cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Panama- Kostaryka- Nikaragua- Salvador- Gwatemala., Panama
1 / 1
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Panama- Kostaryka- Nikaragua- Salvador- Gwatemala.

Panama
Ocena wycieczki objazdowej Panama- Kostaryka- Nikaragua- Salvador- Gwatemala.:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Panama- Kostaryka- Nikaragua- Salvador- Gwatemala. w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Panamy?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

PANAMA - KOSTARYKA - NIKARAGUA - SALVADOR - GWATEMALA - HONDURAS (COPAN) - BELIZE - JUKATAN

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Panamy przez jeden z portów lotniczych Europy. Przylot do Panamy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie spacer po okolicy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Wyjazd nad słynny Kanał Panamski, oglądanie Kanału z różnych punktów widokowych, następnie powrót do centrum i oglądanie najciekawszych fragmentów miasta. Spacer po klimatycznym Casco Viejo. Zwiedzanie niewielkiego Muzeum Szmaragdu. Transfer na lotnisko. Wylot do San Jose. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie San Jose - Muzeum Złota, Teatr Narodowy a następnie około godz. 13 wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero. Przesiadka na łódź i dopłynięcie do hotelu położonego w parku. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Od rana podglądanie dzikich zwierząt. Wycieczka łodzią wśród kanałów do miasteczka Tortuguero. Obiad w hotelu a następnie powrót do San Jose. Po drodze postoje przy plantacjach bananów i przy punktach widokowych. Zakwaterowanie w hotelu w San Jose. Nocleg.

DZIEŃ 5

Od rana dla chętnych jedna z największych atrakcji Kostaryki - rafting po rzece w środku tropikalnej dżungli. Prawdziwa przygoda, walka z rzecznym żywiołem. Przed raftingiem śniadanie na trawie w celu wzmocnienia sił. Na koniec raftingu obfity lunch nad brzegiem rzeki (cena pakietu - 95 USD, rezerwacja przed wyjazdem). Dla osób niebiorących udziału w raftingu wycieczka do miasteczek Grecia oraz Sarchi, wizyta w miasteczku Naranjo. Obiad a po obiedzie powrót do San Jose. Nocleg.

DZIEŃ 6

Wyjazd na szczyt aktywnego wulkanu Poás. Po drodze punkty widokowe, plantacje kawy, podglądanie życia kostarykańskiej prowincji. Następnie zwiedzanie Rezerwatu La Paz z wodospadami, możliwość obserwacji kolibrów. Powrót do San Jose na nocleg.

DZIEŃ 7

Skoro świt wyjazd autobusem do Granady w Nikaragui. Przyjazd do Granady w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu nad brzegiem jeziora Nikaragua (jedynego na świecie, w którym żyły słodkowodne rekiny) i przejażdżka łódką po jeziorze wśród malowniczych wysepek. Nocleg w Granadzie.

DZIEŃ 8

Od rana zwiedzanie miasta. Wczesnym popołudniem przejazd przez Managuę na wybrzeże Oceanu Spokojnego. Po drodze wjazd na groźnie pomrukujący i niekiedy buchający dymem wulkan Masaya. Przejazd nad wybrzeże. Wieczorne moczenie nóg w oceanie. Nocleg w Pochomil.

DZIEŃ 9

Odpoczynek na plaży, zaglądanie do sieci rybakom powracającym z całonocnych połowów, nabieranie sił (ach, ta świeżutka langusta!) przed dalszą podróżą. Wczesnym popołudniem przejazd do León, zwiedzanie kolonialnej Starówki. Nocleg w León.

DZIEŃ 10

Bardzo wcześnie rano przejazd z Leon do Potosi, skąd grupa popłynie łodzią do portu La Union w Salwadorze. Przesiadka na kolejny środek transportu i kontynuacja podróży, po bardzo ładnej krajobrazowo drodze, aż do kolonialnej perły kraju - Suchitoto. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11

Spacer po Suchitoto, przejazd przez San Salvador z krótkim zwiedzaniem a następnie wizyta w Joya de Ceren (za wyjątkiem poniedziałków). Kontynuacja podróży urokliwą Ruta de las Flores aż po Apaneca - malowniczo położonego miasteczka Salvadoru. Czas na spacery po okolicy, wizyta na plantacji kawy. Nocleg.

