cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe, Etiopia
  • Wycieczka objazdowa Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe, Etiopia
  • Wycieczka objazdowa Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe, Etiopia
  • Wycieczka objazdowa Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe, Etiopia
1 / 4
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe

Etiopia
Ocena wycieczki objazdowej Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe w ofercie Biura podróży:

Logos Travel

Szukasz wakacji do Etiopii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

ETIOPIA - szlak historyczny + opcja Południe

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Etiopii przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.

DZIEŃ 2

Przylot do Addis Abeby w godzinach nocnych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta - Muzeum Narodowe, wizyta u Lucy - jednej z najstarszych "kobiet" naszej planety; katedry św. Jerzego - patrona Abisynii, legendarnego pogromcy smoka (lub katedry św. Trójcy, gdzie pochowany jest cesarz Haile Selassie wraz z małżonką); wjazd na wzgórze Yntoto, podziwianie panoramy Addis Abeby, zwiedzanie pałacu Menelika II - jednego z największych władców Etiopii. Wieczorem powitalna kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano transfer na lotnisko i wylot do Bahyr Dar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wycieczka łodzią po bezkresnym jeziorze Tana i zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów w Etiopii - Ura Kidame Meheret na Półwyspie Zagie. Po południu wycieczka na punkt widokowy na legendarne wodospady Nilu Błękitnego (Tys Ysat). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Wyjazd do Gonderu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie XVII-wiecznych olśniewających swoim pięknem zamków cesarzy etiopskich, Łaźni Fasiledesa oraz otoczonego murem kościoła Debre Byrhan Sellasje z pięknymi malowidłami we wnętrzu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Przejazd do Debark, a następnie w góry Parku Narodowego Semien. W scenerii bajkowych krajobrazów, pośród zanurzonych w chmurach płaskowyżów próby wypatrzenia dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie, pasących się czasem w stadach liczących po kilkaset osobników. Przejazd do punktu widokowego, skąd spacerem dotrzemy do górskiej bazy noclegowej Sankaber. Kolacja. Nocleg w wieloosobowych chatach górskich.

DZIEŃ 6

Wczesna pobudka. Obserwacja wschodu słońca wyczarowującego osobliwą grę świateł w przepastnych wąwozach. Po pokrzepieniu się wspaniałym widokiem - co jest strawą dla ducha i śniadaniem - co wzmacnia ciało, wędrówka przez malownicze góry Semien, wypatrywanie dżelad, a następnie przejazd dolinami z powrotem do Gonderu. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Rano transfer na lotnisko i wylot do Lalibeli. Transfer do hotelu. Zwiedzanie wykutych w skale XII-wiecznych kościołów Lalibeli. Około południa czas wolny na samodzielne spacery, sesje fotograficzne, lunch lub jeśli będzie taka możliwość udział w tradycyjnej, etiopskiej mszy świętej. Około godz. 14 dalsze zwiedzanie tajemniczych zabytków Lalibeli - jednego z najbardziej interesujących historycznie miast świata. Kolacja i nocleg. Przewracanie się z boku na bok i próba zaśnięcia w mieście pełnym legend, owianym tajemnicami przeszłości i przyszłości.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko i wylot do Aksum. Transfer do hotelu. Zwiedzanie Aksum - tzw. "łazienki królowej Saby", granitowej płyty z inskrypcją Ezany, podziwianie wspaniałych stelli - najwyższych słupów nagrobnych na świecie, zwiedzanie starożytnych grobowców, nowego kościoła św. Marii z Syjonu, rzut oka na Dom Arki, gdzie najprawdopodobniej spoczywa Arka Przymierza, wizyta w niewielkim muzeum, gdzie przechowuje się ubiory oraz korony niektórych cesarzy Etiopii. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Rano transfer na lotnisko i powrót do Addis Abeby. Zwiedzanie muzeum uniwersyteckiego założonego przez samego cesarza Hajle Syllasje z okazji wizyty królowej Elżbiety. Przejazd przez Merkato, największy rynek Afryki. Czas wolny na ostatnie przedwyjazdowe zakupy oraz rozważania nad filiżanką etiopskiej kawy - uważanej za najlepszą na świecie - czy Afryka, a w szczególności Etiopia jest taką, jaką sobie wyobrażaliśmy… Wieczorem przyjęcie pożegnalne w restauracji. Uroczysty posiłek, konsumowanie indżery i popijanie telą, tedżem lub areke… Późnym wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Międzylądowanie w jednym z portów europejskich.

