cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Zamki w piasku, Jordania
1 / 1
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
15.03 - 22.03
już od 3100 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
19.04 - 26.04
już od 3099 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Zamki w piasku
star 3

Jordania
Ocena wycieczki objazdowej Zamki w piasku:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 15 marca 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 19 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Zamki w piasku w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Jordanii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotele *** o średnim standardzie (wg. programu) - 7 rozpoczętych dób hotelowych.
Zakwaterowanie:

Hotele *** o średnim standardzie (wg. programu) - 7 rozpoczętych dób hotelowych.
Możliwość dopłaty do hoteli 4* podczas wypoczynku w Aqabie:
-City Tower Hotel 4* :
Program

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Wylot do Ammanu (możliwe międzylądowanie). Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu w Ammanie lub okolicy. Kolacja i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie stolicy Jordanii - Ammanu, w programie między innymi okazały rzymski amfiteatr, odeon - czyli starożytna filharmonia, pozostałości potężnej niegdyś cytadeli, panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w ruinach zamku krzyżowców, słynnym Kerak. Twierdza została zdobyta po rocznym oblężeniu przez samego Saladyna. Następnie kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Wadi Musa koło Petry. (Trasa ok. 320 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Ludwig Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Przejazd do hotelu w okolicach Aqaby, kolacja i nocleg. (Trasa 180 km).
Dzień 4
Wypoczynek w Aqabie - kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu. Po południu dnia 4 fakultatywna wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 60 USD). Jest to obszar wpisany na listę UNESCO w 2011 r., jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie - niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Powrót na kolację i nocleg w hotelu w Akabie.
Dzień 5
Wypoczynek w Aqabie - kurorcie Królestwa Jordanii położonym naprzeciw izraelskiego Eilatu.
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w kierunku Ammanu. Po drodze wizyta w ruinach królewskiej twierdzy Macheront, gdzie Herod Antypas ściął głowę św. Jana Chrzciciela. Spacer na szczyt skąd rozpościera się wspaniała panorama Morza Martwego i doliny Jordanu. Następnie niezwykła kąpiel w Morzu Martwym, najniższym punkcie Ziemi, ok. 440 m poniżej poziomu morza. Przejazd do Betanii nad rzeką Jordan, gdzie ochrzczony został Jezus Chrystus. Transfer do hotelu w Ammanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 340 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na północ do starożytnego miasta Dżerasz, gdzie podziwiać można łuk triumfalny cesarza Hadriana, doskonale zachowane owalne forum, świątynię Zeusa i świątynię Artemidy, monumentalne schody i propyleje oraz kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim prawie 600 metrową ulicę kolumn. Następnie pojedziemy na górę Nebo, uznawaną za miejsce śmierci Mojżesza. Przy dobrej pogodzie można stąd dojrzeć mury Jerozolimy. Wizyta w kościele Św. Jerzego gdzie zachowała się mozaika Ziemi Świętej z VI wieku, wstąpimy również do warsztatu gdzie zapoznamy się z techniką produkcji mozaik z czego słynie region Madaba. Powrót do hotelu w Ammanie. (Trasa ok. 250 km)
Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w głąb pustyni, w kierunku granicy z Arabią Saudyjską. Zwiedzimy mniej znaną twarz Jordanii - Zamki Pustynne - przez wieki służyły jako bezpieczna przystań dla karawan przemierzających półwysep arabski. Odwiedzimy Qasr al.-Karaneh, Qasr Amrah i Qasr Azraq. W tym ostatnim miejscu przez kilka miesięcy miał swoją bazę T.E. Lawrence - czyli słynny Lawrence z Arabii, inspirator arabskiej emancypacji i stworzenia niepodległych państw Bliskiego Wschodu. Powrót do Ammanu i przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. (Trasa ok. 140 km).
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:
przelot samolotem z/do Ammanu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania (7) i obiadokolacje lub lunche (7), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
kosztów realizacji programu zwiedzania (bilety wstępu, Tour Guide System, przewodnicy, obsługa bagażowych, kierowców itp: ok. 250 USD/os płatne obligatoryjnie na miejscu) napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych.
Inne NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
Opinie klientów

Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie:
Wizy - informacje dla sprzedawców

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Wiza jordańska - otrzymywana na lotnisku. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
META Description

Petra - skalne miasto - skarb Unesco • Amman - panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne • zamek krzyżowców w Kerak • relaksująca kąpiel w Morzu Martwym • Panorama z Góry Nebo • Betania i rzeka Jordan • Starożytne Dżerasz i ulica 600 kolumn •wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (fakultatywnie) • Aqaba - relaks i odpoczynek nad Morzem Czerwonym
Wizy

- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
- Wiza jordańska - otrzymywana na lotnisku. Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy jordańskiej, najpóźniej na 5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy).
Uwagi do programu

- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! Aktualne godziny powrotu poda pilot Rainbow na miejscu.
- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Do urządzeń elektrycznych " z grubymi bolcami" potrzebne są adaptery.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Zamki w piasku

Zamki w piasku - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Zamki w piasku? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00