DZIEŃ 12

W godzinach porannych wyjazd na granicę z Gwatemalą, odprawa graniczna, przejazd do Antigua - kulturalnej stolicy Gwatemali. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu, zwiedzanie uroczego miasta, pełnego autentycznych Indian i unikalnych budowli z początków epoki kolonialnej. Nocleg.

DZIEŃ 13

Rano wyjazd do Chichicastenango, po drodze zwiedzanie indiańskich wiosek - feeria barw i kolorów, spacer po indiańskim targowisku (czwartki, niedziele) lub do Solola (wtorki, piątki). Zakup oryginalnych, przeważnie ręcznie wykonanych pamiątek. Unikalny folklor w skali światowej. Przejazd do Panajachel nad jeziorem Atitlán. Zakwaterowanie. Dla wytrwałych wieczorne wyjście do jednego z okolicznych barów. Nocleg.

DZIEŃ 14

Rano rejs po najbardziej malowniczym jeziorze Ameryki Środkowej. Wczesnym popołudniem przejazd do stolicy - Ciudad de Guatemala, krótkie zwiedzanie centrum miasta, nocleg.

DZIEŃ 15

Wcześnie rano wyjazd z hotelu i przejazd do Copan (Honduras), jednego z największych i najważniejszych miast Majów. Zwiedzanie ruin stolicy Państwa Majów. Czas na posiłek a następnie przejazd do przejazd do Rio Dulce (Gwatemala) - cennego i unikalnego, naturalnego rezerwatu. Nocleg w pobliżu rezerwatu.

DZIEŃ 16

Śniadanie. Podróż łodzią po rzece Rio Dulce do miasteczka Livingston leżącego u ujścia rzeki do Zatoki Honduraskiej. Podziwianie piękna naturalnych krajobrazów po obu stronach rzeki. Przejazd do Flores, którego najstarsza część miasta znajdująca się na wyspie była ostatnią ostoją cywilizacji Majów. Nocleg we Flores.

DZIEŃ 17

Wcześnie rano przejazd z Flores do Tikal - zagubionych w dżungli unikalnych piramid Majów. Zwiedzanie piramidy Jaguara, wejście na jedną z najwyższych piramid Ameryki Prekolumbijskiej. Obiad w dżungli pod czujnym okiem wygłodniałych sępów… Późnym popołudniem zakwaterowanie we Flores nad jeziorem Peten-Itzá, w hotelu na wyspie.

DZIEŃ 18

Rankiem wyjazd do Belize (wyjątkowe w Ameryce Środkowej państwo, gdzie 60% ludności to czarnoskórzy mówiący po angielsku). Przekroczenie granicy i przejazd do miasta Belize. Po południu przeprawa łodzią na jedną z wysp u wybrzeża Morza Karaibskiego - Caye Caulker. Wieczorem możliwość pląsów w rytmie panującego na całej wyspie punta i reggae, lub delektowanie się belizeńskim rumem. Nocleg na wyspie.

DZIEŃ 19

Odpoczynek na wyspie - opalanie, kąpiele, spacery i podglądanie życia wesołej afrykańsko-latynoskiej społeczności. Możliwe (fakultatywnie) nurkowanie na rafie koralowej - "snorkeling". Wieczorem nastrojowy zachód słońca przy szklance rumu. Nocleg na wyspie.

DZIEŃ 20

Wczesnym rankiem przeprawa łodzią z Caye Caulker do Chetumal w Meksyku. Przejazd autobusem w kierunku Tulum. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w okolicy Tulum.

DZIEŃ 21

Całodzienny wypoczynek na plaży po trudach podróży przez całą Mezoamerykę. Sporty wodne, pływanie, odpoczynek aktywny. Dla chętnych fakultatywnie możliwość zwiedzania jedynej nadmorskiej twierdzy Majów w Tulum. Wieczorek pożegnalny we własnym gronie. Nocleg.