DZIEŃ 10

Przylot do Warszawy.

OPCJA POŁUDNIE

dopłata 890 PLN + 995 USD

DZIEŃ 10

Przejazd do Arba Myncz. Pierwszy kontakt z krajobrazem południowej Etiopii. Podziwianie wspaniałych widoków, postoje na krótkie sesje fotograficzne. Przyjazd do Arba Myncz. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu przejazd do Gesergio - oglądanie znanego z niebywałych widoków miejsca nazywanego "Nowym Jorkiem". Następnie przejazd do Meczeke, wizyta w wiosce plemienia Konso w celu poznania nietypowych sposobów wykorzystania przez nich kamienia. Zaznajamianie się z ciekawą spuścizną tego plemienia. Po drodze próba zaprzyjaźnienia się z plemieniem Tsemai oraz z plemieniem Hamer i jego kulturą. Jeżeli będzie okazja, dla chętnych możliwość obserwowania niezwykłej ceremonii inicjacji plemienia Hamer - ceremonii skakania po bykach. Kolacja i nocleg w bungalowach w Turmi.

DZIEŃ 12

Po śniadaniu przejazd przez tereny zamieszkane przez plemię Banna do Omorate blisko granicy z Kenią. Po drodze wizyta na jednym z tradycyjnych, kolorowych targów, gdzie można być świadkiem niezwykle ciekawych zachowań spotykających się tam ludów. Na straganie, w dzień targowy… możliwość dokonania unikalnych zakupów. W Omorate przeprawa dłubanką na drugi brzeg rzeki Omo i wizyta w wiosce plemienia Desanecz. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżinka.

DZIEŃ 13

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mago. Odwiedziny w wiosce plemienia Mursi. Próba zrozumienia zawiłości socjologicznych rządzących tym izolowanym plemieniem, odciętym od wpływów innej kultury. Próba odpowiedzi na pytanie dlaczego kobiety Mursi rozciągają różne części swojego ciała. Porównanie kultury ludu Mursi z naszą. W drodze powrotnej wizyta w wiosce plemienia Ari w celu poznania ich kultury. Po południu wizyta w muzeum etnograficznym. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżinka.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu wyjazd do Arba Myncz. Przejazd przez tereny, gdzie uprawia się bawełnę. Nocleg w hotelu w Arba Myncz.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Przejazd do Czenczy - wioski plemienia Dorze, znanego ze swojego rękodzieła oraz tradycyjnych wysokich chat w kształcie głowy słonia; zapoznanie się z obyczajami i życiem codziennym. Po południu wycieczka łodzią po jeziorze Czamo w celu odnalezienia ukrywających się w wodach jeziora krokodyli i hipopotamów. Kolacja. Nocleg w hotelu w Arba Myncz.

DZIEŃ 16

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Shashema - miasteczka rastafarian. Po południu przyjazd na obiad nad jezioro Awassa. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17

Powrót do Addis Abeby mając na horyzoncie jezioro Langano- jedyny etiopski naturalny zbiornik wodny, w którym można się kąpać. Wspominanie z łezką w oku cudownych chwil przeżytych w kraju Rogu Afryki oraz napotkanych podczas wycieczki przyjacielskich, czasem bardzo tajemniczych ludzi z wyżyn. Wieczorem pożegnalna kolacja, konsumowanie indżery i popijanie telą, tedżem lub areke… Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju późnym wieczorem.

DZIEŃ 18

Międzylądowanie w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy około południa. Rzewne pożegnanie ze współuczestnikami niezapomnianej wyprawy. Uwaga - kolejność realizacji opcji "Południe" może być odwrócona ze względu na terminy lokalnych targów i świąt plemiennych.

