Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-16:00;

Lato 2018 - First minute
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
 • Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu, Egipt
1 / 7

Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu
star 3

Egipt
Ocena wycieczki objazdowej Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Ocena hotelu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 03 listopada 2018
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 15 grudnia 2018

Wycieczka objazdowa Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Egiptu?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:
Hotele ***o średnim standardzie (wg. programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Uwaga!
Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt (po objeździe) w hotelach w Sharm El Sheikh.
Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja oraz bar
Wyżywienie:
śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie)

Program

Skarby z listy UNESCO • Petra - skalne miasto • Dżerasz - miasto 600 kolumn • góra Nebo • Betania - miejsce chrztu Chrystusa • zamek Kerak • kąpiel w Morzu Martwym • Amman i szlak królweski • Wadi Rum - w ramionach pustyni • czas na relaks w słonecznym Sharm el Sheikh (3 dni) lub za dopłatą dodatkowy tydzień
Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Odprawa paszportowo-celna a następnie transfer do hotelu **** w Sharm el Sheikh (4* Coral Hills lub podobny). Kolacja i nocleg.
Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Synaj w kierunku granicy w Tabie po dokonaniu formalności związanych z przekroczeniem granicy z Izraelem, przejazd przez terytorium Izraela w kierunku Aqaby. Przekroczenie granicy z Jordanią, a następnie wycieczka w głąb pustyni Wadi Rum (dla chętnych za dodatkową opłatą ok. 40 USD) - obszar wpisany na listę UNESCO, jedno z najpiękniejszych miejsc na Bliskim Wschodzie, niezwykła dolina leżąca wśród skał, zamieszkana przez tajemniczych i zawsze gościnnych Beduinów. Kolacja i nocleg w Petrze. (Trasa ok. 400 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Petry, zabytku wpisanego na światową listę UNESCO. Będziemy mogli zobaczyć m.in. Skarbiec Faraona, ścianę fasad, nabatejski teatr, pozostałe grobowce królewskie oraz świątynię boga Duszary. Całe miasto wykute w skale i położone w trudno dostępnej dolinie górskiej zostało prawdopodobnie opuszczone w VI w. n.e. na skutek licznych silnych trzęsień ziemi, ponownie odkrył je w 1812 r. Szwajcar Johann Luis Burkhardt, w 1929 r. zaczęły się wykopaliska archeologiczne, a dopiero w 1958 r. otworzono Petrę dla turystów. Niektóre budowle umieszczone są także na pobliskich szczytach - polecamy spacer do malowniczo położonego Klasztoru. Dla chętnych wizyta w tzw. Małej Petrze (dodatkowo płatna ok.15 USD) - kanionie z wyżłobionymi schodami i niewielkimi świątyniami . Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacja i nocleg. (Trasa 300 km).
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na północ do Dżerasz, gdzie podziwiać można łuk triumfalny cesarza Hadriana, doskonale zachowane owalne forum, świątynię Zeusa i świątynię Artemidy, monumentalne schody i propyleje oraz kościoły wczesnochrześcijańskie z mozaikami podłogowymi, hipodrom, a przede wszystkim prawie 600 metrową ulicę kolumn. Następnie pojedziemy na górę Nebo, uznawaną za miejsce śmierci Mojżesza. Przy dobrej pogodzie można stąd dojrzeć mury Jerozolimy. Przejazd do Betanii nad rzeką Jordan, gdzie ochrzczony został Jezus Chrystus. Kąpiel w morzu Martwym, najniższym punkcie Ziemi, ok. 440 m poniżej poziomu morza. Powrót do hotelu w Ammanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 140 km).
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie stolicy kraju - Ammanu, w programie między innymi okazały rzymski amfiteatr, odeon - czyli starożytna filharmonia, pozostałości potężnej niegdyś cytadeli, panorama miasta oraz Muzeum Archeologiczne. Kolejnym punktem programu będzie wycieczka do królewskiej twierdzy Macheront, gdzie Herod Antypas ściął głowę św. Jana Chrzciciela. Spacer na szczyt skąd rozpościera się wspaniała panorama Morza Martwego i doliny Jordanu. Po południu wizyta w ruinach zamku krzyżowców, słynnym Kerak. Twierdza została zdobyta po rocznym oblężeniu przez samego Saladyna. Następnie kolacja i nocleg w okolicach Akaby. (Trasa ok. 320 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Akaby. Zobaczymy m.in. pozostałości fortu mameluckiego z XVI w. i ogromną flagę upamiętniającą powstanie antytureckie z przełomu XIX - XX w. Przekroczenie granicy jordańsko-izraelskiej. Po dokonaniu formalności granicznych przejazdna przejscie graniczne izraelsko-egipskie. Następnie transfer autokarem do Sharm el Sheikh. Zakwaterowanie w hotelu (4* Coral Hills lub podobnym). Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 380 km).
Dzień 7
Śniadanie, czas na wypoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Wieczorem kolacja w hotelu (przy dopłacie do standardu 5* Klienci korzystają z all inclusive).
Dzień 8
Rano, po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu (najpóźniej do godziny 12) i transfer na lotnisko w Sharm el-Sheikh (dokładne godziny transferów poda rezydent Rainbow Tours na miejscu): - Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Sharm el Sheikh - transfer do wybranego hotelu, - Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko.
Uwagi do programu
- Do urządzeń elektrycznych " z grubymi bolcami" potrzebne są adaptory. - Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. - Godziny wylotów i powrotów mogą ulec zmianie. -
Do wizy jordańskiej potrzebne są dane paszportowe: numer paszportu, data wydania, obywatelstwo i data ważności (paszport ważny min. 6 miesięcy)!