DZIEŃ 22

Czas wolny, ostatnie łapanie promieni słonecznych na plaży i zakupy pamiątek lub też jazda rowerem lub bieganie. Około południa przejazd na lotnisko w Cancún, wylot do kraju przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 23

Przylot do portu przesiadkowego w Europie. Przelot do Warszawy. Zakończenie wyprawy. Powrót w domowe pielesze z tequilą w dłoni…

TERMINY

14.12.2017 - 05.01.2018** 10.01 - 01.02.2018 02.02 - 24.02.2018* 14.03 - 05.04.2018 15.04 - 07.05.2018 08.11 - 30.11.2018 13.12.2018 - 04.01.2019** *wysoki sezon - dopłata 650 PLN + 150 USD ** termin świąteczno-sylwestrowy - dopłata 1200 PLN + 250 USD

CENA

7 960 PLN + 2 550 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

7 960 PLN + 1 000 USD x kurs sprzedaży PKO S.A. płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 550 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem na trasie Warszawa - Panama - San José, Cancún - Mexico - Warszawa - opiekę pilota - przewodnika polskojęzycznego - przejazdy wewnętrzne mikrobusem na większości trasy, przejazd San Jose - Granada autobusem regularnej komunikacji - transfery z i do hoteli taksówkami (tam, gdzie nie ma mikrobusu) - noclegi w hotelach 3***/4**** (2 hotele na trasie - klasa turystyczna), pokoje 2-os. z łazienkami - wyżywienie - śniadania na całej trasie, lunch - dzień 3, 4, 5, 17, kolacja - dzień 4 - opłaty za przewodników miejscowych - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 250 USD - opłaty graniczne 110 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego 900 USD - napiwki 90 USD - pozostałe koszty wyżywienia (około 7-10 USD za posiłek, aranżuje pilot)


Opis hotelu Panama- Kostaryka- Nikaragua- Salvador- Gwatemala. według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

PANAMA - KOSTARYKA - NIKARAGUA - SALVADOR - GWATEMALA - HONDURAS (COPAN) - BELIZE - JUKATAN

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Panamy przez jeden z portów lotniczych Europy. Przylot do Panamy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Fakultatywnie spacer po okolicy. Nocleg.

DZIEŃ 2

Wyjazd nad słynny Kanał Panamski, oglądanie Kanału z różnych punktów widokowych, następnie powrót do centrum i oglądanie najciekawszych fragmentów miasta. Spacer po klimatycznym Casco Viejo. Zwiedzanie niewielkiego Muzeum Szmaragdu. Transfer na lotnisko. Wylot do San Jose. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie San Jose - Muzeum Złota, Teatr Narodowy a następnie około godz. 13 wyjazd do Parku Narodowego Tortuguero. Przesiadka na łódź i dopłynięcie do hotelu położonego w parku. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Od rana podglądanie dzikich zwierząt. Wycieczka łodzią wśród kanałów do miasteczka Tortuguero. Obiad w hotelu a następnie powrót do San Jose. Po drodze postoje przy plantacjach bananów i przy punktach widokowych. Zakwaterowanie w hotelu w San Jose. Nocleg.

DZIEŃ 5

Od rana dla chętnych jedna z największych atrakcji Kostaryki - rafting po rzece w środku tropikalnej dżungli. Prawdziwa przygoda, walka z rzecznym żywiołem. Przed raftingiem śniadanie na trawie w celu wzmocnienia sił. Na koniec raftingu obfity lunch nad brzegiem rzeki (cena pakietu - 95 USD, rezerwacja przed wyjazdem). Dla osób niebiorących udziału w raftingu wycieczka do miasteczek Grecia oraz Sarchi, wizyta w miasteczku Naranjo. Obiad a po obiedzie powrót do San Jose. Nocleg.