TERMINY

28.12 - 06.01/14.01.2018* 03.01 - 12.01/ 20.01.2018 01.02 - 10.02/ 18.02.2018 08.03 - 17.03/25.03.2018 12.04 - 21.04/29.04.2018 09.08 - 18.08/26.08.2018 20.09 - 29.09/07.10.2018 11.10 - 20.10/28.10.2018 03.11 - 12.11/20.11.2018 22.11 - 01.12/09.12.2018 27.12 - 05.01/13.01.2019* * termin sylwestrowy - dopłata 770 PLN + 180 USD

CENA

6 760 PLN + 980 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

6 760 PLN płatne na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)

3 rata

980 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przeloty na trasie Warszawa - Addis Abeba; Addis Abeba - Bahir Dar; Gonder - Lalibella - Axum - Addis Abeba; Addis Abeba - Warszawa - przejazdy wewnętrzne - mikrobusy, jeepy - zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe, jeden nocleg w wieloosobowych chatach górskich w Parku Narodowym Semien; na trasie południowej - noclegi w hotelach klasy turystycznej oraz w bungalowach w Turmi, - wyżywienie - śniadania i obiadokolacje na trasie historycznej (czyli podczas pierwszych 8 dni), pełne wyżywienie (trzy posiłki) podczas opcji "Południe", - opiekę pilota, - opłaty za miejscowych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- opłaty lotniskowe - 28 USD - opłaty za wizę etiopską - 50 USD - bilety wstępu - 140 USD - opłaty za fotografowanie - zwyczajowe napiwki - ok. 90 USD - dopłaty do pokoju jednoosobowego - 330 USD (+ 180 USD podczas opcji "Południe")

Uwaga

wymagana ochrona antymalaryczna podczas opcji "Południe"


Opis hotelu Etiopia - Szlak historyczny + opcja Południe według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

ETIOPIA - szlak historyczny + opcja Południe

DZIEŃ 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Etiopii przez jeden z tranzytowych portów lotniczych.

DZIEŃ 2

Przylot do Addis Abeby w godzinach nocnych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta - Muzeum Narodowe, wizyta u Lucy - jednej z najstarszych "kobiet" naszej planety; katedry św. Jerzego - patrona Abisynii, legendarnego pogromcy smoka (lub katedry św. Trójcy, gdzie pochowany jest cesarz Haile Selassie wraz z małżonką); wjazd na wzgórze Yntoto, podziwianie panoramy Addis Abeby, zwiedzanie pałacu Menelika II - jednego z największych władców Etiopii. Wieczorem powitalna kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Wcześnie rano transfer na lotnisko i wylot do Bahyr Dar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Wycieczka łodzią po bezkresnym jeziorze Tana i zwiedzanie jednego z najstarszych klasztorów w Etiopii - Ura Kidame Meheret na Półwyspie Zagie. Po południu wycieczka na punkt widokowy na legendarne wodospady Nilu Błękitnego (Tys Ysat). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4

Wyjazd do Gonderu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie XVII-wiecznych olśniewających swoim pięknem zamków cesarzy etiopskich, Łaźni Fasiledesa oraz otoczonego murem kościoła Debre Byrhan Sellasje z pięknymi malowidłami we wnętrzu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5

Przejazd do Debark, a następnie w góry Parku Narodowego Semien. W scenerii bajkowych krajobrazów, pośród zanurzonych w chmurach płaskowyżów próby wypatrzenia dżelad - jedynych trawożernych małp na świecie, pasących się czasem w stadach liczących po kilkaset osobników. Przejazd do punktu widokowego, skąd spacerem dotrzemy do górskiej bazy noclegowej Sankaber. Kolacja. Nocleg w wieloosobowych chatach górskich.

