cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
  • Wycieczka objazdowa Australia: nie ma nic lepszego!, Australia
  • Wycieczka objazdowa Australia: nie ma nic lepszego!, Australia
1 / 2
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Australia: nie ma nic lepszego!

Australia
Ocena wycieczki objazdowej Australia: nie ma nic lepszego!:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Australia: nie ma nic lepszego! w ofercie Biura podróży:

Itaka R

Szukasz wakacji Australii?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Australia / Australia

Opis oferty:

Melbourne • Canberra •  Sydney • Bondi Beach • Homebush •  Park Narodowy Gór Błękitnych • Katoomba • Manly Beach • Cairns • Kuranda • Wielka Rafa Koralowa • Ayers Rock • Uluru-Kata Tjuta • Adelajda • Barossa Valley Australia - największa wyspa na świecie to przede wszystkim cuda natury: słynne plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy, pustynie, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe. Niespotykane endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koala, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza rafa koralowa. To kraj - kontynent bardzo zróżnicowany geograficznie. W programie są zarówno tętniące życiem, kosmopolityczne miasta: Sydney, Melbourne i Canberra, jak i najpiękniejsze plaże, niezwykłe krajobrazy, spotkania z kulturą Aborygenów - najstarszej na świecie grupy etnicznej, relaks w Cairns, które jest bramą do Wielkiej Rafy Koralowej. Trasa w Australii: ok. 1500 km + 8800 km przeloty wewnętrzne.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Melbourne.

2. DZIEŃ.

Przylot do Melbourne. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. MELBOURNE

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie MELBOURNE. Spacer Hosier Lane, najsłynniejszą artystyczną ulicą miasta. Przyciąga ona tłumy amatorów sztuki ulicznej, można tu zobaczyć graffiti i instalacje artystyczne o tematyce politycznej i kontrkulturowej, murale zmieniają się prawie codziennie. Spacer na Federation Square. Plac jest wybrukowany 460 000 ręcznie ułożonymi kostkami brukowymi z regionu Kimberley w Zachodniej Australii. Roztacza się stąd widok na najbardziej atrakcyjne miejsca Melbourne. Na placu znajduje się wiele instytucji kulturalnych jak: Ian Potter Centre, Australian Centre for Moving Image i Koorie Heritage Trust, a także restauracje i bary. Wizyta w Królewskim Ogrodzie Botanicznym, gdzie można podziwiać setki odmian endemicznych gatunków flory oraz Fitzroy Garden. Następnie zwiedzanie katedry św. Patryka. Czas na zakupy w hali targowej Queen Victoria Market. Wieczorem spacer po centrum. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. CANBERRA

Śniadanie. Wyjazd z Melbourne do CANBERRY (ok. 7 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po centrum. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. CANBERRA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie centrum, budynki Starego i Nowego Parlamentu. Przejazd przez dzielnicę ambasad. Wizyta w muzeum narodowym National Museum of Australia, gdzie można zobaczyć ekspozycje poświęcone historii i kulturze Australii. Przejazd nad jezioro Burley Griffin, czas wolny. Po południu przejazd do Sydney, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SYDNEY - BONDI BEACH

Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: zabytkowa dzielnica The Rocks z licznymi pubami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami, budynek Opery z "białymi żaglami" - jedna z najbardziej charakterystycznych budowli świata wpisana na listę UNESCO, Królewskie Ogrody Botaniczne. Przejazd na BONDI BEACH, spacer po plaży, najbardziej znanym miejscu do surfowania nad Morzem Tasmana. Wieczorem czas wolny. Fakultatywnie: wjazd na o punkt widokowy - Sydney Tower (305 m). Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. HOMEBUSH - PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH - KATOOMBA

Śniadanie. Wyjazd pociągiem do PARKU NARODOWEGO GÓR BŁĘKITNYCH. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w HOMEBUSH - miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Przejazd do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do KATOOMBA. Przejście do punktu widokowego Echo Point, skąd widać formację skalną Trzy Siostry. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. SYDNEY - MANLY BEACH

