cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
 • Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu, Malezja
1 / 10
Ocena
hotelu:
0.0 / 5

Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu

Malezja
Ocena wycieczki objazdowej Herbaciane wzgorza Cameronu:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii

Wycieczka objazdowa Herbaciane wzgorza Cameronu w ofercie Biura podróży:

Itaka

Szukasz wakacji do Malezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Tajlandia / Tajlandia

Opis oferty:

Singapur • Malakka • Kuala Lumpur • Cameron Highlands • Jaskinie Batu • Kuala Kangsar • Kuala Sepetang • Georgetown • Langkawi • Palau Payar • KrabiNiezapomniana podróż przez cały półwysep Malajski i wypoczynek na Langkawi - nawiększej z archipelagu 99 wysp na Morzu Andamanskim. W ciekawym, bardzo urozmaiconym programie zaplanowano zarówno spotkania ze sztuką, zwiedzanie tętniących życiem, kosmopolitycznych miast, gdzie koło lśniących drapaczy chmur stoją jeszcze drewniane domki, jak i wizyty w parku narodowym i rezerwacie motyli, gdzie podziwiać można egzotyczną przyrodę. Kolonialne klimaty, fantastyczny tygiel narodów i religii, tradycja i nowoczesność. Bo jak mówi slogan reklamowy tego fascynującego, wielokulturowego i pełnego kontrastów kraju: Malaysia truly Asia" - czyli: Malezja prawdziwa Azja. Trasa: ok. 3000 km (z przelotem).

1. DZIEń.

Zbiórka na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEń.

Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

3. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Przelot do SINGAPURU. Zwiedzanie miasta rozpoczyna się od jego symbolu: posągu Merlion, wokół którego zachwyca wspaniała panorama. Przejazd w okolice Marina Bay, gdzie podziwiać można futurystyczną architekturę ośrodka kultury Esplanade. Przejazd przez dzielnicę kolonialną do Małych Indii, dzielnicy zamieszkanej przez Tamilów, pełnej klimatycznych kawiarenek, małej gastronomii i ulicznych sprzedawców. Czas wolny. Następnie China Town - jedna z najbardziej malowniczych dzielnic Singapuru. Pełna pagód i zapachów kuchni chińskiej przenosi do "państwa środka". Czas wolny. Przejazd do Ogrodu Botanicznego, który jest oazą ciszy i spokoju w gwarnej metropolii. Wieczorem transfer do Johor Bahru. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

4. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do MALAKKI - miasta, gdzie od stuleci krzyżują się kultury malezyjska, chińska i europejska. Ludność Malakki to fascynująca mieszanka ras: Malajczycy, Hindusi i etniczni Chińczycy nie mówiący już po chińsku. żyją tu również potomkowie Portugalczyków mówiący w języku christao, stanowiącym archaiczną formę portugalskiego. Mieszankę tę uzupełniają Azjaci z kontynentu, Arabowie i Europejczycy. W 2008 r. zabytkowe centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół św. Piotra, zabytkowy chiński cmentarz, portugalska dzielnica; Porta de Santiago, ruiny kościoła św. Pawła, Stadhuys ("czerwony budynek"), świątynia Cheng Hoon Teng i ulica Jonker. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEń.

śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do KUALA LUMPUR. Zwiedzanie stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik narodowy poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski, serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdul Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

6. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do CAMERON HIGHLANDS - górskiego regionu położonego na wysokości 1300-1829 m n.p.m. Po drodze zwiedzanie JASKIŃ BATU, które mieszczą niepowtarzalne świątynie. Na Wyżynie Camerona pośród gór, dżungli i rzek kryją się piękne wodospady, m.in. Lata Iskandar. Krótki odpoczynek przy wodospadzie. Następnie wizyta w wiosce, gdzie uprawiane są krzewy herbaciane, poznanie tradycyjnych metod uprawy herbaty, degustacja i możliwość zakupu. Wizyta na lokalnym targu. Czas wolny na zakup pamiątek. Wizyta w rezerwacie motyli, gdzie żyje ponad 300 gatunków motyli. Zobaczyć tu można również wiele innych gatunków owadów, jak również węże czy skorpiony. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

7. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Penang. Po drodze postój przy pięknej jaskini Sam Poh Tong, w której znajduje się wykuta w skale świątynia buddyjska. Panoramiczny przejazd przez KUALA KANGSAR, niewielkie, urocze miasteczko, gdzie znajduje się niezwykle interesujący meczet Ubudiah oraz Istana Kenangan - dawny pałac królewski, na którego terenie mieści się obecnie muzeum. Czas wolny. Przejazd do KUALA SEPETANG - parku narodowego chroniącego piękne lasy namorzynowe. Spacer wśród dzikiej przyrody. Po południu przyjazd do Penang (Georgetown) przez jeden z najdłuższych mostów wiszących na świecie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEń.

