cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
 • Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz, Sri Lanka
1 / 17
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz
star 2

Sri Lanka
Ocena wycieczki objazdowej Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Sri Lankę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

**

Opis oferty

  W części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych), zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w większości hoteli także basen i Internet.
W części pobytowej (3 lub 4 rozpoczęte doby hotelowe), zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty "Pobyt na Sri Lance".

Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu).
Dzień 2
Przylot do Colombo, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu na śniadanie i odpoczynek po podróży. Krótkie zwiedzanie Colombo - barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe - ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana "zjadającego słońce". Obiadokolacja, nocleg w ok. Negombo. (Trasa ok. 40 km).
Dzień 3
Wczesny wyjazd z hotelu (śniadanie w formie pakietów). Udamy się na wybrzeże, gdzie w okolicy miejscowości Kalpitiya przesiądziemy się na łodzie i popłyniemy na 2-godzinny rejs w poszukiwaniu delfinów. Szczególnie aktywne są w okresie od listopada do marca. Następnie przejazd na safari do Parku Narodowego Wilpattu - największego na Sri Lance, na terenie którego znajduje się ok. 60 naturalnych jezior lub zbiorników z wodą deszczową. Obecnie można tu spotkać wiele gatunków zwierząt, m.in.: słonia, niedźwiedzia wargacza, sambara, krokodyla, bawoła, lamparta oraz liczne ptaki i gryzonie. Wielka Kronika Mahavamsa mówi, że to właśnie tutaj protoplasta rodu Syngalezów Vijaya, poślubił Kuweni, co dało początek królestwu. Obiadokolacja i nocleg w ok. Anuradhapury. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Jaffny - stolicy północnej prowincji, największego miasta tego regionu. Jaffna ma bogatą historię sięgającą czasów prehistorycznych, z silnymi wpływami kolonialnymi, a współcześnie kojarzona jest z tamilską mniejszością etniczną. Odwiedzimy fort wybudowany przez Portugalczyków, który był miejscem bitew zarówno w czasach kolonialnych, jak i podczas ostatniego konfliktu, kiedy to pozostawał przez ok. 10 lat pod kontrolą Tamilskich Tygrysów. Zobaczymy także świątynię hinduistyczną Nallur, słynną bibliotekę publiczną oraz lokalny targ. Następnie udamy się do Kandurugody - stanowiska archeologicznego, prezentującego antyczne skupisko dagob. Obiadokolacja i nocleg w ok. Jaffny. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku Trincomalee przez tzw. Słoniową Przełęcz - przesmyk o ogromnym znaczeniu strategicznym, stanowiący tzw. bramę Jaffny. Łączy on półwysep z resztą kraju, a podczas ostatniego konfliktu był świadkiem wielu starć. Na obu brzegach można odwiedzić miejsca pamięci poświęcone tym wydarzeniom i ich bohaterom, szczególnie Kapralowi Gamini Kularathne i jego heroicznej postawie. Odwiedzimy Kilinochchi - niewielką miejscowość, gdzie znajdowała się główna kwatera Tamilskich Tygrysów. Zobaczymy tzw. fontannę życia - zbiornik, stanowiący rezerwuar wody dla mieszkańców Killinochchi. Następnie udamy się do Iranamadu, miejsca wybranego przez króla Dhatusnę w V w. na zbiornik retencyjny, do tej pory spełniający swoją rolę. Obiadokolacja i nocleg w ok. Trincomalee. (Trasa ok. 250 km).
Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Trincomalee, miasta portowego na wschodnim wybrzeżu. Centrum otoczone jest fortem wybudowanym przez Portugalczyków w XVII w. Wewnątrz fortu na malowniczym klifie położona jest najstarsza na Sri Lance świątynia hinduistyczna Koneswaram Kovil, zwana Świątynią Tysiąca Filarów. Trinco to jedyne miejsce na wyspie, gdzie można podziwiać klifowe wybrzeże. Miejscowość słynie także z przepięknych plaż. Najsłynniejszą jest plaża marmurowa - woda jest tak przejrzysta, a urozmaicone dno z lotu ptaka układa wzory podobne do marmuru. Obiadokolacja i nocleg w ok. Anuradhapury. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Anuradhapury, pierwszej stolicy Sri Lanki. Zwiedzimy skalną świątynię Isurumuniya z posągiem siedzącego Buddy, która słynie z pięknych rzeźb w skale, głównie z płaskorzeźby "Kochankowie". Zobaczymy święte drzewo Sri Maha Bodhi wyhodowane ze szczepu tego figowca, pod którym Budda doznał oświecenia oraz liczne świątynie, m.in.: Wielką Stupę - Ruwanveliseya z charakterystycznym murem złożonym z figur słoni naturalnej wielkości, dagobę Jethawanaramaya i wiharę (klasztor buddyjski) Abhayagiriya, które zostały wpisane na listę UNESCO. Odwiedzimy też kolebkę buddyzmu na Sri Lance - Mihintale z imponującym sanktuarium na wzgórzu, z którego rozpościerają się niesamowite widoki na okolicę, a droga wiedzie tam po granitowych schodach. Jako relaks proponujemy skorzystanie z wycieczki lokalnej - masaż ayurwedyjski lub wioska lankijska (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w Habarana/Sigiryia.(Trasa ok. 90 km).
Dzień 8
Po wczesnym śniadaniu zwiedzimy skalną Fortecę Sigiriya, która jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200-metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie zwiedzanie 5-ciu świątyń jaskiniowych w Dambulli, jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Oba miejsca znajdują się na Liście UNESCO. Po drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy roślin, na bazie których przyrządzana jest cała gama preparatów stosowanych w ayurwedzie. Kandy- miasto położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance - Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Obiadokolacja i nocleg w Kandy. (Trasa ok. 180 km).
Dzień 9
Po śniadaniu przejazd malowniczymi serpentynami ku wzgórzom porośniętym krzewami herbacianymi. Widok zielonych herbacianych ogrodów nie ma sobie równych i jest wizytówką Sri Lanki. Odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, zobaczymy w jaki sposób powstaje słynna cejlońska herbata. Możliwość degustacji i zrobienia zakupów. Przejazd na zachodnie wybrzeże do wybranego hotelu na część pobytową, późna obiadokolacja. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 10 -11 lub 10-12
Pobyt w wybranym hotelu na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.
Dzień 12 lub 13
Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Wylot samolotem czarterowym do Polski. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.
Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. W zależności od godzin przelotu wykwaterowanie z hotelu odbywa się przedostatniego dnia wieczorem, lub ostatniego w nocy.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu, 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 3 lub 4 rozpoczęte doby hotelowe w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu, transfery klimatyzowanym autokarem, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (łącznie koszt uczestnictwa w programie ok. 275 USD, płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy lankijskiej oraz wycieczek lokalnych.
Wycieczki lokalne:
masaż ayurwedyjski (ok. 40 USD), wizyta w wiosce lankijskiej (ok. 40 USD).
Uwaga!
Powyższe ceny oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.02.2018 r. i mogą ulec zmianie.
Wycieczki lokalne

