cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
 • Wycieczka objazdowa W sercu Antyli, Kuba
1 / 12
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
23.02 - 07.03
już od 6090 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
23.02 - 07.03
już od 6090 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa W sercu Antyli

Kuba
Ocena wycieczki objazdowej W sercu Antyli:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 23 lutego 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 23 lutego 2019

Wycieczka objazdowa W sercu Antyli w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Moron • Ciego De Avila • Sancti Spiritus • Trinidad • Valle de los Ingenios • Park Narodowy Topes De Collantes • Hawana • Vinales • Santa Clara • Cayo Coco Odkryta przez Kolumba w XV w. największa z Wysp Karaibskich przyciąga rajskimi plażami, gorącymi rytmami i barwną kulturą. Pozostałością po burzliwej historii kraju są wspaniałe zabytki UNESCO, z czego część z nich znajdziemy w programie zwiedzania. Kolonialny Trinidad i Hawana - ulubione miejsce Ernesta Hemingwaya zachwycą unikatowością i zabiorą w niezwykłą podróż w czasie. W programie fakultatywnym nie zabraknie również cudów przyrody: wodospadu Guanayara i doliny Vinales, gdzie uprawiany jest najlepszej klasy tytoń na świecie. Trasa na Kubie: ok. 1400 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot na Cayo Coco. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MORON - CIEGO DE AVILA - SANCTI SPIRITUS (trasa: ok. 210 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w MORON, gdzie znajduje się słynny pomnik poświęcony Kogutowi. Spacer po Parque del Gallo. Przejażdżka bryczką po centrum. Przejazd do CIEGO DE AVILA, stolicy prowincji o tej samej nazwie, słynącej z produkcji bananów i ananasów. Rośnie tutaj jeden z najsłodszych gatunków ananasów Hispaniola Roja, który jest eksportowany na cały świat. Spacer po centrum: Parque Marti, Casa de Aqua - miejsce spotkań towarzyskich i budynek Teatro Principal. Przejazd do SANCTI SPIRITUS, jednego z najstarszych miast Kuby. Zwiedzanie Parroquial Mayor, najstarszego kościoła na wyspie, z XVI w. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Trinidadzie, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TRINIDAD - VALLE DE LOS INGENIOS

Śniadanie. Zwiedzanie TRINIDADU - kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w Parku Cespedes. Przejście do serca Starego Miasta - Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Czas wolny. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie barokowej katedry Iglesia de la Santisima, klasztoru i kościoła św. Franciszka. Przejazd do Tawerny La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji, gdzie będzie okazja skosztować drinka robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Wizyta w VALLE DE LOS INGENIOS (Dolinie Cukrowni) wpisanej na listę UNESCO. Zachowały się tu rezydencje plantatorów i chaty niewolników. Jednymi z najokazalszych zabytków jest Pałac Manaca Izanga i 45-metrowa dzwonnica, której dzwon obwieszczał początek i koniec pracy niewolników. Powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. TOPES DE COLLANTES (trasa: ok. 70 km)

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do wodospadów Guanayara. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TOPES DE COLLANTES, który jest domem dla wielu endemicznych gatunków fauny i flory. Krótki trekking łatwą trasą wśród bujnej roślinności kubańskiego rezerwatu, a następnie przejazd do pięknego wodospadu Guanayara. Czas wolny na odpoczynek lub kąpiele w krystalicznie czystej, chłodnej wodzie. Obiad w kubańskiej restauracji i wizyta w miejscu produkcji kawy. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 320 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Hawany. Po drodze czas wolny w Cienfuegos i przerwa na obiad. Zwiedzanie starego miasta HAWANY - Habana Vieja o kolonialnej architekturze, wpisanego na listę UNESCO: Plaza de la Catedral z barokową katedrą San Cristobal, Plaza de San Francisco, XVIII-wieczny kościół Convento de San Francisco de Asís oraz unikalny kamienny budynek na terenach dwóch Ameryk: Castillo de la Real Fuerza wpisany na listę UNESCO - fort zbudowany w celu ochrony miasta przed atakami piratów. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon. Przejście do El Capitolio - neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Następnie niezapomniana przejażdżka starymi amerykańskimi samochodami po centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. HAWANA

Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Hawany. Przejazd na Plac Rewolucji, gdzie Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę św. Wizyta w Muzeum Rewolucji. Spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos - dawny dom pisarza, El Floridita - ulubiony bar autora "Starego człowieka i morza" oraz Bodeguita del Medio - restauracja, gdzie zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Wizyta w Muzeum Rumu i degustacja. Czas wolny. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę Miramar z eleganckimi willami i posiadłościami, gdzie obecnie mieszczą się ambasady. Powrót do hotelu i kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. HAWANA/ VINALES (trasa: ok. 320 km)

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do doliny tytoniowej VINALES. Piękna, skąpana w bujnej roślinności dolina, na której obszarze znajduje się park narodowy wpisany na listę UNESCO, jest kubańskim regionem uprawy tytoniu. Główną atrakcją parku są liczne jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Zwiedzanie Cueva del Indio, znajdującej się wewnątrz najstarszej na Kubie skały. Wizyta przy jaskrawo pomalowanym klife - muralu, wykonanym na życzenie samego Fidela Castro. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w Vuelta Abajo, najsłynniejszej krainie tytoniu cygarowego nie tylko na Kubie, ale i na świecie. Poznanie procesu produkcji słynnych cygar. Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. SANTA CLARA (trasa: ok. 480 km)

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miasta SANTA CLARA, stolicy prowincji Villa Clara. Wizyta w Mauzoleum Ernesto "Che" Guevary, miejscu gdzie w latach 1958-1959 toczyła się najważniejsza bitwa rewolucji kubańskiej. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja nocleg.

9.-10./9.-11. DZIEŃ. CAYO COCO

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie na CAYO COCO lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Cayo Coco to druga pod względem wielkości wyspa wchodząca w skład archipelagu Rey del Jardines i karaibski kurort z wysokiej klasy hotelami i plażami o drobnym, białym piasku. Nocleg.

11./12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt na Kubie: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

12./13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10/11 noclegów: 7 w hotelach**/*** lub kwaterach prywatnych na trasie wycieczki o standardzie***, 3/4 noclegi w hotelu**** podczas wypoczynku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji podczas objazdu, all-inclusive w hotelu podczas wypoczynku; przelot; przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW; 1 Karta Turysty.

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przejazd amerykańskimi samochodami w Hawanie: ok. 160 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka do wodospadów Guanayara w Parku Narodowym Topes de Collantes z obiadem: ok. 75 CUC (ok. 71 EUR); występ kabaretu Tropicana: ok. 80 CUC (ok. 76 EUR); wycieczka do doliny Vinales: ok. 70 CUC (ok. 66 EUR).Napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące, licząc od daty przyjazdu na Kubę.Do przekroczenia granicy wymagana jest Karta Turysty, która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 30 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować, gdyż bez niej nie można opuścić Kuby.


Opis hotelu W sercu Antyli według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Moron • Ciego De Avila • Sancti Spiritus • Trinidad • Park Narodowy Topes De Collantes • Hawana • Vinales • Santa Cruz Del Norte • Most Bacunayagua • Cayo Coco Odkryta przez Kolumba w XV w. największa z wysp Karaibskich przyciąga rajskimi plażami, gorącymi rytmami i barwną kulturą. Pozostałością po burzliwej historii kraju są wspaniałe zabytki UNESCO, z czego część z nich znajdziemy w programie zwiedzania. Kolonialny Trinidad i Hawana - ulubione miejsce Ernesta Hemingwaya zachwycą unikatowością i zabiorą w niezwykłą podróż w czasie. Wspaniałym urozmaiceniem wycieczki będzie wizyta w słynnych faktoriach produkujących kubański rum i cygara. Nie zabraknie również cudów przyrody: wodospadu Guanayara i doliny Vinales, gdzie uprawiany jest najlepszej klasy tytoń na świecie. Trasa na Kubie: ok. 1400 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników. Przelot na Cayo Coco. Powitanie na lotnisku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ. MORON - CIEGO DE AVILA - SANCTI SPIRITUS (trasa: ok. 210 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w MORON, gdzie znajduje się słynny pomnik poświęcony Kogutowi. Spacer po Parque del Gallo. Przejazd do CIEGO DE AVILA, stolicy prowincji o tej samej nazwie, słynącej z produkcji bananów i ananasów. Rośnie tutaj jeden z najsłodszych gatunków ananasów Hispaniola Roja, który jest eksportowany na cały świat. Spacer po centrum: Parque Marti, Casa de Aqua - miejsce spotkań towarzyskich i budynek Teatro Principal. Przejazd do SANCTI SPIRITUS, jednego z najstarszych miast Kuby. Zwiedzanie Parroquial Mayor, najstarszego kościoła na wyspie, z XVI w. Czas wolny. Przejazd do hotelu w Trinidadzie, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. TRINIDAD

