cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
1 / 0
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
05.03 - 24.03
już od 27728 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
05.03 - 24.03
już od 27728 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Wyspy Pacyfiku Zachodniego

Filipiny
Ocena wycieczki objazdowej Wyspy Pacyfiku Zachodniego:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
  • Termin:
  • 05 marca 2019
Najtańszy termin
  • Termin:
  • 05 marca 2019

Wycieczka objazdowa Wyspy Pacyfiku Zachodniego w ofercie Biura podróży:

PrestigeTours

Szukasz wakacji na Filipiny?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

KATEGORIA

wycieczka objazdowa

REGION

FEDERACJA MIKRONEZJI

Szlak

WYSPY PACYFIKU ZACHODNIEGO - 20 dni

Główne atrakcje

Odwiedziny odległych zakątków Pacyfiku Poszukiwanie tradycji ludów Mikronezji Ślady II wojny światowej Plaże, kąpiele, snorkeling Beztroskie życie na ciepłych wyspach

O wycieczce

Wyjazd na wyspy zachodniego Pacyfiku to szczególnie daleka podróż na odległe i rzadko odwiedzane wyspy. To propozycja dla osób, które lubią zwiedzać kraje położone na uboczu szlaków turystycznych. Choć na tych odległych archipelagach nie znajdziemy wielkich atrakcji, to możemy łatwo się zakochać w tych spokojnych i ciepłych wyspach. Ocean będzie towarzyszył nam na każdym kroku, znajdziemy dużo okazji do kąpieli i nurkowania z rurką i maską. Podczas tej wycieczki będziemy dysponować też czasem na relaks i dobre jedzenie. Nie jest to wyjazd dla osób, które nie lubią latać, do każdej z wysp docieramy drogą lotniczą i należy mieć tego świadomość. Nie jest to też wyjazd dla osób oszczędnych, kraje Mikronezji nie należą do tanich.

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w Informatorze Przedwyjazdowym, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadką do Manili na Filipinach.

Dzień 2

Po przylocie przejazd do hotelu. Wieczorem poznawanie nocnego życia Manili. W mieście tym można doskonale się zabawić i świetnie zjeść. Nocleg tranzytowy w hotelu w Manili.

Dzień 3

Objazd Manili - pełnego kontrastów molocha, niepozbawionego jednak ciekawych miejsc i interesującego życia nocnego. Większość Filipińczyków to katolicy, to pozostałość po wielowiekowej hiszpańskiej kolonizacji. Oglądamy m.in. Intramuros, zabytkową, kolonialną część miasta. Zaglądamy do dzielnicy biznesu Makati oraz do Ermita. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot.

Dzień 4

Lot na wodami Pacyfiku aż na Wyspy Marshalla, małe państwo na Pacyfiku, którego powierzchnia lądowa nie przekracza 200 km. kw. Lądowanie na Majuro - stołecznej wyspie państwa i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Zwiedzanie atolu Majuro, który przypomina z kształtu krakowski obwarzanek. Atol składa się bowiem z szeregu wąskich wysp ułożonych w kształcie elipsy. Długość atolu to ok. 100 km, a mieszka na nim 30 tysięcy ludzi. Właściwa stolica kraju leży na wysepkach Delap-Uliga-Darrit, dlatego stolicę nazywa się D-U-D. Robert Louis Srevenson, autor "Wyspy Skarbów" określił Majuro mianem "perły Pacyfiku". W stolicy zobaczymy m.in. rządowy budynek kapitolu. Po południu czas wolny.

Dzień 6

Kilkugodzinna wycieczka do wschodniej części atolu, do mającej wiejski charakter Laury. Tam zachęcamy, by wykąpać się przy jednej z idyllicznych plaż. Oczywiście na wyspie nie brakuje pamiątek z czasów okupacji japońskiej. Pobyt na Majuro to także okazja do poznania Marszalezów, czyli Mikronezyjczyków przybyłych tu tysiące lat temu. Nocleg na Majuro.