DZIEŃ 6

Wyjazd na szczyt aktywnego wulkanu Poás. Po drodze punkty widokowe, plantacje kawy, podglądanie życia kostarykańskiej prowincji. Następnie zwiedzanie Rezerwatu La Paz z wodospadami, możliwość obserwacji kolibrów. Powrót do San Jose na nocleg.

DZIEŃ 7

Skoro świt wyjazd autobusem do Granady w Nikaragui. Przyjazd do Granady w godzinach popołudniowych, transfer do hotelu nad brzegiem jeziora Nikaragua (jedynego na świecie, w którym żyły słodkowodne rekiny) i przejażdżka łódką po jeziorze wśród malowniczych wysepek. Nocleg w Granadzie.

DZIEŃ 8

Od rana zwiedzanie miasta. Wczesnym popołudniem przejazd przez Managuę na wybrzeże Oceanu Spokojnego. Po drodze wjazd na groźnie pomrukujący i niekiedy buchający dymem wulkan Masaya. Przejazd nad wybrzeże. Wieczorne moczenie nóg w oceanie. Nocleg w Pochomil.

DZIEŃ 9

Odpoczynek na plaży, zaglądanie do sieci rybakom powracającym z całonocnych połowów, nabieranie sił (ach, ta świeżutka langusta!) przed dalszą podróżą. Wczesnym popołudniem przejazd do León, zwiedzanie kolonialnej Starówki. Nocleg w León.

DZIEŃ 10

Bardzo wcześnie rano przejazd z Leon do Potosi, skąd grupa popłynie łodzią do portu La Union w Salwadorze. Przesiadka na kolejny środek transportu i kontynuacja podróży, po bardzo ładnej krajobrazowo drodze, aż do kolonialnej perły kraju - Suchitoto. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 11

Spacer po Suchitoto, przejazd przez San Salvador z krótkim zwiedzaniem a następnie wizyta w Joya de Ceren (za wyjątkiem poniedziałków). Kontynuacja podróży urokliwą Ruta de las Flores aż po Apaneca - malowniczo położonego miasteczka Salvadoru. Czas na spacery po okolicy, wizyta na plantacji kawy. Nocleg.

DZIEŃ 12

W godzinach porannych wyjazd na granicę z Gwatemalą, odprawa graniczna, przejazd do Antigua - kulturalnej stolicy Gwatemali. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu, zwiedzanie uroczego miasta, pełnego autentycznych Indian i unikalnych budowli z początków epoki kolonialnej. Nocleg.

DZIEŃ 13

Rano wyjazd do Chichicastenango, po drodze zwiedzanie indiańskich wiosek - feeria barw i kolorów, spacer po indiańskim targowisku (czwartki, niedziele) lub do Solola (wtorki, piątki). Zakup oryginalnych, przeważnie ręcznie wykonanych pamiątek. Unikalny folklor w skali światowej. Przejazd do Panajachel nad jeziorem Atitlán. Zakwaterowanie. Dla wytrwałych wieczorne wyjście do jednego z okolicznych barów. Nocleg.

DZIEŃ 14

Rano rejs po najbardziej malowniczym jeziorze Ameryki Środkowej. Wczesnym popołudniem przejazd do stolicy - Ciudad de Guatemala, krótkie zwiedzanie centrum miasta, nocleg.

DZIEŃ 15

Wcześnie rano wyjazd z hotelu i przejazd do Copan (Honduras), jednego z największych i najważniejszych miast Majów. Zwiedzanie ruin stolicy Państwa Majów. Czas na posiłek a następnie przejazd do przejazd do Rio Dulce (Gwatemala) - cennego i unikalnego, naturalnego rezerwatu. Nocleg w pobliżu rezerwatu.

DZIEŃ 16

Śniadanie. Podróż łodzią po rzece Rio Dulce do miasteczka Livingston leżącego u ujścia rzeki do Zatoki Honduraskiej. Podziwianie piękna naturalnych krajobrazów po obu stronach rzeki. Przejazd do Flores, którego najstarsza część miasta znajdująca się na wyspie była ostatnią ostoją cywilizacji Majów. Nocleg we Flores.