DZIEŃ 6

Wczesna pobudka. Obserwacja wschodu słońca wyczarowującego osobliwą grę świateł w przepastnych wąwozach. Po pokrzepieniu się wspaniałym widokiem - co jest strawą dla ducha i śniadaniem - co wzmacnia ciało, wędrówka przez malownicze góry Semien, wypatrywanie dżelad, a następnie przejazd dolinami z powrotem do Gonderu. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7

Rano transfer na lotnisko i wylot do Lalibeli. Transfer do hotelu. Zwiedzanie wykutych w skale XII-wiecznych kościołów Lalibeli. Około południa czas wolny na samodzielne spacery, sesje fotograficzne, lunch lub jeśli będzie taka możliwość udział w tradycyjnej, etiopskiej mszy świętej. Około godz. 14 dalsze zwiedzanie tajemniczych zabytków Lalibeli - jednego z najbardziej interesujących historycznie miast świata. Kolacja i nocleg. Przewracanie się z boku na bok i próba zaśnięcia w mieście pełnym legend, owianym tajemnicami przeszłości i przyszłości.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko i wylot do Aksum. Transfer do hotelu. Zwiedzanie Aksum - tzw. "łazienki królowej Saby", granitowej płyty z inskrypcją Ezany, podziwianie wspaniałych stelli - najwyższych słupów nagrobnych na świecie, zwiedzanie starożytnych grobowców, nowego kościoła św. Marii z Syjonu, rzut oka na Dom Arki, gdzie najprawdopodobniej spoczywa Arka Przymierza, wizyta w niewielkim muzeum, gdzie przechowuje się ubiory oraz korony niektórych cesarzy Etiopii. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9

Rano transfer na lotnisko i powrót do Addis Abeby. Zwiedzanie muzeum uniwersyteckiego założonego przez samego cesarza Hajle Syllasje z okazji wizyty królowej Elżbiety. Przejazd przez Merkato, największy rynek Afryki. Czas wolny na ostatnie przedwyjazdowe zakupy oraz rozważania nad filiżanką etiopskiej kawy - uważanej za najlepszą na świecie - czy Afryka, a w szczególności Etiopia jest taką, jaką sobie wyobrażaliśmy… Wieczorem przyjęcie pożegnalne w restauracji. Uroczysty posiłek, konsumowanie indżery i popijanie telą, tedżem lub areke… Późnym wieczorem transfer na lotnisko. Wylot do Europy. Międzylądowanie w jednym z portów europejskich.

DZIEŃ 10

Przylot do Warszawy.

OPCJA POŁUDNIE

dopłata 890 PLN + 995 USD

DZIEŃ 10

Przejazd do Arba Myncz. Pierwszy kontakt z krajobrazem południowej Etiopii. Podziwianie wspaniałych widoków, postoje na krótkie sesje fotograficzne. Przyjazd do Arba Myncz. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11

Po śniadaniu przejazd do Gesergio - oglądanie znanego z niebywałych widoków miejsca nazywanego "Nowym Jorkiem". Następnie przejazd do Meczeke, wizyta w wiosce plemienia Konso w celu poznania nietypowych sposobów wykorzystania przez nich kamienia. Zaznajamianie się z ciekawą spuścizną tego plemienia. Po drodze próba zaprzyjaźnienia się z plemieniem Tsemai oraz z plemieniem Hamer i jego kulturą. Jeżeli będzie okazja, dla chętnych możliwość obserwowania niezwykłej ceremonii inicjacji plemienia Hamer - ceremonii skakania po bykach. Kolacja i nocleg w bungalowach w Turmi.

DZIEŃ 12

Po śniadaniu przejazd przez tereny zamieszkane przez plemię Banna do Omorate blisko granicy z Kenią. Po drodze wizyta na jednym z tradycyjnych, kolorowych targów, gdzie można być świadkiem niezwykle ciekawych zachowań spotykających się tam ludów. Na straganie, w dzień targowy… możliwość dokonania unikalnych zakupów. W Omorate przeprawa dłubanką na drugi brzeg rzeki Omo i wizyta w wiosce plemienia Desanecz. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżinka.

