cellphone

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

 • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
 • money
 • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-20:00; sob. 10:00-16:00; nd. 10-18

Wakacje Last Minute
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
 • Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika, Ekwador
1 / 9
Ocena
hotelu:
0.0 / 5
Najbliższy termin
28.01 - 08.02
już od 12521 zł / os
Sprawdź
Najtańszy termin
18.02 - 01.03
już od 11071 zł / os
Sprawdź

Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika
star 3

Ekwador
Ocena wycieczki objazdowej Ameryka wokół równika:
0.0 / 5
Średnia z 0 opinii
Najbliższy termin
 • Termin:
 • 28 stycznia 2019
Najtańszy termin
 • Termin:
 • 18 lutego 2019

Wycieczka objazdowa Ameryka wokół równika w ofercie Biura podróży:

Rainbow

Szukasz wakacji do Ekwadoru?

zostaw numer, oddzwonimy do Ciebie.

Kategoria

***

Opis oferty

  Hotele *** - raczej nieduże, dobrze utrzymane hotele.
Pokoje: wygodnie urządzone 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wc, ręczniki). Dostawki na zapytanie.
W restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić potrawy regionalne.

Program

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: . Przelot samolotem rejsowym (z przesiądką w jednym z europejskich portów) do Quito. Po przylocie transfer do hotelu, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Quito (druga najwyżej położona stolica na świecie), jednego z najpiękniejszych miast kolonialnych andyjskiej Ameryki. Miasto położone jest w dolinie Guaillabamba, u stóp wulkanu Pichincha (4879 m n.p.m.). Z okresu kolonialnego datują się liczne i wartościowe zabytki tego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od nowej części miasta. Pojedziemy pod pomnik Francisco de Orellana, aby podziwiać panoramę Guapulo i drogę konkwistadorów. Przejedziemy obok kongresu z kamienną fasadą, w której wykute są sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytetu Katolickiego i Politechniki, parku El Ejido i Alameda oraz Domu Kultury Ekwadorskiej. Następnie zwiedzimy kolonialną część miasta, wpisaną w 1968 roku na listę światowego dziedzictwa kultury Unesco (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, renesansowa katedra z XVI w., renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535 r.), barokowy kosciół La Compañía z początku XVII w. (1605 r.) i bazylika. Zobaczymy także panoramę miasta z góry Panecillo. Przejazd do hotelu w okolicach Cotopaxi, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 50 km).
Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi - 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podroż ok. 1.5 godz. po drodze asfaltowej i 1 godz. po utwardzonej, dojazd na parking znajdujący się na wysokości 4500 m n.p.m. Podczas podróży będziemy mieli okazję do obserwowania tzw. laharów, różnej wielkości kawałków skalnych wypływających z wulkanów oraz roślin typowych dla strefy paramo. Przejazd wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m n.p.m., trekking do lodowca (5000 m n.p.m.), wycieczka brzegiem jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu w Quito. (Trasa ok. 200 km).
Dzień 4
Po śniadaniu wyruszymy w kierunku Mindo. Po drodze wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha). Zwiedzanie Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła) oraz Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku: surowe jajko stoi pionowo, dokładnie na równiku woda w zlewie spływa pionowo (nie kręci się), natomiast 1 metr na północ od równika kręci się zgodnie z ruchem wskazówek zegara, a 1 m na południe od równika w odwrotną stronę możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkulach jednocześnie. Przyjazd do Mindo, miejscowości położonej w dżungli, która jest domem tysięcy unikalnych gatunków fauny i flory, szacuje się, że okolice Mindo to najbardziej zróżnicowany biologicznie region świata. Odwiedzimy Ogród Motyli Tropikalnych, gdzie hoduje się rzadkie gatunki tych przepięknych owadów, poznamy cały proces hodowli. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania się z różnymi, wielkimi motylami siadającymi na rękach. Następnie udamy się do orchidarium, w którym rosną najpiękniejsze okazy storczyków wkomponowanych w roślinność tropikalną. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km).
Dzień 5
Po śniadaniu czas na dalsze eksporowanie Mindo. W programie przejazd kolejką zawieszoną naddżunglą, następnie spacer wśród egzotycznej zieleni szlakiem wodospadów, podczas którego będziemy mieli okazję wypatrywać licznie występujące tu zwierzęta. Mindo ze względu na liczbężyjących tu ptaków nazywane jest rajem dla ornitologów. Czas na relaks i kąpiel w jednym z wodospadów. Chętnym, za dodatkową opłatą, proponujemy zjazdy na linach w dżungli (canopy tour). Emocje gwarantowane! Cena ok. 50 USD/os. Wieczorem przejazd do Otavalo. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 170 km).
Dzień 6
Po śniadaniu wycieczka do indiańskiego Otavalo. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na największym i najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Przejazd do Quito, po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m n.p.m.), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych.Transfer na lotnisko, przelot do Bogoty w Kolumbii. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 300 km).
Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do centrum Bogoty. Stolicy Kolumbii przyprawi nas o zawrót głowy, nie tylko ze względu na położenie na wysokości 2640 m n.p.m., ale także jeśli chodzi o rozmiary miasta. Ta metropolia liczy cztery razy więcej ludności niż Warszawa i jest miastem kontrastów. Tutaj nowoczesność współistnieje z kolonialna historią, a bogate dzielnice z dzielnicami biedy. Bogota to miasto muzeów i nie omieszkamy do kilku z nich wstąpić. Muzeum malarza Botero, kolumbijskiego Rubensa, który w zachwycie krągłościami, namalował otyłą Monalisę, Muzeum Szmaragdów, w którym dowiemy się m.in. że Kolumbia jest głównym światowym producentem tych szlachetnych kamieni, poznamy również ich rodzaje i będzie możliwość zakupu oryginalnego prezentu, a także słynne Muzeum Złota, które posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (powyżej 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. Udamy się na spacer po urokliwej starówce La Candelaria i zobaczymy Plac Główny, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra i Sąd Najwyższy, na który to zorganizowano zamach partyzantów, wspierany przez najbardziej znanego na świecie bosa narkotykowego Pablo Escobara. Jeśli czas pozwoli wstąpimy również na lokalny targ rękodzieła, gdzie będzie można zakupić kokę i wyroby wykonane przez Indian. Dzień zakończymy panoramą Bogoty ze wzgórza Montserrate, gdzie miała miejsce 5 edycja Master Chef Polska. Transfer na lotnisko, przelot do Medellin. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 70 km)
Dzień 8
Śniadanie. Medellin to najnowocześniejsze i drugie co wielkości miasto Kolumbii. Będziemy mieli okazję przejechać się kolejką nad comunas, dzielnicach biedy, skąd pochodził Pablo Escobar, boss kartelu narkotykowego Medellin, budzący do dziś sprzeczne uczucia u Kolumbijczyków. To tutaj kręcono cieszący się dużym powodzeniem na świecie "Narcos", opowiadający o życiu, śmierci i polowaniu kolumbijskiej policjioraz amerykańskiej DEA na Escobara. El Patrón, bo tak go nazywano, był postacią kontrowersyjną, z jednej strony miał na sumieniu ok. 10 tys. ludzi, z drugiej wielokrotnie wspierał finansowo biednych, budując np. osiedle dla 400 biednych rodzin. To człowiek, który był jednym z najbogatszych ludzi na ziemi, zbudował sam dla siebie więzienie, jako pierwszy użył małych odrzutowców do przemytu ton kokainy do USA i w przeciwieństwie do innych "narcos" sam nie popadł w żaden nałóg. Zwiedzanie Medellin będzie więc krążyło wokół życia i śmierci Pabla. Odwiedzimy m.in. cmentarz na którym spoczywa, dzielnicę, w której znajduje się El Mónaco, gdzie doszło do zamach zorganizowanego przez konkurencyjny kartel z Cali, na rodzinę Escobara, a także dom Pabla Escobara. Następnie przejazd na lotnisko, przelot do Cartageny. Transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km).
Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanieCartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na początku XVII wieku skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka tzw. chivą przy akompaniamencie lokalnych muzyków wykonujących słynne w tym kraju Vallenato, będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (40 USD).
Dzień 10
Dzień na wolny na samodzielną eksplorację miasta. Dla chętnych całodzienna wycieczka łodzią na Wyspy Różańcowe (Islas del Rosario) to przepiękne, niewielkie wyspy rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, białe, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność, mnóstwo tropikalnej fauny: bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach, delfiny, żółwie, kraby. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Możliwość nurkowania i plażowania. (110 USD). Drugą propozycją jest wyjazd na "wulkan" Totumo - basen błotny, w którym unosimy się na powierzchni. Następnie kąpiel w rzece (80 USD). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
Dzień 11
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski (przez jeden z portów europejskich).
Dzień 12
Przylot do Warszawy
Uwagi do programu
- Szczepienia: żadne szczepienia nie są wymagane. - Osoby z chorobami serca lub wysokim nadciśnieniem powinny skonsultować wyjazd z lekarzem. - Paszport: powinien być ważny 6 miesięcy od daty powrotu. - Ubiór: polecamy lekkie ubrania, najlepiej bawełniane, Na wieczór konieczny sweter lub kurtka. Niezbędny jest kapelusz lub czapka, okulary przeciwsłoneczne, kremy z bardzo wysokim filtrem. Na wycieczki w dżungli długie spodnie, gumowe buty oraz niezależnie od pory roku lekka kurtka przeciwdeszczowa. Na Cotopaxi konieczna czapka, szalik, rękawiczki (na miejscu można kupić lokalne wyroby z lamy), kurtka z kapturem. - Nie można wymienić banknotów 100-dolarowych serii CA, CB i CF. - W Ekwadorze napięcie wynosi 110 V, potrzebne są przejściówki typu amerykańskiego. - Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
"
Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje
przelot samolotem rejsowym (zprzesiadką w Amsterdamie lub Paryżu), przeloty wewnętrzne, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os., (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, program turystyczny, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opiekę pilota w Ekwadorze i Kolumbii, przewodników lokalnych, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).
Cena podstawowa nie zawiera:
biletów wstępu i napiwków. Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu w Ekwadorze i Kolumbii) - ok. 160 USD/os., zwyczajowe napiwki - ok. 40 USD/os.
META Description