Śniadanie. Zwiedzanie Sydney: targ rybny, Sydney Aquarium - największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać podwodny świat, budynek Królowej Wiktorii. Spacer wzdłuż portu i wybrzeża Darling Harbour z restauracjami i sklepami. Przepłynięcie promem wzdłuż wybrzeża i zatoki Sydney jedną z najpiękniejszych tras promowych do słynnej plaży MANLY BEACH. Spacer promenadą, relaks na plaży, czas wolny. Możliwość nauki surfingu lub wypożyczenia kajaków. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CAIRNS

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CAIRNS, tropikalnej stolicy stanu Queensland, z wakacyjną atmosferą, sklepami, mariną i ciekawym nabrzeżem. Spacer po mieście, gdzie można spotkać pasjonatów nurkowania i podróżników z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. KURANDA

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do KURANDY - wioski w lesie deszczowym, z galeriami obrazów, straganami z pamiątkami i sklepikami z lokalną sztuką i rękodziełem. Powrót kolejką linową Skyrail. Po drodze wspaniała sceneria, tunele, wodospady, widok na las deszczowy i Morze Koralowe. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. WIELKA RAFA KORALOWA

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na Wielką Rafę Koralową, jeden z Siedmiu Cudów Świata Natury, wpisany na listę UNESCO. Możliwość nurkowania lub snurkowania, obserwacja życia podwodnego, tropikalnych kolorowych rybek, koralowych ogrodów, ośmiornic i żółwi morskich (sprzęt do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. AYERS ROCK - P. N. ULURU-KATA TJUTA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do AYERS ROCK. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ULURU-KATA TJUTA. Podziwianie formacji skalnych prehistorycznych piaskowców Kata Tjuta. Spacer wzdłuż formacji skalnych nazywanych "wiele głów". Następnie przejazd do Uluru, symbolu australijskiego interioru. Podziwianie zachodu słońca przy jednym z największych monolitów na świecie, uważanym przez Aborygenów za święte miejsce. Wizyta w centrum kultury Aborygenów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

13. DZIEŃ. ADELAJDA

Podziwianie wschodu słońca przy Uluru. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do ADELAJDY. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po Peel Street, centrum nocnego życia miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ. ADELAJDA - BAROSSA VALLEY

Śniadanie. Zwiedzanie Adelajdy: Art Gallery of South Australia - galeria założona w 1881 r., prezentująca sztukę Aborygenów oraz dzieła artystów pochodzących z południowej Australii. Przejazd do BAROSSA VALLEY, wizyta w winnicy połączona z degustacją lokalnych win. Po powrocie spacer po Central Market - targu oferującym lokalne produkty, takie jak: sery, wędliny, przetwory. Powrót do hotelu, Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zależności od rozkładu lotu: czas wolny na indywidualne zwiedzanie (ZOO oraz ogród botaniczny). Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

13 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 13 śniadań • przelot: Warszawa-Melbourne, Adelajda-Warszawa • przeloty wewnętrzne: Sydney-Cairns, Cairns-Uluru, Uluru-Adelajde, rejs promem w dniu 8. • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 350 AUD.Wizy: B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Australii.Wiza turystyczna do Australii wyrabiana jest elektronicznie. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji (www.immi.gov.au).Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.Opłaty fakultatywne: wjazd na Sydney Tower - ok. 32 AUD, przejazd kolejką linową - ok. 40 AUD, podróż do Kurandy - ok. 180 AUD, rejs na Wielką Rafę Koralową - ok. 150 AUD.Przejazdy po Sydney, Melbourne, Adelajdzie środkami komunikacji miejskiej.Ze względu na różne warunki pogodowe i zmienną temperaturę należy zabrać: przeciwdeszczową i przeciwwiatrową odzież, wygodne obuwie.


Opis hotelu Australia: nie ma nic lepszego! według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Australia / Australia

Opis oferty:

