cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru
  • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru
  • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru
  • Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos, Peru
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos

Peru
Ocena wycieczki objazdowej Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Peru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Peru - Boliwia "Na tropach Inków"

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku F.Chopina w Warszawie. Paryż Wylot do Limy przez Amsterdam lub Paryż. Przerwa tranzytowa. Lot do Limy. Przylot do stolicy Peru, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, po drodze objaśnienie podstawowych paradygmatów cywilizacji andyjskiej, które umożliwią prawidłowe zrozumienie facynującej historii i obecnych realiów Peru (zgodnie z teorią prof. Marii Rostworowski). Zakwaterowanie. Zapoznanie z owocami tropikalnymi na spotkaniu przywitalnym, toast z narodowym pisco sour, nocleg.

Dzień 2

Przejście do starej, kolonialnej części miasta, założonego w 1535 r. przez samego Francisca Pizarro. Spacer po najważniejszym placu Limy, Plaza de Armas, wzdłuż Pałacu Rządowego, Katedry i siedziby arcybiskupiej. Podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, próba zrozumienia wizji świata przed inkaskiej i inkaskiej cywilizacji na bazie obejrzanych eksponatów z wyjaśnieniami przewodnika. Eksponowane przedmioty oprócz ich treści semiotycznej intrepretacji budzą niekłamany zachwyt nad wyczuciem piękna i jubilerskiego kunsztu mistrzów rzemieślników. Obiad i nocleg.

Godz. 03.30 rano wyjazd autokarem do Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. Obcowanie z nieskażoną przyrodą - obserwacja kormoranów, głuptaków, pelikanów, flamingów i pingwinów Humboldta. Wycieczka łodzią na Islas Ballestas, wysepki, będące siedzibą licznych kolonii lwów morskich. Przejazd do Ica - krótki postój w Oazie Huacachina. Przejazd do Nazca. Po drodze postój w Mirador - wieża widokowa (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Obserwacja tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni ze specjalnej wieży widokowej lub fakultatywnie przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych-koszt około 130$+opłata lotniskowa 10$). Zakwaterowanie. Kolacja. Krótka sesja przygotowawcza na podróż do pierwszego miasta andyjskiego

Biała Arequipa.Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. W drodze przewodnik przeprowadzi krótkie treningowe sesje przygotowawcze w celu uzyskania przez uczestników optymal`nej relacji z nowymi warunkami klimatycznymi andyjskiego środowiska. Obiad w Camana. Zakwaterowanie po trudach podroży i nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie białego miasta Kordylierów - Arequipa. Zwiedzanie zabytkowego centrum, m.in. klasztoru Św. Katarzyny, sesja zdjęciowa na tle kolonialnej architektury. Obiad. Wieczorna sesja przygotowawcza na wyprawę do Kanionu Colca.Nocleg.

Dzień 6

Przejazd do najgłębszego kanionu świata - Colca. Ten dziw natury wyrzeźbiła rzeka Rio Majes na głębokość 3400 m. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Dalszy ciąg eksploracji Kanionu Colca -przy sprzyjających warunkach obserwacja nisko, prawie nad głową szybujących kondorów. Przyjazd do Puno leżącego na brzegu jeziora Titicaca w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wycieczka łodzią na zamieszkałe przez Indian z plemienia Uru "pływające wyspy" Uros. Obchód wysepek po niepewnym, uginającym się gruncie. Krótka sesja połączenia energetycznego z Wielkim Jeziorem. Konieczna seria zdjęć na tle trzcinowych chatynek i ich mieszkańców. Wyjazd do Boliwii przez Copacabana i wizyta w miejscu kultu i pielgrzymek Kościele Maryjnym. Obiad. Dojazd do La Paz - jednego z najwyżej położonych miast świata. Zakwaterowanie. Nocleg. *rekomendujemy pozostawienie bagażu w hotelu w Puno i przepakowanie się na wypad do Boliwii do mniejszej torby.