Quito - kolonialna perła w Andach (2850 m n.p.m.) • wulkan Cotopaxi • Mindo - wyprawa do dżungli • równik - staniemy na obu półkulach Ziemi • Najpiękniejsze miasto kolonialne świata - Cartagena de Indias • Śladami Pablo Escobara • Muzeum D`Oro - 35 ty.s eksponatów sztuki prekolumbijskiej • przeloty wewnętrzne w cenie


Hotel pochodzi z oferty Biura Podróży Rainbow, które obecne jest na polskim rynku turystycznym od 1990 roku. To jeden z czołowych polskich touroperatorów oraz nasz bardzo ważny kontrahent, z którym prowadzimy wieloletnią współpracę. Jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz uczestnikiem programu Rzetelna Firma.

Najmocniejszą stroną Biura Podróży Rainbow są jedni z najlepszych na rynku piloci i rezydenci – wyróżniający się nie tylko wiedzą i doświadczeniem płynącym z wieloletniej praktyki ale również pasją do podróżowania i chęcią pokazywania najpiękniejszych zakątków świata. Biuro Podróży Rainbow oferuje swoim klientom ogromną bazę atrakcyjnych wycieczek objazdowych w każdy zakątek świata, jak również posiada bogatą bazę wakacji pobytowych all inclusive w Europie i nie tylko. Aby zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług, Biuro Podróży Rainbow stale monitoruje i sprawdza swoją ofertę pod kątem zadowolenia klientów. Nowością na sezon 2017 są Polskie Strefy - przygotowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych centra animacyjne, prężnie działające w popularnych miejscowościach turystycznych.

Starania biura zostały dostrzeżone przez wiele poważanych instytucji, a sukces poparty licznymi nagrodami, takimi jak: Brązowe Effie w kategorii Usługi w konkursie Effie Awards 2015, Diament Forbesa, czy Róża Kolumba 2014.