których malował krajobrazy i porównać to co widział artysta z ich dzisiejszym wyglądem. W miasteczku znajduje się również XIX-wieczna gospoda, w której malarz wynajmował pokój na poddaszu. Przed wizytą w Auvers warto obejrzeć film zatytułowany Van Gogh. U bram wieczności w reżyserii Juliana Schnabela, opowiadający o ostatnich latach życia malarza. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 3

ROUENPrzypłynięcie do Rouen, stolicy Normandii. Miasto zachwyca ponad dwoma tysiącami wspaniale zachowanych średniowiecznych domów z muru pruskiego. Wartymi uwagi są również uwieczniona w serii obrazów Claude’a Moneta gotycka katedra Notre Dame oraz kościół św. Joanny d’Arc, zbudowany w pobliżu miejsca, gdzie słynna Dziewica Orleańska spłonęła na stosie. W mieście przetrwała wieża, w której przetrzymywano świętą okrzykniętą bohaterką Francji. Warto zajrzeć na znajdujący się w pobliżu nieduży targ, gdzie sprzedawany jest jeden z najstarszych francuskich serów Neufchatel o charakterystycznym kształcie serca. W czasie pobytu w Rouen obowiązkowy jest spacer najbardziej znaną ulicą miasta Rue de Gros-Horologe, czyli ulicą Dużego Zegara, która prowadzi do ikony miasta, jaką jest potężny zegar astronomiczny. Indywidualny spacer po mieście lub udział w wycieczce fakultatywnej. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 4

LE HAVRERano przypłynięcie do Hawr (Le Havre). Hawr jest najliczniej zaludnionym miastem Normandii, jak również największym francuskim portem, utworzonym u ujścia Sekwany do La Manche. Miejsce to słynie z wyjątkowego światła. To tutaj powstał w 1872 roku pierwszy obraz impresjonistyczny – Impresja, wschód słońca autorstwa Claude’a Moneta. Mimo zniszczeń wojennych miasto nadal inspiruje artystów, kwitnie street-art, a nietypową atmosferę miasta doceniają także filmowcy. Z Hawr warto udać się na jedną z wycieczek fakultatywnych.  Dwadzieścia kilometrów na północ położone jest rybackie miasteczko Etretat słynące z wysokich nadmorskich klifów, będących symbolem wybrzeża Normandii. Trasa innej wycieczki prowadzi do Honfleur, nadmorskiego miasteczka nazywanego miastem malarzy i impresjonistów, którego atrakcją Vieux Bassin. Honfleur to także idealne miejsce do nabycia wyrobów artystycznych i rzemieślniczych oraz lokalnych specjałów, jak cydr i calvados. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 5

CAUDEBEC-EN-CAUXPrzypłynięcie do Caudebec-en-Caux. Dla chętnych statek proponuje całodzienną wycieczkę po atrakcjach Normandii. Region ten nieodłącznie kojarzy się z największą pod względem użytych sił i środków operacją desantową w historii wojen, jaką było lądowaniem wojsk alianckich na wybrzeżu Francji w czerwcu 1944 r. Normandia to również kraina o bogatej tradycji kulinarnej, opartej na wyśmienitych lokalnych produktach, z których produkuje się m.in. brandy Calvados. Program wycieczki fakultatywnej obejmuje m.in. Longues-sur-Mer, Bayeux, Pays d’Auge oraz Caudebec. Propozycja innej wycieczki fakultatywnej zawiera zwiedzanie nadmorskiego kurortu Fecamp, położonego na Alabastrowym Wybrzeżu, słynnym z wysokich kredowych klifów. Atrakcyjnie położone miasto stało się ulubionym miejscem książąt Normandii i było ich siedzibą do 1204 r.  Warto odwiedzić Le Palais Benedictine, gdzie produkuje się słynny benedyktyński likier otrzymywany w wyniku destylacji z 27 orientalnych przypraw i lokalnych roślin. Powrót na statek. Dalszy rejs.

Dzień 6

LES ANDELYS – VERNON – MANTES-LA-JOLIEPrzypłynięcie do małego miasteczka Les Andelys, skąd można udać się na wycieczkę fakultatywną do pozostałości twierdzy angielskiego króla Chateau Gaillard a następnie zwiedzić Giverny, w którym znajduje się dom Claude’a Moneta oraz piękne ogrody, które były inspiracją dla kilku dzieł sztuki. Po południu organizowana jest fakultatywna wizyta w Chateau de Malmaison (Vernon), dawnej rezydencji Józefiny i Napoleona Bonaparte. Powrót na statek w miejscowości Mantes-la-Jolie. Dalszy rejs.

Dzień 7

PARYŻPrzypłynięcie do Paryża. Czas na eksplorację stolicy Francji indywidualnie lub w ramach wycieczek fakultatywnych. Do największych atrakcji turystycznych Paryża należą Wieża Eiffla, Pola Elizejskie, Luwr oraz dzielnica artystów Montmarte, ale można zejść z utartych szlaków i odwiedzić Muzeum Orsay lub cmentarz Pere Lachaise, na którym pochowano Fryderyka Chopina.  Powrót na statek. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja kapitańska. Nocleg na statku.