Dzień 9

ntensywne zwiedzanie założonej w 1548 r. położonej w dolinie na wys. ok. 4000 m. n.p.m. stolicy - La Paz. Łowcy pamiątek i wyrobów będą mogli zdobyć do swoich kolekcji kolejne makatki, poncha, torby, wisiorki wykonane przez Indian Aymara .Sesja zdjęciowa w malowniczej scenerii targowisk i dam w melonikach. Ucieczka od gwaru miejskiego do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Aby dotrzeć do doliny będziemy mieli okazję skorzystać z kolejki linowej (teleferico), z której wagoników roztacza się wspaniały widok na nowoczesną część La Paz. Obiad. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Wyjazd do Puno, wizyta na ruinach ceremonialnego kopleksu andyjskiej konfederacji Tiawanaku. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzimy kościół w Pomata i świątynię płodności w Chuquito. Dojazd do Puno, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd w kierunku starej stolicy państwa Inków - Cusco. Po drodze zwiedzanie nekropolii i centrum ceremonialnego Sillustani. Obiad typu bufet w Sicuani. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego w Raqchi ze "świątynią" poświęconą Wiracocha. Zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Dojazd do Cusco. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 12

Całodniowa wycieczka z obiadem do "Św. Doliny Inków". Po drodze do Pisac widoki na malownicze tarasy, zwiedzanie ruin Pisac, spacer na indiańskim rynku przepełnionym kramami ze swetrami, tkaninami i pamiątkami. Obiad. Zwiedzanie pozostałości kompleksowego obiektu Ollantaytambo. Sesja przygotowawcza do zwiedzania Machu Picchu. Nocleg w dolinie.

Dzień 13

Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie zaginionego miasta - Machu Picchu. Obiekt został odkryty dla świata dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki, bogactwem dekoracji i ciekawą wiedzą, którą przewodnik podkreśli podczas wizyty o charakterze ceremonialnym. Sesja zdjęciowa na tle ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów.( Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt Huayna Picchu-10. Wejście na Wayna Picchu jest pełne emocji i niepowtaralnych widoków, ale wymaga sporego wysiłku i sprawności fizcznej i rzutuje na kolejność zwiedzania ruin Machu Picchu). Obiad, nocleg w Cusco.

Dzień 14

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua - Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Obiad w restauracji. Nocleg.

Dzień 15

Transfer na lotnisko, pożegnalny obiad. Wylot z Peru

Dzień 16

Lądowanie w Amsterdamie lub Paryżu, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

OPCJA

PRZYKŁADOWA OPCJA EKWADOR GALAPAGOS, DODATKOWO PŁATNA

DZIEŃ 15

Wylot z Limy do Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek, spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16

Od rana zwiedzanie Quito - Muzeum Archeologiczne i Muzeum Złota, zapoznaniez kulturami, ktore zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie pierwszych na świecie wyrobow z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny). Dla chętnychspacer na targ wyrobów ludowych, sprawdzian umiejętności targowania się. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. Rejs na wyspę Santa Cruz (986 km2). Lunch, wizyta w Stacji Biologicznej Karola Darwina, obserwacja gigantycznych żołwi i procesu hodowli żołwi - gigantow. Transfer na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie. Nocny rejs na kolejną wyspę.

DZIEŃ 18-19

Raj dla miłośników unikalnej flory i fauny - lwy morskie, dzikie osły, dzikiekoty, ptaki morskie, flamingi, albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, iguany lądowe i morskie, czaple, kanarki, zięby, mewy białogłowe, a w przybrzeżnych wodach manty i białe rekiny. Noclegi na jachcie.

DZIEŃ 20

Zejście na twardy ląd. Transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 21

Zwiedzanie nowej części miasta - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z 16 w.) i dolin w pobliżu Quito, lekcja historii Ekwadoru przed fasadą Kongresu, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika. Spacer po kolonialnej części miasta - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, Katedra z 16 wieku, renesansowy kościoł i klasztor San Francisco z 16 w., barokowy kościół La Compania, podziwianie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na połnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze mini spektakl światło i dźwięk). Sesja zdjęciowa. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 22

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

TERMINY

27.12 - 11.01.2018*** 17.01 - 01.02.2018 01.02 - 16.02.2018 25.04 - 10.05.2018 13.06 - 28.06.2018** 11.07 - 26.07.2018 13.08 - 28.08.2018 11.09 - 26.09.2018 01.10 - 16.10.2018 06.11 - 21.11.2018 21.11 - 06.12.2018 27.12 - 11.01.2019*** ** Święto INTI RAYMI dopłata do 2 rata - 600 PLN, 3 rata dopłata 80 USD + bilet wstępu 130 USD - zmodyfikowany program *** termin sylwestrowy - dopłata 1 870 PLN + koszt balu

