cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody, Kostaryka
 • Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody, Kostaryka
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
08.04 - 18.04
już od 8999 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
08.04 - 18.04
już od 8999 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody
star 3

Kostaryka
Ocena wycieczki objazdowej Pośród dzikiej przyrody:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 08 kwietnia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 08 kwietnia 2019

Wycieczka objazdowa Pośród dzikiej przyrody w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji na Kostarykę?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

 

Zakwaterowanie:

Hotele/Logde o standardzie **/*** - (10 rozpoczętych dób hotelowych)
Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.
Pokoje 3-osobowe wyposażone są w łóżko małżeńskie oraz łóżko pojedyncze.
Do dyspozycji gości:

w większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen oraz ogród
Wyżywienie:

śniadania i obiadokolacje -10rozpoczętych dób hotelowych
Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na2 godziny przed wylotem. Przelot samolotemrejsowym(z przesiądką w jednym z europejskich portów) do San Jose. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na . Przylot do San Jose, odprawa paszportowa, a następnie transfer do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 2
Po śniadaniu spacer po San Jose. OdwiedzimyMuzuem Jadeitu, w którym znajduje się największa kolekcja na świecie wyrobów wykonanych z kamienia półszlachetnego - Jadeitu. Znajduje się w nim 2500 przedmiotów z tego kamienia w tym: biżuteria, przedmioty wykorzystywane w rytuałach szamańskich, a także spora kolekcja ceramiki, łącznie około 7000 eksponatów.Następnie przejazd do wodospadów La Paz Waterfall Gardens i czas wolny w cudownej scenerii jednego z nich. Możliwość oglądania między innymi tukanów, kolibrów czy przepięknych motyli morfo. Przejazd do hotelu w La Fotuna, kolacja i nocleg. Dla chętnych wizyta w basenach geotermalnych (dodatkowo płatne, ok. 60 USD). (Trasa ok. 150 km).
Dzień 3
Po śniadaniu spacer "podniebnym szlakiem" w parku el Mistico - dzięki zawieszonym na różnych wysokościach mostom będziecie mogli Państwo eksplorować florę i faunę tego lasu deszczowego. Dżunglę zamieszkuje ok. 400 gatunków ptaków (w tym kwezale herbowe, kolibry, ary oliwkowe), ponad 480 gatunków motyli, ok. 100 gatunków ssaków (w tym jaguary, małpy, aguti) i występuje w niej ponad 2500 gatunków roślin (np. orchidee, paprocie, bromelie). Po południu udamy się na punkt widokowy wulkanu Arenal, który jest jednocześnie najmłodszym i najbardziej aktywnym wulkanem Kostaryki.Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 70 USD/os. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 4
Po śniadaniu (możliwy breakfast box) przejazd do Parku Narodowego Rincon de la Vieja. Trekking w parku zwanym również "zakątkiem starej kobiety". Nazwę tę nadali wulkanowi Indianie wierzący, że na zboczach mieszka czarownica, która w gniewie zionie ogniem. Wulkan wznosi się na wysokość 1916 m n.p.m. i został uformowany przez erupcje kilkunastu stożków, w wyniku których powstał jeden wulkan. Spacer u podnóża tego aktywnego wulkanu, pośród gejzerów błotnych i gorących źródeł, w otoczeniu przebogatej fauny i flory. Następnie udamy się w kierunku Nikaragui, przeprawa przez granicę i czas wolny na odpoczynek w San Juan del Sur (w zależności od godziny przyjazdu).Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 5