śniadanie. Zwiedzanie GEORGETOWN - miasta, które jest wspaniałym przykładem kolonialnej architektury brytyjskiej, wpisanego na listę UNESCO: wzgórze Penang, skąd roztacza się panorama miasta. Następnie malownicza świątynia Kek Lok Si i Fort Cornwallis - pozostałości po fortyfikacjach wybudowanych na polecenie pierwszego brytyjskiego kolonizatora sir Francisa Lighta. Przejazd przez tzw. "ulicę harmonii", gdzie liczne świątynie chrześcijańskie i muzułmańskie sąsiadują ze świątyniami chińskimi i hinduskimi. Wizyta w chińskiej świątyni Khoo Kong Si. Powrót do hotelu. Wieczorem wizyta na Batu Ferringhi - nadmorskiej promenadzie, wokół której skupione są liczne restauracje, puby i sklepiki (przejazd środkami komunikacji miejskiej). Powrót do hotelu, nocleg.

9. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do przystani. Rejs promem na wyspę LANGKAWI, która słynie z pięknych krajobrazów i rajskich plaż. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Nocleg.

10. DZIEń.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wyjazd do przystani, skąd rozpocznie się ekscytujący rejs katamaranem do PALAU PAYAR. Park Narodowy rozciągający się wokół wybrzeży Langkawi znany jest z krystalicznie czystej wody i pięknej rafy koralowej. Postój na wyspie w parku to niecodzienna możliwość snurkowania i obserwacji życia wokół rafy koralowej. Za dodatkową opłatą (przy wcześniejszej rezerwacji) możliwość nurkowania z akwalungiem. Obiad. Rejs łodzią ze szklanym dnem przy rafie. Czas wolny na plażowanie. Powrót do hotelu. Nocleg.

11. DZIEń.

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu) wieczorny rejs luksusowym jachtem w kierunku otwartych wód Morza Andamańskiego. Kolacja koktajlowa podczas widowiskowego zachodu słońca w tropikach. Nocleg.

12. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer do przystani. Przeprawa promowa do Tajlandii. Transfer do Krabi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

13. DZIEń.

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. 

śWIADCZENIA:

11 noclegów w hotelach *** zgodnie z programem • 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 11 śniadań • przelot: Warszawa-Tajlandia-Warszawa • przejazd komfortowym autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • przeprawy promowe: Penang-Langkawi, Langkawi-Satun • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowa opłata za przeloty wewnętrzne: Tajlandia-Singapur: Air Asia: ok. 120 USD; Malaysia Airlines: ok. 220 USD (cena biletów lotniczych może ulec zmianie).Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy: ok. 110 USD; napiwki: ok. 5 USD/os./dzień.Opłaty fakultatywne: Palau Payar: ok. 120 USD; rejs z kolacją: ok. 110 USD.Zależnie od rozkładu lotów, przylot do Polski może nastąpić dnia następnego.


Opis hotelu Herbaciane wzgorza Cameronu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Tajlandia / Tajlandia

Opis oferty:

Krabi - Singapur - Malakka - Kuala Lumpur - Kuala Tembeling - Kuala Tahan - Park Narodowy Taman Negara - Wzgórza Cameron - Georgetown - KrabiNiezwykła, fascynująca i pełna kontrastów wycieczka. Wspaniały klimat Wzgórz Cameron, najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora oraz pełna emocji wizyta w parku linowym to tylko część atrakcji jakie oferuje program. Trasa prowadzi przez hipernowoczesny Singapur, historyczne miasta Malezji i Kuala Lumpur za słynnymi Wieżami Petronas. Piękne krajobrazy, spokojne tempo zwiedzania, nowoczesne metropolie sprawiają, że wycieczka jest idealną propozycją na pierwszą wyprawę do Azji. Łączna trasa (bez przelotów): ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ.

Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. SINGAPUR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do SINGAPURU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską i spacer pachnącą przyprawami, kolorową, pełną życia dzielnicą zwaną Małymi Indiami. Przejazd do centrum i wizyta w najważniejszych świątyniach Singapuru: Świątyni Zęba Buddy, Świątyni Spokojnego Morza i położonej zaledwie kilkaset metrów dalej Świątyni Niebiańskiej Szczęśliwości. Wizyta w Gardens by the Bay - kompleksie ogrodowym, gdzie przyroda miesza się z nowoczesnymi formami architektonicznymi. Na terenie ogrodu mieszczą się szklarnie i park, którego ozdobą są 50-metrowe, słynne "Supertrees". Wieczorami park zachwyca barwnymi iluminacjami świetlnymi. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd metrem do Marina Bay Sands, nowoczesnego hotelu o wyjątkowej architekturze z tarasem widokowym na szczycie. Wjazd windą na najwyższe piętra, skąd podziwiać można nocną panoramę rozświetlonego Singapuru. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. MALAKKA (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do historycznej MALAKKI. Niewielka i klimatyczna miejscowość wpisana jest na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta. Na trasie wzgórze o ogromnym znaczeniu historycznym - Bukit China, Porta de Santiago - brama pozostała po dawnej twierdzi, stanowiąca obecnie jeden z najstarszych zabytków w całej Azji. Następnie wizyta w kościele św. Pawła, Stadhuys, świątynia Cheng Hoon Teng i spacer ulicą Jonker w chińskiej dzielnicy. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po rzece Malakka (ok. 30 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ. KUALA LUMPUR (trasa: ok. 160 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA LUMPUR. Zakwaterowaniu w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

6. DZIEŃ. KUALA LUMPUR

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski - serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Powrót do hotelu. Czas wolny nocleg. Nocleg.

7. DZIEŃ. KUALA TEMBELING - KUALA TAHAN (trasa: ok. 270 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA TEMBELING. Rejs łodzią do KUALA TAHAN (ok. 3 godz.). Przejazd do Taman Negara. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna wyprawa do dziewiczej dżungli, która w tym miejscu rośnie nieprzerwanie od niemal 130 milionów lat. Ekscytujący nocny spacer po tropikalnym lesie. Idealna okazja by zapoznać się z nocnym życiem dżungli. Powrót do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ. PARK NARODOWY TAMAN NEGARA (trasa: ok. 260 km)

Śniadanie. Spacer na wzgórze Bukit Teresek - to wzniesienie o wysokości 334 metrów, znajdujące się w PARKU NARODOWYM TAMAN NEGARA. Popularny punkt widokowy z panoramą. Wizyta w parku linowym. Niemal pół kilometrowa trasa składająca się z mostów zawieszonych na wysokości dochodzącej do 50 m. Przy trasie wyznaczone są specjalne tarasy obserwacyjne. Możliwość obserwowania licznych gatunków dziko żyjących zwierząt w tym ptaków, małp i wiewiórek, a także podziwiania bujnej roślinności. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

9. DZIEŃ. WZGÓRZA CAMERON (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez WZGÓRZA CAMERON pokryte tropikalnym lasem i wyjątkowo malowniczymi krzakami herbaty. Krajobraz uzupełniają wspaniałe bujne plantacje kwiatów i ogrody mieszkańców. Niesamowity klimat tego miejsca tworzą często występujące mgły. Wizyta na jednej z plantacji herbaty. Zwiedzanie wytwórni herbaty, następnie degustacja w świeżym powietrzu. Wizyta na farmie truskawek i przejazd na lokalny targ, oferujący znakomite warzywa i owoce. Czas wolny. Przeprawa na Penang - wyspę nazywaną "Perłą Orientu" - przez jeden z najdłuższych mostów na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ. GEORGETOWN (trasa: ok. 230 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie GEORGETOWN - miasta wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w taoistycznej świątyni gdzie podziwiać można około 33-metrowy posąg leżącego Buddy. Zwiedzanie wybudowanej 1904 r. świątyni Kek Lok Si, znanej również jako świątynia 1000 Buddów. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Postój przy Fort Cornwallis, miejscu lądowania kapitana Francisa Light'a założyciela pierwszej brytyjskiej kolonii w Penang. Wizyta w wodnej wiosce The Clan Jetties. Spacer wzdłuż "Ulicy harmonii" gdzie Kościoły, świątynie chińskie, meczety i świątynie hinduistyczne sąsiadują ze sobą już od wieków. Zwiedzanie Khoo Kong Si - jednego z najpiękniejszych chińskich domów klanowych. Przejazd do Butterworth. Przejazd pociągiem do Padang Besar, następnie do Hat Yai. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