CENA

6 890 PLN +1 635 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie;

uwaga

przy trasie z opcją Ekwador-Galapagos zaliczka wynosi 6 000 PLN

2 rata

6 890 PLN płatne na 35 dzień przed imprezą (minus 1 rata);

przy trasie z opcją Ekwador-Galapagos

9 260 PLN płatna na 35 dzień przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 635 USD płatne na miejscu

przy trasie z opcją Ekwador-Galapagos

1 635 USD płatne na miejscu w Limie + ok. 2 200 USD płatne na miejscu w Quito

CENA ZAWIERA

- przelot Warszawa - Lima - Warszawa - Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych - Przelot Warszaw Lima przez Amsterdam lub Paryż - Śniadania i obiadokolacje, w tym dwie (2) kolacje z folklorem (Puno i Cusco) - Przejazdy autobusami z klimatyzacją na terenie Peru - Transfery z i na lotniska. - Jeden przelot lokalny (z opłatą lotniskową) - Cusco - Lima - Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem. - Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika i polskiego pilota - Przejazd kolejką linową w La Paz (teleferico) - Ubezpieczenie TU Europa KL 30 000 Euro i NNW 3 000 Euro

CENA NIE ZAWIERA

- Wyżywienia oprócz w.w. - Wydatków natury osobistej - napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp. - Wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 220 USD) - Przelotu nad liniami Nasca (ok. 120 USD + oplata lotniskowa 10 USD) - Napiwków - bagażowi, tragarze ok. 50 USD - Dopłata do pokoju 1 -osobowego 550 USD

UWAGA

cena przykładowego pakietu Ekwador - Galapagos 2370 PLN (2 rata) + około 2200 USD (3 rata). Cena zależy od liczby turystów wybierających opcję, klasy jachtu i długości pobytu w Ekwadorze. Cena obejmuje - przelot Lima - Quito - Galapagos - Quito, śniadania i biadokolacje, na Galapagos 3 posiłki dziennie, transfery, bilety wstępu, przewodników miejscowych. Dodatkowo płatne - wstęp do Parku Narodowego Galapagos - ok. 110 USD, opłaty lotniskowe - ok. 46 USD, zwyczajowe napiwki ok. 60 USD

UWAGA

cena przykładowego pakietu Ekwador - Galapagos 2370 PLN (2 rata) + około 2200 USD (3 rata). Cena zależy od liczby turystów wybierających opcję , klasy jachtu i długości pobytu w Ekwadorze. Cena obejmuje - przelot Lima - Quito - Galapagos - Quito, śniadania i biadokolacje, na Galapagos 3 posiłki dziennie, transfery, bilety wstępu, przewodników miejscowych. Dodatkowo płatne - wstęp do Parku Narodowego Galapagos - ok. 110 USD, opłaty lotniskowe - ok. 46 USD, zwyczajowe napiwki ok. 60 USD


Opis hotelu Peru - Boliwia + opcja Wyspy Galapagos według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Peru - Boliwia "Na tropach Inków"

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku F.Chopina w Warszawie. Paryż Wylot do Limy przez Amsterdam lub Paryż. Przerwa tranzytowa. Lot do Limy. Przylot do stolicy Peru, powitanie na lotnisku, transfer do hotelu, po drodze objaśnienie podstawowych paradygmatów cywilizacji andyjskiej, które umożliwią prawidłowe zrozumienie facynującej historii i obecnych realiów Peru (zgodnie z teorią prof. Marii Rostworowski). Zakwaterowanie. Zapoznanie z owocami tropikalnymi na spotkaniu przywitalnym, toast z narodowym pisco sour, nocleg.

Dzień 2

Przejście do starej, kolonialnej części miasta, założonego w 1535 r. przez samego Francisca Pizarro. Spacer po najważniejszym placu Limy, Plaza de Armas, wzdłuż Pałacu Rządowego, Katedry i siedziby arcybiskupiej. Podziwianie bogatych zbiorów Muzeum Złota, próba zrozumienia wizji świata przed inkaskiej i inkaskiej cywilizacji na bazie obejrzanych eksponatów z wyjaśnieniami przewodnika. Eksponowane przedmioty oprócz ich treści semiotycznej intrepretacji budzą niekłamany zachwyt nad wyczuciem piękna i jubilerskiego kunsztu mistrzów rzemieślników. Obiad i nocleg.

