cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!, Kuba
 • Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!, Kuba
1 / 6
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
16.03 - 28.03
już od 6790 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
16.03 - 28.03
już od 6790 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe!

Kuba
Ocena wycieczki objazdowej Hole Kubańskie Południe!:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 16 marca 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 16 marca 2019

Wycieczka objazdowa Hole Kubańskie Południe! w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji na Kubie?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

Moron • Camaguey • Bayamo • El Cobre • Santiago De Cuba • Guantanamo • Baracoa • Park Narodowy Alejandro De Humboldt •Holguin • Ciego De Avila • Cayo Coco Wspaniała podróż po południowej, mniej znanej części Kuby, która pozwoli odkryć unikalne zabytki z czasów kolonialnych oraz poznać historię i kulturę tego regionu. Na trasie są Santiago de Cuba z karaibską atmosferą, słynne sanktuarium El Cobre, Camaguey i Baracoa z piękną kolonialną architekturą. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Alejandro de Humboldt ze spływem rzeką Toa. Po zwiedzaniu czeka wypoczynek w wybranym hotelu all inclusive na rajskiej wyspie Cayo Coco, słynnej z piaszczystych białych plaż. Trasa na Kubie: ok. 1420 km.

1. DZIEŃ

Zbiórka uczestników. Przelot do Cayo Coco na Kubie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

2. DZIEŃ. MORON - CAMAGUEY (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Wizyta w MORON, gdzie znajduje się słynny pomnik poświęcony Kogutowi. Spacer po Parque del Gallo. Przejażdżka bryczką po centrum miasta. Wizyta w galerii sztuki Pauyet. Czas wolny. Przejazd do CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą kolonialną architekturę i senną atmosferę małego miasteczka, która sprawia, że czas zatrzymał się tu w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta w Casa de la Trova, obecnie Dom Kultury, gdzie okazjonalnie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Przejazd do hotelu w okolicy Camaguey, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. BAYAMO (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do BAYAMO, uroczego miasteczka z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diega Velázqueza w 1513 r. Spacer po historycznym centrum do Muzeum Carlosa Manuela de Cespedes, który zasłynął w historii Kuby ogłaszając deklarację niepodległości w 1868 r. W czasie wojen z kolonizatorami w latach 60-tych XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby "La Bayamesa". Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. EL COBRE - SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 130 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do EL COBRE. Zwiedzanie sanktuarium Patronki Kuby - Matki Boskiej Miłosierdzia, którego pierwszą kaplicę wzniesiono w 1648 r. To właśnie tu w 1801 r. odczytano dekret znoszący niewolnictwo na Kubie. W 1998 r. papież Jan Paweł II ukoronował figurkę Matki Boskiej ogłaszając ją jednocześnie Matką Pojednania Kuby. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Plac Rewolucji, fort San Pedro de la Roca, katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej Jose Marti i pochowany jest Fidel Castro. Wizyta w hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować typowo kubańskich drinków podziwiając panoramę kolonialnego miasta (1 drink gratis). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GUANTANAMO - BARACOA (trasa: ok. 260 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Baracoa, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Po drodze postoje w punktach widokowych, skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie GUANTANAMO. Przyjazd do BARACOA, miasteczka, gdzie widoczne są wpływy architektury kolonialnej. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/P. N. ALEJANDRO DE HUMBOLDT (ok. 30 km)

Śniadanie. Czas wolny w Baracoa lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała fauna i flora z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca i skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do HOLGUIN. Spacer starówką miasta, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość oraz najokazalszy budynek miasta La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro z 1720 r. i Wzgórze Krzyża - La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. CIEGO DE AVILA - CAYO COCO (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CIEGO DE AVILA, prowincji słynącej z produkcji bananów i ananasów. Spacer po centrum: Parque Marti, Casa de Aqua - miejsce spotkań towarzyskich i budynek Teatro Principal. Wizyta w atelier, gdzie swoje prace wystawiają kubańscy artyści. Przejazd na wyspę CAYO COCO, zakwaterowanie w wybranym hotelu all inclusive.

9-10./9-11. DZIEŃ. CAYO COCO

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.

