cellphone519195695

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob.-nd. 10:00-18:00

Last Minute
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Bułgaria
star 2

Bułgaria
Ocena wycieczki objazdowej Bułgaria:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Bułgaria w ofercie Biura podróży:

Index

Szukasz wakacji do Bułgarii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kraj

BIALORUS BIAŁORUŚ: Białoruś to dla Polaków kraj mało znany i przez to niedoceniany. A przyjechać tu naprawdę warto - na ponowne "odkrycie" czekają m.in. wiekowe kościoły i cerkwie, niszczejące synagogi, rezydencje szlacheckie, liczne polonika i relikty epoki komunizmu. Białoruś spod znaku krzyża i spod znaku sierpa i młota. Białoruś gospodarki planowej i dziewiczej przyrody. Białoruś to kraj, w którym na nowo odnajdziemy sens prawdziwej podróży.

RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ 1 Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy, nocny przejazd przez Polskę. DZIEŃ 2 Przyjazd do GRODNA, spacer - stary i nowy zamek, Katedra, Pałac Chreptowiczów, Kościół Zwiastowania NMP i klasztor Brygidek, Synagoga Chóralna, apteka, zespół zabudowań miejskich, dom Elizy Orzeszkowej. Przejazd do LIDY, spacer po mieście - zamek książąt litewskich zbudowany przez księcia Giedymina na planie czworoboku z dwiema wieżami w stylu gotyckim, barokowy kościół farny z bogato wyposażonym wnętrzem (rzeźby, freski, ornamenty stiukowe), kościół i klasztor Pijarów. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. DZIEŃ 3 Śniadanie, przejazd do NOWOGRÓDKA, gdzie zobaczymy Muzeum Adama Mickiewicza, Kopiec i pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Farny, Ruiny średniowiecznego zamku. Przejazd nad jezioro ŚWITEŹ - krótki pobyt nad jeziorem. Przejazd do miejscowości MIR, zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI wieku. Zamek w Mirze jest jedynym zachowanym kompleksem zamkowym na Białorusi który został zaliczony do zabytków kultury światowej przez UNESCO. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. DZIEŃ 4 Śniadanie, spacer po MIŃSKU w trakcie którego zobaczymy m.in. monumentalny Plac Priwaksalnaja z wieżami miejskimi, Plac Niepodległości, Czerwony Kościół, Pałac Republiki, Plac Zwycięstwa, cerkiew Aleksandra Newskiego, Przedmieście Troickie. Następnie udamy się na obrzeża Mińska, gdzie zobaczymy UROCZYSKO KUROPATY gdzie znajdują się masowe groby ludzi rozstrzelanych przez NKWD w latach 1937-1941. Przejazd na tereny dawnej granicy II RP. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. DZIEŃ 5 Śniadanie, przejazd do NIEŚWIEŻA - rezydencji rodowej rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie kościoła z XVI wieku p.w. Bożego Ciała - pierwszego barokowego kościoła na terenie ziem Polskich. W kryptach grobowych kościoła pochowanych jest blisko 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Następnie zwiedzanie zamku Radziwiłłów, w którym zobaczymy m.in salę kominkową, salę hetmańską, salę łowiecką, bawialnie i sypialnię. Przejazd do BRZEŚCIA, zwiedzanie twierdzy Brzeskiej - zespół fortyfikacji wzniesionych przez Imperium Rosyjskie w 1. połowie XIX wieku w skład której wchodzą cytadela, bramy obronne oraz Pomnik radzieckich obrońców Twierdzy. Wyjazd w drogę powrotną, przekroczenie granicy Polsko-Białoruskiej. DZIEŃ 6 Powrót do Katowic / Krakowa w godzinach nocnych/porannych.

OFERTA DLA SINGLI

Istnieje możliwość zakwaterowania - w pokoju na wyłączność/bez możliwości dokwaterowania (SGL).

WAŻNE INFORMACJE

1. Do poruszania się po Białorusi potrzebny jest paszport ważny min. 6 miesięcy. Koszt wizy grupowej i dokumentacji wizowej na Białoruś - 65 zł/os. 2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie. 3. Wycieczka realizowana w systemie TOUR GUIDE. Obowiązkowa opłata za wypożyczenie sprzętu 25 zł/os.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem /wc, cafe bar, video, klimatyzacja/ lub busem /klimatyzacja/; 3 noclegi w hotelach **/***; 3 śniadania; opiekę pilota-przewodnika; składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; ubezpieczenie NNW + KL;

DOPŁATY OBLIGATORYJNE

40 EUR/os. płatne u pilota (koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty miejscowe/) 25 zł/os. płatne u pilota (opłata za system tour guide) 65 zł/os. koszty wizy grupowej i dokumentacji wizowej na Białoruś - przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki w formularzu należy wybrać dopłatę przy każdym uczestniku!