Godz. 03.30 rano wyjazd autokarem do Paracas, najciekawszego na wybrzeżu Peru rezerwatu ptactwa i zwierząt morskich. Obcowanie z nieskażoną przyrodą - obserwacja kormoranów, głuptaków, pelikanów, flamingów i pingwinów Humboldta. Wycieczka łodzią na Islas Ballestas, wysepki, będące siedzibą licznych kolonii lwów morskich. Przejazd do Ica - krótki postój w Oazie Huacachina. Przejazd do Nazca. Po drodze postój w Mirador - wieża widokowa (pierwszy kontakt z liniami Nazca - figury ręka i drzewo). Obserwacja tajemniczych linii wyrytych na rozległym obszarze kamienistej pustyni ze specjalnej wieży widokowej lub fakultatywnie przelot awionetkami nad płaskowyżem Nazca (lot odbywa się w zależności od warunków pogodowych-koszt około 130$+opłata lotniskowa 10$). Zakwaterowanie. Kolacja. Krótka sesja przygotowawcza na podróż do pierwszego miasta andyjskiego

Biała Arequipa.Nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą wzdłuż wybrzeża Pacyfiku do Arequipy. W drodze przewodnik przeprowadzi krótkie treningowe sesje przygotowawcze w celu uzyskania przez uczestników optymal`nej relacji z nowymi warunkami klimatycznymi andyjskiego środowiska. Obiad w Camana. Zakwaterowanie po trudach podroży i nocleg.

Dzień 5

Zwiedzanie białego miasta Kordylierów - Arequipa. Zwiedzanie zabytkowego centrum, m.in. klasztoru Św. Katarzyny, sesja zdjęciowa na tle kolonialnej architektury. Obiad. Wieczorna sesja przygotowawcza na wyprawę do Kanionu Colca.Nocleg.

Dzień 6

Przejazd do najgłębszego kanionu świata - Colca. Ten dziw natury wyrzeźbiła rzeka Rio Majes na głębokość 3400 m. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Dalszy ciąg eksploracji Kanionu Colca -przy sprzyjających warunkach obserwacja nisko, prawie nad głową szybujących kondorów. Przyjazd do Puno leżącego na brzegu jeziora Titicaca w godzinach wieczornych. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu wycieczka łodzią na zamieszkałe przez Indian z plemienia Uru "pływające wyspy" Uros. Obchód wysepek po niepewnym, uginającym się gruncie. Krótka sesja połączenia energetycznego z Wielkim Jeziorem. Konieczna seria zdjęć na tle trzcinowych chatynek i ich mieszkańców. Wyjazd do Boliwii przez Copacabana i wizyta w miejscu kultu i pielgrzymek Kościele Maryjnym. Obiad. Dojazd do La Paz - jednego z najwyżej położonych miast świata. Zakwaterowanie. Nocleg. *rekomendujemy pozostawienie bagażu w hotelu w Puno i przepakowanie się na wypad do Boliwii do mniejszej torby.

Dzień 9

ntensywne zwiedzanie założonej w 1548 r. położonej w dolinie na wys. ok. 4000 m. n.p.m. stolicy - La Paz. Łowcy pamiątek i wyrobów będą mogli zdobyć do swoich kolekcji kolejne makatki, poncha, torby, wisiorki wykonane przez Indian Aymara .Sesja zdjęciowa w malowniczej scenerii targowisk i dam w melonikach. Ucieczka od gwaru miejskiego do Doliny Księżycowej (Valle de la Luna), gdzie na skutek erozji powstały niesamowite labirynty wąwozów i pinakli. Aby dotrzeć do doliny będziemy mieli okazję skorzystać z kolejki linowej (teleferico), z której wagoników roztacza się wspaniały widok na nowoczesną część La Paz. Obiad. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 10