11. DZIEŃ. KRABI

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, wyżywienie: 10 śniadań; przelot: Polska-Krabi-Polska; przejazdy autokarem; przejazd pociągiem, rejs łodzią do Kuala Tahan; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi-Singapur, bilety komunikacji miejskiej: ok. 280 USD, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny w Malezji: ok. 5 MYR/os./noc.Opłaty fakultatywne: wjazd na taras widokowy hotelu Marina Bay Sand w Singapurze: ok. 35 USD.Przejazdy po Singapurze komunikacją miejską.W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej i na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne.Podczas trekkingu należy mieć pełne obuwie, nakrycie głowy i repelenty.Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Itaka. Nowa Itaka sp. z o.o. jest jednym z naszych kluczowych partnerów i głównym kontrahentem, z którym od lat spełniamy turystyczne marzenia naszych wspólnych klientów. Wysoki standard obsługi, wykwalifikowani rezydenci i przewodnicy oraz szeroki wybór atrakcyjnych ofert na wakacje dopracowanych w każdym szczególe zapewniają wieloletni sukces jakim może poszczycić się to biuro.

W swojej ofercie Itaka posiada wiele sprawdzonych hoteli położonych w dogodnej lokalizacji, z wysokiej klasy obsługą i kompleksowo wyposażonymi pokojami. Biuro posiada szeroki wachlarz destynacji turystycznych i może spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Ponad to, do swojej oferty sukcesywnie wprowadza oryginalne kierunki takie jak Bośnia i Hercegowina, Albania, Madera czy kierunki egzotyczne - Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar i wiele, wiele innych.

Itaka posiada bogatą ofertę wycieczek objazdowych, zarówno autokarowych jak i samolotowych. Ich programy są bardzo zróżnicowane i dostosowane do wymagań różnych klientów, dlatego każdy może znaleźć wyjazd zgodny z jego preferencjami. Biuro podrózy Itaka posiada także jeden z największych wyborów ofert w promocji last minute, co pozwala klientom z każdym budżetem na spełnienie swoich wakacyjnych marzeń.

Biuro Podróży Itaka w ciągu swojej dotychczasowej działalności otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, takich jak tytuł Superbrands i Created in Poland Superbrands 2014/15 przyznawany najsilniejszym markom na polskim rynku, Touroperator Roku 2014, Konsumencki Lider Jakości 2014, czy Wielka Perła Polskiej Gospodarki 2012.


Itaka R

Szukasz wakacji do Malezji?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Region

Tajlandia / Tajlandia

Opis oferty:

Krabi • Singapur • Malakka • Kuala Lumpur • Kuala Tembeling • Kuala Tahan • Park Narodowy Taman Negara • Wzgórza Cameron • Georgetown • Krabi Niezwykła, fascynująca i pełna kontrastów wycieczka. Wspaniały klimat Wzgórz Cameron, najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora oraz pełna emocji wizyta w parku linowym to tylko część atrakcji jakie oferuje program. Trasa prowadzi przez hipernowoczesny Singapur, historyczne miasta Malezji i Kuala Lumpur za słynnymi Wieżami Petronas. Piękne krajobrazy, spokojne tempo zwiedzania, nowoczesne metropolie sprawiają, że wycieczka jest idealną propozycją na pierwszą wyprawę do Azji. Łączna trasa (bez przelotów): ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ. KRABI

Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. SINGAPUR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do SINGAPURU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską i spacer pachnącą przyprawami, kolorową, pełną życia dzielnicą zwaną Małymi Indiami. Przejazd do centrum i wizyta w najważniejszych świątyniach Singapuru: Świątyni Zęba Buddy, Świątyni Spokojnego Morza i położonej zaledwie kilkaset metrów dalej Świątyni Niebiańskiej Szczęśliwości. Wizyta w Gardens by the Bay - kompleksie ogrodowym, gdzie przyroda miesza się z nowoczesnymi formami architektonicznymi. Na terenie ogrodu mieszczą się szklarnie i park, którego ozdobą są 50-metrowe, słynne "Supertrees". Wieczorami park zachwyca barwnymi iluminacjami świetlnymi. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd metrem do Marina Bay Sands, nowoczesnego hotelu o wyjątkowej architekturze z tarasem widokowym na szczycie. Wjazd windą na najwyższe piętra, skąd podziwiać można nocną panoramę rozświetlonego Singapuru. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. MALAKKA (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do historycznej MALAKKI. Niewielka i klimatyczna miejscowość wpisana jest na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta. Na trasie wzgórze o ogromnym znaczeniu historycznym - Bukit China, Porta de Santiago - brama pozostała po dawnej twierdzi, stanowiąca obecnie jeden z najstarszych zabytków w całej Azji. Następnie wizyta w kościele św. Pawła, Stadhuys, świątynia Cheng Hoon Teng i spacer ulicą Jonker w chińskiej dzielnicy. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po rzece Malakka (ok. 30 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ. KUALA LUMPUR (trasa: ok. 160 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA LUMPUR. Zakwaterowaniu w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

6. DZIEŃ. KUALA LUMPUR

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski - serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Powrót do hotelu. Czas wolny nocleg. Nocleg.

7. DZIEŃ. KUALA TEMBELING - KUALA TAHAN (trasa: ok. 270 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA TEMBELING. Rejs łodzią do KUALA TAHAN (ok. 3 godz.). Przejazd do Taman Negara. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna wyprawa do dziewiczej dżungli, która w tym miejscu rośnie nieprzerwanie od niemal 130 milionów lat. Ekscytujący nocny spacer po tropikalnym lesie. Idealna okazja by zapoznać się z nocnym życiem dżungli. Powrót do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ. PARK NARODOWY TAMAN NEGARA (trasa: ok. 260 km)

Śniadanie. Spacer na wzgórze Bukit Teresek - to wzniesienie o wysokości 334 metrów, znajdujące się w PARKU NARODOWYM TAMAN NEGARA. Popularny punkt widokowy z panoramą. Wizyta w parku linowym. Niemal pół kilometrowa trasa składająca się z mostów zawieszonych na wysokości dochodzącej do 50 m. Przy trasie wyznaczone są specjalne tarasy obserwacyjne. Możliwość obserwowania licznych gatunków dziko żyjących zwierząt w tym ptaków, małp i wiewiórek, a także podziwiania bujnej roślinności. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

9. DZIEŃ. WZGÓRZA CAMERON (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez WZGÓRZA CAMERON pokryte tropikalnym lasem i wyjątkowo malowniczymi krzakami herbaty. Krajobraz uzupełniają wspaniałe bujne plantacje kwiatów i ogrody mieszkańców. Niesamowity klimat tego miejsca tworzą często występujące mgły. Wizyta na jednej z plantacji herbaty. Zwiedzanie wytwórni herbaty, następnie degustacja w świeżym powietrzu. Wizyta na farmie truskawek i przejazd na lokalny targ, oferujący znakomite warzywa i owoce. Czas wolny. Przeprawa na Penang - wyspę nazywaną "Perłą Orientu" - przez jeden z najdłuższych mostów na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ. GEORGETOWN (trasa: ok. 230 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie GEORGETOWN - miasta wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w taoistycznej świątyni gdzie podziwiać można około 33-metrowy posąg leżącego Buddy. Zwiedzanie wybudowanej 1904 r. świątyni Kek Lok Si, znanej również jako świątynia 1000 Buddów. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Postój przy Fort Cornwallis, miejscu lądowania kapitana Francisa Light'a założyciela pierwszej brytyjskiej kolonii w Penang. Wizyta w wodnej wiosce The Clan Jetties. Spacer wzdłuż "Ulicy harmonii" gdzie Kościoły, świątynie chińskie, meczety i świątynie hinduistyczne sąsiadują ze sobą już od wieków. Zwiedzanie Khoo Kong Si - jednego z najpiękniejszych chińskich domów klanowych. Przejazd do Butterworth. Przejazd pociągiem do Padang Besar, następnie do Hat Yai. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

11. DZIEŃ. KRABI

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, wyżywienie: 10 śniadań; przelot: Polska-Krabi-Polska; przejazdy autokarem; przejazd pociągiem, rejs łodzią do Kuala Tahan; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi -Singapur, bilety komunikacji miejskiej: ok. 285 USD, napiwki: ok. 5 USD/os./dzień; podatek turystyczny w Malezji: ok. 5 MYR/os./noc.Opłaty fakultatywne: wjazd na taras widokowy hotelu Marina Bay Sands w Singapurze: ok. 30 USD.Przejazdy po Singapurze odbywają się komunikacją miejską.W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej i na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne.Podczas spaceru w P.N. Taman Negara należy mieć pełne obuwie, nakrycie głowy i repelenty.