Po śniadaniu rejs po jeziorze Nikaragua na wyspę Ometepe. Jezioro Nikaragua to największe jezioro w Ameryce Środkowej, o powierzchni blisko 8250 km2. Zamieszkuje je wiele gatunków ryb, w tym żarłacz tępogłowy, rekin znany ze swej agresywnej natury, tarpony i ryby piły. Jezioro Nikaragua jest również usiane egzotycznymi wysepkami oraz jest znane z zapierających dech w piersiach zachodów słońca. Największą wyspą jeziora jest Ometepe, nad którą górują dwa czynne wulkany: Concepcion (1600 m n.p.m.) oraz Maderas (1394 m n.p.m.). Wyspa Ometepe stwarza szereg możliwości aktywnego wypoczynku: trekkingu, pływania, pływania kajakiem, zwiedzania rowerem czy hippiki.Wieczorem przejazddo Granady, po drodze zobaczymy punkt widokowy na Laguna de Apoyo, czyli jezioro z krystalicznie czystą wodą znajdujące się w kraterze uśpionegu wulkanu. Kolacja i nocleg. Dla chętnych wyjazd na wulkan na wieczorne oglądanie lawy - Masaya Nocą (dodatkowo płatne, ok. 60 USD).
Dzień 6
Śniadanie, a następnie zwiedzanie Granady - jednego z najładniejszych miast kolonialnych Ameryki Łacińskiej, położonego u stópwulkanu Mombacho. W programie spacer zachwycającymi uliczkami miasta od miejsca, w którym znajduje się najstarszy kościół w Ameryce Centralnej - Kościół Św. Franciszka, po plac niepodległości, gdzie najciekawszą budowlą jest pięknie odrestaurowany dom Casa de los Tres Mundo zwany również Domem Lwów, a także Katedra. Po południu dla chętnych rejs po jeziorze Nikaragua na wyspy Las Isletas (dodatkowo płatne, ok. 70 USD). Jezioro Nikaragua, poza wyspą Ometepe,jest również usiane egzotycznymi wysepkami.365 małych wulkanicznych wysepek zwanych Las Isletas, zamieszkuje społeczność licząca około 1200 osób. Większość mieszkających tu ludzi to rybacy. Na wyspach znajdują hotele lub luksusowe domy (niektóre z nich można wynająć). Są też niezamieszkane wysepki, na których zastaniemy dziewiczą przyrodę. Kolacja i nocleg w hotelu w Granadzie. Dla chętnych wieczorem przejażdżka dorożkami w Granadzie (15 USD). (Trasa ok. 50 km).
Dzień 7
Śniadanie, a nastęnie przejazd do ekologicznego ośrodka - rezerwatu Selva Negra, założonego w 1891 przez niemieckich imigrantów, na terenie którego znajduje się m.in. organiczna plantacja kawy, przepięknie położona nad stawem, pośród soczystych lasów. Dowiemy się wszystkiego o procesie zbierania oraz palenia kawy. Kolejnym punktem zwiedzania tego miejsca jest spacer, podczas którego będziemy wypatrywać kolibrów, a także Quetzala, świętego ptaka Majów. Na koniec skosztujemy kawy własnej produkcji. Możliwość przejażdżki konnej (dodatkowo płatna). Obiadokolacja i nocleg w okolicach Selva Negra. (Trasa ok. 160 km).
Dzień 8
Śniadanie (możliwy breakfast box) i przejazd w stronę Somoto. Kanion Somo to jedna z najstarszych formacji skalnych w Ameryce Centralnej, ale odkryta dopiero w 2004 roku przez geologów czeskich, leży nieco na uboczu głównych szlaków turystycznych, znany głównie miejscowej ludności. Ściany kanionu mają około 150 metrów wysokościi w najwęższy miejscu oddalone są od siebie jedynie o 5 metrów. Czeka nas ekscytująca wyprawa kanionem Somoto - będziemy spacerować, pływać w kanionie, przemieszczać się łódką, wypatrywać żab, iguan, nietoperzy. Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Esteli. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 9
Po śniadanie wizyta w fabryce cygar w Esteli. Nikaraguańskie cygara z tego regionu są bardzo wysokiej jakości, sprzedawane w USA i Europie. Będzie również możliwość zakupu niektórych ręcznie robionych cygar. Następnie przejazd do Leon. Zapraszamy do zwiedzania pierwszej stolicy Nikaragui - Leon. Początki miasta datują się na 1524 r. Pierwotnie miasto było położone na zboczach wulkanu Momotombo (ok. 30 km od obecnej lokalizacji), ale po serii trzęsień ziemi i erupcji wulkanu w 1610 r., zdecydowano o przeniesieniu stolicy w nieco bardziej bezpieczne miejsce. Leon to miasto uniwersytetów, pełne inspirujących budowli, uroczych ulic i alei, fantastycznych restauracji i bogatego życia nocnego. W programie spacer po mieście m.in: największa w Ameryce środkowej katedra (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (przykład meksykańskiego baroku, kościół uznawany za najładniejszy w Leon), Park Bohaterów i Martyrologii (przejmujące murale obrazujące historię Nikaragui od czasów kolonizacji po ostatnią wojnę zakończoną w 1989 r.). Kolacja i nocleg w Leon. (Trasa ok. 150 km).
