cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
19.04 - 23.04
już od 2037 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
19.04 - 23.04
już od 2037 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Zakochani w Odessie
star 3

Ukraina
Ocena wycieczki objazdowej Zakochani w Odessie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 19 kwietnia 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 19 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Zakochani w Odessie w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Ukrainę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Zakwaterowanie:

Hotel *** klasy turystycznej - położony zwykle na obrzeżach miasta lub poza miastem.
Do dyspozycji gości:

na miejscu restauracja i bar.
Pokoje:

2-os. (możliwość dostawki) z łazienką, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie:

śniadania kontynentalne typu bufet (4) oraz posiłki wg programu (4) - zamiennie kolacja lub obiad - zestawy serwowane do stolików.
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw Rainbow (w strefie Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska) na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Odessy (możliwe międzylądowanie). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie oraz kolacja. Nocleg w hotelu w Odessie lub okolicy.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Położone nad Morzem Czarnym miasto portowe, miejsce spotkań Wschodu i Zachodu czaruje swoją wielokulturowością i klimatem dawnych lat. Odessa zachwyca secesyjnymi kamienicami, eleganckimi bulwarami, pasażami i orientalnymi zaułkami. Dawniej Odessa była prężnym ośrodkiem kulturalnym Żydów i dzisiaj urzeka melancholijnym akcentem wschodniej Europy. Najważniejszy ukraiński port ma długą i ciekawą historię. Pierwsze osady zakładali tu koloniści greccy, ciągnęły tędy wojska Hunów, Bułgarów i Madziarów, panowali Litwini i Turcy. W XIX w. będąc głównym portem eksportującym rosyjskie zboże, Odessa stała się jednym z najbogatszych miast Imperium Rosyjskiego. Liczne pamiątki tego złotego okresu zachowały się do dziś. Naszą wycieczkę zaczniemy na Placu Soborowym z katedrą Przemienienia Pańskiego*. Stąd podejdziemy do słynnej galerii handlowej* hotelu Pasaż gdzie wspaniałe zdobienia skutecznie odwracają uwagę od zawartości butików. Następnie przespacerujemy się ulicą Deribasowską. Zobaczymy tu oryginalny pomnik nawiązujący do znanej powieści satyrycznej "12 krzeseł", której autorzy wyraźnie sugerują, że przygody Wielkiego Kombinatora zaczynają się właśnie w Odessie. Następnie dojdziemy do Teatru Opery i Baletu, zaprojektowanego przez wiedeńskich architektów. Polskim akcentem będzie wizyta w katedrze Wniebowzięcia WNP. W trakcie zwiedzania obiad w lokalnej restauracji. Po południu przejedziemy Bulwarem Primorskim w stronę portu. Zobaczymy oryginalny "dom o jednej ścianie" i pomnik księcia Richelieu, jednak największą atrakcją będą oczywiście Schody Potiomkinowskie Symboliczne wejście do miasta rozsławione na cały świat przez Siergieja Eisensteina powstało w XIX wieku i symbolizowało otwarcie się Odessy na morze. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka do twierdzy Akermańskiej*. Strategicznie położona w przewężeniu rozlewiska Dniestru pozwalała na kontrolę żeglugi na tej rzece. Historia fortyfikacji jest złożona. Wielokrotnie przebudowywana, powiększana, była też zdobywana i zmieniała władców. Dziś jest popularną atrakcją turystyczną z piękną panoramą Dniestru. Po południu wizyta w winiarni* w Szabo. Osada została założona jeszcze przez Tatarów pod panowaniem otomańskim. Kiedy wyludniła się po przejęciu tych ziem przez Rosję car Aleksander I zaprosił tu osadników ze Szwajcarii. Przybysze z kantonu Vaud zajęli się tutejszymi winnicami lokalne wina szybko zyskały renomę i uznanie. Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią winnic i produkcją markowych trunków. Oczywiście nie zabraknie też degustacji, która wprowadzi nas w radosny nastrój. W trakcie wyjazdu obiad. Powrót do hotelu w Odessie na nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu zaprosimy Państwa na zwiedzanie odeskich katakumb. Rozległy system podziemnych korytarzy rozciąga się pod większą częścią miasta i do dzisiaj nie został całkowicie zbadany. Przybliżone szacunki mówią nawet o około 2500 km (sic!) tuneli na trzech poziomach. Do podziemnego labiryntu prowadzi ponad tysiąc wejść rozrzuconych po mieście. Katakumby są niemal w całości dziełem ludzi: przez lata wydobywano tu bloki wapienne wykorzystywane jako popularny budulec. Korytarze wykorzystywali też jako schronienie ludzie będący na bakier z prawem - głównie przemytnicy. W okresie drugiej wojny światowej i okupacji Odessy przez siły rumuńsko - niemieckie tunele wykorzystywał miejscowy ruch oporu. W czasach radzieckich właśnie temu okresowi poświęcano najwięcej uwagi. Po zwiedzaniu późny obiad. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 5
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu (czas wolny w zależności od godzin wylotu) transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.
"
Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot do Odessy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu w Odessie lub okolicy (4 rozpoczęte doby hotelowe), śniadania (4) oraz 4 posiłki wg programu (zamiennie: kolacja lub obiad), transfery: lotnisko-hotel-lotnisko, program turystyczny j. w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, Tour Guide System, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków ok. 80 EUR/os (płatne obligatoryjnie na miejscu), imprez fakultatywnych, napoi do kolacji lub obiadów, dodatkowych posiłków, oraz innych wydatków osobistych.
Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Zwiedzanie obiektów nie zawsze obejmuje zwiedzanie wnętrz ze względów czasowych lub braku dostępności dla turystów. Obiekty, które zwiedzane będą wewnątrz oznaczono w programie *. - Podczas zwiedzania obiektów sakralnych wymagany jest skromny ubiór, dodatkowo kobiety nakrywają głowy chustami. - Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych. - Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych pilotów/rezydentów. - Najbardziej popularną walutą na miejscu jest euro (konieczna będzie wymiana na ukraińskie hrywny - UAH).
META Description

Odessa - wielokulturowe miasto, niegdyś najbogatszy port Imperium Rosyjskiego • Słynne Schody Potiomkinowskie • Wielki Kombinator i "Dwanaście Krzeseł" • Twierdza Akermańska • Odeskie Katakumby • Degustacja renomowanych win z Szabo •


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.