11./12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12./13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10/11 noclegów: 7 w hotelach*** lub kwaterach prywatnych na trasie wycieczki o standardzie 3*, 3/4 noclegi w hotelu**** podczas wypoczynku; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji; podczas pobytu w hotelu w okolicy Cayo Coco: all inclusive; przelot; przejazd autokarem; przejażdżka bryczką; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW; 1 Karta Turysty

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, inne: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/dzień/os.Opłaty fakultatywne: wycieczka do P.N. Alejandro de Humboldt i spływ rzeką Toa z obiadem: ok. 72 CUC (ok. 60 EUR).Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.Paszport musi być ważny minimum 3 miesiące, licząc od daty przyjazdu na Kubę.Do przekroczenia granicy wymagana jest Karta Turysty, która jest wliczona w cenę imprezy. Karta jest ważna przez 30 dni, do odbioru przed odprawą na lotnisku w Warszawie. Kartę należy zachować gdyż bez niej nie można opuścić Kuby.


Opis hotelu Hole Kubańskie Południe! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Kuba / Kuba

Opis oferty:

CIEGO DE AVILA • JUCARO • CAMAGUEY • BAYAMO • EL COBRE • SANTIAGO DE CUBA • GUANTANAMO • BARACOA • PARK NARODOWY ALEJANDRO DE HUMBOLDT • HOLGUIN • CAYO COCO Wspaniała podróż po południowej, mniej znanej części Kuby, która pozwoli odkryć unikalne zabytki z czasów kolonialnych oraz poznać historię i kulturę tego regionu. Na trasie są Santiago de Cuba z karaibską atmosferą, słynne sanktuarium El Cobre, Camaguey i Baracoa z piękną kolonialną architekturą. Warto wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego Alejandro de Humboldt ze spływem rzeką Toa. Po zwiedzaniu czeka wypoczynek w wybranym hotelu all inclusive na rajskiej wyspie Cayo Coco, słynnej z piaszczystych białych plaż. Trasa na Kubie: ok. 1420 km.

1. DZIEŃ

Zbiórka uczestników. Przelot do Cayo Coco na Kubie. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja.

2. DZIEŃ. CIEGO DE AVILA - JUCARO (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do CIEGO DE AVILA, prowincji słynącej z produkcji bananów i ananasów. Spacer po centrum: Parque Marti, Casa de Aqua - miejsce spotkań towarzyskich i budynek Teatro Principal. Przejazd do wioski rybackiej JUCARO, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicy Camaguey, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ. CAMAGUEY - BAYAMO (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie CAMAGUEY, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Starówka ma wspaniałą kolonialną architekturę i senną atmosferę małego miasteczka, która sprawia, że czas zatrzymał się tu w miejscu. Spacer po historycznym centrum. Wizyta przy Casa de la Trova, obecnie Dom Kultury, gdzie wieczorami odbywają się koncerty tradycyjnej muzyki kubańskiej. Przejazd do BAYAMO, uroczego miasteczka z charakterystyczną zabudową kolonialną. Była to druga osada założona na Kubie przez Diega Velázqueza w 1513 r. Spacer po historycznym centrum do Muzeum Carlosa Manuela de Cespedes, który zasłynął w historii Kuby ogłaszając deklarację niepodległości w 1868 r. W czasie wojen z kolonizatorami w latach 60-tych XIX w. powstał tu hymn narodowy Kuby "La Bayamesa". Przejażdżka bryczką konną przez stare miasto Bayamo. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ. EL COBRE - SANTIAGO DE CUBA (trasa: ok. 130 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do EL COBRE. Zwiedzanie sanktuarium Patronki Kuby - Matki Boskiej Miłosierdzia, którego pierwszą kaplicę wzniesiono w 1648 r. To właśnie tu w 1801 r. odczytano dekret znoszący niewolnictwo na Kubie. W 1998 r. papież Jan Paweł II ukoronował figurkę Matki Boskiej ogłaszając ją jednocześnie Matką Pojednania Kuby. Przejazd do SANTIAGO DE CUBA, najważniejszego miasta wschodniej Kuby, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie: Plac Rewolucji, fort San Pedro de la Roca, katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd i wizyta na cmentarzu Santa Ifigenia, gdzie spoczywają prochy bohatera rewolucji kubańskiej Jose Marti i pochowany jest Fidel Castro. Wizyta w hotelu Casa Granda, gdzie można skosztować typowo kubańskich drinków podziwiając panoramę kolonialnego miasta. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. GUANTANAMO - BARACOA (trasa: ok. 260 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Baracoa, pierwszej osady na Kubie, urokliwie położonej nad Zatoką Miodową. Po drodze postoje w punktach widokowych, skąd zobaczyć można m. in. amerykańskie więzienie GUANTANAMO. Przyjazd do BARACOA, miasteczka, gdzie widoczne są wpływy architektury kolonialnej. Obiad w lokalnej restauracji. Zwiedzanie centrum z Twierdzą Matachin. Spacer promenadą Malecon. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. CZAS WOLNY/P. N. ALEJANDRO DE HUMBOLDT (ok. 30 km)