Opis hotelu Herbaciane wzgorza Cameronu według Traveligo.pl

Prezentowany poniżej opis nie jest integralną częścią oferty Touroperatora i nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Jest to jedynie dodatkowa, pomocnicza informacja dla klientów Traveligo.pl

Region

Tajlandia / Tajlandia

Opis oferty:

Krabi - Singapur - Malakka - Kuala Lumpur - Kuala Tembeling - Kuala Tahan - Park Narodowy Taman Negara - Wzgórza Cameron - Georgetown - KrabiNiezwykła, fascynująca i pełna kontrastów wycieczka. Wspaniały klimat Wzgórz Cameron, najstarsza dżungla na świecie, nocne spacery, egzotyczna fauna i flora oraz pełna emocji wizyta w parku linowym to tylko część atrakcji jakie oferuje program. Trasa prowadzi przez hipernowoczesny Singapur, historyczne miasta Malezji i Kuala Lumpur za słynnymi Wieżami Petronas. Piękne krajobrazy, spokojne tempo zwiedzania, nowoczesne metropolie sprawiają, że wycieczka jest idealną propozycją na pierwszą wyprawę do Azji. Łączna trasa (bez przelotów): ok. 1420 km.

1. DZIEŃ.

Zbiórka uczestników na lotnisku. Wylot do Tajlandii.

2. DZIEŃ.

Przylot do Tajlandii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

3. DZIEŃ. SINGAPUR

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do SINGAPURU. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Przejazd komunikacją miejską i spacer pachnącą przyprawami, kolorową, pełną życia dzielnicą zwaną Małymi Indiami. Przejazd do centrum i wizyta w najważniejszych świątyniach Singapuru: Świątyni Zęba Buddy, Świątyni Spokojnego Morza i położonej zaledwie kilkaset metrów dalej Świątyni Niebiańskiej Szczęśliwości. Wizyta w Gardens by the Bay - kompleksie ogrodowym, gdzie przyroda miesza się z nowoczesnymi formami architektonicznymi. Na terenie ogrodu mieszczą się szklarnie i park, którego ozdobą są 50-metrowe, słynne "Supertrees". Wieczorami park zachwyca barwnymi iluminacjami świetlnymi. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): przejazd metrem do Marina Bay Sands, nowoczesnego hotelu o wyjątkowej architekturze z tarasem widokowym na szczycie. Wjazd windą na najwyższe piętra, skąd podziwiać można nocną panoramę rozświetlonego Singapuru. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ. MALAKKA (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do historycznej MALAKKI. Niewielka i klimatyczna miejscowość wpisana jest na listę UNESCO. Zwiedzanie miasta. Na trasie wzgórze o ogromnym znaczeniu historycznym - Bukit China, Porta de Santiago - brama pozostała po dawnej twierdzi, stanowiąca obecnie jeden z najstarszych zabytków w całej Azji. Następnie wizyta w kościele św. Pawła, Stadhuys, świątynia Cheng Hoon Teng i spacer ulicą Jonker w chińskiej dzielnicy. Czas wolny. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): rejs łodzią po rzece Malakka (ok. 30 min.). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

5. DZIEŃ. KUALA LUMPUR (trasa: ok. 160 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA LUMPUR. Zakwaterowaniu w hotelu. Czas wolny. Nocleg.

6. DZIEŃ. KUALA LUMPUR

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Malezji: Tugu Negara - pomnik poświęcony bohaterom walczącym o niepodległość Malezji, Pałac Królewski - serce kolonialnego Kuala Lumpur, budynek sułtana Abdula Samada, plac Niepodległości i Meczet Narodowy oraz świątynia Thean Hou. Czas wolny przy bliźniaczych wieżach Petronas, które są symbolem współczesnego miasta. Powrót do hotelu. Czas wolny nocleg. Nocleg.