Śniadanie. Zwiedzanie TRINIDADU - kolonialnego klejnotu Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w Parku Cespedes. Przejście do serca Starego Miasta - Plaza Mayor otoczonego rezydencjami z czasów kolonialnych. Czas wolny. Brukowane uliczki pełne są prostych domków o pastelowych ścianach, przed którymi w bujanych fotelach przesiadują mieszkańcy. Następnie zwiedzanie barokowej katedry Iglesia de la Santisima, klasztoru i kościoła św. Franciszka. Przejazd do Tawerny La Canchanchara, znajdującej się w pięknej kolonialnej rezydencji, gdzie można skosztować drinka robionego z lokalnego rumu, cytryny i miodu. Powrót do hotelu. Czas wolny, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. CZAS WOLNY/ P.N. TOPES DE COLLANTES (trasa: ok. 70 km)

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka jeepami do wodospadów Guanayara. Przejazd do PARKU NARODOWEGO TOPES DE COLLANTES o powierzchni ok. 200 m², który jest domem dla wielu endemicznych gatunków fauny i flory. Krótki trekking łatwą trasą wśród bujnej roślinności kubańskiego rezerwatu, a następnie przejazd jeepami do pięknego wodospadu Guanayara. Czas wolny na odpoczynek lub kąpiele w krystalicznie czystej, chłodnej wodzie. Powrót do hotelu, czas wolny, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. HAWANA (trasa: ok. 320 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Hawany. Po drodze czas wolny w Cienfuegos i przerwa na obiad. Zwiedzanie starego miasta HAWANY - Habana Vieja o kolonialnej architekturze, wpisanego na listę UNESCO: Plaza de la Catedral z barokową katedrą San Cristobal, Plaza de San Francisco, XVIII-wieczny kościół Convento de San Francisco de Asís oraz unikalny kamienny budynek na terenach dwóch Ameryk: Castillo de la Real Fuerza wpisany na listę UNESCO - fort zbudowany w celu ochrony miasta przed atakami piratów. Spacer po tętniącym życiem bulwarze El Malecon. Przejście do El Capitolio - neoklasycystycznego gmachu zbudowanego na wzór waszyngtońskiego Kapitolu. Następnie niezapomniana przejażdżka starymi amerykańskimi samochodami po centrum. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na wspaniałe przedstawienie Tropicana Hawana z gorącą kubańską muzyką i tańcami. Powrót do hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. HAWANA

Śniadanie. Kontynuacja zwiedzania Hawany. Przejazd na Plac Rewolucji, gdzie Fidel Castro zwykł wygłaszać wielogodzinne przemówienia, a Jan Paweł II w 1998 r. odprawił mszę św. Wizyta w Muzeum Rewolucji. Spacer szlakiem Hemingwaya: hotel Ambos Mundos - dawny dom pisarza, El Floridita - ulubiony bar autora "Starego człowieka i morza" oraz Bodeguita del Medio - restauracja, gdzie zwykł popijać ulubione mojito i daiquiri. Czas wolny. Panoramiczny przejazd przez dzielnicę Miramar z eleganckimi willami i posiadłościami, gdzie obecnie mieszczą się ambasady. Powrót do hotelu i kolacja. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wyjście na słynne przedstawienie Buena Vista Social Club. Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. HAWANA/ VINALES (trasa: ok. 320 km)

Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do doliny tytoniowej VINALES. Piękna, skąpana w bujnej roślinności dolina, na której obszarze znajduje się park narodowy wpisany na listę UNESCO, jest kubańskim regionem uprawy tytoniu. Główną atrakcją parku są liczne jaskinie, w których niegdyś ukrywali się Indianie. Zwiedzanie Cueva del Indio, znajdującej się wewnątrz najstarszej na Kubie skały. Wizyta przy jaskrawo pomalowanym klife - muralu, wykonanym na życzenie samego Fidela Castro. Obiad w typowej kubańskiej restauracji. Wizyta w Vuelta Abajo, najsłynniejszej krainie tytoniu cygarowego nie tylko na Kubie, ale i na świecie. Przejazd do fabryki cygar i poznanie procesu produkcji słynnych tytoniowych "olbrzymów". Powrót do hotelu w Hawanie, kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. SANTA CRUZ DEL NORTE - MOST BACUNAYAGUA (trasa: ok. 480 km)

Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd Via Blanca, najważniejszą drogą na wyspie, biegnącą wzdłuż Cieśniny Florydzkiej. Przejazd do miejscowości SANTA CRUZ DEL NORTE w prowincji Mayabeque i wizyta w słynnej destylarni kubańskiego rumu Havana Club połączona z degustacją. Destylarnia została założona przez rodzinę Arechabala na początku XX w. i jest jedną z najlepiej sprzedających się marek rumów na całym świecie. Ciekawostką jest, że koncern Bacardi sprzedaje inny rum pod tą samą nazwą, a spór sądowy o prawa marki trwa od kilku lat. Wizyta na najwyższym na Kubie MOŚCIE BACUNAYAGUA oddanym do użytku w 1960 r. Jego budowa trwała przeszło 5 lat, a sam most uważany jest przez Kubańczyków za cud architektoniczny. Przejazd do hotelu all inclusive na wybrzeżu, nocleg.

9.-10./10.-11. DZIEŃ. CAYO COCO

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie na CAYO COCO lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Cayo Coco to druga pod względem wielkości wyspa wchodząca w skład archipelagu Rey del Jardines i karaibski kurort z wysokiej klasy hotelami i plażami o drobnym, białym piasku. Nocleg.

11./12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko i wylot do Polski. Dla osób, które przedłużają pobyt na Kubie: śniadanie, wykwaterowanie, transfer do wybranego hotelu.

12./13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10/11 noclegów: 7 w hotelach **/*** lub kwaterach prywatnych na trasie wycieczki o standardzie***, 3/4 noclegi hotelu****/***** podczas wypoczynku; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 7 kolacji podczas objazdu, all-inclusive w hotelu podczas wypoczynku; przelot; przejazd autokarem; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW; 1 Karta Turysty

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przejazd amerykańskimi samochodami w Hawanie, degustacje wg. programu: ok. 160 EUR.Opłaty fakultatywne: wycieczka jeepami do wodospadów El Nicho - ok. 100 CUC (ok. 80EUR); występ kabaretu Tropicana - ok. 72 CUC (ok. 60 EUR); przedstawienie Buena Vista Social Club - ok. 72 CUC (ok. 60 EUR); wycieczka do doliny Vinales - ok. 72 CUC (ok. 60 EUR).Napiwki: ok. 3 EUR/os./dzień.Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące, licząc od daty przyjazdu na Kubę.Do przekroczenia granicy wymagana jest Karta Turysty, która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 30 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować gdyż bez niej nie można opuścić Kuby.Zdjęcia lokalizacji (Kuba)
Hawana, miasto Hemingwaya, cygara, wakacje na Kubie
Wakacje w Varadero, palmy, rajskie plaże
Wakacje w Cayo Coco, flamingi, salsa
Santaigo de Cuba z Placem Rewolucji
Mohito to symbol Kuby
Holguin zachwyca pięknymi i długimi plażami
Kurort Cayo Santa Maria z długą 11 km plażą i luksusowymi resortami
Trinidad to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Kuby

Opinie o wycieczce objazdowej W sercu Antyli

W sercu Antyli - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową W sercu Antyli? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00