Melbourne • Canberra •  Sydney • Bondi Beach • Homebush •  Park Narodowy Gór Błękitnych • Katoomba • Manly Beach • Cairns • Kuranda • Wielka Rafa Koralowa • Ayers Rock • Uluru-Kata Tjuta • Adelajda • Barossa ValleyAustralia - największa wyspa na świecie to przede wszystkim cuda natury: słynne plaże, majestatyczne góry, tropikalne lasy, pustynie, wysokie wodospady, turkusowe jeziora i liczne parki narodowe. Niespotykane endemiczne rośliny i zwierzęta: kangury, koala, wombaty, kolczatki, dziobaki, dingo, najpiękniejsza rafa koralowa. To kraj - kontynent bardzo zróżnicowany geograficznie. W programie są zarówno tętniące życiem, kosmopolityczne miasta: Sydney, Melbourne i Canberra, jak i najpiękniejsze plaże, niezwykłe krajobrazy, spotkania z kulturą Aborygenów - najstarszej na świecie grupy etnicznej, relaks w Cairns, które jest bramą do Wielkiej Rafy Koralowej. Trasa w Australii: ok. 1500 km + 8800 km przeloty wewnętrzne.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Melbourne.

2. DZIEŃ.

Przylot do Melbourne. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

3. DZIEŃ. MELBOURNE

Przylot do Melbourne. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie MELBOURNE. Spacer Hosier Lane, najsłynniejszą artystyczną ulicą miasta. Przyciąga ona tłumy amatorów sztuki ulicznej, można tu zobaczyć graffiti i instalacje artystyczne o tematyce politycznej i kontrkulturowej, murale zmieniają się prawie codziennie. Spacer na Federation Square. Plac jest wybrukowany 460 000 ręcznie ułożonymi kostkami brukowymi z regionu Kimberley w Zachodniej Australii. Roztacza się stąd widok na najbardziej atrakcyjne miejsca Melbourne. Na placu znajduje się wiele instytucji kulturalnych jak: Ian Potter Centre, Australian Centre for Moving Image i Koorie Heritage Trust, a także restauracje i bary. Wizyta w Królewskim Ogrodzie Botanicznym, gdzie można podziwiać setki odmian endemicznych gatunków flory oraz Fitzroy Garden. Następnie zwiedzanie katedry św. Patryka. Czas na zakupy w hali targowej Queen Victoria Market. Wieczorem spacer po centrum. Powrót do hotelu, nocleg. 4. DZIEŃ. CANBERRA Śniadanie. Wyjazd z Melbourne do CANBERRY (ok. 7 godz.). Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po centrum. Powrót do hotelu, nocleg.

Przylot do Melbourne. Powitanie na lotnisku przez lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg.

5. DZIEŃ. CANBERRA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie centrum, budynki Starego i Nowego Parlamentu. Przejazd przez dzielnicę ambasad. Wizyta w muzeum narodowym National Museum of Australia, gdzie można zobaczyć ekspozycje poświęcone historii i kulturze Australii. Przejazd nad jezioro Burley Griffin, czas wolny. Po południu przejazd do Sydney, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEŃ. SYDNEY - BONDI BEACH

Śniadanie. Zwiedzanie SYDNEY: zabytkowa dzielnica The Rocks z licznymi pubami, restauracjami i sklepikami z pamiątkami, budynek Opery z "białymi żaglami" - jedna z najbardziej charakterystycznych budowli świata wpisana na listę UNESCO, Królewskie Ogrody Botaniczne. Przejazd na BONDI BEACH, spacer po plaży, najbardziej znanym miejscu do surfowania nad Morzem Tasmana. Wieczorem czas wolny. Fakultatywnie: wjazd na o punkt widokowy - Sydney Tower (305 m). Powrót do hotelu, nocleg.

7. DZIEŃ. HOMEBUSH - PARK NARODOWY GÓR BŁĘKITNYCH - KATOOMBA

Śniadanie. Wyjazd pociągiem do PARKU NARODOWEGO GÓR BŁĘKITNYCH. Ich nazwa pochodzi od parującego olejku eukaliptusowego, który tworzy delikatną błękitną mgiełkę nad górami. Po drodze wizyta w HOMEBUSH - miejscu letniej Olimpiady z 2000 r. Przejazd do parku, gdzie można spotkać australijskie zwierzęta: kangury, koala, papugi, emu i wombaty. Przejazd do KATOOMBA. Przejście do punktu widokowego Echo Point, skąd widać formację skalną Trzy Siostry. Powrót do hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. SYDNEY - MANLY BEACH