DZIEŃ 17

Wcześnie rano przejazd z Flores do Tikal - zagubionych w dżungli unikalnych piramid Majów. Zwiedzanie piramidy Jaguara, wejście na jedną z najwyższych piramid Ameryki Prekolumbijskiej. Obiad w dżungli pod czujnym okiem wygłodniałych sępów… Późnym popołudniem zakwaterowanie we Flores nad jeziorem Peten-Itzá, w hotelu na wyspie.

DZIEŃ 18

Rankiem wyjazd do Belize (wyjątkowe w Ameryce Środkowej państwo, gdzie 60% ludności to czarnoskórzy mówiący po angielsku). Przekroczenie granicy i przejazd do miasta Belize. Po południu przeprawa łodzią na jedną z wysp u wybrzeża Morza Karaibskiego - Caye Caulker. Wieczorem możliwość pląsów w rytmie panującego na całej wyspie punta i reggae, lub delektowanie się belizeńskim rumem. Nocleg na wyspie.

DZIEŃ 19

Odpoczynek na wyspie - opalanie, kąpiele, spacery i podglądanie życia wesołej afrykańsko-latynoskiej społeczności. Możliwe (fakultatywnie) nurkowanie na rafie koralowej - "snorkeling". Wieczorem nastrojowy zachód słońca przy szklance rumu. Nocleg na wyspie.

DZIEŃ 20

Wczesnym rankiem przeprawa łodzią z Caye Caulker do Chetumal w Meksyku. Przejazd autobusem w kierunku Tulum. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w okolicy Tulum.

DZIEŃ 21

Całodzienny wypoczynek na plaży po trudach podróży przez całą Mezoamerykę. Sporty wodne, pływanie, odpoczynek aktywny. Dla chętnych fakultatywnie możliwość zwiedzania jedynej nadmorskiej twierdzy Majów w Tulum. Wieczorek pożegnalny we własnym gronie. Nocleg.

DZIEŃ 22

Czas wolny, ostatnie łapanie promieni słonecznych na plaży i zakupy pamiątek lub też jazda rowerem lub bieganie. Około południa przejazd na lotnisko w Cancún, wylot do kraju przez dwa porty tranzytowe.

DZIEŃ 23

Przylot do portu przesiadkowego w Europie. Przelot do Warszawy. Zakończenie wyprawy. Powrót w domowe pielesze z tequilą w dłoni…

TERMINY

14.12.2017 - 05.01.2018** 10.01 - 01.02.2018 02.02 - 24.02.2018* 14.03 - 05.04.2018 15.04 - 07.05.2018 08.11 - 30.11.2018 13.12.2018 - 04.01.2019** *wysoki sezon - dopłata 650 PLN + 150 USD ** termin świąteczno-sylwestrowy - dopłata 1200 PLN + 250 USD

CENA

7 960 PLN + 2 550 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

7 960 PLN + 1 000 USD x kurs sprzedaży PKO S.A. płatne na 35 dni przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 550 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przelot samolotem na trasie Warszawa - Panama - San José, Cancún - Mexico - Warszawa - opiekę pilota - przewodnika polskojęzycznego - przejazdy wewnętrzne mikrobusem na większości trasy, przejazd San Jose - Granada autobusem regularnej komunikacji - transfery z i do hoteli taksówkami (tam, gdzie nie ma mikrobusu) - noclegi w hotelach 3***/4**** (2 hotele na trasie - klasa turystyczna), pokoje 2-os. z łazienkami - wyżywienie - śniadania na całej trasie, lunch - dzień 3, 4, 5, 17, kolacja - dzień 4 - opłaty za przewodników miejscowych - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

W CENIE NIE SĄ ZAWARTE

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 250 USD - opłaty graniczne 110 USD - dopłata do pokoju jednoosobowego 900 USD - napiwki 90 USD - pozostałe koszty wyżywienia (około 7-10 USD za posiłek, aranżuje pilot)