Wyjazd do Puno, wizyta na ruinach ceremonialnego kopleksu andyjskiej konfederacji Tiawanaku. Przekroczenie granicy peruwiańsko - boliwijskiej w Desaguadero. Po drodze zwiedzimy kościół w Pomata i świątynię płodności w Chuquito. Dojazd do Puno, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu wyjazd w kierunku starej stolicy państwa Inków - Cusco. Po drodze zwiedzanie nekropolii i centrum ceremonialnego Sillustani. Obiad typu bufet w Sicuani. Zwiedzanie kompleksu archeologicznego w Raqchi ze "świątynią" poświęconą Wiracocha. Zwiedzanie Andahuaylillas - przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Dojazd do Cusco. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 12

Całodniowa wycieczka z obiadem do "Św. Doliny Inków". Po drodze do Pisac widoki na malownicze tarasy, zwiedzanie ruin Pisac, spacer na indiańskim rynku przepełnionym kramami ze swetrami, tkaninami i pamiątkami. Obiad. Zwiedzanie pozostałości kompleksowego obiektu Ollantaytambo. Sesja przygotowawcza do zwiedzania Machu Picchu. Nocleg w dolinie.

Dzień 13

Wycieczka do wymarzonego i najsłynniejszego na kontynencie zaginionego miasta - Machu Picchu. Obiekt został odkryty dla świata dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka. To niesamowite dzieło rąk ludzkich zadziwia doskonałością kamieniarki, bogactwem dekoracji i ciekawą wiedzą, którą przewodnik podkreśli podczas wizyty o charakterze ceremonialnym. Sesja zdjęciowa na tle ruin Świątyni Trzech Okien, Słonecznego Obserwatorium i malowniczych tarasów.( Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt Huayna Picchu-10. Wejście na Wayna Picchu jest pełne emocji i niepowtaralnych widoków, ale wymaga sporego wysiłku i sprawności fizcznej i rzutuje na kolejność zwiedzania ruin Machu Picchu). Obiad, nocleg w Cusco.

Dzień 14

Zwiedzanie miasta potomków Inków, posługujących się językiem keczua - Plaza de Armas, Katedra z 1559 roku oraz pobliskich ruin zabytkowych budowli (Sacsayhuaman, Kenko, Puca-Pucara, Tambomachay). Obiad w restauracji. Nocleg.

Dzień 15

Transfer na lotnisko, pożegnalny obiad. Wylot z Peru

Dzień 16

Lądowanie w Amsterdamie lub Paryżu, przerwa tranzytowa i dalszy lot do Warszawy.

OPCJA

PRZYKŁADOWA OPCJA EKWADOR GALAPAGOS, DODATKOWO PŁATNA

DZIEŃ 15

Wylot z Limy do Quito. Transfer do hotelu, odpoczynek, spacer po mieście. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 16

Od rana zwiedzanie Quito - Muzeum Archeologiczne i Muzeum Złota, zapoznaniez kulturami, ktore zamieszkiwały teren obecnego Ekwadoru kilka tysięcy lat temu, podziwianie pierwszych na świecie wyrobow z platyny (ekwadorska kultura La Tolita jako pierwsza odkryła technikę wytopu platyny). Dla chętnychspacer na targ wyrobów ludowych, sprawdzian umiejętności targowania się. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17

Po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot na wyspę Baltra (27 km2) na Galapagos. Zaokrętowanie na jachcie. Rejs na wyspę Santa Cruz (986 km2). Lunch, wizyta w Stacji Biologicznej Karola Darwina, obserwacja gigantycznych żołwi i procesu hodowli żołwi - gigantow. Transfer na jacht. Kolacja i nocleg na jachcie. Nocny rejs na kolejną wyspę.

DZIEŃ 18-19

Raj dla miłośników unikalnej flory i fauny - lwy morskie, dzikie osły, dzikiekoty, ptaki morskie, flamingi, albatrosy, głuptaki, endemiczne mewy, ostrygojady, cucubes, endemiczne gołębie, zięby Darwina, iguany lądowe i morskie, czaple, kanarki, zięby, mewy białogłowe, a w przybrzeżnych wodach manty i białe rekiny. Noclegi na jachcie.