DZIEŃ 13

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Mago. Odwiedziny w wiosce plemienia Mursi. Próba zrozumienia zawiłości socjologicznych rządzących tym izolowanym plemieniem, odciętym od wpływów innej kultury. Próba odpowiedzi na pytanie dlaczego kobiety Mursi rozciągają różne części swojego ciała. Porównanie kultury ludu Mursi z naszą. W drodze powrotnej wizyta w wiosce plemienia Ari w celu poznania ich kultury. Po południu wizyta w muzeum etnograficznym. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżinka.

DZIEŃ 14

Po śniadaniu wyjazd do Arba Myncz. Przejazd przez tereny, gdzie uprawia się bawełnę. Nocleg w hotelu w Arba Myncz.

DZIEŃ 15

Śniadanie. Przejazd do Czenczy - wioski plemienia Dorze, znanego ze swojego rękodzieła oraz tradycyjnych wysokich chat w kształcie głowy słonia; zapoznanie się z obyczajami i życiem codziennym. Po południu wycieczka łodzią po jeziorze Czamo w celu odnalezienia ukrywających się w wodach jeziora krokodyli i hipopotamów. Kolacja. Nocleg w hotelu w Arba Myncz.

DZIEŃ 16

Wczesnym rankiem wyjazd w kierunku Shashema - miasteczka rastafarian. Po południu przyjazd na obiad nad jezioro Awassa. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 17

Powrót do Addis Abeby mając na horyzoncie jezioro Langano- jedyny etiopski naturalny zbiornik wodny, w którym można się kąpać. Wspominanie z łezką w oku cudownych chwil przeżytych w kraju Rogu Afryki oraz napotkanych podczas wycieczki przyjacielskich, czasem bardzo tajemniczych ludzi z wyżyn. Wieczorem pożegnalna kolacja, konsumowanie indżery i popijanie telą, tedżem lub areke… Przejazd na lotnisko. Wylot do kraju późnym wieczorem.

DZIEŃ 18

Międzylądowanie w jednym z portów lotniczych. Przylot do Warszawy około południa. Rzewne pożegnanie ze współuczestnikami niezapomnianej wyprawy. Uwaga - kolejność realizacji opcji "Południe" może być odwrócona ze względu na terminy lokalnych targów i świąt plemiennych.

TERMINY

28.12 - 06.01/14.01.2018* 03.01 - 12.01/ 20.01.2018 01.02 - 10.02/ 18.02.2018 08.03 - 17.03/25.03.2018 12.04 - 21.04/29.04.2018 09.08 - 18.08/26.08.2018 20.09 - 29.09/07.10.2018 11.10 - 20.10/28.10.2018 03.11 - 12.11/20.11.2018 22.11 - 01.12/09.12.2018 27.12 - 05.01/13.01.2019* * termin sylwestrowy - dopłata 770 PLN + 180 USD

CENA

6 760 PLN + 980 USD

1 rata

800 PLN płatne przy zapisie

2 rata

6 760 PLN płatne na 35 dni przed terminem imprezy (minus 1 rata)

3 rata

980 USD uczestnik zabiera ze sobą

CENA ZAWIERA

- przeloty na trasie Warszawa - Addis Abeba; Addis Abeba - Bahir Dar; Gonder - Lalibella - Axum - Addis Abeba; Addis Abeba - Warszawa - przejazdy wewnętrzne - mikrobusy, jeepy - zakwaterowanie w hotelach 3***, pokoje 2-osobowe, jeden nocleg w wieloosobowych chatach górskich w Parku Narodowym Semien; na trasie południowej - noclegi w hotelach klasy turystycznej oraz w bungalowach w Turmi, - wyżywienie - śniadania i obiadokolacje na trasie historycznej (czyli podczas pierwszych 8 dni), pełne wyżywienie (trzy posiłki) podczas opcji "Południe", - opiekę pilota, - opłaty za miejscowych przewodników - ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

- opłaty lotniskowe - 28 USD - opłaty za wizę etiopską - 50 USD - bilety wstępu - 140 USD - opłaty za fotografowanie - zwyczajowe napiwki - ok. 90 USD - dopłaty do pokoju jednoosobowego - 330 USD (+ 180 USD podczas opcji "Południe")

Uwaga

wymagana ochrona antymalaryczna podczas opcji "Południe"