Dzień 8

Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

I RATA

2000 PLN płatna przy zapisie

II RATA

płatna na 90 dni przed wyjazdem

Cena obejmuje

przeloty międzynarodowe rejsowymi lub tanimi liniami lotniczymi w klasie ekonomicznej, transfery lotnisko – port – lotnisko turystycznym mikrobusem,rejs luksusowym statkiem wycieczkowym (standard 4,5*)7 noclegów; zakwaterowanie w kabinie 2-os. z oknem typu świetlik. W kabinie znajdują się dwa pojedyncze łóżka lub jedno podwójne, telewizor, telefon, sejf. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, WC i prysznic. Kabiny z otwieranymi oknami lub balkonami typu suite dostępne są na zapytanie. Dopłata do kabiny 1-os. z oknem 1 100 PLN (termin kwietniowy), 1 700 PLN (termin lipcowy i październikowy),7 śniadań, 7 posiłków typu lunch, 7 kolacji (w tym kolacja powitalna oraz uroczysta kolacja kapitańska), napoje – kawa, herbata, gorąca czekolada oraz woda, do kolacji wino z europejskich winnic, korzystanie z urządzeń rekreacyjnych na pokładzie statku, udział w imprezach rozrywkowych organizowanych na statku (wieczory muzyczne, pokazy gotowania, wieczory tematyczne itd.),opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie Signal Iduna (KL i NNW, bagaż).

UWAGA !

Zgodnie z Warunkami uczestnictwa do ceny imprezy zostanie doliczona składka na TFG - 10 PLN oraz składka na TFP - 10 PLN.Cena nie zawiera pozostałych napojów alkoholowych, gazowanych, wody mineralnej oraz innych napojów zamawianych w barze. Cena nie zawiera wycieczek fakultatywnych rozpoczynających się w portach (ceny od 30 EUR do 100 EUR za każdą). Trasy wycieczek uzależnione są od czasu postoju statku w danym porcie. Opis programu zawiera propozycje atrakcji turystycznych w danym miejscu. Program wycieczki fakultatywnej organizowanej dla grupy na miejscu nie zawsze obejmuje wszystkie wymienione atrakcje.Na obowiązkowe napiwki dla załogi statku podczas rejsu należy przeznaczyć ok. 90 EUR, dla lokalnych przewodników oraz pozostałej obsługi ok. 50 EUR.Sugerujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki.Możliwość indywidualnego wyjazdu bez opieki pilota wycieczek również w innych terminach - 24.04-01.05.2024, 05.06-12.06.2024, 26.06-03.07.2024, 14.08-21.08.2024, 04.09-11.09.2024. Indywidualna kalkulacja ceny – prosimy o kontakt lodz@logostour.pl Uprzejmie informujemy, że więcej informacji o składkach na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, dostępnych jest na naszym blogu we wpisie zatytułowanym Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Terminy

03.04 - 10.04.2024, 11900.00 PLN17.07 - 24.07.2024, 16900.00 PLN02.10 - 09.10.2024, 16900.00 PLN


Opis hotelu Francja Normandia - rejs po Sekwanie według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kraj

FRANCJA

Kraje;Miasta

NIEMCY;

Ubezpieczenie

KL 17 000 EUR (w tym CP, CV), NNW 10 000 PLN, BP 1000 PLN, OC 30 000 EUR, KW 1000 EURWycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Logos Tour, które w ciągu ponad 30 lat swojej działalności zdobylo mnóstwo doświadczenia w organizacji podrózy i wypraw w najodleglejsze zakątki świata. Biuro Podróży Logos Tour oferuje interesujące programy wycieczek objazdowych po wszystkich kontynentach dla klientów oczekujących indywidualnego podejścia, szukających unikalnych atrakcji i wyjątkowej jakości usług.

Każdy program zwiedzania przygotowywany jest w oparciu o dotychczasowe doświadczenie i opinie turystów, a jego realizacja przebiega na najwyższym poziomie i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Indywidualne podejście do klienta, niewielkie grupy, programy szyte na miarę i stawianie bezpieczeństwa i dobre klientów na pierwszym miejscu gwarantuje wypoczynek na najwyższym poziomie.

Wykwalifikowani piloci i przewodnicy czuwają nad realizacją każdej wycieczki. Wszystkie programy są bardzo urozmaicone i pokazują wszystko co najlepsze w danym regionie – od atrakcji przyrodniczych, wspaniałych zabytków historycznych, spotkań z egzotyczną miejscową ludnością, uczestnictwo w wyjątkowych festiwalach, wydarzeniach kulturalnych i sportowych, po poznawanie lokalnych obrzędów i tradycji.