Dzień 7

Przelot na Chuuk, jeden ze stanów Federacji Mikronezji. Chuuk jest potężnym atolem wewnątrz którego wynurzają się piękne wyspy pochodzenia wulkanicznego. Atol był w czasie wojny potężną japońską bazą wojenną i został zbombardowany przez USA podczas operacji "Hailstone". Na dnie atolu spoczywa około 60 japońskich jednostek, które dzisiaj są niezwykłą atrakcją dla nurkujących. Do końca wojny Amerykanie nie zajęli atolu, pozostawiając na wyspie 30 tysięcy Japończyków. Zwiedzamy wyspę Weno, centrum administracyjne stanu Chuuk. Pokusimy się o zdobycie Mt. Tonaachaw (230 m), na szczycie zobaczymy japoński bunkier i świetny widok na wyspę. Na Weno zobaczymy ludzkie osady, niewielki wodospad, kościół i japońską latarnię morską. Nocleg na Weno.

Dzień 8

Wycieczka łodzią po lagunie. Naszym celem są wysepki Dublon i Eten. Zobaczymy tu ludzi bardziej dbających o tradycję, niż na głównej wyspie. Ciekawe też są ślady obecności japońskiej. Wycieczka jest też okazją do snorkelingu w czystych i pełnych życia wodach laguny. Po południu powrót na Weno. Nocleg na Chuuk.

Dzień 9

Wylot na Palau, jedną z najmniejszych republik świata. Po locie z przesiadkami docieramy do kolejnego wyspiarskiego mini państwa. Nocleg na Palau.

Dzień 10

Zwiedzanie Palau, jednej z najmniej ludnych republik na świecie. Przekonamy się jednak, że państewko to dysponuje gigantycznym parlamentem, jakiego nie powstydziłoby się duże państwo i którego budowę dotowała m.in. Unia Europejska. Zwiedzimy też byłą stolicę Koror i zarazem największe miasto republiki. O historii wojny amerykańsko - japońskiej przypomną nam dawne bunkry i działa z czasów wojny.

Dzień 11

Czas wolny na Palau. Dla chętnych proponujemy fakultatywną wycieczkę na Rock Islands (orientacyjna cena wycieczki w Informatorze Przedwyjazdowym). Rock Islands to setki malowniczych, kopulastych wysepek rozrzuconych gęsto na lazurowym morzu. Unikatowe są tu żyjące w jeziorkach nieparzące meduzy. Na Rock Island znajdziemy też znakomite warunki do snorkelingu. Wieczorem wyjazd na lotnisko i wylot na kolejną wyspę.

Dzień 12

Przylot na Mariany Północne, terytorium stowarzyszone z USA. Dolot na wyspę Saipan, stołeczną wyspę archipelagu. Zwiedzamy Saipan - główne miasto Garapan było japońskim centrum administracyjnym Marianów i zostało zrównane z ziemią przez amerykańskie lotnictwo. Dzisiaj Garapan odrodził się i rozkwita paradoksalnie dzięki japońskim turystom - tak historia zatoczyła koło. Jak zauważymy, Mariany mają dziś charakter amerykański. Styl życia, sklepy, samochody - to wszystko przypomina USA. Zwiedzamy północną część wyspy z klifem Banzai, gdzie setki Japończyków skoczyło w przepaść unikając poddania się Amerykanom. Takie przypadki miały miejsce też na wielu innych wyspach. Dziś klify podziwiamy za ich piękno i gnieżdżące się na nich ptaki. Chwilę wytchnienia da kąpiel w grotach wypełnionych błękitną wodą morską. Nocleg na Saipan.

Dzień 13

Wycieczka lotnicza na sąsiednią wyspę Tinian, na której lądujemy zaledwie po kilkunastominutowym locie. Ta niewielka wyspa wpisała się w szczególny sposób w historię świata. Właśnie stąd wystartowały samoloty niosące Little Boy i Fat Man, czyli bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki. Po zwiedzeniu kilku miejsc związanych z II wojną światową, powrót niewielkim samolotem na Saipan. Wylot na Guam i tam nocleg.

Dzień 14

Pobyt na Guam, amerykańskiej wyspie na Pacyfiku, która ma szczególne znaczenie strategiczne. Jesteśmy w Hagatna, najważniejszym mieście amerykańskiego terytorium. Na każdym kroku widzimy turystów japońskich, którzy upodobali sobie tą bezpieczną i bardzo amerykańską wyspę, gdzie można wykąpać się w ciepłym morzu i poplażować. Zwiedzanie południa wyspy, gdzie zatrzymamy się przy wodospadach i nad zatokami uchodzącymi za najładniejsze na wyspie. Nocleg na Guam.