Śniadanie. Czas wolny w Baracoa lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): wycieczka do PARKU NARODOWEGO ALEJANDRO DE HUMBOLDT z pięknymi, zielonymi wzgórzami. Są tu plantacje kokosów, wspaniała fauna i flora z gatunkami endemicznymi. Spływ rzeką Toa - najdłuższą na Kubie. Obiad na tradycyjnym rancho, gdzie można przyjrzeć się procesom dojrzewania i zbierania nasion kakaowca i skosztować czekoladowych wyrobów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. HOLGUIN (trasa: ok. 200 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do HOLGUIN. Spacer starówką miasta, gdzie znajduje się park Calixto Garcia, bohatera walk o niepodległość oraz najokazalszy budynek miasta La Periquera, obecnie Museo Provincial de Holguin. Zwiedzanie: Plac Główny, katedra San Isidoro z 1720 r. i Wzgórze Krzyża - La Loma de La Cruz, miejsce pielgrzymek Kubańczyków. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ. CAYO COCO (trasa: ok. 400 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na wyspę CAYO COCO, zakwaterowanie w wybranym hotelu all inclusive.

9-10./9-11. DZIEŃ. CAYO COCO

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nocleg.

11./12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

12./13. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10/11 noclegów: 7 w hotelach*** lub kwaterach prywatnych na trasie wycieczki o standardzie 3*, 3/4 noclegi w hotelu**** podczas wypoczynku; 2-os. pokoje z łazienkami; wyżywienie: 7 śniadań, 1 obiad, 7 kolacji; podczas pobytu w hotelu w okolicy Cayo Coco: all inclusive; przelot; przejazd autokarem; przejażdżka bryczką; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW; 1 Karta Turysty

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, drink w hotelu Casa Grande: ok. 90 EUR, napiwki: ok. 3 EUR/dzień/os. Opłaty fakultatywne: wycieczka do P.N. Alejandro de Humboldt i spływ rzeką Toa z obiadem: ok. 72 CUC (ok. 60 EUR).Zabierając ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że na terenie Kuby waluta ta jest obłożona obowiązkowym 10% podatkiem. Podatek ten naliczany jest również przy wypłacie z bankomatów, jeśli korzysta się z kart płatniczych, które podczas przewalutowania opierają się o dolara amerykańskiego.Zdjęcia lokalizacji (Kuba)
Hawana, miasto Hemingwaya, cygara, wakacje na Kubie
Wakacje w Varadero, palmy, rajskie plaże
Wakacje w Cayo Coco, flamingi, salsa
Santaigo de Cuba z Placem Rewolucji
Mohito to symbol Kuby
Holguin zachwyca pięknymi i długimi plażami
Kurort Cayo Santa Maria z długą 11 km plażą i luksusowymi resortami
Trinidad to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Kuby

Opinie o wycieczce objazdowej Hole Kubańskie Południe!

Hole Kubańskie Południe! - możliwości zakwaterowania:

Pok. 2 os.+1 dost.
Pok. 2 os.
Pok. 1 os.
Dokwaterowanie w pok. 2/3 os.

Masz pytania o Wycieczkę objazdową Hole Kubańskie Południe!? Zadzwoń lub napisz!

Pn-pt 8:30-20:00 sob 10:00-16:00 nd 10:00-18:00