DOPŁATY FAKULTATYWNE

Bezpośrednio przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki istnieje możliwość wykupienia - 3 obiadokolacji - 75 zł/os. (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne we własnym zakresie) - ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

UWAGI

- KAŻDY UCZESTNIK MUSI MIEĆ PRZY SOBIE PASZPORT WAŻNY MINIMUM 6 MIESIĘCY OD DATY POWROTU! - Podany przy ofercie program imprezy jest programem ramowym - kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a decyzje o kolejności zwiedzania podejmuje pilot. - Podane przy ofercie kwoty na bilety wstępu/ceny biletów wstępu są orientacyjne i mogą one ulec zmianie niezależnie od BP INDEX, dlatego też prosimy o powiększenie funduszu na pokrycie ewentualnych podwyżek cen biletów. - W dniu wyjazdu należy pojawić się na miejscu zbiórki około 15 minut przed planowaną godziną wyjazdu. - BP INDEX nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienia autokarów i transferów spowodowane czynnikami niezależnymi od biura (warunki atmosferyczne, przejścia graniczne, blokady, strajki). Na trasach dojazdowych w Polsce połączenia mogą być realizowane przy min. 10 osobach autokarami turystycznymi, mikrobusami lub transportem publicznym po wcześniejszej rezerwacji miejsc przez BP INDEX. W zależności od wyjazdu możliwa jest przesiadka do właściwego autokaru w Katowicach, Krakowie lub Wrocławiu. Czas trwania przesiadek ok. 30 min. - Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej pokrywającego koszty rezygnacji z wyjazdu w przypadku wystąpienia sytuacji losowych (np. choroby). Ubezpieczenie wynosi 2,6 % ceny wyjazdu i można je wykupić w momencie dokonywania rezerwacji imprezy poprzez wybranie w formularzu rezerwacji dopłaty "Ubezpieczenie wszystkich uczestników od kosztów rezygnacji wg OWU KR Standard Signal Iduna". - Faktury za wyjazd wystawiamy na prośbę klienta, ale nie wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem i po opłaceniu całości należności. W celu otrzymania faktury prosimy o wypełnienie formularza na stronie www.indexpolska.com.pl/faktury - Z ważnymi uwagami dla podróżnych oraz najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) można zapoznać się na stronie www.indexpolska.com.pl/uwagi_dla_podroznych przejazd autokarem /wc, cafe bar, video, klimatyzacja/ lub busem /klimatyzacja/; 3 noclegi w hotelach **/***; 3 śniadania; opiekę pilota-przewodnika; składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny; ubezpieczenie NNW + KL;

DOPŁATY OBLIGATORYJNE

40 EUR/os. płatne u pilota (koszty związane z realizacją programu /bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnicy miejscy, opłaty miejscowe/); 25 zł/os. płatne u pilota (opłata za system tour guide); 65 zł/os. koszty wizy grupowej i dokumentacji wizowej na Białoruś - płatne przy dokonywaniu rezerwacji wycieczki


Wycieczka pochodzi z oferty Biura Podróży Index, które działa na polskim rynku od 1994 roku. Biuro Podróży Index jest liderem w Polsce w organizacji wyjazdów dla dzieci i młodzieży. Od lat łączy wiedzę z doświadczeniem i pasję z przyjemnością. Biuro należy do Śląskiej i Polskiej Izby Turystyki, posiada liczne certyfikaty i referencje oraz gwarancje ubezpieczeniową Signal Iduna.

W ofercie Biura Podróży Index znajduje się także mnóstwo wycieczek objazdowych do najciekawszych zakątków Europy - wycieczki do Rzymu, Paryża, Budapesztu i wiele innych, a także dłuższe programy. Można skorzystać także z propozycji wczasów zagranicznych autokarem w popularnej opcji all inclusive.

Każdego roku na wycieczki Biura Podróży Index wyjeżdża ponad 60 000 osób. Oferta obejmuje kolonie, obozy i wycieczki szkolne dla dzieci i młodzieży, wycieczki zagraniczne, wczasy autokarem oraz wyjazdy dla grup zorganizowanych.