cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Na Bliskim Dalekim Wschodzie, Liban
1 / 1
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
02.04 - 06.04
już od 2869 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
15.10 - 19.10
już od 2646 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Na Bliskim Dalekim Wschodzie
star 3

Liban
Ocena wycieczki objazdowej Na Bliskim Dalekim Wschodzie:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 02 kwietnia 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 15 października 2019

Wycieczka objazdowa Na Bliskim Dalekim Wschodzie w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Libanu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Położenie:

Hotel *** w Bejrucie lub okolicy - 3 rozpoczęte doby hotelowe.
Zakwaterowanie:

Hotel *** w Bejrucie lub okolicy - 3 rozpoczęte doby hotelowe.
Pokoje:

2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienką oraz najczęściej TV-sat.
Wyżywienie:

śniadania a za dopłatą kolacje (2) - wg. opisu w programie napoje do kolacji dodatkowo płatne.
Program

Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow . Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozkłady. Przylot do Bejrutu ( możliwe międzylądowanie), odprawa celno - paszportowa. Transfer do hotelu w okolicach Bejrutu, zakwaterowanie i nocleg. (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu, dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).
Dzień 2
Po późnym śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolic Bejrutu: Jeitta Groto - kompleks jaskiń ze wspaniałymi stalaktytami i stalagmitami o bajkowych kształtach, będący jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji Libanu oraz malownicza dolina Dog River. Przejazd do Jounieh i wjazd kolejką linową do Harrisy. Tu, na wysokości 620 m. n.p.m., znajduje się sanktuarium Matki Boskiej Libańskiej. Zobaczymy katedrę Notre Dame du Liban z 1908 r., a także statuę Matki Boskiej. Z placu przed katedrą rozciąga się wspaniała panorama wybrzeża. Po południu znajdziemy się już w Byblos, które upomina się o tytuł najstarszego, wciąż zamieszkanego miasta świata (wpisane na listę UNESCO). Zwiedzimy ruiny liczące ponad 8000 lat oraz przespacerujemy się po niewielkiej, malowniczej starówce. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)
Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Bejrutu - stolicy Libanu. Miasto nazywane jest często Paryżem Bliskiego Wschodu. Ta tętniąca obecnie życiem metropolia, której początki sięgają 2000 lat p.n.e. była swego czasu prawdziwą bramą na Bliski Wschód i najważniejszym portem wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego. Bejrut jest miejscem gdzie krzyżują się główne szlaki w Libanie i świetnym punktem wypadowym do turystycznych atrakcji. Nasze zwiedzanie rozpoczniemy od całkowicie odbudowanego centrum: Place d'Etoile z parlamentem (z zewnątrz), meczet Al - Omami i katedrę św. Jerzego, Plac Męczenników. Następnie słynnym bulwarem Corniche przejedziemy w stronę Gołębich Skał, gdzie w malowniczej scenerii zrobimy przerwę naspacer i zdjęcia. Po południu wyruszymy w Góry Libanu widokowa trasa poprowadzi nas najpierw do Deir El - Qamar. Jest to prawdziwe muzeum architektury z wąskimi uliczkami i tradycyjną zabudową. Zwiedzimy tu bajkowy zamek Moussa - dowód na to, że dziecięce marzenia czasem się spełniają. Zatrzymamy się również w Barouk, gdzie zobaczymy słynne libańskie cedry. Powrót do hotelu na nocleg kolacja (fakultatywnie). (Trasa ok.100 km)
Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w stronę Sydonu, niewielkiego miasteczka portowego okolonego gajami cytrusowymi i plantacjami bananowców. Jest to osada mająca ponad 6000 lat, która w czasach świetności była ważnym punktem strategicznym i obronnym. Zachował się tu zamek krzyżowców i stare miasto z charakterystyczną zabudową muzułmańską. Podczas spaceru zobaczymy meczety, warsztaty rzemieślników i ruchliwe lokalne targowisko z łukowymi sklepieniami. Obejrzymy też imponujący Khan al-Franj - zajazd kupiecki, gdzie interesy prowadzili przybysze z Europy. W drodze do Sydonu zatrzymamy się również przy starofenickiej świątyni Eszmuna. Skromne dziś ruiny są pozostałością najważniejszego niegdyś centrum religijnego rejonu. W dalszą podróż udamy się do Tyru (miasto wpisane na listę UNESCO), starożytnego fenickiego miasta słynącego z purpurowego barwnika do tkanin i szkła. Zobaczymy tu wykopaliska z czasów rzymskich: rozległą nekropolię, hipodrom i akwedukt. Na koniec - jeżeli aktualna sytuacja polityczna na to pozwoli - udamy się do Qany położonej zaledwie 20 km od granicy z Izraelem. Niektórzy badacze utrzymują, że to właśnie tu, a nie w Kafr Kanna miał miejsce cud przemienienia wody w wino. Zobaczymy również grotę, w której wg tradycji Chrystus spotykał się ze swoimi uczniami. Powrót do Bejrutu. Wieczorem dla chętnych "wieczór libański"(dodatkowo płatny ok. 35 USD). Uczta dla duszy i ciała. Tańce, śpiew, tradycyjne stroje oraz wyśmienita libańska kuchnia! Następnie nocny transfer na lotnisko i wylot do Warszawy. (Trasa ok.200 km)
Dzień 5
Przylot do Warszawy (możliwe międzylądowanie).
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przeloty samolotem do/z Bejrutu (możliwe międzylądowanie), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 3 rozpoczęte doby hotelowe), wyżywienie śniadania, transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż)
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy libańskiej ( ok. 20$ płatna na lotnisku w Bejrucie), kosztów realizacji programu zwiedzania, biletów wstępu, opłat granicznych, Tour Guide System, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp. - ok. 95 USD/os płatne obligatoryjnie na miejscu oraz innych wydatków osobistych.
Możliwość dopłaty do obiadokolacji (2) w systemie rezerwacyjnym.
META Description

• Bejrut - Paryż Bliskiego Wschodu • Jeitta Groto - bajkowe jaskinie • kolejka linowa do Harrisy • Katedra Notre Dame du Liban • Byblos - najstarsze zamieszkałe miasto świata (UNESCO) • Góry Libanu • zamek Moussa z dziecięcych marzeń • libańskie cedry w Barouk • Sydon sprzed 6000 lat • świątynia Eszmuna • Tyr (UNESCO) • Qana - cud przemiany wody w wino
Wizy - informacje dla sprzedawców

-
Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie
(na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu
( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).
Wizy

-
Wiza do Libanu jest stemplowana w paszporcie
(na lotnisku po przylocie do Bejrutu - koszt ok. 20 $
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.

- Należy pamiętać, iż stempel izraelski w paszporcie uniemożliwia wjazd do Libanu
( dotyczy to również stempli z granic z Izraelem: izraelsko egipskiej w Tabie i izraelsko jordańskiej ).
Uwagi do programu

- Ze względu na specyfikę kraju wielowyznaniowego, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość). - Do urządzeń elektrycznych z "grubymi bolcami" potrzebne są adaptory. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Godziny wylotów/powrotów mogą ulec zmianie! - Najpopularniejszą walutą na miejscu jest dolar USA.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Na Bliskim Dalekim Wschodzie

Na Bliskim Dalekim Wschodzie - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Na Bliskim Dalekim Wschodzie? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00