Dzień 15

Czas wolny na Guam. Można skorzystać z plaży, zrobić zakupy w jednym z outletów lub spędzić czas w inny sposób. Przejazd na lotnisko. Przelot na wyspę Yap należącą do Sfederowanych Stanów Mikronezji. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 16

Po odpoczynku zwiedzanie Yap. To właśnie tutaj zachowało się najwięcej tradycji, choć nowoczesność wkracza nieubłaganie. Yap jest słynne z powodu swoich kamiennych pieniędzy, największe z nich mogą ważyć kilka ton. Utrzymuje się tu wciąż system zarządzania, łatwo zauważyć tradycyjne domy i ludzi ubranych w tradycyjne stroje. Wciąż można spotkać kobiety z odsłoniętymi piersiami i nie jest to jedynie przebranie dla turystów. Spacerujemy po Colonii, stolicy stanu. Jedziemy do wioski Balabat - tu zobaczymy szczególnie dużo kamiennych pieniędzy w formie swoistego "banku". Nocleg na Yap.

Dzień 17

W tym dniu zwiedzimy północną część wyspy oraz dwie niemal przylegające do Yapu wysp - Rumung i Maap. W wiosce Bechyal uwagę przyciąga pebei - tradycyjny dom zebrań. Okazja do spacerów po wioskach, fotografowania i zebrania informacji od mieszkańców na temat niezwykłej kultury Yap. Kolejny nocleg na Yap.

Dzień 18

Czas wolny na Yap. Czas można wykorzystać na kąpiele, nurkowanie i kolejne eksplorowanie wyspy. Ewentualne koszty zwiedzania i transportu w tym dniu nie są ujęte w cenie wycieczki. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy w jednym z miast azjatyckich.

Dzień 19

Pobyt w jednym z miast azjatyckich, możliwość zwiedzania. Wylot do Warszawy.

Dzień 20

Przylot na lotnisko Chopina do Warszawy.

ZNIŻKI

4% ceny - dodatkowa zniżka dla Przyjaciół Biura (definicja Przyjaciela Biura jest zawarta w Uwagach o Podróżowaniu). Single bez dopłaty - w przypadku braku możliwości dokwaterowania i przy zapisie minimum 3 miesiące przed wycieczką. Bezkosztowa zamiana nazwiska - najpóźniej 6 miesięcy przed rozpoczęciem wycieczki. Zniżki naliczane są od ceny podstawowej (poza pakietem dewizowym).

Płatność

Ceny promocyjne stosowane są tylko w przypadku wczesnych rezerwacji. Liczba miejsc w promocyjnej cenie ograniczona. I rata - 20% ceny wycieczki płatne do 2 dni od zapisu II rata - 30% ceny wycieczki płatne 95 dni przed datą wyjazdu III rata - płatność do 100% - 45 dni przed datą wyjazdu Płatność w USD (na konto USD) lub w PLN (na konto PLN) według średniego kursu NBP z dnia wpłaty.

Świadczenia

Bilety lotnicze na całej trasie, min. 20 kg bagażu nadawanego, wszelkie koszty transportu drogowego i wodnego wg programu, wycieczki, śniadania w hotelach, noclegi - hotele, pensjonaty i bungalowy (pokoje 2-osobowe) 3* lub 4* (wg oceny biura), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, koszty pozwoleń i wszelkie koszty administracyjne, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; lokalni przewodnicy w wybranych miejscach, polski pilot na całej trasie.

Cena nie obejmuje

Obowiązkowego pakietu dewizowego 850 USD płatnego w krajach docelowych zawierającego część świadczeń, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji, ubezpieczenia od chorób przewlekłych, indywidualnych opłat lotniskowych (ok. 110 USD), dopłaty do pok. 1-os 1050 USD/os.

Uwagi

Liczebności grupy od 8 do 12 osób. Szczegółowy program i uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje przed wyjazdem. Należy posiadać paszport ważny minimum 9 miesięcy od daty powrotu z przynajmniej 3 zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy. Uwaga! Niezbędne jest posiadanie ważnej wizy do USA. Biuro nie pośredniczy w uzyskaniu wizy do USA. Przeloty między wyspami odbywają się zwykle z postojami lub przesiadkami. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.