DZIEŃ 20

Zejście na twardy ląd. Transfer na lotnisko i przelot do Quito. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 21

Zwiedzanie nowej części miasta - pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, panorama Guapulo (kościół z 16 w.) i dolin w pobliżu Quito, lekcja historii Ekwadoru przed fasadą Kongresu, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika. Spacer po kolonialnej części miasta - Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, Katedra z 16 wieku, renesansowy kościoł i klasztor San Francisco z 16 w., barokowy kościół La Compania, podziwianie panoramy miasta z góry Panecillo. Po południu wycieczka na równik (15 km na połnoc od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego i Quito w Miniaturze mini spektakl światło i dźwięk). Sesja zdjęciowa. Późnym popołudniem przejazd na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 22

Przylot do Europy, przesiadka na samolot do kraju. Lądowanie na lotnisku w Warszawie.

TERMINY

27.12 - 11.01.2018*** 17.01 - 01.02.2018 01.02 - 16.02.2018 25.04 - 10.05.2018 13.06 - 28.06.2018** 11.07 - 26.07.2018 13.08 - 28.08.2018 11.09 - 26.09.2018 01.10 - 16.10.2018 06.11 - 21.11.2018 21.11 - 06.12.2018 27.12 - 11.01.2019*** ** Święto INTI RAYMI dopłata do 2 rata - 600 PLN, 3 rata dopłata 80 USD + bilet wstępu 130 USD - zmodyfikowany program *** termin sylwestrowy - dopłata 1 870 PLN + koszt balu

CENA

6 890 PLN +1 635 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie;

uwaga

przy trasie z opcją Ekwador-Galapagos zaliczka wynosi 6 000 PLN

2 rata

6 890 PLN płatne na 35 dzień przed imprezą (minus 1 rata);

przy trasie z opcją Ekwador-Galapagos

9 260 PLN płatna na 35 dzień przed imprezą (minus 1 rata)

3 rata

1 635 USD płatne na miejscu

przy trasie z opcją Ekwador-Galapagos

1 635 USD płatne na miejscu w Limie + ok. 2 200 USD płatne na miejscu w Quito

CENA ZAWIERA

- przelot Warszawa - Lima - Warszawa - Noclegi w hotelach 4/3* na bazie pokojów dwuosobowych - Przelot Warszaw Lima przez Amsterdam lub Paryż - Śniadania i obiadokolacje, w tym dwie (2) kolacje z folklorem (Puno i Cusco) - Przejazdy autobusami z klimatyzacją na terenie Peru - Transfery z i na lotniska. - Jeden przelot lokalny (z opłatą lotniskową) - Cusco - Lima - Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem. - Obsługa lokalnego wyspecjalizowanego przewodnika i polskiego pilota - Przejazd kolejką linową w La Paz (teleferico) - Ubezpieczenie TU Europa KL 30 000 Euro i NNW 3 000 Euro

CENA NIE ZAWIERA

- Wyżywienia oprócz w.w. - Wydatków natury osobistej - napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne, itp. - Wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 220 USD) - Przelotu nad liniami Nasca (ok. 120 USD + oplata lotniskowa 10 USD) - Napiwków - bagażowi, tragarze ok. 50 USD - Dopłata do pokoju 1 -osobowego 550 USD

UWAGA

cena przykładowego pakietu Ekwador - Galapagos 2370 PLN (2 rata) + około 2200 USD (3 rata). Cena zależy od liczby turystów wybierających opcję, klasy jachtu i długości pobytu w Ekwadorze. Cena obejmuje - przelot Lima - Quito - Galapagos - Quito, śniadania i biadokolacje, na Galapagos 3 posiłki dziennie, transfery, bilety wstępu, przewodników miejscowych. Dodatkowo płatne - wstęp do Parku Narodowego Galapagos - ok. 110 USD, opłaty lotniskowe - ok. 46 USD, zwyczajowe napiwki ok. 60 USD

UWAGA

cena przykładowego pakietu Ekwador - Galapagos 2370 PLN (2 rata) + około 2200 USD (3 rata). Cena zależy od liczby turystów wybierających opcję , klasy jachtu i długości pobytu w Ekwadorze. Cena obejmuje - przelot Lima - Quito - Galapagos - Quito, śniadania i biadokolacje, na Galapagos 3 posiłki dziennie, transfery, bilety wstępu, przewodników miejscowych. Dodatkowo płatne - wstęp do Parku Narodowego Galapagos - ok. 110 USD, opłaty lotniskowe - ok. 46 USD, zwyczajowe napiwki ok. 60 USD