Dzień 10
Po śniadaniu proponujemy jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń jakim może być volcano surfing czyli zjazd z wulkanu na specjalnie zaadaptowanych deskach a'la snowboardowych lub sankach (dla chętnych, dodatkowo płatne ok. 80 USD). Wycieczka rozpoczyna się transferem (małe busy - niekoniecznie klimatyzowane) z Leon do podnóża czynnego wulkanu Cerro Negro, następnie czeka Państwa wspinaczka kamienną ścieżką na wulkan (wysokość 726 m n.p.m i ciągle "rośnie") i finalnie, po uprzednim przygotowaniu przez instruktora, założeniu ubrania ochronnego i gogli, zjazd zboczem wulkanu. Prosimy mieć solidne, zakryte buty, dlatego, iż rolę hamulców będą odgrywać Państwa nogi. Nie ma obowiązku zjazdu, tym z Państwa mniej zainteresowanym proponujemy pozostanie w Leon i samodzielną eksplorację miasta. Następnie przejazd do Rezerwatu Isla Juan Venado. Rezerwat jest labiryntem stworzonym przez lasy namorzynowe, zamieszkałe przez tysiące ptaków wodnych. Nieskończone plaże rezerwatu są miejscem wylęgu żółwi morskich. Wizyta w stacji ochrony i rozmnażania żółwi. Transfer do hotelu w Leon, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 11
Po śniadaniu, wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Managua, przelot do Panama City. Wylot z Panama City do Polski (przez jeden z portów europejskich). (Trasa ok. 80 km).
Uwaga!
Możliwy wylot z Managua 10 dnia wieczorem i przylot do Panamy City, tam kolacja i nocleg. 11dnia czas wolny w Panama City.
Dzień 12
Przylot do Polski
Uwagi do programu
- Podczas zwiedzania parków narodowych, stref ekologicznych i innych miejsc położonych w lasach deszczowych prosimy mieć zakryte buty, koszule z długimi rękawami oraz repelenty. Może się przydać lekka kurtka przeciwdeszczowa. Ze względu na dużą wilgotność prosimy odpowiednio zabezpieczyć dokumenty podróży, a także np. aparaty i kamery. Sugerujemy zabranie lornetki. - Niektóre parki narodowe mogą być nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie danego parku przełożyć na inny dzień. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Świadczenia

Cena obejmuje:
przelot samolotem rejsowym z przesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), oraz przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, transfery: lotnisko - hotel - lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach lub pousadach jw. (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie według programu (śniadania i obiadokolacje lub luche/lunch boxy podczas części objazdowej, All Inclusive podczas wypoczynku nad Pacyfikiem), opiekę pilota w Panamie, Kostaryce i Nikaragui, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje:
wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków i napojów oraz innych wydatków osobistych. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjna opłata na miejscu), w tym bilety wstępu, podatki wylotowe, opłata graniczna Kostaryka - Nikaragua, przewodnicy, napiwki wynosi ok.600 USD/os
META Description

San Jose i wulkany Kostaryki • lasy deszczowe i plantacje kawy • Nikaragua • zjazd z wulkanu na sankach lub desce • kolonialne perły - Granada i Leon • jezioro Nikaragua i wyspa Ometepe • Kanion Somo • podniebny szlak w El Mistico • Fabryka cygar w Esteli
Wizy - informacje dla sprzedawców

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.
Wizy

Do żadnego z odwiedzanych krajów nie jest wymagane posiadanie wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu. Informacja dotyczy obywateli Polski.


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.