Masaż ayurwedyjski Ayurweda
- jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia. Narodziła się w Indiach w starożytności, a na Sri Lance jest niezwykle popularna i stosowana w codziennym życiu. Do masaży wykonywanych tą techniką stosowane są specjalne olejki na bazie unikatowych mieszanek ziół. Masaż trwa ok. 1 godz., obejmuje głowę i całe ciało.
Cena ok. 40 USD/os.

Wioska lankijska
rządzi się swoimi prawami, dni płyną tam bardzo pracowicie swoim unikatowym rytmem. Woły pracują na roli, mieszkańcy wioski pracują wraz z nimi, kobiety dodatkowo zajmują się domem i świetnie gotują. Do miasta trzeba udać tam tuk tukiem. I ty możesz zakosztować lokalnych klimatów jeśli udasz się z nami do typowej lankijskiej wioski - przejdziesz się wozem zaprzęgniętym w silne woły, odwiedzisz mieszkańców w ich domu, skosztujesz lokalnych specjałów, a w drogę powrotną udasz się tuk tukiem. Niezapomniana przygoda.
Cena ok. 40 USD/os.

Wizy

Wiza lankijska: Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt ze sprzedawcą w celu weryfikacji.
Wizy - informacje dla sprzedawców

Wiza lankijska:
Przy wjeździe na terytorium Republiki Sri Lanki od obywateli Polski wymagana jest wiza turystyczna. Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. Wiza obowiązuje przez 6 miesięcy od daty zarejestrowania. Wiza upoważnia do dwukrotnego wjazdu po 30 dni każdy. Powrót ze Sri Lanki musi nastąpić w terminie obowiązywania wizy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z działem wiz w celu weryfikacji.
META Description

Colombo - barwna metropolia • rejs w poszukiwaniu delfinów • klify Trincomalee • Słoniowa Przełęcz - brama Jaffny • Buddyjskie ośrodki kultu - Anuradhapura i Mihintale • Sigiriya - Lwia skała • plantacje herbaty


Opis hotelu Sri Lanka - Wzdłuż i wszerz według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

**

Opis oferty

  W części objazdowej (8 rozpoczętych dób hotelowych), zakwaterowanie w hotelach o standardzie odpowiadającym **/*** w ocenie organizatora. Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. Do dyspozycji gości: restauracja, bar, w większości hoteli także basen i Internet.


W części pobytowej (3 lub 4 rozpoczęte doby hotelowe), zakwaterowanie w hotelu wybranym z oferty "Pobyt na Sri Lance".

Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.