Śniadanie. Zwiedzanie Sydney: targ rybny, Sydney Aquarium - największe w Australii oceanarium, gdzie idąc szklanym tunelem można podziwiać podwodny świat, budynek Królowej Wiktorii. Spacer wzdłuż portu i wybrzeża Darling Harbour z restauracjami i sklepami. Przepłynięcie promem wzdłuż wybrzeża i zatoki Sydney jedną z najpiękniejszych tras promowych do słynnej plaży MANLY BEACH. Spacer promenadą, relaks na plaży, czas wolny. Możliwość nauki surfingu lub wypożyczenia kajaków. Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEŃ. CAIRNS

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do CAIRNS, tropikalnej stolicy stanu Queensland, z wakacyjną atmosferą, sklepami, mariną i ciekawym nabrzeżem. Spacer po mieście, gdzie można spotkać pasjonatów nurkowania i podróżników z całego świata. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

10. DZIEŃ. KURANDA

Śniadanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): podróż zabytkowym pociągiem przez las tropikalny do KURANDY - wioski w lesie deszczowym, z galeriami obrazów, straganami z pamiątkami i sklepikami z lokalną sztuką i rękodziełem. Powrót kolejką linową Skyrail. Po drodze wspaniała sceneria, tunele, wodospady, widok na las deszczowy i Morze Koralowe. Powrót do hotelu, nocleg.

11. DZIEŃ. WIELKA RAFA KORALOWA

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs na Wielką Rafę Koralową, jeden z Siedmiu Cudów Świata Natury, wpisany na listę UNESCO. Możliwość nurkowania lub snurkowania, obserwacja życia podwodnego, tropikalnych kolorowych rybek, koralowych ogrodów, ośmiornic i żółwi morskich (sprzęt do wypożyczenia na statku za dodatkową opłatą). Powrót do hotelu, nocleg.

12. DZIEŃ. AYERS ROCK - P. N. ULURU-KATA TJUTA

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do AYERS ROCK. Przejazd do PARKU NARODOWEGO ULURU-KATA TJUTA. Podziwianie formacji skalnych prehistorycznych piaskowców Kata Tjuta. Spacer wzdłuż formacji skalnych nazywanych "wiele głów". Następnie przejazd do Uluru, symbolu australijskiego interioru. Podziwianie zachodu słońca przy jednym z największych monolitów na świecie, uważanym przez Aborygenów za święte miejsce. Wizyta w centrum kultury Aborygenów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

13. DZIEŃ. ADELAJDA

Podziwianie wschodu słońca przy Uluru. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do ADELAJDY. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po Peel Street, centrum nocnego życia miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

14. DZIEŃ. ADELAJDA - BAROSSA VALLEY

Śniadanie. Zwiedzanie Adelajdy: Art Gallery of South Australia - galeria założona w 1881 r., prezentująca sztukę Aborygenów oraz dzieła artystów pochodzących z południowej Australii. Przejazd do BAROSSA VALLEY, wizyta w winnicy połączona z degustacją lokalnych win. Po powrocie spacer po Central Market - targu oferującym lokalne produkty, takie jak: sery, wędliny, przetwory. Powrót do hotelu, Nocleg.

15. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zależności od rozkładu lotu: czas wolny na indywidualne zwiedzanie (ZOO oraz ogród botaniczny). Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

16. DZIEŃ.

Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

13 noclegów w hotelach*** na trasie wycieczki; 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie: 13 śniadań • przelot: Warszawa-Melbourne, Adelajda-Warszawa • przeloty wewnętrzne: Sydney-Cairns, Cairns-Uluru, Uluru-Adelajde, rejs promem w dniu 8. • przejazd vanem, minibusem lub autokarem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 350 AUD.Wizy: B.P. ITAKA nie pośredniczy w wyrabianiu wiz do Australii.Wiza turystyczna do Australii wyrabiana jest elektronicznie. Wnioski należy składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji (www.immi.gov.au).Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.Opłaty fakultatywne: wjazd na Sydney Tower - ok. 32 AUD, przejazd kolejką linową - ok. 40 AUD, podróż do Kurandy - ok. 180 AUD, rejs na Wielką Rafę Koralową - ok. 150 AUD.Przejazdy po Sydney, Melbourne, Adelajdzie środkami komunikacji miejskiej.Ze względu na różne warunki pogodowe i zmienną temperaturę należy zabrać: przeciwdeszczową i przeciwwiatrową odzież, wygodne obuwie.