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
: przelot samolotem czarterowym do Sharm El Sheikh, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche), transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas objazdu i ubezpieczenie TU EUROPA SA wariant standard (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje
: wizy egipskiej 25 USD (dla klientów pozostających na tydzień wypoczynku w Sharm El Sheikh potrzebna w przypadku wycieczek fakultatywnych: do Kairu, Luksoru, Aleksandrii oraz Parku Narodowego Ras Mohammad - autokarem) opłat administracyjnych związanych z przekraczaniem granic (ok. 105 USD - płatne obligatoryjnie na miejscu) oraz kosztów realizacji programu zwiedzania w Jordanii (bilety wstępu, przewodnicy, obsługa bagażowych, kierowców itp: ok. 195 USD - płatne obligatoryjnie na miejscu), napojów do obiadokolacji, wycieczek fakultatywnych (ceny w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Wizy

- Przypominamy, że po wylądowaniu na lotnisku w Sharm el Sheikh nie należy wykupywać standardowej wizy, a jedynie poprosić o bezpłatną Sinai Only. - Standardowa wiza jest wymagana tylko w przypadku wyjazdów poza Synaj (np. wycieczka fakultatywna do Kairu czy Luksoru) i po wyjeździe z Egiptu do Izraela lub Jordanii traci ona ważność. Standardową wizę można zakupić po powrocie do Sharm el Sheikh.

Ważne informacje: -
Aby sprawnie załatwić formalności związane z przekroczeniem granicy egipsko-jordańskiej, najpóźniej na5 dni przed wylotem, prosimy o dostarczenie następujących danych paszportowych: imię, nazwisko, data urodzenia, narodowość, numer paszportu, data wydania i ważności paszportu (paszport ważny min. 6 miesięcy). - Brak powyższych danych lub podanie niekompletnych danych może spowodować trudności z przekroczeniem granicy przez klienta.

Wycieczki lokalne

Podczas pobytu w Sharm El Sheikh proponujemy wycieczki fakultatywne: GÓRA SYNAJ I KLASZTOR ŚW. KATARZYNY
- wschód słońca na Górze Synaj i zwiedzanie klasztoru.
Cena ok. 50 USD.
DELFINARIUM
- show z delfinami, w cenie transfer autokarem w obie strony.
Cena ok.30 USD.
RAS MOHAMED
- wycieczka statkiem do Parku Narodowego (przepiękne rafy koralowe), lunch na statku w cenie, kąpiele morskie, snorkeling (kolorowe rafy tuż przy brzegu!).
Cena ok. 50 USD +10 USD na wejściówki do parku. Uwaga!
Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.


Opis hotelu Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Kategoria

***

Opis oferty

  Zakwaterowanie: Hotele o standardzie odpowiadającym *** (w Jordanii) i **** (w Egipcie) w ocenie organizatora (wg programu) - (7 rozpoczętych dób hotelowych) Uwaga! Dla chętnych możliwość dopłaty za tygodniowy pobyt w hotelach w Sharm El Sheikh. . Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat. Wyżywienie: śniadania oraz lunche lub kolacje (wg. opisu w programie)Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.


Opinie o wycieczce objazdowej Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu

Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu - możliwości zakwaterowania:

1 os. standard
2 os. standard

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Egipt i Jordania - dwa oblicza bliskiego wschodu? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00