7. DZIEŃ. KUALA TEMBELING - KUALA TAHAN (trasa: ok. 270 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie i przejazd do KUALA TEMBELING. Rejs łodzią do KUALA TAHAN (ok. 3 godz.). Przejazd do Taman Negara. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorna wyprawa do dziewiczej dżungli, która w tym miejscu rośnie nieprzerwanie od niemal 130 milionów lat. Ekscytujący nocny spacer po tropikalnym lesie. Idealna okazja by zapoznać się z nocnym życiem dżungli. Powrót do hotelu. Nocleg.

8. DZIEŃ. PARK NARODOWY TAMAN NEGARA (trasa: ok. 260 km)

Śniadanie. Spacer na wzgórze Bukit Teresek - to wzniesienie o wysokości 334 metrów, znajdujące się w PARKU NARODOWYM TAMAN NEGARA. Popularny punkt widokowy z panoramą. Wizyta w parku linowym. Niemal pół kilometrowa trasa składająca się z mostów zawieszonych na wysokości dochodzącej do 50 m. Przy trasie wyznaczone są specjalne tarasy obserwacyjne. Możliwość obserwowania licznych gatunków dziko żyjących zwierząt w tym ptaków, małp i wiewiórek, a także podziwiania bujnej roślinności. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

9. DZIEŃ. WZGÓRZA CAMERON (trasa: ok. 250 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd przez WZGÓRZA CAMERON pokryte tropikalnym lasem i wyjątkowo malowniczymi krzakami herbaty. Krajobraz uzupełniają wspaniałe bujne plantacje kwiatów i ogrody mieszkańców. Niesamowity klimat tego miejsca tworzą często występujące mgły. Wizyta na jednej z plantacji herbaty. Zwiedzanie wytwórni herbaty, następnie degustacja w świeżym powietrzu. Wizyta na farmie truskawek i przejazd na lokalny targ, oferujący znakomite warzywa i owoce. Czas wolny. Przeprawa na Penang - wyspę nazywaną "Perłą Orientu" - przez jeden z najdłuższych mostów na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

10. DZIEŃ. GEORGETOWN (trasa: ok. 230 km)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Zwiedzanie GEORGETOWN - miasta wpisanego na listę UNESCO. Wizyta w taoistycznej świątyni gdzie podziwiać można około 33-metrowy posąg leżącego Buddy. Zwiedzanie wybudowanej 1904 r. świątyni Kek Lok Si, znanej również jako świątynia 1000 Buddów. Jest to najpiękniejszy i największy kompleks świątyń buddyjskich w Azji Południowo-Wschodniej. Postój przy Fort Cornwallis, miejscu lądowania kapitana Francisa Light'a założyciela pierwszej brytyjskiej kolonii w Penang. Wizyta w wodnej wiosce The Clan Jetties. Spacer wzdłuż "Ulicy harmonii" gdzie Kościoły, świątynie chińskie, meczety i świątynie hinduistyczne sąsiadują ze sobą już od wieków. Zwiedzanie Khoo Kong Si - jednego z najpiękniejszych chińskich domów klanowych. Przejazd do Butterworth. Przejazd pociągiem do Padang Besar, następnie do Hat Yai. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

11. DZIEŃ. KRABI

Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg.

12. DZIEŃ.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA:

10 noclegów w hotelach***: 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami, wyżywienie: 10 śniadań; przelot: Polska-Krabi-Polska; przejazdy autokarem; przejazd pociągiem, rejs łodzią do Kuala Tahan; opieka pilota; ubezpieczenie KL i NW

UWAGI:

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu i lokalni przewodnicy, przelot wewnętrzny: Krabi-Singapur, bilety komunikacji miejskiej: ok. 280 USD, napiwki: ok. 5 EUR/os./dzień, podatek turystyczny w Malezji: ok. 5 MYR/os./noc.Opłaty fakultatywne: wjazd na taras widokowy hotelu Marina Bay Sand w Singapurze: ok. 35 USD.Przejazdy po Singapurze komunikacją miejską.W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej i na terenie całego kraju. Za łamanie tych zaleceń grożą wysokie kary pieniężne.Podczas trekkingu należy mieć pełne obuwie, nakrycie głowy i repelenty.